Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Diy hifi regal by Mr.Zigy

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 21:47    Naslov sporočila: Diy hifi regal by Mr.Zigy Odgovori s citatom

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj Wink

Ker spet delam v delavnici oz. v tišleriji sem si rekel zdej pa morm narest nujno en hifi rack da si bom lahko uredil v novi sobi "hifi kotiček". Najprej bom malce opisal mojo izvedbo rack-a na koncu pa še dodal slike...Najprej sem študiral da bi vzel masivo debeline min 32mm za polico ki bi jo potem še moral lakirati a sem se odločil za drugo varianto ki je hitrejša , enostavnejša ter cenejša In tako sem se najprej odločil za iveral. Dekor iverala je jabolko sredica.
Vsaka plošča je debeline 38 mm saj gre za dve plati 19 mm zlepljeni skupaj z enokomponentnim poliuretanskim lepilom. Močna zadeva Wink Distančniki oz nogice med policami pa so masivni in barvani na črno-mat.Dolžina nogice pa je 270 mm saj se še za 10 mm pogreznena vsaki strani v vsako polico in tako dobim željeni odmik med policami , ki znaša 250 mm . Morda je 25 cm med policami malce veliko a vendar mi tako omogoča da brez težav postavim tudi višjo komponento na polico brez težav Very Happy
Police so dimenzije (1100 x 500 )mm. Na spodnji polici pa so diskretno in minimalistično spodaj pritrjene nivelirne nogice zelo majhne višine a s čudovito in enostavno regulacijo da pridobiš "vaservago". Preprosto dvigneš čep in z imbusom odvijaš ali pa privijaš nogice. Za konec pa prilagam še slikce da se bo vidl kako je vse skupaj potekal oz. kako sem sestavil vse skupaj v celoto. Razz

1.) Moja plata - iveral jabolko sredica


2.) Razžagovanje


3.)Lepljenje in stiskanje


4.) Obrez in razrez da sm dobil iz 2 večjih plošč 4 police željene dimenzije 1100 mm x 500 mm


5.)Robljenje 4x ABS (vsaka plošča) (nažalost nimam slikce)

6.) CNC time


7.)Sestava


8.) končna zadeva v prosturu toliko da sem samo malce poslikal kako bo prbližno zgledal.Tiste druge zvočnike diy pa sem samo za hec zraven postavil saj jih imam drugače povezane na laptopu skupaj z čudovitim usb dac-om Dragon Fly Very Happy


Ko bo soba še do konca urejena bo končna postavitev komponent takšna:
1.push-pull el84 , 2.)phono Project amp 3.) Project karbon gramofon
4.) Viki-clone srpp preamp, 5.) OPPO BDP-105D
6.) Končna NuForce 7.) DAC (morda diy izvedbe)
Ena polica pa bo verjetno služila za ostalo manjšo kramo vinilke pa kšne cd-je
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe