Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Kako prideš do Tannoy majice
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: èrna

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2014 20:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem podobnega mnenja. Èe bi ti sistem postavil nekdo drug, bi se ga hitro navelièal, ker v njem ne bi bilo lastnega truda, ampak samo denar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 00:00    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:

Tokrat je disperzor pristal na ribbon supertweeterju, Lineaum pa je dobil svojo "kletko", ki praviloma njegov zvok malce "otrdi".
Pred tem pa je potekalo na kretnicah novo usklajevanje tweeterjev in midov po receptu mojstra Marconija.

Po tokratem blagem ajhanju kretnic disperzor na traku ribbonca deluje zadovoljivo, enako tudi "kletka" ne "ostri" pretirano zvoka dilnega ribbonca.

Tannoyu te slike ne bom poslal, da ne bo preveè majic pri hiši. Laughing

V kolikor ne boš poslal v Tannoya menim, da pošlješ v sixmoons. Mogoèe ti pa uspe objava že v oktobru.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 09:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Dobro sestavljen sistem je takrat, ko ga poslušaš ure in ure dan za dnem in se ga ne navelièaš. Še veè, nikakor ne moreš nehati s poslušanjem - s težavo ugasneš in se loèiš. Na njemu lahko brez škripanja z zobmi prebaviš katerokoli plošèo/posnetek.
Pri poslušanju te niè ne moti, ne èutiš nobenega pomanjkanja in se popolnoma posvetiš/predaš glasbi. Prevzame te razpoloženje in atmosfera ki jo glasba ustvari. Obèasno ti nekatere glasbene pasaže naježijo kožo od ugodja. Silni izbruhi orkestra ti sprošèajo notranjo energijo, da se poèutiš izpolnjenega. Prepletanje glasbenih melodij, posreèenih akordov, pavz in pretanjenega igranja glasbenikov v tebi zavibrira notranje strune, popolnoma se zliješ z glasbo.

To je eden od vidikov tega hobija. Meni blizu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 13:17    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Dobro sestavljen sistem je takrat, ko ga poslušaš ure in ure dan za dnem in se ga ne navelièaš. Še veè, nikakor ne moreš nehati s poslušanjem - s težavo ugasneš in se loèiš. Na njemu lahko brez škripanja z zobmi prebaviš katerokoli plošèo/posnetek.
Pri poslušanju te niè ne moti, ne èutiš nobenega pomanjkanja in se popolnoma posvetiš/predaš glasbi. Prevzame te razpoloženje in atmosfera ki jo glasba ustvari. Obèasno ti nekatere glasbene pasaže naježijo kožo od ugodja. Silni izbruhi orkestra ti sprošèajo notranjo energijo, da se poèutiš izpolnjenega. Prepletanje glasbenih melodij, posreèenih akordov, pavz in pretanjenega igranja glasbenikov v tebi zavibrira notranje strune, popolnoma se zliješ z glasbo.

To je eden od vidikov tega hobija. Meni blizu.


Te popolnoma razumem, vse podpišem. Ampak ( je najbolj nevljudna beseda v komunikaciji ), ko ( na postelji pri zadnjem poèitku pred zadnjo najvelièastnejšo povorko v svojem življenju ) razmišljaš, veš, da bi bilo lahko bolje. Pri hobby zadevah ni konca ne kraja. Omejuje te lahko le finanèni vir. Razum govori eno, srce zahteva veè. Spoznavam, da je bolj in bolj vredno prisluhniti srèku. Kot v pesmi:

Kdaj pa kdaj treba poslušat je srce,
Ko srce Å¡epeta, stisko ima.

Ambasador, saj veš, po Horaciju "Carpe diem quam minimum credula postero".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 13:26    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Dobro sestavljen sistem je takrat, ko ga poslušaš ure in ure dan za dnem in se ga ne navelièaš. Še veè, nikakor ne moreš nehati s poslušanjem - s težavo ugasneš in se loèiš. Na njemu lahko brez škripanja z zobmi prebaviš katerokoli plošèo/posnetek.
Pri poslušanju te niè ne moti, ne èutiš nobenega pomanjkanja in se popolnoma posvetiš/predaš glasbi. Prevzame te razpoloženje in atmosfera ki jo glasba ustvari. Obèasno ti nekatere glasbene pasaže naježijo kožo od ugodja. Silni izbruhi orkestra ti sprošèajo notranjo energijo, da se poèutiš izpolnjenega. Prepletanje glasbenih melodij, posreèenih akordov, pavz in pretanjenega igranja glasbenikov v tebi zavibrira notranje strune, popolnoma se zliješ z glasbo.

To je eden od vidikov tega hobija. Meni blizu.
Sam ne bi mogel bolje povedat.
Tole je moja droga in da sistem zaigra Flamenco z cajones in ognjem kot ga igrajo v pajzlih v meni domaèi Španiji, je na njem treba marsikaj postorit.
http://www.youtube.com/watch?v=itzKgZsun2w

S tem, da v deželi v kateri bi najraje preživel veèji del leta, k sreèi velja mediteranski: Bolj domiselno narejeno, bolj odbito, bolj si spoštovan in celo slavljen-tak je zakon življenja v ritmu Fieste.

V nasprotuju z nami, ki pademo v prah, èe nekdo kupi nek drag kos pleha ali kaj podobnega, njih to prav niè ne gane..

Sit debat ali lampe ali tranzistorji in ali dinamièni tweeterji ali ribbonci ali dipolno ali omnidirekcionalno ali usmerjeno, sem leta nazaj zaèel delat sistem, ki teh dilem ne bo poznal, ker bo v njem praktièno vse navedeno.
Na zaèetku so bili osnova Mirage Omniji, ki pa imajo problem, da omnipolarno igrajo v radiju slaba dva metra, kar je veè pa se sliši bolj tako tako.
Soft domi Tannoy M1 imajo izredno disperzijo in stereo in topel zvok, v ekstremno visokih tonih pa roll off, zato so idealen partner za ribbonce, ki imajo "hladnejši zvok" a gore nians v srednjih in visokih tonih.
Kretnice so na zadnji strani, sistem menjave elementov na njih je preprost, snamem in dam drug element, tako vsak driver na posluh relativno kmalu pokaže ali mu po sposobnostih ustreza ruski oil pio kondi, nemški Mundorf SIO(in še par nemških odliènežev), kak Jantzen Supreme(ti prevladujejo, kot bi bili delani za to serijo Tannoyev) ali kak tretji kondi ali špula enake vrednosti.
Seveda je Å¡e kup drugih trikov "Å¡tromarjev" generacij pred najino, da se zvok driverjev in ampov uskladi v piko.
Ker pa jih danes ne uèijo veè v šolah in so zato "heretièni", niso ukrojeni po šolskih programih, se ne splaèa moriti z njimi in bodo ostali kot pravijo Španci, "Casero."
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 19:56    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

@ducar: .... veš, da bi bilo lahko bolje. Pri hobby zadevah ni konca ne kraja. Omejuje te lahko le finanèni vir. Razum govori eno, srce zahteva veè. Spoznavam, da je bolj in bolj vredno prisluhniti srèku. Kot v pesmi:

Kdaj pa kdaj treba poslušat je srce,
Ko srce Å¡epeta, stisko ima.

Ambasador, saj veš, po Horaciju "Carpe diem quam minimum credula postero".

-----------------------------------------------------------------------------------------
Zato da lahko ''karpaš diem'' moraš prisluhniti srcu, èustvom. Dugaèe ne gre.
Strinjam se, da je v Hi-Fi hobiju pogosto narobe to, da razum, poln predsodkov, veleva srcu. Vso to navlako avdiofili vleèejo s seboj in se vse preveèkrat odpovedo napravam, ki ne ustrezajo kriterijem razuma. Na sreèo se na glasbo naravnani interesenti hitro otresejo predsodkov in izbirajo naprave z ušesi in srcem.

Pravkar sem zakljuèil poèitniško branje Alexandra Dumasa (Grof Monte Kristo) in se dodobra nasmejal epizodi, ko so iskali spodobno koèijo in vprego. Pa je Dumas zapisal: '... boljše je sovražnik dobrega ...' : nehote sem pomislil na naš hobi.

Hi-Fi reprodukcija je fikcija ušes in možganov. Napake ali pomanjkljivosti, ki jih nekdo brez problema 'sprocesira', so za drugega lahko velika ovira pri iluziji. Zato ne bomo nikoli imeli enotnega metra pri sklepanju kompromisov.
Vedno pa je najpomembnejša poanta, da feeling glasbe pride na cilj. Da ti posreduje emocije, te ne pusti hladnega.
PS: o srcu se govori s srcem, ne razumom Sad
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 22:47    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@ducar: .... veš, da bi bilo lahko bolje. Pri hobby zadevah ni konca ne kraja. Omejuje te lahko le finanèni vir. Razum govori eno, srce zahteva veè. Spoznavam, da je bolj in bolj vredno prisluhniti srèku. Kot v pesmi:

Kdaj pa kdaj treba poslušat je srce,
Ko srce Å¡epeta, stisko ima.

Ambasador, saj veš, po Horaciju "Carpe diem quam minimum credula postero".

-----------------------------------------------------------------------------------------
Zato da lahko ''karpaš diem'' moraš prisluhniti srcu, èustvom. Dugaèe ne gre.
Strinjam se, da je v Hi-Fi hobiju pogosto narobe to, da razum, poln predsodkov, veleva srcu. Vso to navlako avdiofili vleèejo s seboj in se vse preveèkrat odpovedo napravam, ki ne ustrezajo kriterijem razuma. Na sreèo se na glasbo naravnani interesenti hitro otresejo predsodkov in izbirajo naprave z ušesi in srcem.

Pravkar sem zakljuèil poèitniško branje Alexandra Dumasa (Grof Monte Kristo) in se dodobra nasmejal epizodi, ko so iskali spodobno koèijo in vprego. Pa je Dumas zapisal: '... boljše je sovražnik dobrega ...' : nehote sem pomislil na naš hobi.

Hi-Fi reprodukcija je fikcija ušes in možganov. Napake ali pomanjkljivosti, ki jih nekdo brez problema 'sprocesira', so za drugega lahko velika ovira pri iluziji. Zato ne bomo nikoli imeli enotnega metra pri sklepanju kompromisov.
Vedno pa je najpomembnejša poanta, da feeling glasbe pride na cilj. Da ti posreduje emocije, te ne pusti hladnega.
PS: o srcu se govori s srcem, ne razumom Sad
Spet bom rekel, da je v Å paniji obratno, ampak je res.
Tam je srènost in so zadeve srca prve na top lestvici vrednot in èustev in se o njih govori in ravna z njimi z velikim odobravanjem, razumevanjem in spoštovanjem. Vsega tega mi premoremo malo. Bliže, ko je èlovek Mediteranu, veè srènosti je v ljudeh.
Je pa odbito pri nas to, da Španci in drugi mediteranci radi pohvalijo našo odprtost in ljubeznivost.
Še najbolj prodorno nas je razgalil prijatelj, zelo izkušen èlovek, ki je videl veliko sveta. Rekel je.
Slovenec èim stopi na svoje dvorišèe je popolnoma drugaèen èlovek. Glasen, taglavni v vsem kar mu pade na pamet. Doèim ste na cesti tihi in potegnjeni vase, kot bi se trudili delati se neopazne.
Mi se enako obnašamo in smo enako glasni na cesti in doma.

Po tem sklepam, da dokaj ljudi v SLO, kot recimo internetne medije, tudi audio sceno v SLO napaèno jemlje kot svoje dvorišèe in niti najmanj ne kot zabavno elektroniko, ki smo jo ljudje izumili za sprošèanje, uživanje v glasbi, za zabavo in nekako hoèejo skozi svoj dvorišèni prav, zatreti èustva, ljubezen in veselje drugim, ki gledamo in èutimo, ma recimo temu tako kot je, dosti bolj mediteransko..
Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 23:14    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

Tokrat je disperzor pristal na ribbon supertweeterju, Lineaum pa je dobil svojo "kletko", ki praviloma njegov zvok malce "otrdi".
Pred tem pa je potekalo na kretnicah novo usklajevanje tweeterjev in midov po receptu mojstra Marconija.

Po tokratem blagem ajhanju kretnic disperzor na traku ribbonca deluje zadovoljivo, enako tudi "kletka" ne "ostri" pretirano zvoka dilnega ribbonca.

Tannoyu te slike ne bom poslal, da ne bo preveè majic pri hiši. Laughing

V kolikor ne boš poslal v Tannoya menim, da pošlješ v sixmoons. Mogoèe ti pa uspe objava že v oktobru.

Dejansko disperzorjev in kletke za dipolca niti sluèajno ne uporabljam, tam sta, kot sem prkrat tule napisal, za zafrkancijo.
Sklepam, da si spregledal, ker si bil tako izjemno zaposlen z fasado zvoènikov.

Me pa èudi, da kot "resni" audiofil nisi opazil, kar se jasno vidi, da ima vsak driver svoje lastno ožièenje do ojaèevalca?

Nekako verjamem, da bi pravega audiofila prvo zanimalo kako tak "multi biwiring", ki ga ravno ne sreèaš za vsakim vogalom, èe ga sploh kje, deluje v praksi.
Sklepam, da zato, ker po tvojem menju res veliko veš o vsem in te zato prosim, da nam nevednim razložiš in to kar brez 6 Mooons.

Zatem pa, prosim, še razloži zakaj so lahko zvoèniške žice biwiringa na Tannoyih tanke, pa vseeno deklasirajo veèino zvoèniških kablov na trgu.
Verjamem, da si naredil dokaj delujoèih zvoènikov z 7 in veè driverji in lahko se malce razgovoriš o tem, te bom podprl.
Ko boš nehal o fasadi bi bil primeren èas za razlage.

Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 07:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Dobro sestavljen sistem je takrat, ko ga poslušaš ure in ure dan za dnem in se ga ne navelièaš. Še veè, nikakor ne moreš nehati s poslušanjem - s težavo ugasneš in se loèiš. Na njemu lahko brez škripanja z zobmi prebaviš katerokoli plošèo/posnetek.
Pri poslušanju te niè ne moti, ne èutiš nobenega pomanjkanja in se popolnoma posvetiš/predaš glasbi. Prevzame te razpoloženje in atmosfera ki jo glasba ustvari. Obèasno ti nekatere glasbene pasaže naježijo kožo od ugodja. Silni izbruhi orkestra ti sprošèajo notranjo energijo, da se poèutiš izpolnjenega. Prepletanje glasbenih melodij, posreèenih akordov, pavz in pretanjenega igranja glasbenikov v tebi zavibrira notranje strune, popolnoma se zliješ z glasbo.

To je eden od vidikov tega hobija. Meni blizu.


Vse to kar opisuješ, totalno ekstazo, najvišje ugodje, odklop,... se da doseèi že z navadno minilinijo za 200-300 eur iz Bigbanga, ne rabi se za to super duper oh in sploh sistem, le pospraviti si mora èlovek na podstrešju (beri psiho). Namesto 20,30,40 let nadrkavanj kjer skoz išèe napake reprodukcijske verige in bore malo posluša muziko lahko ves ta èas uživa. Jaz tupa glava sem si po 27 letih konèno prišel gor in spoznal, da je bilo to ves ta èas eno samo obremenjevanje, stres torej ne užitek. Veliko èasa možgani na preži kaj ne paše, kaj je treba izboljšat, kar neke kište domov vlaèil,... vse samo muzike ne poslušal. In leto pa pol odkar sem si prišel gor (tupa glava zato ker mi ni prišlo že prej) ne preštekujem èisto niè, samo neobremenjeno uživam kot opisuješ zgoraj. In ta relaks, odklop, ugodje me je tako razvadilo, da niti ne poštudiram veè o kakih apgrejdih oziroma vrnitvi nazaj v neverending džiro. Vem da obstaja boljše, pa se za to ne sekiram veè niè. Kajti tudi èe bom do konca življenja skoz nekaj nadrkaval ko ne bom nikoli sreèen/zadovoljen saj audiofilski možgani ko se navadijo nekega novega boljšega sounda in navdušenje èez èas mine je treba spet v nov apgrejd da se jih spet zaèasno zadovolji dokler spet ne zaèno iskat napak v tudi že tako dobrem soundu kot je (99% populacije planeta bi reklo iber noro dober sound) in tako neverending iskanje napak kišt in dratov oziroma namišljanje nekih problemov, vse drugo samo uživanja v muziki ne.

No to sem samo jaz in moj pogled nazaj koliko zabušenega èasa in denarja v 27 letih v tehnikalije, ostali seveda razmišljate drugaèe in prav je tako. Smile Èe bi si lahko že dosti prej prišel gor in ves ta èas neobremenjeno užival v glasbi kot danes, èeprav vedoè da še gre lahko bolje, bi imel veè od tega. In kaj je pri vsem tem zdaj še najlepše... kot dete z liziko lahko uživam tudi v crappy videu in zvoku na youtube kjer je nešteto vsega in svaèega, ob èemer sem se še nekaj let nazaj samo zmrdoval èeš tako za en drek pa že ne bom poslušal raje niè kot to, no danes pa tudi ob tem lahko uživam, kaj èem lepšega, juhej. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 09:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Predvsem uravnotežen sistem zadošèa takim kriterijem. In èe se zvoèniki 'usedejo' v akustiko prostora, si zmagal.
Dobro zbalansiran zvok ne daje obèutka, da si kaj prikrajšan. Èetudi je v nižjem cenovnem rangu.
Zvoèno neuravnoteženi sistemi pa vleèejo eno spremembo za drugo - ne dajejo miru, pa naj stanejo kolikor hoèejo.

Uravnotežen zvok lahko narediš tudi z napravami razliènih cenovnih rangov - kot je Ishiwata dokazoval na sejmu. Morda je še najlažje tako, ker s tem prebijaš oklep predsodkov in res daješ v ospredje zvok.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Avg 11, 2014 09:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 09:17    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Dobro sestavljen sistem je takrat, ko ga poslušaš ure in ure dan za dnem in se ga ne navelièaš. Še veè, nikakor ne moreš nehati s poslušanjem - s težavo ugasneš in se loèiš. Na njemu lahko brez škripanja z zobmi prebaviš katerokoli plošèo/posnetek.
Pri poslušanju te niè ne moti, ne èutiš nobenega pomanjkanja in se popolnoma posvetiš/predaš glasbi. Prevzame te razpoloženje in atmosfera ki jo glasba ustvari. Obèasno ti nekatere glasbene pasaže naježijo kožo od ugodja. Silni izbruhi orkestra ti sprošèajo notranjo energijo, da se poèutiš izpolnjenega. Prepletanje glasbenih melodij, posreèenih akordov, pavz in pretanjenega igranja glasbenikov v tebi zavibrira notranje strune, popolnoma se zliješ z glasbo.

To je eden od vidikov tega hobija. Meni blizu.


Vse to kar opisuješ, totalno ekstazo, najvišje ugodje, odklop,... se da doseèi že z navadno minilinijo za 200-300 eur iz Bigbanga, ne rabi se za to super duper oh in sploh sistem, le pospraviti si mora èlovek na podstrešju (beri psiho). Namesto 20,30,40 let nadrkavanj kjer skoz išèe napake reprodukcijske verige in bore malo posluša muziko lahko ves ta èas uživa. Jaz tupa glava sem si po 27 letih konèno prišel gor in spoznal, da je bilo to ves ta èas eno samo obremenjevanje, stres torej ne užitek. Veliko èasa možgani na preži kaj ne paše, kaj je treba izboljšat, kar neke kište domov vlaèil,... vse samo muzike ne poslušal. In leto pa pol odkar sem si prišel gor (tupa glava zato ker mi ni prišlo že prej) ne preštekujem èisto niè, samo neobremenjeno uživam kot opisuješ zgoraj. In ta relaks, odklop, ugodje me je tako razvadilo, da niti ne poštudiram veè o kakih apgrejdih oziroma vrnitvi nazaj v neverending džiro. Vem da obstaja boljše, pa se za to ne sekiram veè niè. Kajti tudi èe bom do konca življenja skoz nekaj nadrkaval ko ne bom nikoli sreèen/zadovoljen saj audiofilski možgani ko se navadijo nekega novega boljšega sounda in navdušenje èez èas mine je treba spet v nov apgrejd da se jih spet zaèasno zadovolji dokler spet ne zaèno iskat napak v tudi že tako dobrem soundu kot je (99% populacije planeta bi reklo iber noro dober sound) in tako neverending iskanje napak kišt in dratov oziroma namišljanje nekih problemov, vse drugo samo uživanja v muziki ne.

No to sem samo jaz in moj pogled nazaj koliko zabušenega èasa in denarja v 27 letih v tehnikalije, ostali seveda razmišljate drugaèe in prav je tako. Smile Èe bi si lahko že dosti prej prišel gor in ves ta èas neobremenjeno užival v glasbi kot danes, èeprav vedoè da še gre lahko bolje, bi imel veè od tega. In kaj je pri vsem tem zdaj še najlepše... kot dete z liziko lahko uživam tudi v crappy videu in zvoku na youtube kjer je nešteto vsega in svaèega, ob èemer sem se še nekaj let nazaj samo zmrdoval èeš tako za en drek pa že ne bom poslušal raje niè kot to, no danes pa tudi ob tem lahko uživam, kaj èem lepšega, juhej. Smile
Ravno tvoj sistem je daleè od sistemov Big Banga. Na njem sem se zastrupil z brzino tranzijentov in globino odra, kar zmorejo tvoji MDji in seveda z Skvizem. Laughing Medtem, ko sem iskal ugodne Heile, sem vbodel na nek naèin podobne po sposobnostih, a drugaène po zasnovi, dipolne Lineaume in "ostal" na njih.
Šele zadnji mesec sem se konèno lotil vsega kar sem planiral narest na mojem sistemu.
Toletno potovanje je bilo sicer krajše od lanskega(lani 4500km, letos 2500), sva pa potovala dosti bolj poèasi in v savanah(dejansko je Extremadura zelo podobna Afriškim savanam) sem imel dovolj èasa, da sem vse lepo poèasi planiral.
Seveda mi je tam dol viselo ali poslušam avtoradio v kanti od daleè podobni avtu in zraven jem podarjene èešnje ali TV v kakem baru, do gležnjev nastlanem s smetmi, kjer na treh big screenih kažejo toreadorja, ki ga bik celo minuto meèlje po zraku kot jo-jo, vse je bilo super in ko sem prišel domov, sem bil odklopljen na španski naèin vsaj še mesec in se mi ni dalo niè drugega kot potovat kam blizu ali pa samo ležerno uživat v malenkostih.
Ker pa sem "zastrupljen" z glasbo na enak naèin kot si ti in je ambasador, sem preprosto moral zalaufati celoten upgrade sistema, ki sem ga tako dolgo in pridno planiral med hojo po španskem južnem soncu do deževnih pokrajin ob Atlantiku.
Èe kdo, južni Španci strastno živijo glasbo in tu dober audio sistem še kako pride prav, zakaj bi èlovek nedolžno in lepo strast do glasbe, darilo, ki ga imamo nekako vgrajeno, bremzal? Audio je lep hobi, na nek naèin je glasba kot potovanje, le da z njo potujemo v drugaène pokrajine.
Nerodno je, da klasièna glasba in dokaj druge glasbe na premajhnem sistemu zveni abjajcano, k sreèi se da ravno v audiu duši ustreè in ji najti zanjo primeren sistem ali dva. In ob tem pobrati veliko koristnega znanja z možgansko in ušesno telovadbo.
Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 11:56    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Jantzen audio v svoje programu nima produkta po imenu Jantzen Supreme.

Katere ves èas omenjaš. Tu gre ali za zavajanje ali za nepoznavanje produktov...
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 13:53    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Verjetno je mislil Mundorf Supreme, ki jih propagira Jantzen. Da razumeš Gravesena, ali z njim komuniciraš, moraš biti svetlobna leta nad našim forumom, ki sliši vse drugo, samo same glasbe ne. Oprostite za zajedljivost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 15:25    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ne, mislil je Superior, ki jih propagira Supreme! ( hec, brez veze se je zatikati ob lapsuse )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 15:27    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

Tokrat je disperzor pristal na ribbon supertweeterju, Lineaum pa je dobil svojo "kletko", ki praviloma njegov zvok malce "otrdi".
Pred tem pa je potekalo na kretnicah novo usklajevanje tweeterjev in midov po receptu mojstra Marconija.

Po tokratem blagem ajhanju kretnic disperzor na traku ribbonca deluje zadovoljivo, enako tudi "kletka" ne "ostri" pretirano zvoka dilnega ribbonca.

Tannoyu te slike ne bom poslal, da ne bo preveè majic pri hiši. Laughing

V kolikor ne boš poslal v Tannoya menim, da pošlješ v sixmoons. Mogoèe ti pa uspe objava že v oktobru.
Dejansko disperzorjev in kletke za dipolca niti sluèajno ne uporabljam, tam sta, kot sem prkrat tule napisal, za zafrkancijo.
Sklepam, da si spregledal, ker si bil tako izjemno zaposlen z fasado zvoènikov.

Me pa èudi, da kot "resni" audiofil nisi opazil, kar se jasno vidi, da ima vsak driver svoje lastno ožièenje do ojaèevalca?

Nekako verjamem, da bi pravega audiofila prvo zanimalo kako tak "multi biwiring", ki ga ravno ne sreèaš za vsakim vogalom, èe ga sploh kje, deluje v praksi.
Sklepam, da zato, ker po tvojem menju res veliko veš o vsem in te zato prosim, da nam nevednim razložiš in to kar brez 6 Mooons.

Zatem pa, prosim, še razloži zakaj so lahko zvoèniške žice biwiringa na Tannoyih tanke, pa vseeno deklasirajo veèino zvoèniških kablov na trgu.
Verjamem, da si naredil dokaj delujoèih zvoènikov z 7 in veè driverji in lahko se malce razgovoriš o tem, te bom podprl.
Ko boš nehal o fasadi bi bil primeren èas za razlage.
Laughing

@Mest verjetno si tudi sam spregledal, da me v bistvu take "izboljšave" ali kakor koli se takim "èirulam èarulam" že reèe sploh ne zanimajo. Sem napisal, da na to tvojo "umetnino" gledam zgol iz "umetniškega stališèa" in kot takega bi kot bi rekla Milka Baboviæ ocenil z bolj skromno oceno 5.1. Paè sta najini poti v HiFi-ju diametralno nasprotni moja je strogo s pogledom v "starinarnice" tvoja pa je usmerjena bolj k "izboljšavam". Pa niè zato spoštujem in cenim tudi tvojo zato tudi dobronameren predlog, da poišèeš "sreèo" še kje drugod. Paè v vintagu je smrtni greh se poigravati s takimi predelavami v kolikor želiš, da ostanejo stvari tem bolj avtentiène.

Ni mi pa jasno kako si prišel do zakljuèka, da sklepaš, da po mojem lastnem mnenju "res veliko vem o vsem". In verjemi še nobenega zvoènika nisem naredil v lastni režiji ne z dvema še manj pa sedmimi drajverji. Še najveè kar je bilo smo probali skupinsko v osemdesetih nekaj "cmarit" po reviji SAM. Nekaj že vem tudi od HiFi-ja in to prvenstveno od vintaga iz ene strani Atlantika in Pacifika in tukaj je tudi moja "ljubezen" predvsem do zgodbice iz zahodne strani tako da tudi ptièki pri meni že èivkajo po "notah" JBL-a.



P.s. Smo že na peti strani pa še vedno nismo spoznali "zvezdo veèera" oz. kako majica zgleda v originalu.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe