Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Menjava obrobe - vpetja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 21:56    Naslov sporočila: Menjava obrobe - vpetja Odgovori s citatom

Magnat all ribbon 5










Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audio Note AN-K



















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audio Note izgleda pred menjavo obese enote kot da so si ga za kosilo privoščile miši. Sicer je pri enotah z papirnatimi membranami in papirnatimi, ali penastimi obesami pogosto potrebna menjava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 06:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, sem dobil še idejo za moj primer. A interno ožičenje ni original AN? Boš izdelal nove kište, glede na poškodbe na odprtini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse v zvočnikih je original tudi ožičenje. Poškodbe na odprtini niso tako kritične, gre samo za poškodbo vrhnjega sloja iverica, ki pa se lepo zapolni z tesnilnim trakom. Sicer pa imajo zvočniki že novega lastnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 17:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Philips fb 277








Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali ni vsaj pri Philipsu originalno pena nalimana pod membrano. Je res malo težje očistit in prilimat ampak se da!




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tale Italijanček je verjetno dobil dimenzijsko bolj točna vpetja, tako da je lahko nalepil peno pod membrano pri mojih vpetjih je šel mimo dober milimeter tako da sem raje peno nalimal na membrano pa še ko sem poskusil vpetje pod membrano mi je tuljavnik malo dvignilo iz sredine tako da se mi je moja varianta bolj obnesla, sicer pa pri takšnih zvočnikih nima smisla koplicirat. Glede težavnosti pa je čisto vseeno limat zgoraj ali spodaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10 colski basi Braun



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako lepilo uporabiš?
Imam ene manjše monitorje na vikendu in so mi miši požrle obrobo na enem......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2014 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Kako lepilo uporabiš?
Imam ene manjše monitorje na vikendu in so mi miši požrle obrobo na enem......
Mene tudi zanima. Na pogled je videti kot akrilno lepilo za les.
Leta nazaj sem gumijaste obrobe (obrobe iz pene bi raztopilo) nalepil z Neostiku podobnim lepilom.
DIY priročnik za to je bil objavljen v reviji SAM, kjer so svetovali, da med sušenjem lepila nežno pritiskaš na sredini s tremi prsti in tako preverjaš, če se tuljava kje ne drgne ob magnet in če se, da poskušaš z premikanjem obrobe za kak milimeter v kontra stran kjer se drgne, fiksirat tuljavo točno v sredino reže za tuljavo v magnetu.
Vzel sem nek Ei Niš driver z konjsko debelo gumi obrobo, ki ga nisem rabil, jo odlepil in sem na njem natreniral "centriranje" tuljave po SAM metodi.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2014 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepilo je pač standardno ki se dobi zraven pri nakupu vpetij ,sem pa probaval tudi z akrilnim lepilom za les s katerim pa je malo težje delat ker je bolj tekoče in ob robu vpetja pusti vidljivo sled. Tudi jaz uporabljam za centriranje enako tehniko kot so jo svetovali Samovci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluesJoeCrazy



Pridružen/-a: Čet Feb 2015 17:19
Prispevkov: 2
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni


Imam 2x Jensen WJ 160 P 460, ki so potrebni menjave vpetja. Ker nisem prepričan, katero dimenzijo potrebujem se na vas obracam s prosnjo, da mi pomagate poiskati nadomestno spužvo/gumo katera opcija je boljša? Najraje bi vzel kakšen kit, ker potrebujem tudi lepilo.

Ko merim membrano, je po robu membrane nekakšen silikonski rob, širok 2 mm, če merim s tem robom je membrana 120mm merjeno brez roba, pa 116mm. Mogoče pa preveć kompliciram, in so tolerance do 2mm sprejemljive?

Gledal sem po teh dveh straneh:

http://www.audio-parts.de/Lautsprecher-Sicken/#10 - Spužve

http://www.speakerrepairshop.nl/index.phpaction=page&group_id=20000044&lang=en

Naslednji problem je ta, da nikakor ne najdem specifikacij/datasheeta zvočnika.

Ker je to moja prva menjava vpetja, mi bodo kakršni koli napotki prišli prav. Hvala

Prilagam še slike

Lp





[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede obrob nič ne kompliciraj ker ti bo z bilo kakšno obrobo bolje špilalo kot pa sedaj Laughing , Dimenzija mora biti takšna da jo lahko zalimaš 3 - 5 mm na membrano in tu nekje na korpo. Tolerance so pri takšnem rangu zvočnikov nepomembne , samo da stvar deluje.
Zakaj je problem če ne najdeš specifikacij zvočnika ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluesJoeCrazy



Pridružen/-a: Čet Feb 2015 17:19
Prispevkov: 2
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok complication mode off:) datasheet pa zato, ker bi rad izvedel moč zvočnika, saj razmišljam o izgradnji manjšega ojačevalca.

bolje spužva ali guma?

hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe