Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kakšen TV kupit v današnjih časih

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 01:36    Naslov sporočila: Kakšen TV kupit v današnjih časih Odgovori s citatom

HI
Torej v dokaj kratkem roku bi moral za kolega nabavit TV, pa sem čisto out zdele, ker se je kar nekaj modelov zamenjalo. Torej kupil bi full HD ekran, ne morem se odločit za katerega, plasma, LCD, naj ima DVB tuner...
Torej kaj izbrati za soliden denar. TV se bo gledal z razdalje okoli 2,5m. Je že kdo kaj testiral?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 06:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi si pogledal modele panasonic TH-42PZ80 (Full HD) ter TH-42PX80, Pioneer PDP428XD in primerjal kako se obnesejo pri SD ter HD signalu.

Nazadnje urejal/a xray80 Pet Maj 09, 2008 14:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 07:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne glede na različne teste in mnenje drugih, je po mojem prepričanju in izkušnjah plasma po živahnosti slike precej pred LCD če izzvzamem dražje LCD-je (nad 4000€). Ima pa seveda svoje omejitve, tudi to, da plasme ne gre gledati preblizu. 2,5m je PREBLIZU za 42" format!

O ostalih tehnikalijah v smislu novih standardov, pa je veliko napisanega na spletu.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 07:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja s telimi tv-ji je tako, da nekateri imajo res bolj za en k sliko, to je predvsem mišljeno, da PAL resolucijo ne prikažejo najbolje, pr nekaterih je izrazita rdeča barva . Kako je pri nas z DVB-jem? Je kdo ze preizkusal HDMI preko receiverja? Tisti, ki imate LCD ali plasma TV doma lahko malo pokomentirate kaj vam je ok ali vam gre na jetra pri vasih Televizorjih. Ima kdo ze Blu ray?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDMI-ja rpeko recieverja še nisem preizkušal, sem pa ga tako.. iz DVD predvajalnika, in slika je super. Veliko pred VGA, S-video...

Je pa tako. Pri nas smo malo za novim letom kupovali televizor. Vsi zmedeni ter razpeti med LCD in plazmo. Moja opažanja pa so taka...

Pri navadni anteni ali kabelski televiziji(skratka vsem kar ni preko siola,T2-ja ipd..), se LCD ekran obnaša porazno. Če pa si kdo lasti siol TV ali kaj podobnega pa je slika zelo lepa.

Mi smo se odločili za plazmo, ker jo je na dolgi rok lažje gledat(manj bode v oči), ter ker LCD zaslon ne zna naredit črne barve - vse je bolj ali manj poskus temno modrih odtenkov.

V teh časih se veliko gleda da je televizor Full HD, to je sicer dobrodošlo zaradi prihodnosti, a plazma zasloni skoraj ne grejo čez 1024*768 pixlov.

Na koncu smo kupili panasonicov 42".

Glede velikosti pa še to... pri nas je okoli 3,4m do televizorja, pa bi bil 37" čez glavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem za 500 Evrov kupil plazma LG 32" . Uporabljal se bo za gledanje TV programa in dnevno gledanje filmov, za nočno gledanje imam projektor SIM. Zaenkrat sem zelo zadovoljen.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede navadnega signala:
Mam lepšo sliko preko navande antene kot preko SIOL TV. Sad toliko o superiornosti SIOLA Smile

Gre se pa za POP TV, SLO1 in SLO2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2008 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa ste zadovoljni s prikazom PAL resolucije, barv, posebej tiste črne ob kakšnih letter format filmih? S kakšne razdalje gledate TV?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2008 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri mojem brsaknju na to temo, sem prišel do tega spoznanja, da je plasma samo za Home Theater se pravi gledanje filmov razlog je burn-in:
(logoti tv postaj ter robovi) več o tem http://www.plasmasaver.com/burnin.html
na internetu se dobijo navodila in postopki podobno za preprečitev burn-ina.
glede velikosti:
http://www.carltonbale.com/2006/11/1080p-does-matter/
Osebno sem nameraval kupiti plasmo zaradi kvalitete slike, zaradi burn-ina sem se odločil za Lcd kajti televizijo bi uporabljali doma predvsem za gledanje tv programa. Nakup se še ni zgodil saj je to dosten finančni zalogaj zato spremljam trg in tehnologijo kolikor se da. Ciljam predvsem na modele letošnjega leta saj je rezlika več kot očitna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baje so to imele samo starejše plazme.

Jaz tega pri naši nisem opazil (pustil prižgano čez noč).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 01:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse ki imate kabelsko je fino, če ima sprejemnik vgrajen digitalni kabelski tuner DVB-C. To ima žal zaenkrat samo Sony v višjih serijah.
Na navadni analogni kabelski je slika LCD-jev večinoma porazna, sploh na 40" ali več, na digitalni kabelski pa je kar solidna - mislim, da boljša kot na siol, t-2 in podobnih internetnih televizijah. Saj se da dokupit digitalni kabelski sprejemnik, samo potem imaš še eno škatlo in dodaten daljinc, v Sony-ih pa je DVB-C že vgrajen. Nov "E" model bo imel celo vgrajen DVB-C HD sprejemnik, ko bo tudi kabelska začela distributirat HD.

Skratka splača se sprobat Sony-e serij S3000, D3000, E4000, V4000, W3000 in X 3000/3500, ki imajo vgrajen DVB-C. Vgrajen imajo tudi DVB-T, nov E pa celo mpeg2 in mpeg 4 HD DVB-T.

Sam sem ciljal na nov Philips 9703, ki bi naj tud imel DVB-C, vendar žal ne za slovenski trg (vsaj zaenkrat ne).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe