Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KakŔen subwoofer naj nabavim?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 03:44    Naslov sporočila: KakÅ”en subwoofer naj nabavim? Odgovori s citatom

Zdravo

Imam receiver Onkyo TX-NR905
Zvocniki B&W 683

Kaksen SUBWOOFER naj nabavim????

Mate kake predloge...

Gledal sem modele
B&W ASW 610XP okrog 950 euro
B&W ASW 610 okrog 550 euro
Heco CELAN-Sub38A okrog 800 euro
Heco CELAN-Sub30A okrog 600 euro
MONITOR AUDIO RS W12 SUBWOOFER okrog 680 euro
JAMO E7 SUB okrog 300 euro
JBL ES250 okrog 500 euro
JBL L8400P okrog 690 euro

Pri B&W modelih me malo bega kilaza ki je veliko nizja kot npr. pri heco modelih...razlika je 30kg Shocked
Zakaj taka razlika?
Nekako se mi pri B&W zdijo cene previsoke.. Confused
Najbolj se nagibam k HECO CELAN-Sub38A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
gligo



Pridružen/-a: Ned Jul 2008 15:26
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,
Poglej malo sem:http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=9164136#post9164136
MaÅ” pregled in ocene vseh, no, skoraj vseh,
druga možnost je subwoofer, ki ga tudi precej hvalijo:http://www.nubert.de/webshop/pd124082869.htm
Jaz pa bi vzel tega, seveda je problem, ker je v ZDA, ampak danes je vse mogoĆØe, ĆØe se hoĆØe...mislim, da ga poÅ”ljejo po celelm svetu:AV123 MFW-15, poglej ga tu, mislim da je ta hip nekaj najboljÅ”ega za ta denar.
Se pa seveda najdejo tudi razne samogradnje, no to pa je že druga tema,
Upam, da sem ti malo pomagal pri izbiri, pa lep vikend Ŕe naprej
Razz


Nazadnje urejal/a gligo Ned Nov 30, 2008 11:07; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj pri 683 sploh rabiÅ” sub? Ponavadi pri teh zvoĆØnikih ni potreben sub, ker gredo precej nisko v basu.

Pri Heco sub38a bi moral gledati oz. primerjati Sube serije ASW7.. in ASW8.. ki pa so precej dražji.

Kolega je imel Heco sub30a, že pri novem je v notranjosti nekaj resoniralo in ko so mu ga v trgovini zamenjali mu je po cca.14 dneh crknil. Ko so mu ga v garanciji popravljali (skurjen ojaĆØevalnik) je vmes kupil za malo denarja rabljen B&W ASW600 in bil takoj zelo zadovoljen. HECO sub30a, ki je cca 1X težji in tudi precej moĆØnejÅ”i se nikakor ni mogel primerjati z B&W ASW600. Sub30A je len, poĆØasen in zmazan v primerjavi z 600-tico

ƈe je možno pred nakupom sub sprobaj in potem se odloĆØi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje bo B&W kar OK pasal zraven. Sicer pa.. pri teh zvoĆØnikih ne vem zakaj rabiÅ” sub? Jaz sem jih enkrat posluÅ”al... pa je bilo basa veĆØ kot dovolj.. in za glasbo, in za filme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta model nuLine AW-1000 zgleda kar zanimiu...nekje sem zasledil da je cena 650...ampak je postnina precej draga..gre za 40 kg paket
Se da mogoce kje pri nas to nabavit?
Drugace pa iz amerike se ne splaca..predrago pride
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to bi bila verjetno zanimiva zadeva..
SUBWOOFER B&W ASW 700 cena 1540 euro
ve kdo za kako bolso ceno?????alpa iz druge roke
608 ali 610 mi izgleda presvoh Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi bilo presvoh?
Ko sem jaz imel sub ki je imel 100W ga nikoli nisem imel cez polovico. Pa tudi.. vecji premer membrane velikokrat pomeni globje base.. a zal na racun hitrosti.. in vse skupaj postane tako umazano.

10" zvocnik je cisto OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gligo



Pridružen/-a: Ned Jul 2008 15:26
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno si mislil Av123, po moje je to za ta dnar ta boljŔa varianta, tudi sam sem in se Ŕe precej zanimam za subwooferje, za tega na vseh forumih pravijo, da je super tako za muziko, kot za hiŔni kino.
Cena je zelo ugodna, poleg tega pa ima tudi dober ojaĆØevalec, kar je tudi pomembno, da ĆØim bolj kontrolira tisti velik zvoĆØnik, ki je v njega vgrajen, saj, ĆØe boÅ” kaj brskal po njihovem forumu, boÅ” tudi lahko naÅ”el, kako je Å”katla zelo dobro narjena, z veliko ojaĆØitvami, kar zmanjÅ”uje resonanco, to je Å”e kako potrebno, ĆØe ga uporabljaÅ” za kakÅ”no pomoĆØ, pri posluÅ”anju muzike...ĆØe že upoÅ”tevaÅ”, da je vse skupaj težko okol 60 kg, pol je tudi jasno, da je Å”katla orng narjena.
Verjetno bi priÅ”el z ceno in poÅ”tnino nekje na nivo kakega "obiĆØajnega", beri od bolj znanih proizvajalcev, vpraÅ”anje pa je, kako bi to v praksi zgledalo...
Je kar hudir pri toliki izbiri, verjetno pa je bolje malo veĆØ dati, pa je pol za en ĆØas mir, saj subwooferja ne kupujeÅ” prav dosti krat...ĆØe pa že menjaÅ” pa itak pri vsaki taki menjavi kaj zgubiÅ”...
Iisti od Nuline, nemÅ”ki, bi pravtako naj bil zelo dobra izbira, pa Å”e na probi ga lahko imaÅ” in ĆØe nisi zadovoljen, ga lahko vrneÅ”...verjetno pa bo treba pol samo poÅ”tnino plaĆØati za nazaj...
OdloĆØitev pa bo nažalost morala biti samo tvoja. Vem kako je to, iz obiĆØajnega tipanja in ob upoÅ”tevanju raznih mnenj, nakoncu veÅ” manj kot prej, oziroma se je Å”e težje odloĆØiti, pa Å”e takrat ko se, je Å”e nekje tisti ĆØrviĆØek ki vedno nekje v ozadju vrta in Å”epeta....kaj bi pa blo, a ne bi blo boljÅ”e ĆØe bi vzel tistega al pa onega in kalvarija se nadaljuje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno nisem ljubitelj subwooferjev(izjema je avto Wink ).Sam sem imel vrhunski Tannoyev model, pa sem ga odprodal že po kakih dveh mesecih, ker mi je samo prostor zasedal.DrugaĆØe je seveda v primeru, ĆØe kdo uporablja bookshelfe ali pa ima basovsko Å”ibkejÅ”e zvoĆØnike.Pomaga tudi, ĆØe ojaĆØevalnik nima zadostne zaloge moĆØi.
Kakorkoli že:poglejte si tudi Klipschove modele, ki so odliĆØno ocenjevani, pa sploh niso dragi.Internetni naslov ene od nemÅ”kih trgovin pa sem že dal in ga ne bom ponavljal, saj z njimi nimam niĆØ! Arrow
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi se strinjal z krokarjem.
Sub pri takih zvoĆØnikih je lahko prej breme kot kaj drugega..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gligo



Pridružen/-a: Ned Jul 2008 15:26
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri tem naÅ”em hobiju je paĆØ tako, da ima vsak svoje mnenje in izkuÅ”nje, konc koncev je tudi prav tako...
Verjetno imamo vsi malo prav, pravzaprav vsak pri sebi, tako tisti, ki trdi, da subwooferja ob odraslih samostojeĆØih zvoĆØnikih ne potrebujemo, kakor tudi tisti, ki trdijo, da tudi takim zvoĆØnikom kvaliteten subwoofer doda Å”e kak delĆØek tistega za ĆØem stremimo, kakor koli že, debata bi se lahko tukaj spet zaĆØela, verjetno bi v tem primeru zgreÅ”ila bistvo...
fant je hotel vedeti kaj o razliĆØnih subwooferjih, ĆØe si želi take vrste zvoĆØnik, ga bo prej ali slej kupil, fajn je da ve, kakÅ”na je izbira...
Pa mnogo užitkov pri izbiri Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Resnicno je velika izbira pri nizkotoncih...vendar pa je za dobro stvar treba odsteti okrog 1000 evrou..
Kje pri nas je mogoce nabavit ali pa videt kake sube od klipsch..??


Klipsch XW-500d ta model mi je res zelo lep in po ocenah tudi visoko kotira..cena 999 dolarjev
Je pri nas kje trgovina z to firmo??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2008 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To s nakupom iz tuine je pa po moje preriskantno...garancija in te stvari..ce je kaj narobe si prevec casa brez in se in se..
tudi postnine za pakete 50/60kil so ogromne..

Vsak pac raje najprej poslusa in vidi da se pol odloci..
Brat ma od Bowers & Wilkins sub ASW 3000 sicer je star ene 5 let sam je res vrhunska zadeva...ko slisis tak zvocnik ves kaj je in kaj ni ok...sam zdej so podobni modeli 2000 evrou Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2008 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa MIRAGE OMNI s12 ali MIRAGE PRESTIGE s10????

Ve kdo kje je to pri nas mozno dobit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2008 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PRESTIGE S10 sem ga nasel je cena 320 euro http://www.technomarket.si/products.php?page=2&klasaswe=031&grupaswe=any(001,002,003,004,005,006,007)

Mirage omni s 10 pa ga ne najdem pri nas...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe