Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Daljinski upravljalniki
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 10:50    Naslov sporočila: Daljinski upravljalniki Odgovori s citatom

LOGITECH HARMONY H525
Spomladi sem za cca. 60ā‚¬ nabavil Logitechov univerzalni daljinski upravljalnik. Zadevica me je navduÅ”ila, da je veselje. Programobilen v nulo, nastaviÅ” lahko 15 naprav (z razliĆØnimi kombinacijami jih lahko nastavljaÅ” neÅ”teto) in sicer preko posebnega spletnega Logitechovega serverja, ali pa "hard code" preko IR.



V roki leži fantastiĆØno, je lahek z modro osvetlitvijo, ki se jo enostavno izklopi. Poleg ostalih ima ZELO zanimiv feature: ĆØe ne veÅ” kam si daljinec vtaknil, samo malo "kolovratiÅ”" po stanovanju Very Happy , daljinec je namreĆØ obĆØutljiv na tresljaje, vkolikor dlje ĆØasa ni aktiven namreĆØ moĆØno modro zasveti. Tipke so dveh vrst. Tiste, ki so "na klick" so izredne, za razliko od teh pa je malo slabÅ”i obĆØutek pri tistih "gumijastih", ampak se ĆØlovek hitro navadi.

MoĆØno uporabna je tipka Activities, ki je programobilna v smislu, kakÅ”no akcijo smo si zaželeli: posluÅ”anje muzike, gledanje TV, gledanje DVD filmov itd. Primer za gledanje DVD, ko izberemo omenjeno aktivnost, nam daljinec sam poskbi, da se prižge TV, surround sistem, DVD itd. UpoÅ”teva tudi potrebne zakasnitve in priklope na ustrezne kanale pri prižiganju naprav.

Tipkam na daljincu lahko doloĆØamo tudi zakasnitev, nekatere tipke omogoĆØajo neskonĆØno poÅ”iljanje signala (ĆØe jih držimo, npr. volume kontrol), nekatere pa se izvedejo samo enkrat. To je v mojem primeru primarnega pomena, predojaĆØevalec se namreĆØ prižiga in ugaÅ”a z isto tipko. S prvim kratkim pritiskom se prižge, nato s kratkim pritiskom za eno stopnjo zmanjÅ”a osvetlitev, z dolgim pritiskom, pa se izkljuĆØi. Vse to in Å”e marsikaj drugega se da zelo enostavno sprogramirati na Logitech H525.

UporabniÅ”ki vmesnik je enostaven za uporabo, omenim pa naj Å”e neverjeten Logitechov support. Odgovor na nekaj mojih specifiĆØnih vpraÅ”anj so mi poslali v roku 2 ur.

V bazi naprav ima Logitech praktiĆØno vse možne naprave, ki sem si jih lahko zamislil. ƈe se nam torej nove naprave ne da programirati roĆØno, lahko napravico izberemo iz baze in za vse ostalo je poskrbljeno.

Ocena izdelka 10/10.

Vsaka ĆØast Logitechu za Å”e en biserĆØek v nizu uporabnik napravic. Pravi HI-TECH za sorazmerno malo denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot Vili, sem vĆØeraj tudi jaz posegel po univerzalnem daljincu Logitech Harmony 555. ƈe je kakÅ”na razlika med 525 in 555 razen v osvetlitvi ne vem. Nisem se pa poglobil v specifikacije. Tako kot je že Vili omenil, je zadeva veĆØ kot odliĆØna, saj omogoĆØa kratko malo vse. Da se ga naÅ”telatu za skoraj vsako napravo. Tipka Activities je res odliĆØna, saj si lahko nastaviÅ” nekaj naprav, ki se bodo vklopile istoĆØasno.

Tudi vmesnik je sila preprost in ga pogruntaÅ” brez problema. Potrebno si je paĆØ ĆØas vzeti in malo poskuÅ”ati.

Tako sem jaz imel problem, ker mi daljinec ni delal vredu na squeezebox-u. Ugotovil sem, da sem v vmesniku pri nastavljanju izbral, da imam SB3 (kar tudi piÅ”e v samem squeezecentru), dejansko bi pa moral nastaviti na squeezebox (brez kakÅ”ne Å”tevilke ali ĆØesar drugega). Dokler nisem tega pogruntal, je daljinec enostavno trokiral in squeeze ni ubogal na ukaz.

Trenutno imam Å”e en problem. Preko funkcije activities sem si hotel nastaviti bljižnico, ki bi mi prižgala tako nuforca in squeeza. Ker potrebuje nuforce vsaj 10 sec (iz nule), da se aktivira in požene zvoĆØnike, sem nastavil delay za squeez. Vendar zadeva ne funkcionira. Zakaj ne Å”e nisem ugotovil. Bo pa verjetno potrebno povpraÅ”ati strokovnjake na Logitechu.

Skratka, zadeva je res vredna svojega denarja. Ker se lahko tako reŔiŔ mnogo daljincev.

@Vili

Ali tvoj ekranĆØek na daljincu skozi prikazuje meni, ali po doloĆØenem ĆØasu neuporabe postane clear (torej prazen ekranĆØek).


Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si kdo lasti Philipsov daljinec?
Imajo celotno serijo ki sega od 4 do 990ā‚¬.

Tale recimo stane 50ā‚¬ (podobno kot logitech).
http://www.lovecnacene.si/philips-sru9400-daljinski-upravljalec/m/40289/details/

Tale pa 990ā‚¬:
http://www.lovecnacene.si/philips-tsu9600-daljinski-upravljalec/m/58751/

Ima kdo kaj podobnega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm.. ima kdo doma Crestron daljinec? S to maŔinco lahko kontroliraŔ popolnoma vse.. Polno programabilen, tako da lahko nastaviŔ od glasnosti recieverja,do temperature hladilnika,etc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi na Logitech se da priklopiti skoraj vse (odvisno od tega, ĆØe je model v bazi podatkov za kontrole in ĆØe ima IR sprejemnik).

Mislim, da je pri izbiri uni daljinca pomemben izgled, ergonomija, simpl vmesnik, ki ti olajÅ”a programiranje naprave in pa seveda cena. Ne bom rekel, da je bil moj Harmony poceni, vendar se mi zdi, da za ceno 70ā‚¬ nudi vse kar bom kdaj potreboval.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 23:34    Naslov sporočila: Re: Daljinski upravljalniki Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
LOGITECH HARMONY H525
Spomladi sem za cca. 60ā‚¬ nabavil Logitechov univerzalni daljinski upravljalnik. Zadevica me je navduÅ”ila, da je veselje. Programobilen v nulo, nastaviÅ” lahko 15 naprav (z razliĆØnimi kombinacijami jih lahko nastavljaÅ” neÅ”teto) in sicer preko posebnega spletnega Logitechovega serverja, ali pa "hard code" preko IR.

Tudi sam si ga lastim. Ne strinjam pa se z izrazom "Programobilen v nulo".
DopuÅ”ĆØam možnost, da Å”e ĆØesa ne vem, ampak za doloĆØene naprave sem poizkusil oklestiti(izbrisati) komande. IzbriÅ”e jih, ampak ostalih ne kompresira na manj strani, ampak je namesto brisanih prazen prostor. Primer.: Za TV potrebujem samo par komand, ostalo imam na satelitu. Komand za TV je za 17 strani(po 4 komande na stran). Pomeni, da se moram, ĆØe imam sreĆØo, skrolati vsaj osem strani!
Akcije so fina stvar. Lahko si sprogramiraÅ” da, ko izbereÅ” DVD player prižge DVD, potem AV receiver, projektor, ĆØe imaÅ” programabilne roloje, ti jih spusti dol, ugasne daljinsko nastavljeno luĆØ ... ugasne TV... Komfort.

Zelo pa hvalim njih nabor naprav. NaÅ”el sem vse komponente, vkljuĆØno s Electrocompaniet CDPjem in Hovland predojaƦevalcem. Pri tem zadnjem pa ne morem nastaviti izbiranja vira, pa tudi nastavitev glasnosti sem ga moral nauĆØiti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iztok, prosil bi za malo pomoĆØi...

Glede na to, da oĆØitno posedujeÅ” daljinec že nekaj ĆØasa, imaÅ” verjetno kakÅ”no foro v malem prstu, medtem ko se jaz iÅ”ĆØem.

1. kako pobriŔeŔ funkcijo (konkretno potrebujem za nuforca samo ON in OFF knof, drugega ne potrebujem)
2. imaÅ” v sistemu mogoĆØe podoben promlem kot jaz (ena komponenta je pri vklopu iz standby-a hitrejÅ”a od druge - v mojem primeru squeezebox hitrejÅ”i od nuforca). ƈe ja, kako si reÅ”il to zadevo?

Hvala za morebitne odgovore Very Happy

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 11:25    Naslov sporočila: Re: Daljinski upravljalniki Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
... ampak za doloĆØene naprave sem poizkusil oklestiti(izbrisati) komande. IzbriÅ”e jih, ampak ostalih ne kompresira na manj strani, ampak je namesto brisanih prazen prostor. Primer.: Za TV potrebujem samo par komand, ostalo imam na satelitu. Komand za TV je za 17 strani(po 4 komande na stran). Pomeni, da se moram, ĆØe imam sreĆØo, skrolati vsaj osem strani!


Iztok, jaz imam v meniju SAMO tiste funkcije, ki si jih želim. Ostale sem pobrisal in ne "smetijo" veĆØ. Ker sem daljinca sprogramiral skoraj pred letom dni, mi je uÅ”lo iz glave kako sem to dosegel ampak bistvo je da zadeva deluje.

Sicer pa: tisti meni zgoraj praktiĆØno ne uporabljam veĆØ, vse sem si sprogramiral tako, da imam na tipkah "short-key". Torej tudi ne preklapljam med napravami, ampak imam vse na default napravi. Ne moreÅ” si misliti kako malo tipk ĆØlovek uporablja vsakodnevno v real-life. Smile

Å e vedno sem mnenja, da je daljinec programobilen "V NULO" vsaj kar se tiĆØe realnih priĆØakovanj, da se razumemo.

Gorazd, modra osvetlitev mi po nekaj sekundah ugasne, meni pa Ŕe vedno prikazuje funkcije.

Za vsa vpraŔanja obstaja Logitech support, ki odgovori v 24 urah.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gorazd je napisal/a:
Iztok, prosil bi za malo pomoĆØi...

Glede na to, da oĆØitno posedujeÅ” daljinec že nekaj ĆØasa, imaÅ” verjetno kakÅ”no foro v malem prstu, medtem ko se jaz iÅ”ĆØem.

1. kako pobriŔeŔ funkcijo (konkretno potrebujem za nuforca samo ON in OFF knof, drugega ne potrebujem)
2. imaÅ” v sistemu mogoĆØe podoben promlem kot jaz (ena komponenta je pri vklopu iz standby-a hitrejÅ”a od druge - v mojem primeru squeezebox hitrejÅ”i od nuforca). ƈe ja, kako si reÅ”il to zadevo?


Brisanje funkcij s strani:
Devices - izbereÅ” napravo
Settings
Customize Buttons
tu po želji briŔeŔ in prestaviŔ (kazalec Gor in Dol na desni) na vrh-zamudno opravilo. Potem nekako dela.

Activities gumba ne uporabljkam- vĆØasih med gledanjem TVja posluÅ”am glasbo ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, hvala lepa. Sem uredil zadevo z brisanjem funkcij

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje bi se pa dalo videti seznam elektronike katere podpira ta dalijinec(kode)... Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem seznam videl takrat, ko sem istaliral program na komp. Sem izbiral med proizvajalci, modeli ipd. Nisem pa gledal niĆØ na netu. ƈe kaj najdem bom sporoĆØil
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JEREMIJA je napisal/a:
Kje bi se pa dalo videti seznam elektronike katere podpira ta dalijinec(kode)... Question


Tukaj preveri

http://myremotesetup.com/EasyZapper/New/Main.asp?WebProcessAction=Start&ReturnUrl=%2FEasyZapper%2F.%2FNew%2FProcSpice%2Flanding.asp&ClassId=PrSpice.ProcSpice&RelativePath=ProcSpice%2F

Ampak po moje ni da ni Wink
ƈe pa že ĆØesa ni pa ga lahko nauĆØiÅ”

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
JEREMIJA je napisal/a:
Kje bi se pa dalo videti seznam elektronike katere podpira ta dalijinec(kode)... Question


Tukaj preveri

http://myremotesetup.com/EasyZapper/New/Main.asp?WebProcessAction=Start&ReturnUrl=%2FEasyZapper%2F.%2FNew%2FProcSpice%2Flanding.asp&ClassId=PrSpice.ProcSpice&RelativePath=ProcSpice%2F

Ampak po moje ni da ni Wink
ƈe pa že ĆØesa ni pa ga lahko nauĆØiÅ”

LP, Dejan


OĆØitno moraÅ” biti prijavljen... zato prosim nekoga ki ima vpogled v ta seznam,ĆØe lahko pogleda ali je med navedenimi znamkami katera od teh dveh;AUDIO REFINEMENT ali YBA.Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 00:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JEREMIJA je napisal/a:
OĆØitno moraÅ” biti prijavljen... zato prosim nekoga ki ima vpogled v ta seznam,ĆØe lahko pogleda ali je med navedenimi znamkami katera od teh dveh;AUDIO REFINEMENT ali YBA.Hvala

Oboje je gor. Lahko NapiÅ”eÅ” model in kaj predstavlja komponenta(ojaĆØevalec,CD,predojaĆØevalec, DVD...), Ni da ni Laughing
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe