Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nao Note II RS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Krasu zapičit kol globlje kot en meter je že podvig, najt podtalnico pa ne pitaj. S solnico po zemlji pa ne nameravam škode delat. Very Happy. Tam, kjer mi je dosti trafotov brnelo tipa februarski maček, so mi trije Dolinškovi tiho ko miši.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če koga slučajno zanima je naprodaj en subbu dac V3 skupaj z napajalnikom, možen test Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če koga zanimajo difuzorji jih je nekaj naprodaj, delujejo čez celi spekter, najbolj efektivni pa so od 600Hz naprej Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo obudim temo, projekt je zašel v slepo ulico, problemi so bili z impedančnimi ujemanji naprav, nivoji gainov med napravami, digitalni kliping in še bi lahko naštaval, skoraj vsaka komponenta je bila uganka v mojem novem sistemu in težavam, kar ni bilo konca.

Uspelo mi je ukrotiti vse težave kompleksnega digitalnega sistema, žal na račun izkoristka, izgubil sem kar 13db, to je ogromno preveč, sreča, da imam tako močne končne stopnje, a problem sobe pa je ostal. Problem sobe je tako velik, da se je že pojavilo vprašanje ali sploh nadaljevati v tem prostoru. Če bi želel prostor trenutnih dimenzij 4,5Mx 4,2Mx2,15M akustično spodobno uredit bi na koncu prišel na take dimenzije kot da sedim v tanku ali podmornici, kar pa seveda zame ni bilo sprejemljivo, če že vložiš ogromno denarja v akustiko prostora potem mora biti rezultat ne samo zvokovno ampak tudi kar se videza in udobja tiče na zadovoljivem nivoju.

Zato je iz te slepe ulice nastal novi projek, treba je poiskati novi prostor, ki bo zadovoljil vse moje želje.

Mislim, da bo kmalu zapela štemarca in mešalec betona Twisted Evil . Dimenzija sobe se bo tako povečala za več kot 2x. Zamenjalo se bo tudi nekaj komponet in zvočniki, ko bodo še bol pasali v nove dimenzije sobe.

Med mojim audio potovanjem pa sem spoznal kako pomembno vlogo ima v sistemu predojačevalec, katerega sem dolga leta malo zanemarjal. Spoznal pa sem tudi to, da poceni aktivne kretnice niso ulimativna rešitev. So super za ugotovitev optimalnega reza, za kaj več pa je potrebno poseči po višjem rangu ali pa kar fiksni aktivni kretnici z opampi.

Z Nao Note II RS zvočniki pa že uživa novi srečni lastnik Cool
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej

Nikar na juriš.

Sobo za začetek pusti na miru. Kar koli boš tam štemal, boš moral dodatno ojačati s prekladami, kar so v takih starih hišah vse stene nosilne. Preklada debeline vsaj 20 cm pa ti bo naredila vizelno štalo, tako da se boš samo slabo počutil v prostoru.

Če se boš šel zidarski posel, potem raje razmisli o poglobitvi za vsaj 30 cm, to bo prineslo več k ugodju in zvoku ter morda šele s tem v povezavi v povečanje prostora.

Za zvočnike pa se ti sedaj že sanja, kako veliki naj bodo. Za probo se lahko enkrat zmeniva tudi za moje stare dvoinpol sistemce.
Pokliči
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za ponujeno pomoc, projekt je ze pripravljen, poglobitev je tudi predvidena Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar prodal si? Pa ravno ta teden, se mi je malo časa sprostilo in sem računal da te obiščem Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:

Med mojim audio potovanjem pa sem spoznal kako pomembno vlogo ima v sistemu predojačevalec, katerega sem dolga leta malo zanemarjal. Spoznal pa sem tudi to, da poceni aktivne kretnice niso ulimativna rešitev. So super za ugotovitev optimalnega reza, za kaj več pa je potrebno poseči po višjem rangu ali pa kar fiksni aktivni kretnici z opampi.

Z Nao Note II RS zvočniki pa že uživa novi srečni lastnik Cool


Da izkoristim tole temo. Zanimalo bi me kje se da dobit kvalitetno fiksno kretnico z opampi? Na 100 Hz bi jo imel za nekaj probat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
jernejx je napisal/a:

Med mojim audio potovanjem pa sem spoznal kako pomembno vlogo ima v sistemu predojačevalec, katerega sem dolga leta malo zanemarjal. Spoznal pa sem tudi to, da poceni aktivne kretnice niso ulimativna rešitev. So super za ugotovitev optimalnega reza, za kaj več pa je potrebno poseči po višjem rangu ali pa kar fiksni aktivni kretnici z opampi.

Z Nao Note II RS zvočniki pa že uživa novi srečni lastnik Cool


Da izkoristim tole temo. Zanimalo bi me kje se da dobit kvalitetno fiksno kretnico z opampi? Na 100 Hz bi jo imel za nekaj probat.

lp


Jaz ti dam lahko tole tiskanino, če si jo boš zlotal:

https://sound-au.com/project09.htm

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Sem imel v mislih bolj kaj kitajskega že skup zmetanega.

https://www.ebay.co.uk/itm/Linkwitz-Riley-Electronic-2way-Crossover-Two-Divided-Frequency-HiFi-Preamplifier/272495300454?hash=item3f71fc4f66:g:8okAAOSw6YNfBCO7

Tole je verjetno bolj bogo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe