Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofoni Pear Audio Analogue
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvoĆØne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

KakÅ”na je pa bila vaÅ”a zvoĆØna izkuÅ”nja ?
Niste nĆØ povedali, je morda kakÅ”en dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgreŔil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakÅ”en dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je veĆØino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkuÅ”enj vseeno priĆØakoval veĆØjo razliko.


Ja, si pa res gostobeseden Laughing

Ja ti pa tudi "sluĆØajno" kdaj kaj spregledaÅ”.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvoĆØne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

KakÅ”na je pa bila vaÅ”a zvoĆØna izkuÅ”nja ?
Niste nĆØ povedali, je morda kakÅ”en dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgreŔil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakÅ”en dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je veĆØino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkuÅ”enj vseeno priĆØakoval veĆØjo razliko.


Ja, si pa res gostobeseden Laughing

Ja ti pa tudi "sluĆØajno" kdaj kaj spregledaÅ”.


LP

Niti sluĆØajno spregledal, rad bi kaj veĆØ "sliÅ”al" od tvoje ADC-DAC "seanse" Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e najraje pa vidim, ĆØe stvari na nek naĆØin pogojujeÅ”, ko te nekaj prosim. Sicer me pa v bistvu niti ne zanima veĆØ kajti zaenkrat Å”e verjamem v svoja uÅ”esa ter nenazadnje izkuÅ”nje.

Kaj je Å”e za povedati o omenjenem testu? To, da mi je vedno bolj jasno zakaj so take neposredne primerjave iz istih aparatur tako nezaželjene tako med dilerji kot tudi posluÅ”alci, ker tukaj enostavno ni tako prepogosto prisotnega blefiranja. Tukaj je samo: "si ali pa nisi." PrepriĆØan pa sem, da 3/4 tako dilerjev kot tudi ostalih "strokovnjakov" pogrne na slepem testu. Vseeno pa je zanimivo, da so bile razlike pri nekaterih platah bolj oĆØitne pri nekaterih pa minimalne. To pa so že stvari, ki delajo avdiofilijo tako privlaĆØno ter zanimivo in kot je pri vsaki stvari je tudi tukaj hudiĆØ skrit v malenkostih.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja, ljubi bog, sem samo hotel nekaj vtisov "veĆØ", kot opis v dveh besedah...
Ti pa "slepi testi", "strokovnjaki", "dilerji", "bleferji", ja zakaj vse to Shocked hm, nĆØ jasno Wink Question
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2017 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So pa na Japonskem kar majhen hit Petrovi gramofoni. Vse taglavne hi-fi revije piŔejo o njih. Po februarski Ŕtevilki revije Stereo sedaj tudi v letoŔnji spomladanski izdaji revije Stereo Sound. Revija je najstarejŔa tovrstna publikacija na Japonskem ter nepretrgoma izhaja že od leta 1966. Cena revije je tam okrog 20 EUR.





V spomladanski izdaji revije Analog pa so ga dali kar na naslovnico.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZakljuĆØil se je tudi letoÅ”nji najveĆØji Severno AmeriÅ”ki Show AXPONA 2017 /21-23 April 2017/



Kid Thomas letos skupaj ter v hudi analogni konkurenci R2R. Prav tako pa tudi z zanimivivi mnenji - vpraÅ”anji glede akustiĆØnih aplikatov v obliki akustiĆØnih voÅ”ĆØenih sveĆØ na okenskih policah.
http://www.stereophile.com/content/jasons-rise-end-axponas-first-day#k7AmxWIoaeMq2r64.97


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2017 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letoÅ”njem MĆ¼nchenskem sejmu pa je izgledalo takole:

Hi End Munich 2017 /Pear Audio Analogue/



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2017 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pear Audio gramofoni tudi na letoÅ”njem sejmu v Deželi LA LA. Izgleda pa, da so te akustiĆØne sveĆØke na nek naĆØin že kar sejemski zaÅ”ĆØitni znak, postavljene "enkrat tukaj drugiĆØ tam".




Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj v bistvu je že kar malo kiĆØasto dolgoĆØasno s temi priznanji. Ampak tako paĆØ je, za mnoge verjetno vse ena "velika kuhna." Ta je iz prej omenjenega sejma v Mestu angelov.

Na spletu pa so tudi filmĆØki kombinacij.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po veĆØletni domaĆØi sejemski abstinenci se bo dalo na letoÅ”njem Multimedia Showu v M Hotelu ĆØez par dni sliÅ”ati ter videti tudi te gramofone. Seveda pa tudi Å”e marsikaj drugega iz njihovega železnega repertoarja.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super! Sem na prejsnjih sejmih Perota kar pogresal. Ce odmislimo raznorazna prepricevanja kdo ma daljsega, ima Pero marsikaj za pokazat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈas je tudi za sejemski rezime Pear Audio. LogistiĆØno je bila tudi pri njih ob vseh prepovedih ter omejitvah v centru kakor, da najlepÅ”ega mesta na svetu privleĆØi že samo vse LP-jke, ki so jih imeli na predstavitvi. Kaj Å”ele vsa ostala roba, ki je bila tudi vidna. Bili so eni redkih, ki so vrteli samo analogijo. Ob vsej diskotiki je Peter tudi velik poznavalec tako rocka, klasike in Å”e marsiĆØesa. Tudi komentarji iz ozadja o izboru glasbe so bili pozitivni. Pri prezentaciji pa je Peter imel pomoĆØ ob prekaljenem glasbenem maĆØku, ĆØlanu prenekaterega legendarnega Slovenskega ansambla g. Nikotu. Prav tako odliĆØenemu poznavalcu bluesa in rocka.

Pear Audio analogue - Multimedia Show 2017







_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letoÅ”njem Multimedia HI-FI Showu, ki je bil, mimogrede povedano obĆØutno (kvantitativno) skromnejÅ”i, kot Å”e pred nekaj leti - in ve se zakaj, sem se najdlje zadržal prav v sobi Pear Audio. Za moj okus najlepÅ”i in najvernejÅ”i zvok na sejmu (moram pa omeniti, da sem po prihodu domov in ob pregledovanju foto reportaž ugotovil, da sem nekaj sob/sistemov zgreÅ”il Embarassed ), pa tudi izbor glasbe, ki se je vrtela na gramofonu je bil zelo dober. Ob posluÅ”anju se mi je kar smejalo ob misli, da brez dobrega izvora, prav niĆØ ne pomaga Å”e tako zelo vrhunska/draga oprema, ki mu sledi (ojaĆØevalniki, zvoĆØniki...) SrednjeroĆØno planiram nakup novega gramofona in tale ta zeleni Robin Hood je skoĆØil na sam vrh moje liste želja! Cool
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Itak, da tudi letos na sejmu v Mestu miljo nad morjem (Mile-High City) ni Å”lo brez Petrovega gramofona. Bolje reĆØeno sta igrala Å”e celo dva. Howard v ta "Å”voh" sistemu z Larseni, Thomas pa v "ta hudem" z GamuT.

PoroĆØili s sejma:
https://www.stereophile.com/content/janas-final-rooms-denver-show

https://positive-feedback.com/show-reports/rocky-mountain-audiofest-2017/

Z najboljŔimi fotkami pa itak Leo Yeh
http://www.my-hiend.com/vbb/showthread.php?11796/page5
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Pred enim tednom se je zakljuĆØil Å”e en AmeriÅ”ki Show in sicer Capital Audiofest 2017. Reportaž je kar nekaj. Z razlogom sem itak izbral Yeh-ovo, ki pa je ta trenutek že na drugem Vzhodno AmeriÅ”kem Showu. Od petka do danes poteka namreĆØ New York Audio Show 2017. Ja letos si je Leo vzel kar precej ĆØasa za AmeriÅ”ke sejme tako, da bo dodobra obdelal AmeriÅ”ko avdio sceno. Pa tudi kar bogato opremljen leta po svetu. Dober je!




Itak, da so bili na sejmu podobno kot na prejŔnjem tudi Petrovi gramofoni. Samo tokrat je enega v objektiv ujel v pravem trenutku z zanimivim flajerjem. Pa, da ne boste mislili, da je tukaj kot Dr. Vinyl miŔljen Peter. O to pa ne "tukaj pa Ŕe nismo." Mislim da je tale Dr.Vinyl tudi ta prav dohtar. Moram Perota vpraŔat kako in kaj.




Drugemu sistemu z Larseni pa je posvetil skoraj celo osmo stran reportaže.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 13 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe