Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj nabaviti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV vsa finta je v HT bypassu stereo ojacevalca. Ob gledanju filmov morata biti prizgana oba (stereo ojacevalec + A/V receiver). Pri glasbi samo stereo ojacevalec. Da bo jasno, naj omenim, da so kabli za L in R zvocnike prikljuceni na stereo ojacevalcu. Ostali surround zvocniki pa na A/V receiverju.
So se druge alternative, ki pa imajo svoje kompromise. Tako, da bolj elegantne resitve kot je ta je ni.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HT baypass misliÅ” pre-amp izhod na resiverju,ali je to to ?
Jaz imam iz resiverja na konĆØno in zvoĆØniki so tako povezani kot si omenil. Vendar v tem primeru je predojaĆØevalec iz resiverja,v kolikor bi imel ojaĆØevalec bi Å”lo pa iz predojaĆØevalca resiverja v predojaĆØevalc od ojaĆØevalca?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skoraj.

1. Ko gledaÅ” film, gre zvok izvor -> receiverjev peamp -> konĆØna stereo ojaĆØevalca -> zvoĆØniki.

2. Ko posluÅ”aÅ” glasbo, gre zvok izvor -> stereo ojaĆØevalec -> zvoĆØniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Skoraj.

1. Ko gledaÅ” film, gre zvok izvor -> receiverjev peamp -> konĆØna stereo ojaĆØevalca -> zvoĆØniki.

2. Ko posluÅ”aÅ” glasbo, gre zvok izvor -> stereo ojaĆØevalec -> zvoĆØniki.


v primeru kot imam jaz konĆØno je pa potrebno ob posluÅ”anju sterea imet prižgan tudi resiver ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napisal sem za primer, o katerem govori delfinus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Karl-Heinz



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:12
Prispevkov: 3
Kraj: Å tore

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi se odloĆØil za stereo me zanima kakÅ”no kombinacijo ojaĆØevalca z zvoĆØniki bi priporoĆØili, glede na to, da bi se posluÅ”alo veĆØino glasbenih zvrsti?
Na forumu sem opazil, da nekaj ĆØlanov zelo hvali Klipsch zvoĆØnike.

Zgolj informativno sem gledal na strani playroom.si in naŔel možno kombinacijo v vrednosti cca 2000eur:

Klipsch RF-82 II + NAD C 356BEE

Kaj menite poznavalci?

Hvala za nasvete,

lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041620787
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

It posluŔat bo treba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV kot je napisal SLinch.

gledanje filmov:
prizgan A/V receiver -> povezava preko RCA pre-out L/R iz A/V receiverja na HT bypass input stereo ojacevalca. Z drugimi besedami - to je povezava L in R kanala A/V receiverjana na koncno stopnjo stereo ojacevalca.
Volume kontrola od stereo ojacevalca ne deluje tukaj. Deluje zgolj volume na A/V receiverju.

poslusanje glasbe:
CD player -> stereo ojacevalec (A/V receiver je ugasnjen). Volume kontrola na stereo ojacevalcu je aktivna. Stereo ojacevalec tu obratuje v svoji osnovni funkciji za katero je narejen.

Prednosti: V enem prostoru imas tako HT sistem in stereo sistem. Enoten sistem, a hkrati se vedno razdruzen in izkoriscen potencial glavnih zvocnikov za poslusanje glasbe kot za rabo pri gledanju filmov. V sistemu svoj smisel dobijo boljsi zvocniki, saj temu primernu nacrtujes tudi ojacevalec (s HT bypassom seveda), zvocniske kable ter seveda vse ostale audio komponente. V rabi so enotni zvocniski kabli (za LR zvocnike), ki so prikljuceni na stereo ojacevalcu, zato imajo svoj smisel tudi boljsi, ce je seveda sistem na nivoju. Volume kontrola je aktivna samo preko A/V receiverja ob gledanju filmov. Predojacevalna stopnja A/V receiverja ni faktor pri poslusanju glasbe, ker je le-ta na Off.

Vec je pa tako v ze znani temi o Ojacevalcih s HT bypassom in lahko vidis kateri ojacevalci to imajo. Vecina novodobnejsih stereo integrircev in tudi nekatere predojacevalne stopnje to sedaj ima, ker so proizvajalci pac ugotovili, da ljudje integrirajo stereo in A/V sisteme in zahtevajo tudi to.

Ce pa te se kak detajl zanima pa prasaj,
lp, d.


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Jan 17, 2014 00:23; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV kot razumem tvoj sistem in interpretacijo pa imas ti A/V receiver prikljucen na obicajno koncno stopnjo. Predvajalnik za filme in CD player oz. streamer pa povezan na A/V receiver. V tem primeru seveda moras imet vse prizgano vedno. Tu je A/V receiver vedno faktor v reprodukciji stereo glasbe ali zvoka ob gledanju filmov.

edit: ce je se kaksno vprasanje glede HT bypass predlagam, da se preselimo sem, ker smo ze tako prevec ugrabili to temo.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus,ja jaz moram imet zmeraj vse pržgano za razliko,ĆØe bi imel itegrirc,ki ima paĆØ on vhode za razliĆØne vire predvajanja. DrgaĆØ to ni problem,ampak ne vem pa kakÅ”na je kvaliteta mojega resiverja sony STR -555ES zato me matra ,da bi dal predojaĆØevalec za stereo,ampak potem ne morem na konĆØno imet priklopljen ta resiver in moram imet fronte na dveh funkcijah? Ali imam prav ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV sem ti odgovoril tukaj, ker smo ze tako ugrabili temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Akrobat



Pridružen/-a: Pon Maj 2010 23:03
Prispevkov: 14
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme... ker nisem toliko veÅ”ĆØ v prostorskem zvoku, bi vas rad prosil za nasvet, predlog... vem, da je na to temo že precej napisanega, ampak vseeno...

prijateljica bi rada imela hiÅ”ni kino...preureja stanovanje, nabavila nov TV...paĆØ filme bi rada gledala v prostorskem zvoku...ni zahtevna, nekega vrhunskeg zvoka ne potrebuje, na to se niti preveĆØ ne spozna...ne vem, odsvetoval sem ji kaki komplet hiÅ”nega kina, raje kak 'normalen' receiver + surround zvoĆØniki

Kar se tiĆØe receiverja sem gledal nekaj v rangu

- onkyo tx-nr 414/525
- yamaha rx-v375
- denon avr 1910

- je Å”e kaj podobnega v tem rangu (cca. 200 ā‚¬), lahko tudi kaj malce starejÅ”ega, bolj poceni, rada bi pa imela hdmi vhode, ĆØeprav bo imela prikljuĆØen samo blue-ray Smile


- kar se tiĆØe zvoĆØnikov pa je nekaj veĆØja težava, glede na to, da ni pripravljena v zaĆØetku dat za vse skupaj preveĆØ denarja, kaj bolj kvalitetnega pa je precej drago...zdaj kaki 'plastik fantastik' zvoĆØnikov tipa hiÅ”nega kina najbrž nima smisla jemat...ali ima smisel priĆØet z dvema zvoĆØnikova in nato postopoma nadgrajevat v komplet zvoĆØnikov? v nekem povpreĆØju, kakÅ”na je dejanska razlika med 'stereo' zvoĆØnikoma (rang tipa monitor audio bx2) in nekimi x zvoĆØniki pri gledanju filmov? pri nekih osnovnih zahtevah...

- hvala za nasvete, predloge...
_________________
And it's true we are immune, when fact is fiction and TV reality...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2014 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ženska ne rabi vrhunskega zvoka potem tudi receiverja ne potrebuje pa Å”e na to se ne spozna zato naj v kompletu nabavi en sistem 5.1 z vso potrebno kramo. Bo videla ĆØe je stvar zanimiva, in potem kupi kaj pametnega ko dobi uporabniÅ”ko izkuÅ”njo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanosP



Pridružen/-a: Čet Sep 2014 20:03
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2014 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se bom tudi jaz z zaĆØetniÅ”kim vpraÅ”anjem vsedel v to temo.

Na kratko: v spalnici imam Yamaho RN-500 in Dalijeve Concept 2.

Ker bi zvoĆØnike nekdo rad kupil in ker je v tej kombinaciji v zgornjih frekvencah ne glede na nastavitve vse malce preveĆØ agresivno in busy za moj okus, bi jih rad menjal without a fuss (dobesedno).

Torej, kaj bi bil naslednji nakup, ki bi naredil razliko? RamiÅ”ljam o BX2, Q 2020i ipd. - ali bi bilo za vsaj nekaj novega doživetja smiselno odÅ”teti veĆØ?

ZnaĆØilnosti zvoka glasbe, ki jo najveĆØ posluÅ”am, so v relativno mehki indie pop/rock maniri. Dalija sta na polici, sicer stran od stene, naslednji par bom dal na stojala.

Hvala!


Nazadnje urejal/a JanosP Čet Sep 11, 2014 22:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2014 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla,

Concept 3 kolikor vem ne obstajajo, tako, da imaÅ” verjetno 1 ali 2
(poglej kaj piÅ”e na zadnji strani). Te zvoĆØnike Å”e kar poznam (posluÅ”am
jih na raznih obiskih že par let) in ĆØe kaj niso - niso agresivni.
Bi prej rekel da imajo konkretno zmehĆØane visoke tone, zademfane, zadekane Smile in kar je Å”e podobnih izrazov. Preden jih menjaÅ” raje preveri,
ĆØe ni vir agresije v yamahi. Sposodi si Å”e kak par drugih zvoĆØnikov ali
drug ojaĆØevalec, da preveriÅ” v ĆØemu je stvar. Å koda metati cekine stran,
ĆØe je problem morda drugje v verigi. Stane te niĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe