Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Magnepan
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mise

Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 08:54    Naslov sporočila: Magnepan Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Imam zvočnike Magnepan 1,7. Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje glede ojačevalca za poganjanje omenjenih zvočnikov?
Hvala

Lp Smile

Nazadnje urejal/a mise Čet Jan 16, 2014 09:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Budget?
Ostala veriga?
Preference?
Jakost poslušanja in zvrst?
Novo ali rabljeno?
Prostor?
Live and let live.
Nazaj na vrh
epic

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam imam Maggije, ravno tako 1,7. Predpostavljam, da si ze ugotovil -zvocniki so lacni... Torej, sam uporabljam MC2, model S800. Ker zivimo v bloku, mi pomemben dejavnik predstavlja poslusanje pri sobni jakosti - v izogib tezavam s sosedi. Dolgoletne izkusnje z Magneplanarji bi na kratko strnil v en stavek - ne skopari z mocjo! Ce pa malcek pobrskas po netu - Maggije radi zenijo z Brystoni, Emotivo...

Uvoznik in zastopnik za Mc2 v SLO je LIX Audio, po mojih (zelo dobrih!) izkusnjah se je moc dogovoriti za preizkus na domu.

Kaksen ojacevalec pa trenutno uporabljas?
Nazaj na vrh
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri teh močeh se ne sme skopariti s presekom zvočniškega kabla! Sicer bo ozko grlo in zaman vse moči ojačevalca. Skozi 'slamico' ne moreš spraviti v hipu na desetine amperov. Presek se ne preračunava kot za električne peči, ker tam je kontinuirana poraba, tu pa izjemno hitri sunki desetin amperov. Če želiš dinamiko, seveda.

Tudi preostali del verige mora biti 'priznano' dinamičen. Če je CD player mora imeti nizek jitter - taki imajo dinamiko in base kot morajo biti. Ta oba parametra sta prvi žrtvi slabega jitterja.
Če je gramofon - pogon na kolešček ali jermenar z več motorji in/ali s pogonom po velikem premeru, gor pa MC glava. Transformatorski step-up na lampaša ... ali phono z baterijskim napajanjem, sicer adijo mid-bas z MC glavo - izpade 'suho, podhranjeno'.

/pozor.:zapisano je moje stališče, pravica do sprememb pridržana/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
delfinus

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
V Inteku so imel pred casom demo Magnepan 1.7 + Modwright KWI 200. Za moj okus je bila to bajna kombinacija, in eden najboljsih zvokov kar sem jih slisal nasploh. Ampak turn off je to, da Modwright zal ni poceni.

lp, d.
Nazaj na vrh
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Tako kot je že @delfinus podal, so M1,7 zelo kvaliteten zvočnik, ki pa žal nič ne odpušča.
Potrebuje konkreten ojačevalec z zdravimi Wati, ni nujno, da jih je pretirano veliko. Seveda tudi "krajšnjic" v ostalem delu sistema NI ...
Pot pod noge, samo poslušanje prinese rezultate, papirna izbira je kot izbira partnerja na podlagi fotke Laughing Wink
ambasador

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar sem 'predpisal v recept' za planarne zvočnike v bistvu velja za vse. Edina ovira v praksi je 'zabuhlost' basov zvočnikov v škatlah - imajo slabo resolucijo (redko izpod 40dB nečistoč) in da bi naredili kolikor toliko 'transparentne' base, se lastniki velikokrat odločajo za bolj prazno, olajšano področje srednjega basa. To se dosega z raznimi 'podhranjenostmi' elektronike, zelo pogosto s kabli, pa do izvorov zvoka s temi pomanjkljivostmi.
Kaj pa češ, kompenziraš..
Pri planarcih pa so te poteze zelo škodljive za zvok, še posebej ker že po naravi (dipolna emisija) emitirajo 6dB manj basa v prostor kot pa klasičen box.

Nazaj na vrh
berni

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kar sem 'predpisal v recept' za planarne zvočnike v bistvu velja za vse. Edina ovira v praksi je 'zabuhlost' basov zvočnikov v škatlah - imajo slabo resolucijo (redko izpod 40dB nečistoč) in da bi naredili kolikor toliko 'transparentne' base, se lastniki velikokrat odločajo za bolj prazno, olajšano področje srednjega basa. To se dosega z raznimi 'podhranjenostmi' elektronike, zelo pogosto s kabli, pa do izvorov zvoka s temi pomanjkljivostmi.
Kaj pa češ, kompenziraš..
Pri planarcih pa so te poteze zelo škodljive za zvok, še posebej ker že po naravi (dipolna emisija) emitirajo 6dB manj basa v prostor kot pa klasičen box.

To si pa čudno napisal. Emitirajo ga v smeri poslušanja in nazaj prav tako veliko, le v ravnini panela se izenačuje zvok. Kar pa privede do bolj enakomernega vnosa energije v prostor. Ali pa ti raje poslušaš base, ki so posledica donenja prostora??
Pa tudi v ravnini poslušanja pada jakost zvoka veliko manj kot pri škatlah.
Live and let live.
Nazaj na vrh
epic

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa smo spet tam!

Če me oči ne varajo, se je vprašanje glasilo preprosto - kakšen ojačevalec bi priporočili lastniku zvočnikov Magneplanar MG 1,7.

Nikjer nisem nič prebral o tem, da bi ga zanimalo karkoli o preseku kablov, ki jih bo nanj priključil, pa načinu emisije dipolov in kar je še podobnih, verjamem da - dobronamernih razglabljan...

Hm, očitno moram vprašanje še enkrat prebrati, ga - izgleda - ne razumem...

Se strinjam z mnenjem Delfinusa - tudi sam sem poslušal kombinacijo v Inteku in bil podobno kot on - navdušen. In takisto se mi Ajkin napotek zdi na mestu - mogoče bi dodal le, da je največ vredna tista izkušnja, do katere pridemo v domačem okolju. Torej - če se le pokaže priložnost, ojačevalec pritovori in preizkusi doma. Kolikor imam izkušenj, se temu trgovci v veliki večini ne upirajo pretirano.
Nazaj na vrh
ambasador

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj naj, skoraj na meji neverjetnega je bila kombinacija Magijev 1.6 s Krellom KSA 100 - od vsega kar sem slišal. Najbolj nikakvo je bilo s ConradJohnson lampaši - so lampe kar ugašale. Vse to je bilo pred skoraj 20leti.
Naslednje kar sem poslušal, je bilo pri soforumašu @zvočnik-u na modelu 1.6. Tega sem slišal z res veliko ojačevalci, pa ne bom komentiral, ker bom besedo prepustil kar njemu.

Kar sem pa zapisal zaradi kablov @epic - lahko mi zameriš do nebes, a vidim da ga avdiofili tu biksajo do nezavesti. Pri vsem kongresiranju okoli zvoka kablov se na presekih špara. In ti izniči še tako dobro kombinacijo z ojačevalcem. Rajši se desetim zamerim, če sem s tem vsaj enemu pomagal. Tako.

Nazaj na vrh
ambasador

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Planarec Eminent Technology je presenetljivo lepo šel s @ProJet-ovim ojačevalcem na zadnjem sejmu Multimedija (laufalo samo zadnji dan, v nedeljo).
Bi bilo za narediti eno probo na Magneplanarjih. Mi smo probali 100W verzijo, ima pa @ProJet na voljo verzijo z dvojno močjo. Laufali so tudi pri Gallusih.
Glede na slišano, je cenovno super ugoden!

Nazaj na vrh
mise

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Tudi sam imam Maggije, ravno tako 1,7. Predpostavljam, da si ze ugotovil -zvocniki so lacni... Torej, sam uporabljam MC2, model S800. Ker zivimo v bloku, mi pomemben dejavnik predstavlja poslusanje pri sobni jakosti - v izogib tezavam s sosedi. Dolgoletne izkusnje z Magneplanarji bi na kratko strnil v en stavek - ne skopari z mocjo! Ce pa malcek pobrskas po netu - Maggije radi zenijo z Brystoni, Emotivo...

Uvoznik in zastopnik za Mc2 v SLO je LIX Audio, po mojih (zelo dobrih!) izkusnjah se je moc dogovoriti za preizkus na domu.

Kaksen ojacevalec pa trenutno uporabljas?

Najprej hvala za informacijo. Sem tudi jaz opazil, da jih poganjajo večinoma z Brystoni...Trenutno imam pa ojačevalec CJ 11.
Nazaj na vrh
mise

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj,
V Inteku so imel pred casom demo Magnepan 1.7 + Modwright KWI 200. Za moj okus je bila to bajna kombinacija, in eden najboljsih zvokov kar sem jih slisal nasploh. Ampak turn off je to, da Modwright zal ni poceni.

lp, d.

Jaz sem jih pred nakupom poslušal prav tako v inteku z ojačevalcem ATC SIA2 in je res lepo igralo.
Nazaj na vrh
delfinus

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, Magnepan 1.7 je tudi mene zelo lepo presenetil in glasbeno preprical. So po mojem okusu in se mi zdijo res dobri zvocniki. Ce ne bi imel zvocnikov, in ce bi imel plac za dve spanski steni bi jih z velikim veseljem postavil v svoj prostor. Zraven pa Modwrighta, ki je dal tisto kar iscem v muzikaliji. To bi bilo to do konca svojih dni. Smile

lp, d.
Nazaj na vrh
CASTOR

Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Planarec Eminent Technology je presenetljivo lepo šel s @ProJet-ovim ojačevalcem na zadnjem sejmu Multimedija (laufalo samo zadnji dan, v nedeljo).
Bi bilo za narediti eno probo na Magneplanarjih. Mi smo probali 100W verzijo, ima pa @ProJet na voljo verzijo z dvojno močjo. Laufali so tudi pri Gallusih.
Glede na slišano, je cenovno super ugoden!

No, hodi na Eminente tudi MC2 S800 in to še preveč. Jaz bi v tej situaciji probal Andrejevega in S800. Glede na razmerje cena kvaliteta so to dve optimalni verziji, če je Andrejev v stanju pokazat na MG to, kar je na Eminentih, ki so tokovno dosti manj požrešni kot MG.

S CJ pa je bila smešnica 20 let nazaj. Gledava in poslušava z Ambasadorjem te CJ na MG in Ambasador vpraša razstavljalca, če lahko doda še malo glasa ker je bilo res potiho, a lampe omedlevale. Bogi razstavljalec je samo obrnil oči. Da ne bo hude krvi CJ ne paše na MG, ni pa to slab ojačevalec.

Uuuh se popravljam, me daje skleroza. Je za probat tudi Urošev amp v biamp zasedbi.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu