Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gallus Audio Technology
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diyfreak je napisal/a:
Lahko kdo kaj pove o zvoku teh zvočnikov - če si upa Laughing

Ja kakšen korajžen fant se bo pa že našel pokomentirat to kombinacijo.

_________________
Lep je dan


Nazadnje urejal/a nek_do Pet Okt 17, 2014 23:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 23:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diyfreak je napisal/a:
Lahko kdo kaj pove o zvoku teh zvočnikov - če si upa Laughing


???????????
Sem že hotel napisati, ko sem pisal o tavelikih Sonusih (v temi Multimedia HI-HI show 2014), pa me je nekaj zmotilo in sem moral prekiniti, tako da pišem sedaj.

Nisem vedel, kaj naj pričakujem od teh zvočnikov, ko sem v soboto najprej stopil v to sobo. Vsekakor sem se začudil velikosti in všečni izdelavi. Tudi "elektrarna", ki jih je poganjala, je vzbujala vtis, da gre zares.
Zvok sam je bil na trenutke še kar soliden, predvsem ko so se predvajali moški (ruski) glasovi, čeprav sem imel občutek, da imajo pevci zelooooo velika usta ( da gredo celi zvočniki notri). Nekako mi je delovalo preveliko. To kaže tudi na to, da bi potrebovali večji prostor - morda spodnjo sobo kjer je bil Vklop. Pri ostali glasbi, sem navljub veliko vsega ostal "žejen". Glasba nekako ni stekla tako kot sem pričakoval oz. sem navajen pri poslušanju odličnih (ponavadi tudi dragih) sistemov. Manjkalo mi je globokega basa, dinamike, malce ostrine trobente (pri jazzu), močnejšega udarca bobna,..
Po kake 3/4 ure sem odšel in se čez nekaj časa (ur) vrnil da preverim, če je kaj drugače. Pa ni bilo razlike.
Stvar bi bila morda malo boljša ob večji jakosti, kar pa je glede na velikost prostora lahko problematično, morda bi potrebovali zvočniki še več moči in kontrole, to ne nebi vedel, vsekakor bi zvočnike rad slišal v večji sobi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2014 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala CK sem tudi od par prijateljev dobil slične informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TUTTI



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 19:56
Prispevkov: 265
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2014 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38631665138
TUTTI



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 19:56
Prispevkov: 265
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://tooloud.co/gallus-audio-technology-aquarius/#more-5955


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38631665138
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
diyfreak je napisal/a:
Lahko kdo kaj pove o zvoku teh zvočnikov - če si upa Laughing

Ja kakšen korajžen fant se bo pa že našel pokomentirat to kombinacijo.

Evo, citat iz teme Multimedija 2015:
... Ta kombinacija (polnost+resolucija tudi na basu) je redka in me zelo privlači. To je imel v še večji meri Gallusov mega zvočnik, samo da so cene že v stratosferi (112.000, če sem prav slišal). Takoj ko sem vstopil v Gallusovo salo sem imel občutek kot bi vstopil v koncertno dvorano, kar se mi še nikoli ni zgodilo na sejmu. Pa mi je že na vratih izletel vzklik: oo, to je pa kot v koncertni dvorani. Po pogledih poslušalcev sodeč, sem jim vzel besedo iz ust. Tako velik zvok gre že v rang velikega SoulSonic-a, ima na grobo vzeto podobne atribute in občutke pri poslušanju, z razliko v tem, da je pri SoulSonicu tračni visokotonec z vsem kar to nosi...

Po nekaj mesecih 'pajsanja' spominov na zvoke sejma, bi doma najprej preskusil prav to..
Če sem se kaj naučil v Hi-Fi-ju, je to, da se zvok zgradi na osnovnih tonih: od basa proti srednjemu basu naprej na srednje tone. Tu se vzpostavijo razmerja med instrumenti, prava teža, realizem, občutek da si v drugem ambientu. Vse tisto višje po frekvenci zgoraj je ... luk i voda, kot rečejo naši bratje.

OK, tukaj sedaj manjka popravek iz originalne teme: da je cena zvočnika za eno nulo nižja ali blizu tega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TUTTI je napisal/a:
http://tooloud.co/gallus-audio-technology-aquarius/#more-5955




Moje čestitke za test in na splošno glede vaše produkcije. Z ambasadorjem se v glavnem ne strinjam, ampak tokrat se pa ( tudi o pregovorno slovenski zapitosti, zadrogiranosti in zakajenostiv sosednji temi ). Ko smo že ravno pri opojnosti. Opitost, zakajenost in zafiksanost so lažni občutki, pravzaprav gre za prevaro.
Franco Serblin mi je na sejmu v Milanu (tam nekje leta 1985) z rokami dopovedal, da je za običajno italjansko družino FM2 dovolj. OK, bil je sub, ampak nima veze.
Upam, da bo vaš izdelek s testa našel čimveč lastnikov. Konec koncev, so naše poslušalnice primerne ravno za to velikost zvočnikov. Pa veliko dobrih prototipov v 2016 vam privoščim.

PS
FM2 je na vokalu hudo blizu ESL63. Samograditelji, predlagam DIY CA12RCY(bivši 11FG-X) ali W12CY003 + D2010/8513, Ne bo vam žal.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo solidni zvočnikik, nisem vedel da je SLO firma, pohvalno!!!
Spletna stran pa ne deluje Sad
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Zelo solidni zvočnikik, nisem vedel da je SLO firma, pohvalno!!!
Spletna stran pa ne deluje Sad


Kaj ti iz svemira osmatraš našu stvarnost? Ozemlji se, več smo u punom zagonu 2016 godine.
BTW hvala ti za prispevke o akustiki v že pozabljenem 2015.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvladaj se prosim.
"Vašo stvarnost"?
Daj no, a me poznaš?

O akustiki "bluzim" tukaj že od 2009.
Verjetno nisi opazil, pa tudi ne več kaj je to oz. kaj doprinese.

Bil je kompliment, če nisi slučajno opazil.

P.S.: upam da nisi ti Dule.
_________________
Nenad P.


Nazadnje urejal/a NLP Sob Jan 02, 2016 17:07; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Obvladaj se prosim.
"Vašo stvarnost"?
Daj no.
Sploh veš kako izgleda prava ozemljitev.
Lahko pridem in ti jo osebno uredim, če imaš željo.
Bil je kompliment, če nisi slučajno opazil.
P.S.: upam da nisi ti Dule.

Vem,da je bil kompliment in si ga tudi zasluži. Ampak Gallus je že nekaj let prisoten tu, da ne rečem več kot 10 let. Kje si taval?
Vseeno, še enkrat hvala za tvoje prispevke o akustiki.
Če sem dule pa naj ostane skrivnost, da je več maneverskega prostora, saj je itak vse virtualno.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nisi opazil se ukvarjam profesionalno z akustiko in žal je audiofilov procentualno konkretno manj katerim uredim poslušalnico, kakor profesionalcev ki ustvrajajo, producirajo glasbo.

Ni tudi za izvzet da je tudi min. stotine različnih podjetij, ki izdelujejo zvočnike, nisem vedel da je Gallus slovensko podjetje, slučajno mi je en gospod, ki ima trgovino v LJ z audifilskimi izdelki slučajno omenil in ko sem bil na audifilskem sejmu v LJ nazadnje, sem videl, da gre za "naše".

Ubij me ampak tudi za Ubiq audio nisem vedel do pred kratkim da je slovensko podjetje.

Sem pa vesel, da so naši produkti zelo dobri, samo ne vem kaj je vse "naše".
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Obvladaj se prosim.
"Vašo stvarnost"?
Daj no, a me poznaš?

O akustiki "bluzim" tukaj že od 2009.
Verjetno nisi opazil, pa tudi ne več kaj je to oz. kaj doprinese.

Bil je kompliment, če nisi slučajno opazil.

P.S.: upam da nisi ti Dule.

O akustiki vem malo, a se že od leta 1981 izobražujem in sam pri sebi sem prepričan, da je narejen nek napredek.
Ker si pa rad v svojih odgovorih jedek, ti pa povem, da so tvoji prispevki za mene ničevi, ker pa je ta audio forum za širšo publiko, vseeno menim, da so tvoji prispevki dobrodošli. ( Niso pa ekzaktni in konkretni )
Bolje da neham s petelinjenjem, saj je še celo leto pred nami.
PS: mi je že žal za ta odgovor, nisem dule, pač pa Ducar z nekaj skromne neprofesionalne kilometrine.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razumem.

"Jedek" sem, ker je forum takšne narave in tega mnenja je večina forumašev, ki mi pošiljajo privat sporočila ali me najdejo na drugih forumih ali socialnih omrežjih.

Tam se pogovarjamo povsem normalno, brez "jedkosti".

Ducar; "ekzaktno in konkretno" ne moreš pričakovat, preko forumskega svetovanja + tega da je vsak prostor specifičen + tega da so nekateri nasveti najbrž plačljivi, ker je bila dokaj dolga pot prehojena do nekega znanja in izkušenj.

Še najbolj smešno pa je, da so "akustična" podjetja, ki so prisotna na raznoraznih sejmih, z dovolj denarja da si to lahko privoščijo, ki ne vedo sploh kaj delajo in svetujejo in vam prodajajo prazne sanje za dosti denarja, produkti pa so v resnici vredni kvečjemu (morda) par sto €.

+ tega prav nič ne prispevaju forumskemu svetovanju, kvečjemu uporabljajo forum samo za reklamo.

Kdo je zdaj "odkrit" oz. pasivno "jedek" Sad ?

Vem pa zelo dobro, da ko se ljudje v živo spoznajo, da je forumsko sporazumevanje izjemno! drugačno.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ostanemo pri Gallusih...

Meni je pa izredno zanimivo, da pri poročilu s sejma nihče ni omenjal "tamalih" Gallusov (Portato?). Meni osebno definitivno ena boljših sob sejma, še posebej glede na svojo, v primerjavi z drugimi postavitvami, zelo sprejemljivo ceno...

Sem edini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe