Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZaĆØetniÅ”ke dileme glede nakupa HI-FI sistema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem imel priloznost slisati isto kombinacijo zvocnikov in ojacevalnika ter se dovolj veliko stevilo drugih kombinacij, zato lahko opisem tudi mojo izkusnjo.

Zvocniki ATC SCM11 navdusijo z mocnim vokalom in zvocno sliko, imajo pa seveda tudi svoje slabosti. Treba je biti previden pri izbiri ojacevalnika, saj lahko vokal na njih postane hitro pregorb in nerealen, kot se to zgodi v primeru Creekovega ojacevalnika. Dejansko ze do te mere, da povzroca resonance v prostoru in to v prostoru z dobro akustiko. Creek 50A po mojem mnenju ni dobra izbira, saj je harmonicno podhranjen in dolocene stvari prevec poudari. Poslusalca sili k poslusanju posameznih elementov glasbe in lahko hitro postane naporen. Smiselna bi bila primerjava z vec ojacevalniki na istih zvocnikih, saj le-ti ob menjavi ojacevalnika lahko bistveno spremenijo svoj karakter, cesar se zavemo sele, ko zadevo preizkusimo.

Druga pomembna stvar so nizki toni, ki jih pri predmetnih zvocnikih prakticno ni, zato je za celotno glasbeno izkusnjo obvezen nizkotonec in to kvaliteten, kar seveda bistveno dvigne ceno sistema. Seveda gre za monitorske zvocnike z relativno majhno prostornino, kar je za pricakovati, vendar v tem ali pa ze pri bistveno nizjem cenovnem razredu konkurencni proizvajalci ponujajo isto in celo vec. Lep primer je recimo Neat Acoustics, ki s premisljeno konstrukcijo zvocnikov odpelje stvari na drugacnem nivoju in predvaja glasbo z neverjetno kohezijo. Ob premisljeni izbiri ojacevalnika jim je za to ceno tezko najti par. Seveda obstaja se veliko drugih, po mojem mnenju, zelo dobrih alternativ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 01, 2017 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ATC SCM 11 za 600 eur s ferŔterkerijom skupaj Very Happy
AngleÅ”kim zvoĆØnikom se splaĆØa izogibat, ĆØe hoĆØeÅ” kaj priÅ”parat. KakÅ”en denon sistemĆØek po komponentah in Jamo zvoĆØniki pa Å”e to ne vem ĆØe bi Å”lo skozi za ta keÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Znanec je pred enim tednom kupil v akciji Marantz 7005, ki vsebuje tudi solidna dac in phono-pre, ter B&W 685, za 1100ā‚¬. Vzel je Å”e gramofon Audio Technica AT LP 5, s tovarniÅ”ko modificirano glavo AT 95 X, za 400 ā‚¬.
SistemĆØiĆØ je torej kompleten, nov in igra presenetljivo dobro. Toliko dobro, da se zamisliÅ” in reĆØeÅ”, da so sistemi za desetine tisoĆØev evrov ali dolarjev, veĆØ ali manj nateg.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Znanec je pred enim tednom kupil v akciji Marantz 7005, ki vsebuje tudi solidna dac in phono-pre, ter B&W 685, za 1100ā‚¬. Vzel je Å”e gramofon Audio Technica AT LP 5, s tovarniÅ”ko modificirano glavo AT 95 X, za 400 ā‚¬.
SistemĆØiĆØ je torej kompleten, nov in igra presenetljivo dobro. Toliko dobro, da se zamisliÅ” in reĆØeÅ”, da so sistemi za desetine tisoĆØev evrov ali dolarjev, veĆØ ali manj nateg.

lpm

Tako je.

Glede natega pa bi rekel, da se nategnejo avdiofili sami. Pa ne zato, ker bi drage stvari bile enake po zmogljivosti kot cenene. Kje je trik? V uravnoteženih performansah.
Tako posamiĆØne komponente kot sistem ima najveĆØjo kvaliteto v uravnoteženosti.

Avdiofili po vrsti kot domine padajo na 'foro' kaj je boljŔe in se - nategnejo.
Istemu zvoĆØniku, ki presenetljivo dobro igra zamenjaj tweeter za boljÅ”ega - in res bodo visoki boljÅ”i - celota pa slabÅ”a. In je nezadovoljstvo takoj tu. Isto velja za cel sistem.

Ne moremo pa reĆØi, da je 683 slabÅ”i od 685, samo zato ker smo sliÅ”ali malĆØka dobro upasanega s prostorom in ojaĆØevalcem. Ravno tako kot ne moremo reĆØi da bo kasnejÅ”a menjava malĆØka za velikega brata avtomatsko nudila veĆØ zadovoljstva prej obratno - skoĆØijo ven problemi s prostorom, akustiko, podhranjenim ojaĆØevalcem, pregrobo elektroniko itd itd.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne mislim polemizirati o stvareh, ki so nam itak znane že desetletja. Preprosto gre za to, da sem bil preseneĆØen, koliko dobrega zvoka se da dobiti že za tako ceno, kot na primer stane pol metra nekoliko spodobnejÅ”ega " audiofilskega " kabla.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni polemike.
Tema je za novince in oni je prav da izvejo (kar se nekateri stari vosli Ŕe niso navadili) da naj ne padajo na to, kaj je boljŔe in kaj najboljŔe na svetu.

UglaÅ”eno ceneno violino je neskonĆØno bolje posluÅ”ati kot razglaÅ”eno Å”e tako drago glasbilo.

Naj zveni Å”e tako noro - avdiofili to dejstvo praviloma spregledajo. Potem se pa ĆØudijo kadar nekaj cenenega svira kar '''ne bi smelo''' iz preprostega razloga ker njihovo dosti dražje ni za nikamor.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar tukaj razlagate je vredno pomisleka...
Ko kao izkuÅ”eni audiofili pridejo do gornjih ugotovitev, se je za vpraÅ”ati s katere vrste sistemi imajo sami opravka doma... DrugaĆØe se nebi navduÅ”ili nad omenjenimi sistemĆØiĆØi...
Kot vemo, so kvalitativni preskoki mali in zelo dragi - torej je treba poseĆØi globoko v žep..
Tako, kot npr. pri nogometu.. NaŔa liga ne bo nikoli to, kar Ŕpanska, angleŔka itd.. S kakimi cenami tam operirajo se ve, znan pa je tudi rang njihovega in naŔega nogometa... Torej, žal - malo denarja malo nogometa, oz. malo glasbe...
Da ne bo pomote - kako kdo zloži, oz uglasi sistem je seveda zgodba zase.. Napake so seveda možne na vseh nivojih... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O tem, da ti veĆØ denarja lahko kupi boljÅ”i zvok, seveda ni nobenega dvoma.

Ampak gospodje, dajte se no malo zresnit in sestopite s svojih oblakov, da boste videli tudi travo in ne samo vrhove dreves.

PrviĆØ je tema - zaĆØetniÅ”ki sistemi in drugiĆØ, vsi nimajo denarja za high end. A naj tistemu, ki si lahko privoÅ”ĆØi le jurja ali dva za cel sistem, reĆØemo, da zaradi tega ni ljubitelj glasbe in dobrega zvoka ?

Å e naprej trdim, da je znanec v obstojeĆØih pogojih dosegel zvok, s katerim bi tudi jaz lahko živel, ĆØe bi imel toliko omejen budžet !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
O tem, da ti veĆØ denarja lahko kupi boljÅ”i zvok, seveda ni nobenega dvoma.
lpm


Zelo daleĆØ od resnice......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko @ kako to misliŔ ? Pa ja ne misliŔ, da si za 15 jurjev+ ne moreŔ sestaviti boljŔega sistema, kot za jurja in pol ?

Vedno pa je potreben poŔten odgovor, ali ti je razlika vredna dodatnega denarja ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
O tem, da ti veĆØ denarja lahko kupi boljÅ”i zvok, seveda ni nobenega dvoma.

Ampak gospodje, dajte se no malo zresnit in sestopite s svojih oblakov, da boste videli tudi travo in ne samo vrhove dreves.

PrviĆØ je tema - zaĆØetniÅ”ki sistemi in drugiĆØ, vsi nimajo denarja za high end. A naj tistemu, ki si lahko privoÅ”ĆØi le jurja ali dva za cel sistem, reĆØemo, da zaradi tega ni ljubitelj glasbe in dobrega zvoka ?

Å e naprej trdim, da je znanec v obstojeĆØih pogojih dosegel zvok, s katerim bi tudi jaz lahko živel, ĆØe bi imel toliko omejen budžet !

lpm


Zelo dobro povedano in se popolnoma strinjam z napisanim.
PosluÅ”ljivi so lahko tudi sistemi za 1500-2000ā‚¬ ne pa o tem,da je primerljivo z sistemom za 15-20Kā‚¬..Podobne ''flance'' najdeÅ” na vsakem avto forumu kjer lastnik FIATa prepriĆØuje lastnika Audija,da so ga nategnili itd..PaĆØ kupiÅ” si kar tokvin prenese in to je to..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ta sistem je dobro igral, ĆØe v okolici ni bilo drugega. ƈe ga ne primerjaÅ” z niĆØemer je vsak super. Jaz mislim, da nek stolp sony/philips/denon.... lahko igra prav tako dobro kot omenjeni sistem v akciji. Sploh ni treba niĆØ komplicirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Vojko @ kako to misliŔ ? Pa ja ne misliŔ, da si za 15 jurjev+ ne moreŔ sestaviti boljŔega sistema, kot za jurja in pol ?

Vedno pa je potreben poŔten odgovor, ali ti je razlika vredna dodatnega denarja ?

lpm


Seveda ne. IzhajaŔ itak iz prostora, redkokdo ima dovolj kubature in Ŕe tako urejeno sobo, da je smiselno 15.000 troŔit.
Seveda ob predpostavki da ne kupujeÅ” novo, in nimaÅ” vrhunske analogije, digitalijo pa zelo solidno. ZvoĆØno prefekten sistem, za 4x5m " sobo se da sestavit za 500ā‚¬.

Probaj tole Braun L 625 Speaker, in Denon PMA-232 recimo. Sam bi s tem mirno živel.

Igra tri razrede boloje od ATC SCM11 in Creek kombinacije recimo, pa vem da ne verjameŔ. Ni pa lahko dobiti intaktno, in Ŕe veliko je tega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2017 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AngleÅ”kih zvoĆØnikov se je treba izogibat in to v velikem loku. So namreĆØ dragi, zelo dragi ali pa ekstremno dragi za to kar ponujajo. Sploh ne vem kako so se lahko znaÅ”li v tem cenovnem okvirju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Å e epilog zgodbe po treh letih - da ne bo Å”e ena izmed tistih zgodb, ki nedoreĆØena ponikne v pozabo. /.../Po iskanju in izbiranju je tako doma Creek 50A in ATC scm 11. /.../


Å e en update zgodbe. Kljub poveĆØanju gaina na preampu na Creeku, mi je glasba postajala vedno bolj suha, neživa. Kot se je kolega izrazil - bila mu je studijska in preveĆØ analitiĆØna. Manjkalo je življenje. Resno sem zaĆØel razmiÅ”ljat o kakÅ”nem subwooferju. Res pa je, da sem bil pri kablih na navadnih cenenih variantah. Glede kablovja sem precej dvomil in za majhen denar zamenjal zvoĆØniÅ”ke kable - razlika je bila takoj sliÅ”na. Ker sem potreboval novo razdelilno letev, sem pri audiophonicsu vzel eno precej osnovno (45ā‚¬), ampak kljub vsemu nemÅ”ke izdelave. Kljub temu, da sem imel poleg ampa gor priklopljene Å”e vse druge stvari (tv, komunikator, cd player, dac), se je takoj sliÅ”ala razlika v zvoku, ki je postal globlji. To me je naneslo k razmiÅ”ljanju v tej smeri - ĆØe že neka ĆØisto osnovna letev naredi razliko, kaj Å”ele ostalo. Jeseni je sledila že vnaprej naĆØrtovana nekoliko veĆØja renovacija stanovanja. Elektriko do hifija smo speljali na loĆØeno varovalko, dali vodnike preseka 4 in stvar zakljuĆØili z vtiĆØnico Viablue. Po priklopu sistema je bila razlika najbolj oĆØitna do zdaj - jasno sliÅ”ana izboljÅ”ava v dinamiki zvoka, spodnje frekvenĆØno obmoĆØje je oživelo. Sledila je zamenjava serijskega napajalnega kabla do ampa in Neotechov OCC RCA kabel DAC-ojaĆØevalec (med CD playerjem in DACom je bil že prej chord). Po priklopu sistema je bila razlika v zvoku neverjetna. Celotno frekvenĆØno obmoĆØje se je dodatno izĆØistilo, hkrati pa je vse lepÅ”e povezano skupaj. Dinamike pa veĆØ za cel koÅ”. Pred menjavami kablov sistem ni iz sebe stisnil toliko basa tudi ĆØe sem ga na tonskih kontrolah zavrtel na plus 6 od 9 (veĆØ je bila že prava packarija). V bistvu je vse skupaj povsem neprimerljivo. Tudi pri viÅ”jih glasnostih muzika ostane pod kontrolo in ne pobegne kot je bilo to prej. ZvoĆØna slika je bila sicer že prej precej Å”iroka, sedaj pa je pridobila Å”e na globini (3D). Bas je pa moĆØen, oster, ampak zmeraj pod kontrolo in polno definiran. O subwooferju ne razmiÅ”ljam veĆØ, preseneĆØen sem, kaj sem dosegel z vložkom 300ā‚¬, saj gre sedaj za ĆØisto drugo raven zvoka, s katerim sem izjemno zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe