Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Začetniške dileme glede nakupa HI-FI sistema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Forum bere vedno več interesentov. Pa bi ob tej priliki rekel sledeče:

Budget ranga 600€ za ločene hifi komponente je trd oreh. Ne da se ne bi dalo, vendar je bolj racionalno da čas, ki bi ga porabil za dolgotrajno iskanje kombinacije ki deluje, porabiš za kopanje jarkov in tistih zasluženih par sto evrov dodaš v budget.

Za tiste ki se odločijo da ne bodo dali več kot toliko, pa obstajajo Lifestyle produkti. Ali takozvani all-in-one.
Toda tudi ta kategorija lahko zaide cenovno dokaj visoko (Linn, Naim, Bang, Bose ...) in je namenjeno bolj premožnim ki nočejo izgubljati časa in predvsem estetike prostorov. Značilno je, da fabrika sama poskrbi za dovolj dober zvok, ki ne daje občutka pomanjkanja kakovosti. To se dosega z uravnoteženimi performansami.

Hi-Fi koncept ločenih komponent izpod določenih cen ni več optimalen. Je preveč kompromisov. Če bi bile proizvodne serije tako velike kot pri televizorjih, bi tudi hifi komponente stale veliko manj, oziroma bile boljše kakovosti - tako stvar kot je Devialet bi korejci naredili za 10x nižjo ceno - magari v plastičnem ohišju brez tako luksuznega videza, pa vendar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Za tiste ki se odločijo da ne bodo dali več kot toliko, pa obstajajo Lifestyle produkti. Ali takozvani all-in-one.
Toda tudi ta kategorija lahko zaide cenovno dokaj visoko (Linn, Naim, Bang, Bose ...) in je namenjeno bolj premožnim ki nočejo izgubljati časa in predvsem estetike prostorov. Značilno je, da fabrika sama poskrbi za dovolj dober zvok, ki ne daje občutka pomanjkanja kakovosti. To se dosega z uravnoteženimi performansami.


In B&W. V štacuni sem poslušal Stonese na njihovega Zeppelina in bil zelo presenečen. Fajna zadeva, 500 EUR kolikor hočejo zanj sploh ni veliko za tak zvok, sploh če ne ciljaš na kakšne višje jakosti poslušanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, hi fi redko poslušam na visokih glasnostih, zato mi je pomembno, da zadeva pri nižjih jakostih ni povsem medla. Razmišljam že o nakupu treh ločenih komponent (ojačevalec, tuner, CD network), kar bi prišlo cca. 1500€.

Malo sem tudi gledal te male vse-v-enem enote, moral bi katero še dejansko slišati. Ampak razlika med zvočnikom male prostornine (v takih sistemih) in tistemu večje, enostavno je - fizike ni moč pogoljufati.

Kot je bilo že rečeno: šel bom po trgovinah in verjamem, da mi bo uspelo primerjati sistem za 1500€ s tistim za polovico manj. Zanima me, če sem sploh zmožen slišati razliko Embarassed

Imam pa še eno vprašanje (vem, da obstaja tudi tema o tem): v sobi je regal, ki je na srečo dovolj fleksibilen in malo tuhtam različne možnosti postavitve zvočnikov (se pa zavedam, da dokler sistema ne bo doma, lahko samo predvidevam). Zanima me ali bi bilo kaj narobe, če dam zvočnik ležati? Pri naslednjem odgovoru pa bodite nežni, ker nekako predvidevam odgovor Smile : je težava, če bi zvočnik nagnil (npr. iz vrha regala nekoliko dol proti zofi).

Moram pa še malo raziskati in pretehtati možnost s slušalkami na katero je spomnil blazheny in je vredna razmisleka Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Malo sem tudi gledal te male vse-v-enem enote, moral bi katero še dejansko slišati. Ampak razlika med zvočnikom male prostornine (v takih sistemih) in tistemu večje, enostavno je - fizike ni moč pogoljufati.


Zato ti je @ambasador predlagal Tivolija s subwoferjem. S tem se fiziko da (vsaj do neke mere) pogoljufati.

Slovenski dealer je Intek, www.tivoliaudio.si, cene so več kot zmerne za ponujeno. Slišal sem malega namiznega in se ga recimo za v spalnico ne bi prav nič branil.

Citiram:
Imam pa še eno vprašanje (vem, da obstaja tudi tema o tem): v sobi je regal, ki je na srečo dovolj fleksibilen in malo tuhtam različne možnosti postavitve zvočnikov (se pa zavedam, da dokler sistema ne bo doma, lahko samo predvidevam). Zanima me ali bi bilo kaj narobe, če dam zvočnik ležati? Pri naslednjem odgovoru pa bodite nežni, ker nekako predvidevam odgovor Smile : je težava, če bi zvočnik nagnil (npr. iz vrha regala nekoliko dol proti zofi).


Ležanje zvočnikov ni nujno problem, samo visokotonci naj bodo na notranji strani, in upoštevaj vertikalo skozi visokotonce kot referenco pri iskanju pozicije in zasuku, ne pa vertikali skozi center zvočnika ali basovec. Ne vem sicer zakaj bi to počel, razen če je problem to, da je kaj nad regalom neposredno nad zvočniki in iščeš prostor. Pri tem mislim na namestitev zvočnikov neposredno v regal med police, kar močno odsvetujem. Nagib na dol je pa lahko celo blagodejen, če je regal previsok. Pri tem govorim o nagibu par stopinj in recimo 20 cm previsokem regalu, če jih misliš dajati na 2m višine ne bo dobro.

Če jih že nujno tlačiš v/na regale in o stojalih za 100 EUR nočeš nič slišati, si zapomni naslednje: pod zvočnike v treh točkah (ne štirih) trdne podložke (les, kovina), fi 20 do 30 mm. Nič gumijastega. Pa stabilno mora biti 100%, tako regal kot zvočnik na regalu. Stabilnosti pomaga recimo čim nižje težišče regala, torej da so v spodnji vrsti pospravljene težke stvari, npr. kakšen fajn meter ali dva enciklopedij.

Pošlji kakšno slikico ali dve prostora, magari na ZS, pa ti bom lahko dal kakšen bolj konkreten nasvet.

Citiram:
Moram pa še malo raziskati in pretehtati možnost s slušalkami na katero je spomnil blazheny in je vredna razmisleka Exclamation


Sennheiser HD650. Musical Fidelity V90-HPA, direkt na PC. Na PC-ju foobar2000 z WASAPI plug-inom. Skupni strošek ca. 550 EUR. Še en komforten fotelj s priročno mizico za audio kramo. Za višek financ kupi še onega Denona za 300 EUR za drmat radio. Totalna zmaga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme, bi kr tukaj vprašal....

Namen imam dokupiti wharfedale sw 100 , ima morda kdo izkušnjo z dotičnim vuferjem?

Torej bi potem na yamaho rx-497 obesil 2x dali concept6 ,2x dali 1 in ta nizkotonec.

Zasledil sem ,da je sw 150 kr hvaljen, a je tudi dražji, tega pa dobim za 100€. Se splača?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 150 lahko rečem da je odličen. Žal živim v bloku in ga le redko uporabim. Confused
Ampak ko pa ga, je bas nežen in ni moteč. Kar je za moj okus redkost tudi pri precej cenovno napiljenih sw.

Je že kar nekaj let kar sem ga nabavil a ko sem ga imam v spominu da je bila kar razlika med 100 in 150. Takrat tudi cenovno, danes pa mislim, da ne bi smelo biti hude razlike. Če imaš možnost se ti po mojem splača dodati nekaj več za 150. Če pa kupuješ rabljeno in ni te možnosti zdaj pač...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, gre se za rabljeno zadevo, novih pri nam niti ne najdem ,da bi lahko primerjal cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 14:24    Naslov sporočila: zvočniki Bose 301 Odgovori s citatom

glede vprašanj za nabavo zvočnikov;
poslušal sem zvočnike Bose 301, zapišem lahko samo ODLIČNO ODLIČNo. Za srednje velike prostore. Poslušal tako v stereo tehniki kot tudi v 5.1. Zvočniki so v rangu 400 eur in za ta denar težko dobiš kaj boljšega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 08, 2014 01:19    Naslov sporočila: Re: zvočniki Bose 301 Odgovori s citatom

sandi je napisal/a:
glede vprašanj za nabavo zvočnikov;
poslušal sem zvočnike Bose 301, zapišem lahko samo ODLIČNO ODLIČNo. Za srednje velike prostore. Poslušal tako v stereo tehniki kot tudi v 5.1. Zvočniki so v rangu 400 eur in za ta denar težko dobiš kaj boljšega.


Predlani sem šel v ZDA slučajno mimo Bose Stora in šel firbcat slušalke. Spotoma slišal še 901... fajn reč. Edino v štacuni so jih imeli priklopljene na en podhranjen multi receiver, ko so na mojo željo pojačali je škripalo. Sicer pa lepo sune, všeč.

Če so 301 pol toliko dobri (in jih vzameš recimo kot lifestyle pristop, ne hifi) se jih ne bi branil.

S čim so jih pa poganjali? Če si bil v Lorexu predvidevam da s kakšnim Sony-jem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imaš prav res jih je poganjal Sony serije ES mislim da serija 7XX.
Zvok je bil odličen.
Zvočnikov serije 901 niso imeli, kar je jasno saj je cena čez 900 eur?!
To pa je že cena zvočnikov ki jih je zeloooo težko prodati v Sloveniji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas pa nekih 1900 eur.
Imeli so jih v lorexu v šiški. Pri mali glasnosti sem prodajalca parkrat vprašal, kej ima skrit sub.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še na tole sem se spomnil:

Audioengine A5+:
http://www.audioengine.si/trgovina/zvocniki/audioengine-a5/

Nisem slišal, samo teoretiziram.
Recimo zraven še en DAC ali preamp, če imaš več analognih virov. Daljinec je zraven, kot vidim.

Aktivna amplifikacija ima definitivno prednosti. Bi bilo zanimivo slišat v sobi 4x4m. Če bi zadeva funkcionirala na nivoju solidnih pasivnih regalnih zvočnikov v rangu 300 EUR je potemtakem cena za tele aktivaše zelo ugodna.

Vidim, da v podobno smer miga tudi Dynaudio, ki je renomirana firma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 02:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še epilog zgodbe po treh letih - da ne bo še ena izmed tistih zgodb, ki nedorečena ponikne v pozabo.
Nad svojimi željami in budžetom sem se tudi na podlagi vaših nasvetov precej zamislil in nisem takrat nič nabavil, ampak raziskoval stvari. Sicer se da tudi z budžetom okoli 600€ dobit precej v redu sistem. Kolega je tako na primer nabavil Yamaho as501 (v Celovcu za 330€), yamahin cd-player (200€) in Dali zensor 3 zvočnike (300€). Res super stvar za denar.
Sam sem si najprej (no, po dveh letih od rojstva te teme) vzel za okroglih 500€ Aune x1s (dac+amp) in Hifiman he300. Vmes sem za 30€ vzel za transport še Yamaho cdx-580 (coax na dac). Z zvokom sem bil zelo zadovoljen, pri sebi sem si rekel, da na slabši zvok pri hifiju ne pristanem. Po iskanju in izbiranju je tako doma Creek 50A in ATC scm 11. Zvok slušalkarskega sistema je kvalitativno očitno presežen. Pri tej kombinaciji me je najbolj skrbelo, da bi bil Creek podhranjen za ATC, ampak jih lepo požene. Všeč mi je velika fleksibilnost Creeka, midrange je izjemen, dinamično mogoče malo bolj "suh", ampak funkcija povečanja gaina to popravi.
Pod črto pa: kot ste nekateri že takoj predlagali, se da za 600€ sestavit precej dober slušalkarski sistem, ki ima kar nekaj prednosti. Sam sem sicer potreboval nekaj časa, da sem se slušalk navadil, ampak zdaj so mi super. S slušalkami se dobi za enak vložek boljši zvok kot z "običajnim" hifijem. Hifi zraven mimogrede potegne še kak vložek v akustiko prostora, cenejša je tudi filtracija, praktično ni kablovja,... Vseeno ga pa ni (vsaj po mojem mnenju) čez občutek poslušanja muzike preko dveh zvočnikov. Res je potrebno stvari dobro premislit in izkristalizirat v glavi kaj želiš od hifija. Tu se mi zdi, da je ključno, da se človek vrže v "študiranje" interneta. V prodajalnah pa je potrebno biti precej pazljiv, saj v primeru, da nimaš stvari vsaj približno naštudiranih, te prodajalci hitro zapeljejo v njihove vode. Moj prvi obisk specializirane audio trgovine je bil precej zmeden - jaz sem tja prišel zaradi muzike, bilo je pa vse ostalo Smile Verjetno še sedaj ne bi imel stvari kupljenih, če me žena ne bi imela poln kufer in rekla, da moram nekaj kupit, da bo že enkrat mir. Dejstvo pa je, da v tem svetu ni nikoli mir - z nakupom se šele začne Smile Na koncu pa je vseeno najpomembnejša muzika - ta že na najbolj cenenem radiu povzroči majanje glave, trzanje noge, boljši sistem pa vse to povzdigne pač nekoliko višje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@raptor čestitke za izgrajeno mašinerijo, ki ti omogoča zadovoljstvo ob poslušanju glasbe ter hvala tudi za epilog.

Sem prečesal tole temo, ki je pravzaprav lahko odličen vodič vsakemu, ki se loti prvih nakupov malo bolj resnega hifija. Predvsem pa pokaže bistvo, to pa je spoznavanje samega sebe in definiranje svojih zvočnih preferenc PRED skokom v praznenje denarnice. Tema ima jasna izhodišča, oriše dileme, poda mnogo dobrih nasvetov, telovadbo OP-ja na poti do njegovega cilja in v epilogu, ki v določenih točkah kar precej odstopa od izhodišča, lepo prikaže, da le kombinacija nabiranja osebnih izkušenj in pravih informacij lahko vodi do sebi optimalnega užitka v glasbi.

Zame ena boljših tem, obvezno branje vsakemu, ki pade na forum z vprašanje, jaz bi pa hifi, kateri reciver za X € naj kupim...

p.s. raptor, funkcija povečanja gaina, ka pa maš to? Ne poznam nič od tvoje mašinerije, zato sprašujem. Zame opravlja to funkcijo knof za glasnost, pa predvidevam, da nisi imel tega v mislih..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@NCC2000 Kot sem napisal že zgoraj, mi je forum dal kar nekaj stvari na premislek, za kar sem hvaležen, ker bi v nasprotnem primeru naredil napako. Tudi jaz mislim, da je tema precej v redu in lahko v pomoč marsikomu - pa ne zato, ker sem jo jaz začel, ampak je v njej kar nekaj pametnih izhodišč za nekoga, ki se šele podaja v svet hifi-ja.

Ne, nisem imel v mislih gumba za glasnost. Tu gre za regulacijo preampa preko skritega menija (v navodilih nič ne piše o tem). Na voljo so 4 opcije: tovarniška regulacija, +3dB, +6dB in + 9dB. Že v osnovi ima tale Creek super tonalnost, ampak kot sem že opisal, zvok v osnovi zna biti malenkostno presuh. Pri nižjih jakostih poslušanja sem se tako velikokrat zatekal k tonskim kontrolam, vendar odkar sem sprobal efekt tega gaina, so tonske kontrole izklopljene - muzika s tem bolj oživi in dobi tisto polnost, ki človeka vleče v samo glasbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe