Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj naj kupim?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Svarun



Pridružen/-a: Sre Jan 2014 19:24
Prispevkov: 3
Kraj: Ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 19:49    Naslov sporočila: Kaj naj kupim? Odgovori s citatom

Spostovani forumovci, prosim vas za pomoc.
Preselil sem se v hiso in moram nabaviti novo muziko.... Investiral bi cca 1.500 €, vendar ne vem kaj bi bilo najprimernejse za mene.
Najraje poslusam glasbo, zadevo bi pa uporabil tudi za kino, vendar redko. Imam smart tv in siol box, kar bi zelel vse skupaj povezat. Spodaj je en velik prostor nepravilnih oblik cca 60m. Question
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoèe pride kaj od mojih stvari prav...Lahko dodam tudi zvoènike Dali concept 6 in concept 1, po dogovoru,so v super stanju.
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci-z-tunerji/yamaha-rx-497-in-komplet-menjava-1291212788.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem bi jaz na tvojem mestu investiral v stereo. Tisti film obèasno lahko tudi v stereo pogledaš in preživiš. Bi isto, zasilo pa je.
Boš pa potem toliko bolj užival v nuziki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SSKJ pravi:

Citiram:
investirati investĂ­rati -am dov. in nedov. (ȋ) 1. uporabiti denar za poveèanje premoĹľenja; vloĹľiti, naloĹľiti: veliko investirati / investirati v hišo; pren. za njegovo izobrazbo so investirali precej denarja 2. ekon. uporabiti del nanovo proizvedenih dobrin, sredstev za obnavljanje in poveèevanje osnovnih sredstev in zalog; vloĹľiti, naloĹľiti: investirati v industrijo, kmetijstvo, turizem; investirati v razširjeno reprodukcijo / tovarna je veliko investirala v stroje ...


Z nakupom aparatur boš prej “zapravil” kot “investiral”. Edina dodana vrednost je v delnicah hedonistiènih užitkov, sicer pa èista zguba.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za dober stereo moraš nabavit od nekje 700 evrov naprej za resiver,v kolikor bo premalo pa dodaš èez prout še stereo ojaèevalnik.Koliko veliko sobo pa imaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Svarun



Pridružen/-a: Sre Jan 2014 19:24
Prispevkov: 3
Kraj: Ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za prve nasvete, tudi o pravilni rabi slovenskega jezika.

Soba je velika cca 60m2.

Svarun
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Svarun



Pridružen/-a: Sre Jan 2014 19:24
Prispevkov: 3
Kraj: Ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV,

kaj je to prout in kaj mora imeti dober receiver, kere naj gledam?


Hvala ti!
Svarun
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prout = preout = preamplifier out oziroma po naše izhod predojaèevalca.
Nanj lahko priklopiš moènostni ojaèevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ne poslušat CRVja, ker je popolnoma preprièan, da je receiver najboljša izbira, tudi èe se bo sistem uporabljalo pretežno za glasbo.

To kar zmore receiver za 700 eur, zmore integrirec za 250.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taz



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 7:16
Prispevkov: 25
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam s Slinch-om. Pa verjemi da pri filmih boš zelo zadovoljen, kljub temu, da bo samo stereo. Sem imel za 500€(rabljeno) stereo, pa je bilo doživetje pri filmih veèje, kakor pri kolegu, kateri je imel 5.1 sistem za vsaj 3x višjo ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Sploh ne poslušat CRVja, ker je popolnoma preprièan, da je receiver najboljša izbira, tudi èe se bo sistem uporabljalo pretežno za glasbo.

To kar zmore receiver za 700 eur, zmore integrirec za 250.

Ah dej no to pa nisem nikoli napisal ! Trdil sem samo,da za gledanje kina je treba poslušat 5.1 in ne 2.0 !
Drgaè pa ob srednje veliki sobi ne preveè zahtevnega poslušalca je en resiver za 700 evrov dovolj! Ampak 60cm2 je pa velika soba! Jaz bi šel v varijanto kot sem napisal resiver+ojaèevalec èez pre-out.
Slinch,tukaj imamo nekaj ekstremnih audiofilov,ki jim je sveto stereo,zato ne nasedaj.Kino je 5.1 , glasba je pa 2.0 in tukaj je sedaj vprašanje tvoje zahtevnosti in velikost sobe.lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

taz je napisal/a:
Se popolnoma strinjam s Slinch-om. Pa verjemi da pri filmih boš zelo zadovoljen, kljub temu, da bo samo stereo. Sem imel za 500€(rabljeno) stereo, pa je bilo doživetje pri filmih veèje, kakor pri kolegu, kateri je imel 5.1 sistem za vsaj 3x višjo ceno.

To si ti samo mislil. Bistvo kina je to,da ti zvok naredi dogajanje okoli tebe ! In pri stereu tega ni !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV, pri stereo to je!
Imam izkušnje.
Lahko seveda izhajaš iz lastnih izkušenj, ki so drugaène, ampak to ne more biti pravilo za vse in povsod.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:

Ah dej no to pa nisem nikoli napisal ! Trdil sem samo,da za gledanje kina je treba poslušat 5.1 in ne 2.0 !
Drgaè pa ob srednje veliki sobi ne preveè zahtevnega poslušalca je en resiver za 700 evrov dovolj! Ampak 60cm2 je pa velika soba! Jaz bi šel v varijanto kot sem napisal resiver+ojaèevalec èez pre-out.
Slinch,tukaj imamo nekaj ekstremnih audiofilov,ki jim je sveto stereo,zato ne nasedaj.Kino je 5.1 , glasba je pa 2.0 in tukaj je sedaj vprašanje tvoje zahtevnosti in velikost sobe.lp


Hja no, trdil si tudi, da je dober stereo za filme slabši kot slab surround sistem. S tem ne mislim neke absurdne razlike v stilu stereo za 2k in surround za 300 eur, ampak v enakem cenovnem rangu. Torej primer, stereo sistem za tisoèaka in surround sistem za tisoèaka. Pri slednjem bo sicer res zvok prihajal iz veèis smeri, ampak konèni rezultat nikakor ne bo tako dober kot pri prvem.

Sploh pa je zmotno svetovati receiver v primeru Svaruna, ki pravi, da bo sistem pretežno uporabljal za glasbo. Receiver za 700 eur niti sluèajno ni zmožen tako kvalitetnega zvoka kot integrirec za enak denar. Tudi receiver plus ojaèevalec na pre-out je v tem primeru slaba izbira, saj že predojaèevalni del v takem receiverju precej zasmeti zvok.

Imam stereo sistem v eni sobi in surround sistem v drugi. V dva sistema sem še izkljuèno zato, ker so mi filmi skoraj toliko pomembni kot glasba. Glavni razlog, da sem sploh vložil v veèkanalno ojaèanje, pa je poveèini slab downmix filmskega zvoènega zapisa v stereo, kar povzroèi, da se vse prepogosto center kanal skoraj izgubi. Pri filmih, kjer tega problema ni ali pa je manj oèiten, je izkušnja na mojem stereo sistemu poveèini boljša kot na mojem HT sistemu. Stereo ojaèevalec in av receiver, ki si ju lastim, sta namreè iz skoraj identiènega cenovnega ranga, le da je zvok, ki ga zmore integrirec, svetlobna leta pred tem, kar izvrže receiver. Seveda bi bilo drugaèe, èe bi za HT setup dal vsaj 5x toliko, kot sem za stereo. Potem bi bila celo primerljiva, oziroma bi pri filmih prednjaèil veèkanalni. Dokler pa gre za stereo vs. multichannel v enakem cenovnem razredu, pa ni debate - èe ne gre za setup, izkljuèno namenjen filmom, je stereo neprimerno boljša izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2014 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam za poslušanje sterea povezano èez preout na resiverju in ko sem konèno stopnjo dal direkt na cd player nisem opazil nobene razlike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe