Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
polanc



Pridružen/-a: Pet Dec 2013 21:00
Prispevkov: 40
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 21:09    Naslov sporočila: Dynaudio Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Sem novinec na forumu in vas vse najprej lepo pozdravljam.
Pred leti sem uspešno končal zvočnike Dynaudio SBI 1 .V delu pa so ostali 5 sistemci AXIS 5.Sedaj jih želim končati in rabim vse zvočnike razen nizkotoncev.Komponent ni več na tržišču in bi vas prosil za kak namig,kje morda le lahko kupim manjkajoče elemente.
SBI1 sem pa poganjal z Yamaha MC 85 kombimacijo in bil zeeelo zadovoljen.
Hvala in LP Iztok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 554 028
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobrodošel.
Kakšne rabljene manjkajoče dele boš najdel na ebay-u - so ponavadi zelo dragi - in ne veš v kakšnem stanju so. Druga varianta da pogledaš med Morel-e so nekako v sorodstvu z Dynaudiom. Če imaš že original kretnice oz. načrt za Dynaudio potem bi rabil vsekakor originalne enote, če pa boš
improviziral potem so za dober rezultat potrebne meritve in nov izračun za kretnice, vsekakor velik zalogaj - prevelik ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri SBI 1 je za uporabit tisto kar so Baričič in kompanija napisali. Povdaril bi, da je tuljave za navijat iz čim debelejše žice in sicer za ta velike 1.8mm, ,ali več, za ta male pa 1.5mm. Ne pozabit, da ta zvočnik zahteva SS s čim več vati in kontrolo, Ajajaj.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
polanc



Pridružen/-a: Pet Dec 2013 21:00
Prispevkov: 40
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SBI 1 dela ok,Audio Žagar mi je zamenjal preperele membrane na nizkotoncih.Kretnica notri je tovarniška,kupljena v HIFI laden v Nemčijicca 30 let nazaj,za AXIS 5 pa kretnic še nimam.Gotovi sta škatli in kupljena nizkotonca 30W100.Nardit meritve in novo kretnico pa sam žal ne znam.
Za pogon je dovolj moči,že teža končne stopnje 27 kg nekaj pove.
LP Iztok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 554 028
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašanje je tvoja ambicioznost. V današnjem času mi ne bi na kraj pameti padlo izdelovati pasivne kretnice. Pa sem iz vaših krajev iz ene viklarije v Brestanici nabavil 2mm drat za špule, ko sem nekdaj še pred SBi in ptico pjevalico delal kit zvočnike, pa to potem pomakal v lak in pekel v peči na 100°, uporabil sem tahude tarmene Semič polyestre itd. Danes imaš za 99€ končno MosFet stopnjo za dva kanala, torej 300€ za 3 kose. (Moj stari PhaseLinear ima skoraj 50kg (400+400W), pa ni za muziko, leno in brez slike). Še aktivna kretnica in konec debate. Ali si si kdaj zamislil, koliko amperov gre na maso po neumnem na pasivi? Kar je pa debate o D54, bi si ga še enkrat želel v kakšnem kompletu, D21 je žvižgovec in v poznejših konstrukcijah ni bil najbolj priljubljen. Basovec je od Dynaudio zakon, ga je pa treba direkt gnat, če ne ni haska, je le več kot 1000W peaka, enako kot D54 in D21. Meni je ostal le še D28 in je za klaso boljši od konkurence, le cene so bebave, zahtevajo skurjenega in še 300€ za austausch, zdaj ko vem kako poje, mi je to jasno. V drugi temi obdelani Audaxi so vsaj toliko dobri po znatno nižji ceni. Preden so se skregali je bil Dynaudio tudi ScanSpeak, recimo 21mm ali manjši so se najbolj uporabljali nekdaj (Linn).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem ne vem, če sploh ima smisel iti v dokončanje tega projekta.
Torej original enot več ni za dobiti, če dobiš rabljene bog ve v kakšnem stanju so in res niso poceni. Kretnica za 5 sistemca z dobrim materialom stane da že skoraj narediš aktivno varianto. Za druge enote spet rabiš nekoga , ki ti pošlihta kretnico - drago in pa nikjer preverjeno, tako da spet ne veš pri čem si.
Verjetno bolj racionalna varianta, da greš v izdelavo novega projekta z dobavljivim materialom, basa pa normalno uporabiš tega, ki ga že imaš - ni švoh, čeprav mi je bil bolj všeč 30w54 ampak seveda z original vpetji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom mimogrede, imam D54 in me zanimata D28 - sta naprodaj ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jih vidiš montirane v Open Baffle projektu na sliki, so pa novi in D28AF, pa ni sledu o težavah, bolje pojejo od Seas 25mm. Vzemi Audax 34mm, je še boljši od Dynaudio. D54 v sodobne teorije ne gre, ne gre zadosti nizko, edino v kakšen premišljenem 4-way bi pa res zmagal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polanc



Pridružen/-a: Pet Dec 2013 21:00
Prispevkov: 40
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja imaš prav,morda je res za premisliti,kaj se splača.Ravno denarja za vse preplačevati le da bi to imel...nimam in tud nisem tak tip,da bi za vsako ceno nekaj imel.Hvala za mnenja.
V SBI 1 je 30W54,za AXIS pa je predviden 30W100


Nazadnje urejal/a polanc Sob Dec 21, 2013 00:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 554 028
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja tudi Audax two 34xo imam na lagerju ampak me bolj zanimajo d 28 zaradi... pač tak. Zanimivo pa da so novi Audaxi - ki so za moje pojme eni naj kalot sorazmerno poceni, z poštnino iz DE 168 eur par.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

D28 si verjetno slišal in jih je težko pozabiti. Po moje jih noben normalen ne prodaja, Nekaj iskanja na Ebay pa kar dostikrat se kakšen najde. Ni pa poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če ti je Žagar menjaval obrobe potem na te zvočnike raje pozabi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Inteku lahko naročiš marsikatero dynaudio enoto kot rezervni del. Sam sem ravno menjal D28 pri Audience 52 in cena je bila OK. Pa še okvarjenega ni bilo potrebno vrniti, kot zahtevajo nekateri internetni ponudniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede menjave obrob bi samo opozoril, da če jih že date na servis k Žagarju mu naročite naj zamenja dotrajane z originalnimi !!!! Kolegoma je na Dynaudio namontiral neke svoje in to ni več bil bas ampak srednjetonec.Pa ne rečem da je slab mojster edino na take zadeve ga je treba opozorit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš Audaxe 34mm si zmagal, tukaj imaš 150% SPL z enkratno linearnostjo in timbrom. Dynaudio 30W100 s temi 10cm špulami premika tudi lesene obrobe, ne samo gumi, mora pa imet za jest, torej overkill wattov. D28 je močan v izjemnem podajanju lesa čela in violine, ta pravega loka iz konjske žime, da ne govorim o Zildjian, Paiste in podobnem kovanem bronu činel ter nepozabnem dratu ali robu bobna iz verbel bobna standardne baterije. Res za oceno zvočne slike rabiš veliko izkušenj s terena in znanja o materialu, ne samo branje recenzij brezveznikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe