Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nastavitev gramofona... kaj potrebujem? kaj izbrati'
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 12:24    Naslov sporočila: nastavitev gramofona... kaj potrebujem? kaj izbrati' Odgovori s citatom

Pred ĆØasom je bilo v temi o streamerjih in zatonu cd-ja omenjena pravilna nastavitev gramofona itd...
Mi ni dalo miru in sem Ŕel pogledati nekaj videjev in prebrati nekaj pisane besede na to temo.
Pa sem se odloĆØil, da bi si kupil tehtnico, protractor,... da bi lahko tudi to sam postoril. V kakÅ”ne ekstreme nimam namena iti, le toliko, da ne bo ĆØisto mimo nastavljeno,...

Pa se mi je že pri tehtnici nekoliko zataknilo. Sem se odloĆØil, da se bom ognil no name digitalnih tehtnic(made in china)... Me pa zanima, kako se obnese Shure SFG-2 Stylus Force Gauge

ƈe berem mnenja pod izdelkom dobim bolj meÅ”ane obĆØutke. Eni zelo hvalijo, drugi pljuvajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shure je OK...nimaÅ” kaj falit...navadna balanĆØna tehtica...kot veĆØina drugih...
sam uporabljam Supex PG1, Bib ali Nagaoka v kombinaciji z kitajsko digitalno...

tej bi se izognil...vĆØasih se zatika...drugaĆØe je OK...
http://www.ebay.com/itm/Ortofon-Mechanical-Stylus-Force-Gauge-Scales-/291026298752?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item43c284e780#ht_3530wt_966
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom verjetno kr tule naroĆØil.Mislim,da ima tip kr dobre cene.

http://diy.kpizlog.rs/index.php?action=search&data%5Bpage%5D=2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra nastavitev je 'must'. Å e posebej Å”kodljive so napaĆØne nastavitve na dolgih roĆØicah (250 in veĆØ mm), tangencialnih roĆØicah in iglah z ostrimi rezi (zelo ozka elipsa). Å e posebej to zadnje ti 'prestruži' ploÅ”ĆØe.

Obtežitev igle pa je poglavje zase.
Pri viÅ”jih sobnih temperaturah (nad 25 stopinj poleti) je dobro kakÅ”no destinko ali dve grama znižati obtežitev, pri nižjih temperaturah od 20 stopinj pa poviÅ”ati. Stvar je povezana z elastiĆØnim damperjem, ki se s temperaturo mehĆØa ali otrdeva, poslediĆØno glavica bolj ali manj poĆØepne. Spremeni se kot med cantileverjem in glavico in med iglo in ploÅ”ĆØo.
Obtežitev torej direktno vpliva tudi na VTA - kot pod katerim igla bere ploÅ”ĆØo. VeĆØja obtežitev - kot se zmanjÅ”a, ker glavica bolj 'poĆØepne'. In obratno. Efekt je Å”e slabÅ”i kot ĆØe bi samo VTA slabo nastavil, ker v tem primeru je tudi magnet (pri MM glavah) ali coil (MC) v napaĆØnem položaju napram armaturi znotraj glavice.

ƈe te razlike niso sliÅ”ne, pomeni da je veriga z glavico in gramofonom na ĆØelu manj resolutivna. Pa lahko to mirno ignoriraÅ”.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz predlagam digitalno tehtnico, pomembno pa je, da je narejena iz nemagnetnega materiala. NamreĆØ, odjemna doza je magnetna in ĆØe je tehtnica iz magnetnega materiala, odĆØitek bo napaĆØen. MehaniĆØna vagica ni povsem toĆØna, razdelek je ponavadi za 0,5g, skala pa logaritmiĆØna. Ni vseeno ĆØe je 2g, ali 2.5 ali pa 2.3 za primer. Pri meni Denon103R je nastavljena na 2.35, ĆØeprav proizvajalec predvideva 2.5 oz. 2.3 do 2.8g. Pri tej nastavitvi daje najbolj optimalne rezultate za mojo roĆØko 355cm in ostale sestavine gramofona.
Jaz sem mojo prej testiral pri zlatarju in je toĆØna na stotinko g. Pri nastavitvi teže je zelo pomembno, da je tehtnica kjer je toĆØka za iglo, v isti viÅ”ini kot je ploÅ”ĆØa.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pravite, da bi bilo bolje vzeti digitalno tehtnico?

Te cenejŔe so na videz vse enake, zgleda, da le vsaka firma svoje ime gor lepi... cene pa varirajo od $30-$150.

Katero bi priporoĆØali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi tiste pod 30 so ĆØisto O.K, imam ene zelo mini par kosov pa služijo, drugaĆØe pa se naredi nastavek iz plastike npr kreditne kartice da je Å”e nižje od tehtalne platforme in 100% nemagnetno, za vsak sluĆØaj pa imam Å”e vedno sabo kako mehansko npr ta poceni Clearaudio, 100% ziher, sicer manj natanĆØna ampak trotlziher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi nekaj preizkuÅ”enega, da traja. V tem primeru bo mehanska Shure verjetno bolj primerna kot neka poceni digitalna. Nastavitev pa Å”e vedno bolj toĆØna kot brez nje.


Vidim, da za nastavitev antiskatinga uporabljajo gladke (blank) lp-je. Kje se to dobi, ker jaz ne najdem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko kdo pove kaj o testnih LP-jih. Sem bral opis pod izdelkom na needle doctor pa ne razumem vsega, oz mi napisano ni vse poznano...
Kaj vse lahko nastavljam in kako?

In koliko mi bi tak LP koristil...? Moj gramofon ni kakŔna huda maŔina.... Elac Miracord 50H.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko ti koristi ĆØe jo znaÅ” uporabiti, je pa dobra test ploÅ”ĆØa hitro dražja kot tvoj gramofon, Ortofonove so vsaj 100-200 eur
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se na tvojem gramofonu ne da nastavljati viÅ”ina roĆØke, kot igle in odjemne doze ter ostalih finih nastavitev je nesmiselno kupovati drage testne ploÅ”ĆØe in ostale pripomoĆØke. Kot je Audiofrik napisal dobra testna ploÅ”ĆØa stane veĆØ kot tvoj gramofon(brez žalitve tvoje naprave) je Å”koda zapravljati denaja. Lahko poizkusiÅ” s cd ploÅ”ĆØkom. Postavi ga na sredino na ploÅ”ĆØo, daj gor roĆØko in vklopi napajanje. Bodi pripravljen, za vsak sluĆØaj, ĆØe je slabo nastavljen antiskating bo roĆØka zdivjala po ploÅ”ĆØku proti sredini ali pa padla iz ploÅ”ĆØka na ploÅ”ĆØo. Pazi, lahko se poÅ”koduje igla. Pri pravilni nastavitvi vseh parametrov roĆØke in odjemne doze, bi moralo vse ostati tam, kjer si postavil roĆØko na ploÅ”ĆØek.

lp


Nazadnje urejal/a GoldProf Pet Dec 13, 2013 12:08; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bravo, odliĆØno za odbit iglo ali kompletni kantilever, a ni bolje najti nekoga ko to obvlada in ti ga nastavi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
bravo, odliĆØno za odbit iglo ali kompletni kantilever, a ni bolje najti nekoga ko to obvlada in ti ga nastavi...

..."Bodi pripravljen, za vsak sluĆØaj, ĆØe je slabo nastavljen antiskating bo roĆØka zdivjala po ploÅ”ĆØku proti sredini ali pa padla iz ploÅ”ĆØka na ploÅ”ĆØo. Pazi, lahko se poÅ”koduje igla"...

Isto se lahko zgodi na testni ploÅ”ĆØi, zato pa opozorilo.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na testni ploÅ”ĆØi vsaj na mojih je ta pas nekje na sredi in je za to manj možnosti, tudi ploÅ”ĆØa je ĆØez ves disk, najnevarnejÅ”e je da pade igla na gumjast mat, poÅ”kodba 101% garantirana, kakorkoli se ni za igrat, ĆØeprav je tolažba da za tak gramofon predvidevam da ima kako malo ali niĆØ vredno iglo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtyrant je napisal/a:
...
Kaj vse lahko nastavljam in kako?

In koliko mi bi tak LP koristil...? Moj gramofon ni kakŔna huda maŔina.... Elac Miracord 50H.


Karkoli je, uporabi za uĆØenje. Vsi gramofonarji smo se nekoĆØ uĆØili teh spretnosti. Ko ti pride igla za tisoĆØ evrov med prste, se ti ne sme tresti roka.
Imeti dve glavici in jih na brzino zamenjati z vsemi nastavitvami - to je prava vaja. ƈe ima gramofon detachable shell, Å”e iz njega demontirati glavico z vsemi elektriĆØnimi prikljuĆØki.
To vadiÅ” dokler nisi v stanju manj kot pet minut komplet zamenjati med seboj dve glavici in ponastaviti vse parametre.
OK, pet minut je zato, ker potem že na pamet veÅ” kaj ti je storiti. Urno in sigurno. Naslednji korak je to isto narediti na unipivot roĆØki, ki je tako lepo zibajoĆØa okoli vzdolžne osi.
Ko si nabaviÅ” novo glavico - staro uporabiÅ” za vajo - brez zaÅ”ĆØitnega pokrovĆØka za iglo. Ko to obvladaÅ”, si pripravljen za montažo drage glavice.

Po vsaki premontaži si preposluÅ”aj kaj je priÅ”lo ven. Namerno in kontrolirano delaj razliĆØne napake, eno naenkrat, in se uĆØi kako se to sliÅ”i.
Dnevno narediÅ” eno premontažo, ostali ĆØas porabi za posluÅ”anje. ƈe si naredil namerno napako, jo, ko dojameÅ” kako se sliÅ”i, korigiraj in ponovno preposluÅ”aj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe