Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audio kasete? Zakaj pa ne!
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:26    Naslov sporočila: Audio kasete? Zakaj pa ne! Odgovori s citatom

V zadnjem ĆØasu opažam fenomen, da audio kasete doživljajo svoj preporod v underground glasbeni sceni. Najverjetneje zaradi tega, ker so poceni za proizvodnjo in tudi kot konĆØni izdelek navadno ne presegajo cene 10 eur, najveĆØ jih na voljo za cca. 3,5 eur. Zanima me, ĆØe Å”e kdo od ostalih ĆØlanov tega foruma obĆØasno posluÅ”a audio kasete. Jaz jih imam kar nekaj in tiste z Dolby soroundom se na mojem Pioneerjevem hi-fi kasetniku sliÅ”ijo zelo dobro. Skoraj ne veÅ”, da gre za kaseto. Res je, da zvok ne dosega vinilke, a je zelo blizu CDju. ƈe sploh lahko to primerjamo, glede na to, da je CD digitalija, tape pa analogija. Imam tudi nekaj novih metalskih kaset, a kvalitetne so le tiste od Nuclear blasta, ki imajo tudi precej visoko ceno.

Po drugi strani danes ni veĆØ vrhunskih hi-fi kasetnikov, razen Teac-a. Vse ostalo je kitajska roba z mehaniĆØnimi tipkami in cenenimi glavami. Ki niti sluĆØajno nimajo trojnega sistema.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” profi Uherjev kot salate brez cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz Å”e zmeraj obĆØasno posluÅ”am kasete...imam kar nekaj kasetofonov.npr...marantz 5000 2 kom obnovljena,sansui sc 3100,sanyo rd 4545,itd..da ne naÅ”tevam vseh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
ImaÅ” profi Uherjev kot salate brez cene.


MisliÅ” "Reel to reel tape"? Tisto pa je drago, niti ne vem kje lahko kupiÅ” glasbo na takem nekomercialnem formatu?!
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Akai CS-MO1A in eno kaseto na kateri je posneta rocknroll/rockabilly glasba iz novih LPjev.
In mi je full dobro. Lepo zveni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
jaz Å”e zmeraj obĆØasno posluÅ”am kasete...imam kar nekaj kasetofonov.npr...marantz 5000 2 kom obnovljena,sansui sc 3100,sanyo rd 4545,itd..da ne naÅ”tevam vseh.


Marantz 5000 imaÅ”? Vau, to je pa eden najboljÅ”ih kasetnikov. MehaniĆØna kovinska stvar. PraktiĆØno audiofilska maÅ”ina, ĆØeprav se veĆØina "audiofilov" danes s tem ne bi strinjala.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kasete z " Dolby soroundom"? Shocked

Polovico življenja sem se ukvarjal s kasetami, a za takŔne Ŕe nisem sliŔal. Sem pa uporabljal Dolby C in nekaj malega tudi Dolby B, noise reduction sistema.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, reportažni Uherji so kasetarji, veliko boljÅ”i od vsega japonskega sranja v lepi Å”katli in Permalloy glavi. Mora biti pa pravi model. Recimo moj je CR210, drobĆØkeni autoreverse, velikosti autoradia, na akumulator, star kot zemlja, ga v zvoku ni Japonca, ki bi mu bil kos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom, kolikor sklepam iz tvojih postov je vse kar imaÅ”, od vintagea,zvoĆØnikov,samogradnje in tovarniÅ”kih izdelkov najboljÅ”e...Lahko bi si odprl kakÅ”no audio manufakturo recimo.Zanima me ali je zate nakamichi dragon,ali pa kakÅ”en viÅ”ji teac ali sony ES s****e?

Very Happy
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ĆØasu moje nabave je bila ezoterika na kasetarjih praktiĆØno nedosegljiva. ƈe si že Å”el v stroÅ”ke si menda ja kupil Revoxa A ali B serije, alternativno Akai, Teac ali Uher kolutar. Pol je bila vojna Å”e med 2- in 4- stezniki pa 19 in 38cm, NAB adapterji ali Agfa Å”pulami. Kasetarji so VSI bolj tako, je že tako. Nakamichi je sloveĆØe ime, pa Å”e vedno kasetar. Lepo, pa bogo kot moj mali in iskri UherĆØek. Nagra pa ni bila smiselna in ni Å”e danes.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uher CR210 sem imel tam okoli leta 1985.Kupil sem rabljenega v zelo slabem stanju. Potem sem transportni mehanizem zamenjal z novim in je bilo kar dobro. Sanje so bile pa Tandberg TCD330 ali TCD440, ampak cenovno nedosegljive. Pred parimi leti sem za prenos muzike s kaset na Mac-a nabavil Studer A721 in vĆØasih za guÅ”t kaj posnamem. Kasetar v vintage stolpu je na fotki spodaj.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz kaset v bistvu sploh nikoli nisem zares nehal uporabljati saj imam v avtu Å”e vedno samo kasetnik. Doma pa kaset že vsaj petnajst let ne posluÅ”am, kasetnik sem imale zgolj za presnemavanje iz CDjev na kasete za v avto. Tako je Å”e danes, ĆØeprav veliko manj, kot nekoĆØ. Imam pa zdaj že nekaj ĆØasa podarjen kasetar Marantz SD 1020 na katerega obĆØasno posluÅ”am kakÅ”no kaseto. Ugotavljam, da mi je zvok kaset po svoje vÅ”eĆØ. Je drugaĆØen od CDja in vinyla nekaj svojega in posebnega. Original kaset pa nikoli nisem kupoval in ne verjamem, da bom zaĆØel saj imam Å”e vedno raje vinylke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni je tudi Å”e vedno na vsake toliko ĆØasa za guÅ”t v igri Nakamichi... ƈe ne drugega vsaj enkrat letno prevrtim vse kasete... DrugaĆØe pa je bila zame zelo dobra izbira Aiwa AD-F990, ki se je kosal z Nakamichijevim MR-1... Problem je bil v tem, ker je nihĆØe ni znal dobro porihtat... Isto je pri Nakamichiju - prodajajo gumice za obnovo, pa le-te sploh niso tako problem. Tisto, kar pa je problem, pa veĆØino oĆØitno pojma nima...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Kasete z " Dolby soroundom"? Shocked

Polovico življenja sem se ukvarjal s kasetami, a za takŔne Ŕe nisem sliŔal. Sem pa uporabljal Dolby C in nekaj malega tudi Dolby B, noise reduction sistema.


No paĆØ to sem mislil, Dolby C in Dolby B. Malo sem se napaĆØno izrazil. Me pa zanima, ĆØe kdo ve kje lahko v Sloveniji nabaviÅ” (ƈE?) originalne rabljene kasete.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prijatelj ,ki se spozna na te zadeve mi ravno servisira aiwo ad 660,komaj ĆØakam da jo dobim z servisa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe