Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

NAS - Mrežna diskovna polja - obvezen element audiofila?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sem videl tudi tole:

Critical: WD Black, WD Green, and WD Blue hard drives are not recommended for and are not warranted for use in RAID environments utilizing Enterprise HBAs and/or expanders and in multi-bay chassis, as they are not designed for, nor tested in, these specific types of RAID applications. For all Business Critical RAID applications, please consider WD’s Enterprise Hard Drives that are specifically designed with RAID-specific, time-limited error recovery (TLER), are tested extensively in 24x7 RAID applications, and include features like enhanced RAFF technology and thermal extended burn-in testing.
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj je tako, taka NAS polja so s povezavo z blade serverji silno zmogljivi strežniški sistemi za razne podatkovne baze tipa SQL ali Oracle. Za privat je to overkill in pretiravanje. Kakšnih 2*2TB in Itunes interpreter, pa je zadost za nas. Bolj me zanima, kako izvajati kvalitetno zapisovanje na HD. Tukaj ste nekateri mojstri in se malo potrudite z nasveti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cenovni razred WD Enterprise diskov je približno enak Black seriji - tako, da v tem primeru je bolje izbrati prve. Red so dobri predvsem za kakšen video nadzor (sicer nimam kakšnih posebnih izkušenj z njimi).
Prav tako so dobri Seagate ES serija.
Je pa tako - jaz predlagam RAID 1 ali RAID 5 in potem tudi če kakšen disk odleti ni kakšnih posebnih pretresov - vsi ti boljši diski pa imajo tako ali tako 3 ali 5 let garancije.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ti pomaga garancija, če ti gredo podatki. Se pa redko zgodi , da odleti kak disk. Ponavadi crkne elektronika, sesuje se particija....
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 17:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Js sm dal red noter in je povsem hladen. Kopije imam pa posebej, ne vidim razloga zakaj bi jih imel v isti škatli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Kaj ti pomaga garancija, če ti gredo podatki. Se pa redko zgodi , da odleti kak disk. Ponavadi crkne elektronika, sesuje se particija....


Če ti crkne en disk se podatki ne smejo zgubit - če se je brezveze sam NAS - ta pač mora bit toleranten do izpada enega diska - v nasprotnem primeru pač dodamo še en disk v računalnik in je problem rešem...

Z večjo garancijo je mišljeno, da so ti diski tudi bistveno kvalitetneje narejeni - že če primeš v roko green ali enterprise disk ti je jasno kateri je kateri - od zgradbe ohišja do same teže.

Res pa je, da največkrat crkne elektronika in potem motor - če se pa sesuje particija je pa največkrat problem na sami strukturi magnetnega nanosa na začetku diska - no to so pa tudi vsi trije vzroki zaredi česar crkujejo diski.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Kaj pa če crkne RAID kontroler? V tem primeru je najbolje imet priklopljen še zunanji USB disk za najbolj občutljive podatke:)
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti odleti en disk, podatki ostanejo, seveda če je kreirano raid polje vsaj 1 ali 5. Če je raid 0, potem pa pa podatki. Vkolikor je krirano pravo raid polje, in odleti disk, se nedulojočega da ven, novega notri, in se raid polje popravi v parih urah.

Meni je odletela plata na enem Synology disku. Panika? Ne. Diske sem označil, dal ven, in nesel NASna servis, kjer so mi menjali plato. Nato sem dal diske notri,, kjer je NAS ugotvil da je že raid konfiguriran, in to prevzel. Vse je ostalo kot mora.
Seveda, rezervna kopija kje ne škodi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem pa jaz domov prinesel Synology DS414. "Samo" še diske (WD 3TB RED) nabavim in zalaufamo zadevo. Seveda, diski stanejo več kot sama naprava. Backup Audio Kontakta z vašimi prispevki bo tako na varnejšem mestu.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odličen nakup.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da večina kupuje NAS-e z več diski. Jaz pa bi kupil samo za en disk Shocked Kot sem že omenil rabim zamo postajo za šeranje in ne za shranjevanje - v ta namen bom uporabljal ločen zunanji disk.
Trenutno se gibljem med Synology (DS-112+ ali DS114) in Qnap (TS-119 ali 121), disk bo WD red 3TB.
Kakšna so priporočila? Shocked
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in če ti odleti ta disk za šeranje? Kaj boš potem? imaš kopijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kopija pomembnih vsebin bo na zunanjem disku, tako da četudi odleti ta disk ni panike.
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tma je napisal/a:
fuego je napisal/a:
Kaj ti pomaga garancija, če ti gredo podatki. Se pa redko zgodi , da odleti kak disk. Ponavadi crkne elektronika, sesuje se particija....


Če ti crkne en disk se podatki ne smejo zgubit - če se je brezveze sam NAS - ta pač mora bit toleranten do izpada enega diska - v nasprotnem primeru pač dodamo še en disk v računalnik in je problem rešem...

Z večjo garancijo je mišljeno, da so ti diski tudi bistveno kvalitetneje narejeni - že če primeš v roko green ali enterprise disk ti je jasno kateri je kateri - od zgradbe ohišja do same teže.

Res pa je, da največkrat crkne elektronika in potem motor - če se pa sesuje particija je pa največkrat problem na sami strukturi magnetnega nanosa na začetku diska - no to so pa tudi vsi trije vzroki zaredi česar crkujejo diski.


LP


Disk ki se zamenja mora biti identičen sicer ne deluje.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako imate ostali izveden backup z NAS? Imate izvedeno backupiranje (sinhronizacija) diska v računalniku na disk v NAS, ali imate izvedeno SHR polje, tako da so podatki na večih diskih in lahko crkne le eden, v primeru dveh se izgubi vse, ni pa možno dat tak disk v računalnik in pobrat dol. Ali imate na disku dejanski mirroring in če disk (ali NAS)odpihne, lahko daste drugega še vedno v računalnik oz. nadomestite okvarjenega z drugim?
Jaz sem trenutno dal SHR, ker sem kupil samo dva diska od 4-ih (pri tej varianto lahko dodajam diske v polje), a mislim, da bom zadevo spremenil in kupil še ostala dva in naredil mirorring, v skrajnem primeru pa sinhronizacijo diska v računalniku na NAS.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe