Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Lampe..vprašanje za poznavalce

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 01:47    Naslov sporočila: Lampe..vprašanje za poznavalce Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

dedoval semkar nekaj lamp.(200kom ali več)

Nisem poznavalec te scene,me pa zanima ali ima to kako vrednost?
Oziroma ali ima to sploh kaj veze z temi lampaši oziroma ojačevalci na lampe?

Lampe so kolikor sem gledal vse nove po škatlicah in zavite v papir vsaka v svoji škatlici.Nekatere pa zgledajo rabljene ali celo pokvarjene-nimam pojma
Na škatlicah so napisi TESLA,TUNGSRAM,EDICON,NOVAL...


Dajam link iz bolhe,ker nisem znal naložit toliko slik.

http://www.bolha.com/avdio-in-video/dodatki/ostali-dodatki/lampe-1290426407.html

Upam,da ne smetim preveč z temo.
Vnaprej se zahvaljujem za odgovore in mnenja

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole na brzino bi rekel, da so za tv. Nekaj podobnega se mi je valjalo po predalih pred leti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bolj neuporabno za audio, samo TV ..
poglej na ebay za posamezno lampo pa boš videl kje so cene
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cene so okrog 10€ za komad..Nekatere nekaj več nekatere nekaj manj..Povprečje tu nekje..

Mogoče kdo ve če za te stvari obstaja trg?
Kdo bi to lahko kupil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cene so res tam nekje, a mocno dvomim, da se tudi kaj proda. Spremljaj kaksne, ki so na avkciji in bos dobil realno sliko cene. Ce si jih dobil, jih v kompletu vrzi na listing in kolikor dobis, pac dobis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na sedmi sliki zgleda, kot da so tudi 6550 in 805. Če so res, bi te vrgle precej več kot 10 po kosu.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nameči vse skupaj na ebay ampak za te lampe kakega ekstra zanimanja večinoma ni, razen če je kakšna uporabna tudi za audio ampak na slikah na hitro ne vidim nič takega, sam sem podobne metal žal v smeti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 01:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NA ebayu sem našel cene za večinoma vse ki jih imam tu.Tungsram um11 so okrog 50-65$ za komad..imam pa jih 17kom

Sicer se mi zdi ,da je to skoraj nemogoče prodat ali se mogoče motim??

Vseh sem naštel preko 300kom.In vecinoma ko pogledam na ebuy je cena okrog 5-25$ po komadu odvisno od modela oz. oznake..

Če bi jih prodal po teh cenah ,ki so na Ebuyu pridem na vsaj 2000€,kar pa sem prepričan,da se ne morem niti približat..

Koliko bi po vaše bilo vse to skupaj ''vredno''?
Najraje bi se rešil vsega skupaj.

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 02:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredi natančen popis, rukni na ebay, licitacija, nizka začetna cena in čim daljši rok licitacije, pa ti bo trg povedal, koliko je vse skupaj vredno ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredi, kot smo ti predlagali ze trije. Ce se ti pa ljubi, pa daj izmerit vsako lampo, in jih daj na licitacijo vsakk posebej s parametri. Mogoce za zacetek samo nekaj komadov in da vidis kam pes taco moli Very Happy Racunaj na provizijo ebaya ob prodaji, ce bosstartal s ceno 0. Dodaj se strosek listinga, ce bos postavil min ceno. Ce prodajas prvic racunaj se na to, da ti ljudje ne bodo zaupali, kar se zniza ceno. Sledi pakiranje, letanje na posto za vsako lampo...ne vem, no Laughing Ce ne zivis od tega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v kompletu prodajo in pri nas za kaj pametnega denarja pozabi, tisto ko si našel 50-60 dolarjev pa na Ebay z njo po kosih pa recimo fiksno ceno pa je, seveda je predpogoj da imaš kar soliden feedback itd, ne vidim razloga da jih ne bi prodal, še vedno pa vidim večina nezanimivih lamp ki se ne prodajajo ravno dobro, tudi sam sem se nr+ekaj uporabnih bolj eksotičnih skušal rešiti pa ni šlo, tako da so končale v smeteh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe