Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlike med kabli resniĆØne ali samo nateg?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2008 22:11    Naslov sporočila: Razlike med kabli resniĆØne ali samo nateg? Odgovori s citatom

Torej, marsikje so Å”e vedno te polemike ali dejansko so razlike med kabli ali audiofili dejansko kupujejo industrijske kable v snake skinu? Ali so audiofili naiven folk s preveĆØ denarja? Marsikje se elektroniki in audiofili ne strinjajo, zanimivo pa je, da veĆØinoma elektroniki noĆØejo stvari preizkusiti v praksi, le zakaj? V kakÅ”nem rangu sistema je potrebno že pogledati za boljÅ”imi kabli? Kaj menite vi?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2008 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je nekdo že rekel v enem forumu, samo se ne spomnem katerem, je razlika obĆØutna v visoko rezolutivnih sistemih. ƈe sistem ni na nivoju razlika bo komaj obĆØutna. Na sistemih visoke kategorije oz. high end je razlika Å”e kako obĆØutna. Povem iz svojih izkuÅ”enj. Zlato pravilo za kable pa se glasi. Kabli naj predstavljajo 10% vrednosti sistema. ViÅ”ja vrednost je vpraÅ”ljiva, ker je bolje razmislit v vložku kje drugje. Naprimer boljÅ”i izvor, boljÅ”i ojaĆØevalec, zvoĆØniki,... Tam bo za isti denar naĆØeloma razlika veĆØja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 07:31    Naslov sporočila: Re: Razlike med kabli resniĆØne ali samo nateg? Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Ali so audiofili naiven folk s preveĆØ denarja?


ƈe sem že morda naiven, preveĆØ denarja zagotovo nimam! Very Happy

Ampak denar mi je kljub temu vredno investirati v prave kable. V mojem sistemu so generalno gledano kabli poleg zvoĆØnikov najdražja komponenta. Težko je govoriti o ceni, ki smo jo pripravljeni plaĆØati, tudi o razmerju: vrednost sistema proti kablom.

Definitivno pa bo izbira pravih kablov moĆØno nagrajena v kvalitetnih sistemih z dovolj veliko resolucijo. Ne verjamem v zlato pravilo izbire kablov, ĆØeprav dostikrat za referenco vzamemo dražje kable npr. Nordost Vallhalo, Transparent Reference ipd.

Vsekakor pa velja preiskusiti tudi ustrezne napajalne kable. Tu je lahko razlika dramatiĆØna!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z napajalnimi kabli je Ŕe kakŔna razlika. Jaz sem si jih sam izdelal, pa je dvignilo sistem vsaj za pol klase gor. Neverjetno!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa podstavki komponent? Me zanimajo vaÅ”e izkuÅ”nje. Jaz sem se prepriĆØal, da tudi to moĆØno vpliva.Zanima me bolj kaj ste uporabljali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berny28 je napisal/a:
Zlato pravilo za kable pa se glasi. Kabli naj predstavljajo 10% vrednosti sistema. ViÅ”ja vrednost je vpraÅ”ljiva, ker je bolje razmislit v vložku kje drugje. Naprimer boljÅ”i izvor, boljÅ”i ojaĆØevalec, zvoĆØniki,... Tam bo za isti denar naĆØeloma razlika veĆØja.

Teh 10% je Å”e iz ĆØasov, ko so Å”ele ugotavljali velik vpliv kablov na zvok sistema. ƈe koga res zanima vpliv kablov, naj se domeni z osebo z ustreznim sistemov in naj tam preveri. Debata o pomembnosti kablov je na vseh naÅ”ih forumih ena od najbolj neproduktivnih. Obvezno se konĆØa s "smeÅ”enjem" vseh, ki so za kable pripravljeni dati veĆØ kot nekaj sto evrov. Moje mnenje je: Kabel ima Å”e kako velik vpliv na sistem, pa naj bo to interkonekt, zvoĆØniÅ”ki ali napajalni (Å”e bolj "ĆØrna magija" so varovalke in konektorji). Koliko boste odÅ”teli zanje pa je odvisno od vaÅ”ega sistema in debeline denarnice. Ali lahko z nakupom pretiravate? Seveda lahko. Staro pravilo (ki Å”e velja) je, da je zvok sistema dober kot najslabÅ”a komponenta. Dejstvo je tudi, da bo dober kabel v slabÅ”em sistemu poleg vsega pokazal tudi na napake ostalih komponent. En primerĆØek: prijatelj ima sistem za pet tisoĆØ evrov, od tega sta interkonekta (pri nas odrezana Nordost Valhalla- tisoĆØ evrov). Ko je preizkusil Å”e zvoĆØniÅ”ki kabel Valhalla, mu je preveĆØ razkril sistem in je raje kupil osemkrat cenejÅ”i Acoustic Zen(500 Evrov). Prej je imel Transparent Music Wave(400 Evrov) in ko je menjal varovalke za rodijeve, je bil sistem spet preveĆØ razkrit in je obdržal stare. Po menjavi zvoĆØniÅ”kega kabla uporablja rodijeve...
Se pravi, ni dovolj dati dovolj denarja!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojih opažanjih... je razlika.

BoljÅ”i sistem kot je, in veĆØja kot je resolucija, bolj je razlika oĆØitna.
Kabli se mi zdijo odliĆØno sredstvo za izpopolnjevanje sistema. Hitro se da kaj omehĆØat, ali napravit bolj ostro. Problem je samo ker so taka eksperimentiranja draga.

Že ĆØe doma primerjam.... Vivanco 2x 0.75, Vivanco 2x2,5, UTP, navadni kabel za inÅ”talacijo(licnat), navadni kabel za inÅ”talacijo(solid-core), povsod tu se sliÅ”i razlika na mojih JBL-ovih malih zvoĆØnikih, ki nimajo pretirane resolucije, ne kvalitete. Pri boljÅ”ih kablih pa se na teh zvoĆØnikih razlike skoraj ne ĆØuti. Na bolj resulutivinih sistemih pa je razlika.. bolj ali manj oĆØitna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 18:13    Naslov sporočila: Razlika JE !!! Odgovori s citatom

Razlika zagotovo je, a ta se, po mojih iskuÅ”njah, opazi, ko poznaÅ” "zvok" svojega sistema do obisti (po ljudsko povedano "v nulo") in ko potem zamenjaÅ” kabel (interkonekt ali zvoĆØniÅ”ki), enostavno moraÅ” opaziti razliko. Å ele potem, v primeru nevtralnega, pretoĆØnega, hitrega, ali kako naj ga Å”e opiÅ”em, kabla, spoznate kako zelo pomemben je le ta.
Da pa bi kar na prvo posluÅ”anje v nekem sistemu lahko primerjal in sodil kable, ne da bi prej dobro poznal komponente, ki jih ti povezujejo - tak "maher" pa nisem. ƈe kdo pravi nasprotno, se spreneveda (ali bolj direktno reĆØeno: laže).
Torej, glede na to da nihĆØe nima buĆ°eta v smislu: "only sky is the limit", je smotrno, kot je že bilo omenjeno, za kable nameniti okoli 10 do 20% vrednosti komponente katero povezuje s sistemom.
Idealno bi bilo, da pred nakupom nekega kabla preuĆØimo teste v revijah in na internetu in si nato tega Å”e izposodimo in preizkusimo v svojem sistemu (ĆØe nam ga trgovec zaupa), ker cena tudi ni apriori zagotovilo, da bo ta kabel bolj neopazen, kot cenejÅ”i. Neopazen zato, ker najboljÅ”i kabel je ta, ki nima nekega svojega karakterja.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 22:17    Naslov sporočila: RAZLIKE VSEKAKOR SO!!! Odgovori s citatom

Razlike med kabli so in to ne male. Bolj je sistem na nivoju,bolj so opazne.
Pomembno je pažnjo polagati na elektriĆØni dovod do vtiĆØnice,ter zelo važno
kvalitetna varovalka v omarici. Odkar sem si porihtal el.kablovje za
hifi imam Å”e na LCD-ju,ki je prikljuĆØen na isto razelilno letev tako ostro in
in barvito sliko,da skoraj ni za verjet. Seveda uporabljam tudi za LCD
dober power cord....
Å e en nasvet za vse samograditelje kablov. Zelo pomembno je uporabiti
kvalitetne konektorje. Ti so pomembni enako kot kabli,ĆØe Å”e ne bolj!
Naprimer ĆØe si naredite diy power cord iz Lapp kabla je potrebno reskirat
za Oyaide ali vsaj za Furutech. Ker z Ŕtekerji iz Baumaxa vam kabel
ne bo igral niĆØ boljÅ”e kot tisti navadni priložen.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 00:04    Naslov sporočila: Re: RAZLIKE VSEKAKOR SO!!! Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:

Naprimer ĆØe si naredite diy power cord iz Lapp kabla je potrebno reskirat
za Oyaide ali vsaj za Furutech. Ker z Ŕtekerji iz Baumaxa vam kabel
ne bo igral niĆØ boljÅ”e kot tisti navadni priložen.

LP,
Goran


Zanimivo. Moje izkuÅ”nje s poceni Baumax vtikaĆØi so drugaĆØne...

S tem oklopljenim LAPP kablom sem skompletiral veĆØ napajalnih kablov in to prav s poceni vtikaĆØi za par evrĆØkov iz Baumaxa, evo povezava. In glih zadnjiĆØ mi je prijatelj povedal, da mu je ta LAPP napram obiĆØajnem napajalnem kablu drastiĆØno izboljÅ”al zvok cd playerja.

Ne gre kar tako posploÅ”evati. ƈe vtikaĆØ ni audiofilski in ne stane da te kap, potem Å”e ni nujno da je za en drek. Ti KOPP vtikaĆØi na zgornji povezavi so za denar kolikor stanejo narejeni fenomenalno. Toplo priporoĆØilo vsakomur ki se bo lotil diy igraĆØkanja in ni pripravljen prodati ledvice za sestavo napajalnega kablovja s hi-class audiofilskimi vtikaĆØi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 01:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tudi izdelal napajalna kabla za CD in ojaĆØevalec z koop vtikaĆØi in so super za svoj denar, oz. Å”e marsikaterega top class naÅ”ibajo, da je grdo videt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok,verjamem,da je neka razlika opazna že ĆØe kabel konektiraÅ” z poceni
konektorji. Vendar se bo polni potencial kabla dobil resniĆØno samo
ĆØe je kvalitetno konektiran. Sam sem dolgo tudi uporabljal Koppove
Ŕtekerje,dokler nisem probal Oyaide. Sem imel Audioplanov power
cord z tovarniŔkimi konektorji in nikoli ni igral oziroma nisem sliŔal
nobene pombne razlike napram navadnemu kablu. Ko sem pa ga skonektiral
z Oyaide rdeĆØo/plavo kombinacijo pa sem komaj spoznal kako dejnsko
pozitivno vpliva power cord na sistem.
Da ne govorim samo o napajalnih kablih, zelo zmotno je tudi prepriĆØanje,da
pri interconnectih in zvoĆØniÅ”kih kablih ni pombo konektiranje. Dosti ljudi si dela samogradnje int. kablov, iÅ”ĆØejo nevem kakÅ”no kvlitetno srebro ter se ubijajo z izolacijami teflon,bombaž......ter nevem kakÅ”nimi konstrukcijami,po tem pa konektirajo z konektorji iz navadnega pozlaĆØenega pleha........ter joĆØejo in tarnajo,da ni nevem kakÅ”ne razlike,da so visoki malo ostri....
Prilagam slikico primera kvalitetnega konektiranja.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm.....slikica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno nisem opazil nobene razlike med zvoĆØniÅ”kimi kabli ĆØe os osnovni dovolj dobri. Nabavil sem enkrat v big bangu ene kable s prerezom 2.5mm sicer namenjeni za car audio. Razz Delajo kot urica. Nato sem se le enkrat lotil in Å”el do prijatelja audiofila in privlekel eno goro hi end krame. Od interkonektov pa enega rotel cd playerja in nemalo zvoĆØniÅ”kih kablov.

Na blind testu nisem uspel loĆØiti enega od drugega. Fural pa sem nad 352 in pioneer VSX-2014i na direct stereo naĆØin. Zvok pa so predvajali B&W 601S3.

Med ojaĆØevanikoma ni bilo dvoma kdaj je kateri igral. Kabli pa...

Moj nasvet zaĆØetnikom bi bil, naj se s kabli ne obremenjujejo, naj raje zapravijo najveĆØ za zvoĆØnike nato za spodoben ojaĆØevalnik nato Å”ele pride vse ostalo s kabli nazadnje ĆØe le niso osnovni povsem bedni.

Pa Ŕe en zagrizen elektronik ki je tudi privrženec hi-fi scene:
http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1790/

No kakorkoli, da ne bomo pljuvali ĆØez morebitne sponzorje... Preizkusite sami. A zvoĆØniki so pomoje daleĆØ najbolj pomembna komponenta in seveda njihova postavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj nasvet zaĆØetnikom bi bil, naj se s kabli ne obremenjujejo, naj raje zapravijo najveĆØ za zvoĆØnike nato za spodoben ojaĆØevalnik nato Å”ele pride vse ostalo s kabli nazadnje ĆØe le niso osnovni povsem bedni.


Se vsekakor strinjam.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 1 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe