Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

podloga krožnika pri gramofonu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 08, 2013 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
Med materiali so karbonska vlakna najboljša varianta.
Lahko poskusiš z antistatic matom, boljša rešitev pa je vsekakor zerostat pištola.


http://www.needledoctor.com/Milty-Zerostat-Gun


Zerostat pištolco sem kupil na e-bay za 35eur., oziroma dve, (70eur.) ko sem eno prodal za 30eur., Crying or Very sad me je kupec vprašal koliko sem zaslužil. Bil je iz gorenjskega konca.
Zelo dobra.

Ščetko imam pa Zeppa, staro 40. let, dela kot nova, oziroma boljše. Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 08, 2013 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skratka, nobeden mat ne prepreči statične elektrike. Jaz sem testiral vse možne kombinacije: guma, pluta 10mm, filc 10mm, klobučevina iz zajčjih dlak, usnje, les, več ali manj vse je isto. Seveda, je pa razlika v kakovosti glazbe. Jaz uporabljam carbon debeline 3 mm iz dveh delov, srednji in zunanji "ring". Pod njim je drugi mat iz volnenega filca debeline 3mm. Med filcem in krožnikom je fina alu folija ki ima stik z osovino, osovina pa ozemljitev z ostalimi kovinskimi deli v eni točki.
Da so ene plošče bolj naelektrene, druge manj, je pa itak znano.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 08, 2013 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Skratka, nobeden mat ne prepreči statične elektrike. Jaz sem testiral vse možne kombinacije: guma, pluta 10mm, filc 10mm, klobučevina iz zajčjih dlak, usnje, les, več ali manj vse je isto. Seveda, je pa razlika v kakovosti glazbe. Jaz uporabljam carbon debeline 3 mm iz dveh delov, srednji in zunanji "ring". Pod njim je drugi mat iz volnenega filca debeline 3mm. Med filcem in krožnikom je fina alu folija ki ima stik z osovino, osovina pa ozemljitev z ostalimi kovinskimi deli v eni točki.
Da so ene plošče bolj naelektrene, druge manj, je pa itak znano.

Lp


Dobra rešitev, tole z osovino, imam carbon mat, ki pa nima stika z osovino gramofona in posledično nimam problema statične elektrike. Je pa vse odvisno, od primera do primera.

Dober mat....

http://www.6moons.com/audioreviews/bostonaudio/mat.html
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 08, 2013 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Skratka, nobeden mat ne prepreči statične elektrike. Jaz sem testiral vse možne kombinacije: guma, pluta 10mm, filc 10mm, klobučevina iz zajčjih dlak, usnje, les, več ali manj vse je isto.

To so vse izolatorji, zato ne delujejo. Karbonska vlakna pa so ne samo električno prevodna ampak povzročijo koronsko razelektritev in jih zato niti ni potrebno ozemljiti (»The carbon fibers remove static electricity by corona-discharging.«).
Kako pa je to učinkovito v praksi pa ne vem, ker takšnih matov še nisem uporabljal.
Zerostat in podobne naprave se mi zdijo bolj učinkovite. Ima pa Zerostat napako v tem, da lahko ploščo tudi nabije in ne samo razelektri. Pred leti sem imel National Panasonic antistatično napravo, ki je naboj najprej izmerila in potem razelektrila točno do nule. Na njej je bila skala, ki je merila naboj in tudi ali je pozitiven ali negativen.
Sicer pa je problem najbolje reševati tam kjer nastaja. Statična elektrika se lahko pojavi zaradi presuhega zraka. Plošče pa se največkrat nabijejo takrat ko se vlečejo iz in v notranje ovitke. Če je naelektrenost plošč velik problem, potem bi jaz najprej poizkusil z vlažilcem zraka in posebnimi antistatičnimi notranjimi ovitki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2013 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
VIDEO PC CENTER Cerklje na Gorenskem se je včasih dalo dobiti antistatične pištole

Žal nič več. In tudi drugod jih ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2013 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
... Ima pa Zerostat napako v tem, da lahko ploščo tudi nabije in ne samo razelektri....

To je del principa delovanja.
Ko ročko počasi stiskaš vedno ploščo najprej naelektriš, pri sproščanju pa potem razelektriš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je v tem, da plošča po tretmanu z Zerostatom ostane velikokrat še vedno naelektrena. Zgodilo se mi je celo, da je bila plošča po razelektritvi še bolj nabita s statiko kot prej. Ali je to posledica principa delovanja, pa ne vem. Panasonic takšnih problemov ni imel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po Zerostat tretmaju je treba potegniti po plošči še karbon krtačo in sicer tako, da se en en prst dotika okrogline (kot nekakšen gumb) na hrbtni strani, to naj bi odvajalo zaostalo statiko.

Nomad, ali mi lahko prosim razložiš, kaj je koronska razelektritev s karbonom ?

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zgleda se bo tudi za zerostat oz antistatično pištolo razvila prava filozofska razprava, definitivno uporabna stvar ne škodi pa prebrati navodila za uporabo ali se o tem pozanimati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:

Nomad, ali mi lahko prosim razložiš, kaj je koronska razelektritev s karbonom ?

LpM.


Ne vem, če sem ravno kompetenten za razlago koronske razelektritve.
V bistvu sem navajal proizvajalca (angleški tekst v narekovajih je citat iz tam napopanega linka:
http://www.sleevecityusa.com/Anti-Static-Turntable-Mat-with-Strobe-Pattern-p/dm-200.htm).

Prej sem si seveda ogledal kaj izpljuni Google, npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Corona_discharge

Zdi se, da je tehnologija dokaj uveljavljena, saj jo s podobnimi utemeljitvami uporabljajo tudi na drugih področjih:
http://fourstar.com.sg/detense/anti_static_technology.html
Citiram:
The carbon thread conducts the static electricity away and releases the electrons into the air through a corona discharge nylon at low voltages as low as 4,000 volts
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe