Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-end sluŔalke sistem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen tomzzi od sotrpina. Tudi mene so pred parimi leti Grado SR-80 potegnile v svet sluÅ”alkarstva. Jaz sem tudi že sprobal kar nekaj sluÅ”alk, Å”e veĆØ pa bi si jih želel. Ampak tu na žalost vskoĆØijo v igro finance.

Po mojih izkuÅ”njah kabli, kot tudi vse ostale komonente potrebujejo nekaj ĆØasa, da se uigrajo. Glede na to, da se gre za interkonekt, ga lahko brez problema "ulavfavaÅ”" 24h/dan nekaj dni.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa si dobil interkoenkt? (crimson)
Na podlagi reviewov sem ga iskal, pa ga nisem naŔel pri nas..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Kje pa si dobil interkoenkt? (crimson)
Na podlagi reviewov sem ga iskal, pa ga nisem naŔel pri nas..


AngleÅ”ki Ebay. Ne sej je za zaĆØetnika in nasploÅ”no za nižji rang (Darkvoice, DacMagic) povsem soliden interkonekt. Prvi dan sem dobil tak obĆØutek, da je zapacalo bas. Ampak sem Å”el potem delat primerjavo in je razlika na bolje (jasno) v vsakem primeru... VeĆØ detajlov... Zaenkrat dobro služi namenu. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grado ima nove naj-naj slusalke: PS1000. Prenovili so tudi cel svoj spekter sluŔalk z novimi kabli...



http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom malo obudil že malo pozabljeno temo.

Življenje me je pripeljalo do toĆØke, ko je za vsaj nekaj ĆØasa edina prava prilika za posluÅ”anje glasbe kasno zveĆØer - kar pa sovpada z nejevoljo sotrpinov v stanovanju ...

Torej je ena izmed reŔitev uporaba malo bolj kvalitetnih sluŔalk.

Za pogon bi uporabil izhod za sluŔalke na svojih 2 integrircih (2 kom Sansui - prvi je prenovljeni vintagear iz 70ih, drugi je 2nd TOTL iz 90ih).

PosluÅ”am pa v glavnem rock, ex-YU sceno 60-80ih, delno pop in jazz, redko kaj bolj klasiĆØnega.

Torej - kak nasvet katere sluŔalke malo obrajtat?

Moj prvi zadetek, ko sem zaĆØel brskat po netu - so bile AKG K701 - ki se, kot vidim, dobijo v Celovcu za 216Eur (kar se mi zdi nekam precej ugodno zanje (??)).
Pa ne vem - a bi to že bilo to ali bolje iskat pri kaki drugi firmi (predvsem glede na zvrsti, ki so mi blizu)?

Oz seveda - ĆØe kdo ve, kje v LJ bi se jih dalo preiskusiti v živo. BB oz BOF?

Hvala za ideje in nasvete
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so se za rock najbolj dopadle prav Grado Labs. Sennheiser me za to zvrst pustijo hladnega.

Problem sluÅ”alk je, da se jih težko posluÅ”a v trgovinah oz. je nemogoĆØe Smile
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

hvala. Vmes sem tudi že v veĆØ razliĆØnih debatah zasledil, da pri AKG je bolje kupiti model K601 - ker da je bolj "univerzalen" oz bolj primeren za zvrsti, ki so meni bližje ...

Grado ima v SLO samo Intek? Sad
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrimozS je napisal/a:

Grado ima v SLO samo Intek? Sad


DA!
Vsaj kar se tiĆØe uradnega zastopstva.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2009 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo PrimozS,
Ce ne mislis uporabljat ojacevalnika, je mogoce boljsa resitev od K701/601 kaksen model od Grada. Lahko se tudi kdaj oglasis s tvojim ojacevalnikom oz. virom pa sprobas Grado in AKG pri meni.
AKG so zelo glasne navzven. Z njimi znas motit svoje sotrpine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2009 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

hvala na prijazni ponudbi. MogoĆØe bi se pa res kaj v tej smeri zmenil, da privleĆØem s seboj enega integrirca do tebe in da sliÅ”im v živo kako se spopade tako z AKG kot z Grado.

ƈakaj, kaj misliÅ” da namenski izhod za sluÅ”alke pri integriranem ojaĆØevalniku ni sposoben poganjat AKGjevk?

Ma to, da/ĆØe se sliÅ”i - ni tako moteĆØe. Problem ni v sotrpinih v sobi ampak v sotrpinih v sosednjih sobah - ko ponoĆØi basi 12" enot prav pritlehno "donijo" po stanovanju. In sem se malo naveliĆØal, da od ene 22h dalje praktiĆØno ne morem niĆØ posluÅ”at (pa ravno takrat imam obiĆØajno ĆØas).
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2009 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izhod iz integriranega ojacevalnika ti bo poganjal AKGje, samo maksimuma ne bos iztisnil iz njih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2009 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No saj enkrat imam namen narediti en DiY (pred)ojaĆØevalnik za sluÅ”alke. Samo trenutno pa za tovrstne podvige res nimam ĆØasa Sad
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo sem po dolgem ĆØasu spet na forumu. Sam sem se že skorajda odloĆØil za nove sluÅ”alke.
In sicer "napadam" tokrat sam vrh ponudbe. Gre se pa za Beyerdynamic T1.

http://www.hifistatement.net/tests/101-alphabetisch-sortierte-geraete-tests/415-beyerdynamic-t1.html

http://www.beyerdynamic.de/en/consumer-products/products/premiumline.html?tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][showUID]=2620&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=105&cHash=5152e5375e



Kaj pravte?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 07, 2010 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En update po dolgem ĆØasu:

Beyerdynamic T1 so že mesec dni pri meni. Vtisi? FantastiĆØno! Twisted Evil



Mislim, da že dolgo nisem bil tako navduÅ”en nad sluÅ”alkami pa sem jih že kar nekaj dal ĆØez. ViÅ”jega ranga...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 07, 2010 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino!
S ĆØim jih poganjaÅ”?

Jaz imam DT 990 PRO in iÅ”ĆØem primeren ojaĆØevalnik.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe