Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Postavitev zvoĆØnikov na stojala in vezava
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dualis



Pridružen/-a: Ned Okt 2009 17:31
Prispevkov: 2
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 09:21    Naslov sporočila: Postavitev zvoĆØnikov na stojala in vezava Odgovori s citatom

Pozdavljeni !

Nabavil sem rabljene zvoĆØnike Jamo C 803, ki imajo dimenzijo (mm, HxWxD) 380 x 225 x 341. Rad bi jih postavil na stojala vendar pa imajo vsa stojala, ki sem jih gledal dimenzijo zgornje ploÅ”ĆØe manjÅ”o kot je dimenzija zvoĆØnikov. Zanima me ali je to vseeno oz. na kakÅ”en naĆØin pravilno pritrditi zvoĆØnike na stojala, da le ta ne zdrsijo oz. padejo dol? Predvsem ne bi rad kaj vijaĆØil v zvoĆØnike in bi vas prosil za nasvet kako zvoĆØnike pravilno pritrditi na stojala.

Hvala in LP


Nazadnje urejal/a Dualis Tor Okt 22, 2013 07:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Blue tack ali par kapelj silikona !

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ljnkl



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nasvidenje

Nazadnje urejal/a ljnkl Pon Nov 18, 2013 14:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj pogosta zadeva pri nas:

_________________
ā€œThe greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.ā€ ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZalepiÅ” malo veĆØje 'tablete' neodimijevih magnetov znotraj Å”katle na dno in z ustrezno polariteto druge magnete na stojalo.

ƈe je stojalo železno morda magnetov zunaj niti ne rabi.
Kadar merijo male zvoĆØnike podstavijo tanek filc izpod celega tlorisa, da ne Å”klepeta.

V primeru da s tankim dvostranskim lepilnim trakom (rdeĆØa Tesa, Merkur) lepiÅ” vse magnete z zunanje strani, ne potrebujeÅ” neodimijevih tablet, so lahko navadne. Itak 3 take dovolj dobro držijo. Prej prekucneÅ” vse skupaj.
Eno daÅ” spredaj, dve zadaj v kote. Spredaj je ravnina kjer delujejo sile (vrtiÅ”ĆØe), razdalja do zadnjega dela predstavlja roĆØico za kontrolo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dualis



Pridružen/-a: Ned Okt 2009 17:31
Prispevkov: 2
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore !

Imel pa bi Å”e eno vpraÅ”anje glede same vezave zvoĆØnikov. Prebral sem kar veliko napisanega glede bi wiring povezave in glede na to, da se mnenja zelo kreÅ”ejo ni namen tega posta sam bi wiring. Zasledil sem nekaj drugega in sicer je mnogo ljudi priporoĆØalo kljub ne bi wiring povezavi, da se vseeno odstrani tisti mostiĆØek (ne vem kako se pravilno imenuje), ki povezuje oba priklopa na zvoĆØnikih in ga nadomestiti z žico oz drugaĆØe povezati. Zanima me kakÅ”ne so vaÅ”e izkuÅ”nje s tem in kako pravilno zadevo izvesti?

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 07:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dualis je napisal/a:
Hvala vsem za odgovore !

Imel pa bi Å”e eno vpraÅ”anje glede same vezave zvoĆØnikov. Prebral sem kar veliko napisanega glede bi wiring povezave in glede na to, da se mnenja zelo kreÅ”ejo ni namen tega posta sam bi wiring. Zasledil sem nekaj drugega in sicer je mnogo ljudi priporoĆØalo kljub ne bi wiring povezavi, da se vseeno odstrani tisti mostiĆØek (ne vem kako se pravilno imenuje), ki povezuje oba priklopa na zvoĆØnikih in ga nadomestiti z žico oz drugaĆØe povezati. Zanima me kakÅ”ne so vaÅ”e izkuÅ”nje s tem in kako pravilno zadevo izvesti?

Hvala in LP


Jaz imam zvoĆØnike sicer povezane na naĆØin bi-wiringa, a vseeno ti lahko povem, da odstranitev originalnih mostiĆØkov priporoĆØajo zaradi tega, ker je nadomestitev teh z žicami zvoĆØniÅ”kih kablov (ali namensko izdelanimi mostiĆØki), praviloma kvalitetnejÅ”a reÅ”itev. In ĆØe greÅ” v to, priklopi zvoĆØniÅ”ki kabel direktno na kontakte visokotonca in od tam pelji mostiĆØke/žice na bass prikljuĆØke. Ampak v nobenem primeru ne priĆØakuj nekih drastiĆØnih razlik - vse je bolj stvar teorije in s tem povezanim duÅ”evnim mirom. Vsaj v primeru cenovno "normalnega" hi-fija... Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko je bilo govora o vplivu mostiĆØkov tudi po revijah.
Pa sem Å”el preveriti moje zvoĆØnike in ugotovil, da mostiĆØki res vplivajo na zvok. ƈe sem priklopil ojaĆØevalec na zgornji par prikljuĆØkov je bilo kao bolj transparentno, a tudi malo bolj živĆØno. Na spodnjem paru bolj normalno a z manj detajli.
Potem sem poskusil mostiĆØiti z raznimi žicami in ugotovil poslabÅ”anje zvoka, nekako se je v zvok naselila zrnatost, mi ni bilo vÅ”eĆØ. KonĆØna ugotovitev je, da so mostiĆØki na mojem Monitor Audiju GR20 kar solidni.

KonĆØna povezava, ki me je najbolj prepriĆØala je z original mostiĆØki : en kabel prikljuĆØen na zgornjiem prikljuĆØku (recimo +), eden na spodnjem (-). Lahko je tudi obratno, nima nekega vpliva.

Potem sem Å”el gledat slike in ugotovil, da so prve serije tega modela bile mostiĆØene z žiĆØkami, kasnejÅ”e s pozlaĆØenimi ploÅ”ĆØicami. Torej so tudi v firmi bili pozorni na ta detajl.
Pa Å”e sem z moĆØnim magnetom preveril iz ĆØesa so te ploÅ”ĆØice: rahlo se primejo na magnet, ma niti približno ne tako kot železo. Sklepam da gre za zlitino (verjetno medenino), ki vsebuje tudi malce železa.
Vsekakor ti detajli niso tako banalni.

ps: zvoĆØniÅ”ke kable imam terminirane z bananami, tako da ploÅ”ĆØice neovirano nalegajo po celi povrÅ”ini na konektorje, tako s spodnje kot zgornje strani ko jih stisnem s privijaĆØenjem. ƈe bi tlaĆØil golo žico zvoĆØniÅ”kega kabla (za prikljuĆØit ojaĆØevalec na zvoĆØnik) v luknjo ob ploÅ”ĆØici, bi pokvaril/zmanjÅ”al kontaktno povrÅ”ino mostiĆØka. Pri nekaj sto vatih moĆØi to niso zanemarljivi detajli. Alternativa bi bile ploÅ”ĆØate pozlaĆØene vilice na zvoĆØniÅ”kih kablih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pri bi-wire mostiĆØkih, prikljuĆØnih terminalih in sploh pri "banjicah", kjer so zv. terminali se zelo, zelo nerazumno Å”para. Tudi pri zvoĆØnikih v viÅ”jem cenovnem razredu najdemo nerazumno poceni reÅ”itve, ki definitivni vplivajo na zvok.
Bi wire ploÅ”ĆØica za resen sistem mora "proĆØ", uporabi se lahko nekaj reÅ”itev a vedno v razredu kabla, ki ga uporabimo ali model viÅ”je in ne nižje! Seveda tistim ,ki kabel niĆØ ne pomeni in se uporabi "Merkur kabel" je prav vseeno kaj delamo, ne bo neke razlike .
Vse pokvarite, ĆØe na zvoĆØnik pripeljete drage kaĆØone, potem pa cenena ploÅ”ĆØica ali žiĆØka na koncu. Probajte obratno !!!



Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Tudi pri zvoĆØnikih v viÅ”jem cenovnem razredu najdemo nerazumno poceni reÅ”itve, ki definitivni vplivajo na zvok.
Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Wink



Ah daj no. Presek mosticka je vecji od zic na drugi strani do kretnice...
Tale mosticek je tam, da ga odstranis, ce zelis gonit zvocnik na 2 locena ojacevalca in nic drugega.

Definitivno ima vecji vpliv, ce zvocnik vleces malo naprej nazaj po sobi, da najdes malo boljso geometirjo postavitve.

To, da poslusas razlike kako se slisi je cisto normalni vzorec.
Prikljucis, poslusas, nekaj spremenis, je se boljse, pa se malo podrocas je se boljse, potem pa kar na enkrat slabse. To je klasicna krivulja koliko casa osebku zdrzi koncentracija. V nekem trenutku si bolj pozoren na detajle, to je vec ali manj to. Se mi dogaja isto doma, pa ni kriva tehnika. Ta je ze nekaj casa ista. Venomer se izkaze,da se moras precej potrudit, da slisis neko razliko, ta pa je odvisna od predznanja kaj poslusas. Uho po nekem casu isce samo se razlike na znanem uzorcu in mozgani se tega nekje navelicajo.

Po kakem letu ali dveh lahko sele reces kaj smiselenga o sistemu. Pa se to ne bo nikoli tako radiklano kot palci gor ali dol.

LP,
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabljam VDH Revelation zvoĆØniÅ”ke kable, ki so po original ceni dve tretjini cene zvoĆØnikov. Nemoj ti meni Merkur, hahaha
Te teste sem veĆØkrat skozi leta ponovil (zvoĆØnike imam že 10 let iste, zvoĆØniÅ”kih kablov sem pa tudi kar nekaj preskusil). Vedno ista zgodba, a s križno vezavo sem kar zadovoljen in se mi tam ne beza veĆØ. Tudi biwiringe sem probaval in razen razsutega zvoka niĆØ dosegel. To seveda niĆØ ne pomeni za druge primere, kjer se lahko dogaja nekaj povsem drugega.

Je pa možno da nekatere druge firme zanemarjajo ta detajl in so jim mostiĆØki navadne, zelo Å”kodljive smeti.

V mojem primeru je zvoĆØnik 2,5way, pomeni da spodnji woofer dela pralelno z zgornjim do cca 400Hz, nakar izgine. ƈe povežem brez tega spodnjega wooferja (zgornji par prikljuĆØkov), bi se mi morala prikazati Marija, koliko mostiĆØki Å”kodijo. Ker se Marija neĆØe prikazati, smatram da v tistih mostiĆØkih ne gre iskati svetega grala.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Okt 22, 2013 15:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Jaz vedno obcudujem kako lahko na bookshelf od komaj 15l dajo to gor. Pa sej nisem cepljen, da bom namizni zvocnik peljal na biwire. Za koga?


LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene je vrglo na rit, koliko boljÅ”i je bil zvok, ko sem prilotal zvoĆØniÅ”ki kabel direkt na kretnico.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ƈe nekdo sliÅ”i "barvo olja" v svojem "lagarju gramofona", super, OK, ne sliÅ”i pa bi wire mostiĆØkov, dobro tudi OK, paĆØ en stroÅ”ek manj ...

Ma, smo "vrgli preĆØ" mostiĆØke od najcenejÅ”ega B&W monitorja, ni bil njihov lastnik nek ekstra audiofil, ma je takoj sliÅ”al v ĆØem je finta. Seveda se ne pokaže "marija", se pa pokaže ali je "burek" zadosti, ali preslan, kar pa bolj "zmoti", kot razlika ali je burek sirov ali mesni Wink .
Pa , da ne bomo spet o kablih, a v malenkostih je "hudiĆØ", ki se na koncu hudo seÅ”teje in dela sistem povpreĆØen, dober ali slab Rolling Eyes Wink.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Jaz vedno obcudujem kako lahko na bookshelf od komaj 15l dajo to gor...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
..ker so to tako dela. Ker to delajo vsi. Ker se avdiofili radi igrajo z žicami in jih prikrajÅ”aÅ” za eno avdio paranojo: sosed lahko, jaz pa ne morem probat biwiringa - raje kupim one druge firme ki ima triwiring (na two way zvoĆØniku, hahaha).

Mi se dopade poteza Dynaudia - enojni prikljuĆØki in konc zgodbe. Vsi se ĆØudijo kako si upa. Kako noro dobro izgleda najveĆØji Focus s samo enim parom prikljuĆØkov ĆØisto spodaj.

Predlog: ĆØe so mostiĆØki slabi - z notranje strani mostiĆØiÅ” tako, da zalotaÅ” podobno žico kot je notranje ožiĆØenje. ƈe je dovolj dolga žica do wooferja - jo skrajÅ”aÅ” za tisti koÅ”ĆØek ki ti rabi in narediÅ” zalotani mostiĆØek od znotraj. Pri poceni zvoĆØnikih se to lahko naredi kar iz zunanje strani, ker se 'banjica' s prikljuĆØki odÅ”raufa in v veĆØini primerov je na njej z notranje strani kretnica. PotegneÅ” stran koliko gre i vidiÅ” ali so žice do wooferja dovolj dolge - nato - Å”ĆØip koÅ”ĆØek - in lotanje. Ni bolj idealne reÅ”itve od te.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Okt 23, 2013 09:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe