Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ML TQWT
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zopet sem se vrinil k temu projektu. Napravil sem reenžiniring za ovstojeèi zvoènik in sicer z enotami:

http://www.seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=69:h1212-06-27tbfcg&catid=45:seas-prestige-tweeters&Itemid=462

http://www.seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=54:h1085-08-l18rcyp-presitge-woofers&catid=44:utv-prestige-woofers&Itemid=461



Ugotovil sem, da so te enote veliko bolj primerne za to ohišje. Tudi Seas je omenil v specifikacijah, da so te enote primerne za transsmision line. Imam še en par, ki pa je namenjen za drug zvoènik.

Kot je na fotografiji razvidno je W/M enota iz aluminija in ima SPL:



"Grmovje" ki se zaène na 4kHZ nisem še posebej reševal. Kretnico sem izvedel v MiniDsp in sicer pri 2000Hz. Za W/M sem vzel LR 24 dB/oct (travo sem skušal èim bolj potlaèit) za tweeter pa BW 18dB/oct. Med njima sem moral fazi obrnit da se je SPL izravnal.
Bom pa še delal na kretnici.

Kako se sliši. Meni dobro. Zelo lepo detaljno in z lepo definiranim prostorom.

Ker imamveè TQWT zvoènikov sem tega poimenoval "boèni TQWT" drugega pa "èelni TQWT". Drugega bom predstavil, ko bo pobarvan.

Sedaj imam tri 6,5 inch M/W in sicer papirnatega, aluminjastega in iz polipropilena. Prvi ni primeren za transsmision line druga dva pa sta primerna. To sem ugotovil s pomoèjo simulacije kot tudi s poslušanjem.
Zanimivo pa je kako vsak material malo po svoje poje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe