Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igla za AKG P8ES
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2013 09:17    Naslov sporočila: Nova igla za AKG P8ES Odgovori s citatom

Imam Rega3 na kateri imam SME 3009/II. 1979 sem k rocici kupil glavo AKG P8es. Na strani:

http://www.schallplattennadeln.de/AKG/AKG-Nadel-Reparatur-Retipping/

sem našel, da se za glavo dobi nova igla. Zanimajo me dve stvari:

ali se obnova glave splaèa (sedaj sem zasledil, da jih prodajajo po 600$) vase mnenje, ali se bolj splaca nakup nove glave in
ali je naslednja stran vredna zaupanja. Ali ste Ĺľe poslovali z njimi ?

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2013 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se splaèa in Axell je za to pravi naslov, a je igla ali guma ker AKG je bolj problematièen kar se tièe gume pa tudi samo navitje jim na kontaktih hitro odleti..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2013 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2013 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absolutno splaèa, fantastièna glava.

Tip je pravi, lahko pa probaš še tega:


Der Nadelspezialist
Wasenheck 9
D - 55758 Veitsrodt

Tel.: 06781/ 457574
Fax: 06781/ 457576

E-Mail:nadelspezialist@t-online.de
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2013 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Vojko, tip ima bolj cudno spletno stran. Najprej pa moram napraviti gramofonski predojacevalec, da probam obe glavi. Imam se AT450E. Od Eliota cakam tiskanino, za rešitev z Opampi. Ali morda veste še za kaksen DIY gramofonski predojacevalec za MM glave.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joĹľe



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2013 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu je en diy projekt
http://www.single-ended.com/SRPP-RIAA2.htm
Sem ga izdelal skoraj popolnoma po tej shemi. Moj ojaèevalec še ni povsem zakljuèen ampak v popolnoma delujoèem stanju. Izdelan po principu p2p vezavi brez tiskanega vezja.
Za eksperimentiranje z lampami sem vgradil preklopnik na napajanje kurjav, tako da lahko testiram tudi ruske lampe 6N2P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=11947

Tole je ok, da se zastonj ne matraš.
Mal zbi ceno, pa je
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko

a si ti to slišal ali kar tako ????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mel doma, ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko & malo bi lahko pokomentiral ASR-ja. Po možnosti v primerjavi s kakšnim(i) drugim(i). Veèino bi najbrž zanimalo.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem kupoval za MM glavao, MC se nisem poglabljal.

Gain se nastavit +30dB and +72dB loading ima 10 opcij. ASR priporoèa seveda nastavitev gaina na èimnižji šum, delalo pa je bolje malo višje. Veè dinamike, impakta in živosti.
Za ta cenovni rang predvsem izvrsten širok oder in zelo zelo dobra dinamika in extenzija. Inštrumenti tam kjer morajo bit v jasni perspektivi. Brez zrnatosti, mehanskosti, zvok lepo teèe. Dinamika tiho-glasno res dobra ,zelo naravna, tudi v težkih kompleksnih pasažah perspektiva stoji v "0" .

Razmerja so pravilna, srednji so malo na suhi strani, basa sicer veliko, nima pa pravilnih "glasbenih poudarkov".
Timber malo manjka harmoniène strukture, timber sam bolj tko-tko.

Zaradi zadnjega dvojega sem vzel Crofta. Bolj homogeno in veristièno muzikalen.

Za svoj denar ASR zelo ok, pa tranzistorskega zvoka nima.

Tako opevani Jasmin je pa na MM za moj okus èist podbacil recimo,popolnoma nepravilna, napaèna glasbena perspektiva vse je relativno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2013 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Vojko za link, vendar sem se postavil na stališèe, da vse komponente v èim veèji meri poizkusim narediti sam.

JoĹľe tudi tebi hvala za link. Sem gledal

http://diyaudioprojects.com/Tubes/RIAA-Phono-Preamp/

Po nacrtih tega mozakarja sem napravil ze predojacevalec. Phono z lampami je kar zahteven projekt.

Najprj sem mislil v škatlo za DCB1 buffer vtakniti še phono stopnjo zato sem iskal nekaj v polvodniški tehnologiji sedaj pa mislim, da se bom odloèil za dve škatli. Mislim, da bo tako lažje obvladljivo in tudi stroški se razdelijo na neko daljše obdobje.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2013 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kakšen kit, dva izjemno dobra:

http://www.hagtech.com/clarinet.html

http://diyaudioprojects.com/Solid/JFET-Phono-Preamplifier-Kit/

Lahko se pa polotiš tudi kaj takega-Smile

http://www.amplimos.it/images/Vendetta.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2013 04:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Vojko. Moram malo razmisliti kaj bi. Vèeraj mi je uspelo zalaufati od Elliotta phono tako da nekaj imam. Staram se sem zamešal izhoda in mi najprej en kanal ni delal.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je kdo na forumu že naredil ta gramofonski predojaèevalec. Ima kdo izkušnje z njim ?


https://www.passdiy.com/project/preamplifiers/pearl-2

lp matjaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe