Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Wharfedale E70 obnova
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 12:35    Naslov sporočila: Wharfedale E70 obnova Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

VĆØeraj sem za smeÅ”en denar kupil par vintage zvoĆØnikov Wharfedale E70. Edini problem je v tem, da sta basovca potrebna popravila.
RazmiÅ”ljal sem, da bi ju odpeljal k Žagarju v Gameljne, ampak imam obĆØutek, da bo popravilo krepko preko 100 eur. Sem priložil par fotografij, da mi poveste svoje mnenje. Ali se splaĆØa popravljat? OhiÅ”je je tudi videlo boljÅ”e dni, zato sem tudi razmiÅ”ljal, da bi ju obnovil. Spredaj in zadaj sta barvana, spodaj, zgoraj in stranice pa so obleĆØene v furnir. Se splaĆØa ponovno obleĆØi v furnir ali strgam furnir dol in ju pobarvam v ĆØrno barvo?

Hvala za pomoĆØ, mnenja in pripombe Smile





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se boÅ” spravil obnavljat priporoĆØam poleg menjave furnirja, in lepljenja motorja membrane tudi eloksiranje koÅ”are.
Pa Å”e na vroĆØe lepljenje obese membrane ne pozabi.
Poleg predvajanja zvoka po videzu zgornje stranice so služili tudi verjetno kot odlagalni prostor. Rolling Eyes


Nazadnje urejal/a longplay Ned Sep 29, 2013 14:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

najceneje in najhitreje...daÅ” notri bas kitajca za pribl..20 eur po kom (približno enakih karakteristik).prebarvaÅ” na ĆØrno in posluÅ”aÅ”..vse kar boÅ” veĆØ vložil bo preĆØ vržen denar,ki ga ne boÅ” nikoli veĆØ videl.
znata pa kitajca Å”e boljÅ”e in moĆØneje igrat kot originala. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ta forum je res prepoln bedakov, a ste resni z eloksiranjem koŔar in menjavo original driverjev z kitajskimi jajci, potem je res brezveze da si jih sploh kupil

Vsekakor bi bilo za zamenjati obrobe, izogibaj se Žagarja, kvalitetneje ti bodo to uredili pri Vklopu na CelovÅ”ki vsekakor bi bilo najbolje iti v furniranje sploh z kakim boljÅ”im furnirjem, samo to ni ravno delo za vsakega ki Å”e to ni poĆØel, pa tudi cenovno je malo dražje ampak rezultat je lahko zelo dober, tudi elektrolitske kondenzatorje je po teh letih nujno obnoviti in imel boÅ” zelo solidne zvoĆØnike ki jih lahko poganjaÅ” z par vati glede na velik izkoristek, skratka vsaj driverje daj strokovnjaku in pozabi na nebuloze ki ti jih svetujejo. za kaknasvet veĆØ pa lahko na zs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja ĆØe ima nekdo res dost denarja ,da ne ve kam z njim se posluÅ”a "strokovnjake"....kvalitetno furniranje +lakiranje vsakega zvoĆØnika bo nekje najmanj 100 eur po kom,ĆØe bo dost..popravilo bas enot pa nekje isto...ĆØe se to splaĆØa???
da posluÅ”aÅ” zvoĆØnik z nekaj wati..
pa ko voli nek izvoli..


Nazadnje urejal/a drago67 Ned Sep 29, 2013 15:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem se odloĆØil, da bom nizkotonca odnesel k Vklopu, da mi okvirno povejo koliko bi me stalo popravilo. ƈe mi bo cena ugajala jih bom popravil. Glede ohiÅ”ja se pa ravno ne mudi. Važno, da sta cela in nikjer poĆØena. MogoĆØe bom pa snel furnir dol in jih preÅ”prical s ĆØrno barvo in potem Å”e ĆØez z lakom za visok sijaj.
Imam Å”e eno vpraÅ”anje glede priklopa zadaj. Manjka namreĆØ prikljuĆØek v katerega privijaĆØiÅ” kabel. Sem razmiÅ”ljal, da bi zamenjal s kakÅ”nim kvalitetnejÅ”im, vendar ne vem kje naj zaĆØnem iskat. Sem priložil sliko, da bo jasno o ĆØem govorim.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje za razliko od drago67-ta je, da se to vsekakor splaĆØa, ker gre za ene solidnejÅ”e Wharfedale na katere imam kar lepe spomine, in mislim da zaslužijo solidno obnovo, 100 eur za kos je lahko samo za res dober in lep furnir premalo, ampak vsekakor zame lepÅ”e kot vsako barvanje...

kaj je posluÅ”anje na par watih - paĆØ obstaja kar nekaj par watnih izjemno posluÅ”ljivih ojaĆØevalcev ki jih ne zamenjam za vso Å”aro od starih receiverjev ki so kot vse kaže maksimalni domet za drago67-ta- ni vse v watih!!!

Priklopi se lahko za zelo malo denarja dobijo odliĆØni pa Å”e brez problema se jih menja na obstojeĆØih priklopnih ploÅ”ĆØicah

Ni pa na take zvoĆØnike za gledat kot nek poceni nakup ĆØe jih hoĆØe res porihtati da dajo od sebe maksimum in lahko stojijo ob boku kakim novim ter Å”e hkrati dobro izgledajo....kot starodobni avtomobil v katerega v obnovo hitro vložiÅ” veĆØ kot stane kaj novega, s tem da tak avto tudi po obnovi ni ravno za vsakdanjo uporabo, marsikateri prenovljeni in porihtani zvoĆØnik pa je tudi ob vsakodnevni uporabi lahko Å”e desetletja služi svojemu namenu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
ja ĆØe ima nekdo res dost denarja ,da ne ve kam z njim se posluÅ”a "strokovnjake"....kvalitetno furniranje +lakiranje vsakega zvoĆØnika bo nekje najmanj 100 eur po kom,ĆØe bo dost..popravilo bas enot pa nekje isto...ĆØe se to splaĆØa???
da posluÅ”aÅ” zvoĆØnik z nekaj wati..
pa ko voli nek izvoli..


Vem da se je že pred ĆØasom debatiralo o popravilu poÅ”kodovanih zvoĆØnikov ( furnir) in servisu komponent, ampak sem pozabil v kateri rubriki je bilo.

Imate mogoĆØe naslove ali telefonske Å”tevilke "mojstrov" , ki se jim sploh ljubi ukvarajati s takovrstnimi problemi s predpostavko, da te ne olupijo do kože? VeĆØini mizarjev je popravilo ohiÅ”ij v zvezi s poÅ”kodovanim furnirjem popolnoma nezanimivo in takoj predlagajo izdelavo nove replike. ( po možnosti iz najcenejÅ”e iverke, ker za njih je to paĆØ samo neka "kiÅ”ta"). Pri meni je Å”e dodaten problem, ker je že furnirano ohiÅ”je zares veliko in je težko dobiti ustrezno preÅ”o za furnir, poleg tega da se baje že izdelano ohiÅ”je lahko tudi poÅ”kuduje pri prevelikih silah stiskanja pri leplejnu. Leplenje oziroma furniranje samih ploÅ”ĆØ je seveda bistevno bolj enostavno. Se bo potrebno lotiti zadeve po vsej verjetnosti kar roĆØno.

Mislim, da ste pred ĆØasom omenjali nekoga na Primorskem, ki se loti zamenjave obrob malce bolj profesionalno ( ustrezna lepila in obrobe). Na You tube-u je seveda izgleda vse tako enostavno, ampak konĆØni rezultati so tudi temu primerni.

No ja, kakorŔnakoli informacija bo dobrodoŔla. Hvala !

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Beli mizarski lim pa peglajzn v roke, preverjeno dobro. Neostik pa gasa, tudi preverjeno, že 15 let pri kolegu pa Å”e vedno niĆØ ne odstopa. Glede menjave obrob pa mojster Sandi G. tel. Å”t. lahko poÅ”ljem na zs

Nazadnje urejal/a diyfreak Ned Sep 29, 2013 18:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
ja ĆØe ima nekdo res dost denarja ,da ne ve kam z njim se posluÅ”a "strokovnjake"....kvalitetno furniranje +lakiranje vsakega zvoĆØnika bo nekje najmanj 100 eur po kom,ĆØe bo dost..popravilo bas enot pa nekje isto...ĆØe se to splaĆØa???
da posluÅ”aÅ” zvoĆØnik z nekaj wati..
pa ko voli nek izvoli..


Vem da se je že pred ĆØasom debatiralo o popravilu poÅ”kodovanih zvoĆØnikov ( furnir) in servisu komponent, ampak sem pozabil v kateri rubriki je bilo.

Imate mogoĆØe naslove ali telefonske Å”tevilke "mojstrov" , ki se jim sploh ljubi ukvarajati s takovrstnimi problemi s predpostavko, da te ne olupijo do kože? VeĆØini mizarjev je popravilo ohiÅ”ij v zvezi s poÅ”kodovanim furnirjem popolnoma nezanimivo in takoj predlagajo izdelavo nove replike. ( po možnosti iz najcenejÅ”e iverke, ker za njih je to paĆØ samo neka "kiÅ”ta"). Pri meni je Å”e dodaten problem, ker je že furnirano ohiÅ”je zares veliko in je težko dobiti ustrezno preÅ”o za furnir, poleg tega da se baje že izdelano ohiÅ”je lahko tudi poÅ”kuduje pri prevelikih silah stiskanja pri leplejnu. Leplenje oziroma furniranje samih ploÅ”ĆØ je seveda bistevno bolj enostavno. Se bo potrebno lotiti zadeve po vsej verjetnosti kar roĆØno.

Mislim, da ste pred ĆØasom omenjali nekoga na Primorskem, ki se loti zamenjave obrob malce bolj profesionalno ( ustrezna lepila in obrobe). Na You tube-u je seveda izgleda vse tako enostavno, ampak konĆØni rezultati so tudi temu primerni.

No ja, kakorŔnakoli informacija bo dobrodoŔla. Hvala !

LP


jaz nisem noben strokovnjak na mizarskem podroĆØju ...vendar sem bil prisoten kot veĆØina vas ve pri nekaterih zvoĆØniÅ”kih projektih in zato vem koliko ĆØasa vzame popravilo-obnova...veĆØina misli ,to sam malo nalimamo pa je ...na žalost to ni tako...ceneje in hitreje je naredit nove kiÅ”te...
zato tudi ne najdete nekoga ,ki bo to na pol zastonj delal...danes je ĆØas denar...
kar se tiĆØe audiofrikoveka prispevka..no comment...se ne spuÅ”ĆØam na ta nivo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe za zvoĆØnike Wharfedale e 70 sem absolutno za obnovo.
PosluÅ”al E 90 na ZG. velesejmu leta 82 ali 83 - dolgo ĆØasa moje neuresniĆØene sanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67

ni se potrebno spuÅ”ĆØati na moj nivo, sem pa kar nekaj takih stvari porihtal, ne pa uniĆØil, tudi o furniranju mislim da kar nekaj vem, ni tako malo zvoĆØnikov in gramofonov ki sem jih mislim da kar solidno porihtal, nikomur pa ne svetujem naj stare kvalitetne enote zamenja za nova kitajska j***a , ali pa dober ojaĆØevalec obnavlja z elektroliti za par evrov, to res ni moj nivo, ĆØe ne znam ali nisem sposoben paĆØ raje ne poĆØnem niĆØ kot pa da bi nekaj za silo skupaj pacal samo zato da paĆØ nekaj poĆØnem da ni dolgĆØas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

micko 666

ta furnir kot je na zvoĆØnikih se da obnoviti da bo kot nov in brez furniranja na novo, vsaj kot zgleda na sliki ni tako nemogoĆØe, samo odstraniti vse nanose lakov ali olj in eventuelno popraviti manjÅ”e napake potem se vse skupaj na novo lahko samo naolji ali lakira...je pa veliko preciznega dela, verjami pa da se splaĆØa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoĆØ. Stranice so malo bolj oguljene kot zgornji del. Sem priložil dve sliki, da bo jasno. Niso globoke vreznine, so pa vseeno vreznine. Se bojim, da ĆØe bi furnir samo obnovil, da bi ostale vidne.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to izgleda res malo slabÅ”e kot zgoraj, ampak mislim da bi celo Å”lo tudi to porihtat, ampak Å”e ko zaĆØneÅ” ne moreÅ” biti 100% kakÅ”en bo rezultat, tako po fotki pa Å”e manj, ĆØe ni Å”lo ĆØisto skozi do podlage je upanje, je pa potrebno res sploh razĆØistiti koliko daleĆØ in za kak denar se pogovarjamo, a boÅ” delal sam ali iskal koga da ti to naredi... zakaj si sploh kupil ta model-a veÅ” zakaj gre in bi ga rad v nulo porihtal kot se spodobi, tudi z zelo specifiĆØno sprednjo mrežo in podobno, ali pa res samo na hitro nekaj skupaj spacal da seka...

Å”katle boÅ” tako moral v vsakem primeru popolnoma sprazniti in ĆØe hodiÅ” kaj po LJ se lahko ustaviÅ” pa kaj veĆØ reĆØemo na to temo ĆØe seveda sploh imaÅ” interes...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe