Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HiFi Multimedia Show 2013
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf

Ja mlajÅ”i furajo samo z pc-ja. Res je da ne vlaĆØijo kufra okoli.
Samo pravega analognega zvoka pa tudi ne bodo nikdar "nažmahali".
K sreĆØi je paĆØ tako.

Važno je samo, da uživaÅ” ob kvalitetni glasbi in je ĆØisto vseeno iz katerega medija!

Mimogrede v Elkoss-ovi sobi se mi ni niĆØ dopadlo.
Brez vsake resulucije.
Ne vem po ĆØem ti smatraÅ” Zuluf kvalitetno reprodukcijo.

To je paĆØ moje mnenje in kaj sem sliÅ”al.

lp
Bojc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØniki, ki so tebe zanimali, so bili menda 3000ā‚¬ par. Sicer pa, kot sem takrat napisal, ĆØudovite frekvence, pa nobene glasbe. Zaradi difuzorjev v obliki troblje igrajo namreĆØ v vse smeri, kar za HighEnd ni niti sluĆØajno uporabno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elkoss



Pridružen/-a: Sob Maj 2010 14:22
Prispevkov: 9
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bojc08 in joztom,

Vsakrsno mnenje je dobrodoslo, samo po vajinem izrazoslovju sodec, menim, da vama znanje malo pesa in zamegli se tisti zadnji kancek obcutij.

Pa brez zamere!

Lep vecer se naprej Wink

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Da povem Å”e nekaj kar sem doživel na Hi-fi showu v Lj. V Elkoss-ovi sobi sta dva mladiĆØa prinesla glasbo na telefonĆØkih. Ta se je preko wifi prenesla na disk in predvajala. MladiĆØa sta bila navduÅ”ena. Seveda bi kak izmed najstnikov raje fural sabo gajbo vinilk v karavanu, meĆ°utim.... koliko je Å”e takih


meĆ°utim .....koliko je Å”e takih "mladiĆØev", ki jim glasba na telefonĆØkih sploh Å”e pomeni nekaj veĆØ, kot recimo trenutna sprostitev med ĆØasom, ki ga preživijo ĆØakajoĆØ na postaji mestnega avtobusa na poti v Å”olo?

Na koncu te Å”torije bomo postali vsi zelo zelo pametni, podobno kot so že sedaj omenjeni "pametni" telefoni. MladiĆØi bodo spet in znova zelo navduÅ”eni.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:
Zuluf

Ja mlajÅ”i furajo samo z pc-ja. Res je da ne vlaĆØijo kufra okoli.
Samo pravega analognega zvoka pa tudi ne bodo nikdar "nažmahali".
K sreĆØi je paĆØ tako.

Važno je samo, da uživaÅ” ob kvalitetni glasbi in je ĆØisto vseeno iz katerega medija!

Mimogrede v Elkoss-ovi sobi se mi ni niĆØ dopadlo.
Brez vsake resulucije.
Ne vem po ĆØem ti smatraÅ” Zuluf kvalitetno reprodukcijo.

To je paĆØ moje mnenje in kaj sem sliÅ”al.

lp
Bojc


Komentiral sem kaj dela mladina in kaj bodo delali tudi drugi, ko bodo eventuelno sprobali zadevo. Delež vinila v glasbi je marginalen in izgledi po moje niso rožnati. Zbirke vinilov tudi sam ne bi vrgel stran, ĆØe jo bo pa v teh ĆØasih kdo Å”el delat, hmm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf @ samo kratka pripomba. Tvoja trditev, da je Å”la glasba iz telefona tistih mladcev po brezžiĆØni poti na disk, kjer se je shranila, nato pa se je predvajala, ne drži.

Å lo je za streamanje iz plejerja (telefona), v streamer, ne pa za pretakanje vsebine iz telefona na disk. To je možno le s prikluĆØitvijo telefona na matiĆØni raĆØunalnik, kjer je telefon registriran. Telefon torej ne more delovati kot USB kljuĆØek.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Elkoss



Pridružen/-a: Sob Maj 2010 14:22
Prispevkov: 9
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni g. Bogomir,

Naj povem, da so se izbrane pesmi na telefonu preko FTP protokola poslale na Elkoss MX1 Streamer (na interni HDD).
Na sejmu je bil MX1 nastavljen kot AP (access point). Po osvežitvi baze so se na novo naložene pesmi tudi predvajale.

lp,

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A so se izbrani komadi naložili kot v bafer, ali se je formirala mapa s plejlisto ?

Ponavadi gre tako, da telefon predvaja naloženo glasbo, ta pa se po wifi (ali airplay pri i napravah) strima preko strimerja. To danes podpira veĆØina AV receiverjev in samostojnih streamerjev.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elkoss, a lahko kaj veĆØ informacij o vaÅ”em streamerju?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elkoss



Pridružen/-a: Sob Maj 2010 14:22
Prispevkov: 9
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Datoteke so se fiziĆØno prenesle preko WiFi (FTP) na interni HDD v MX1.
Obstaja pa tudi možnost, v kolikor mobilnik to omogoĆØa, da se vsebina streama direktno z mobilnika na MX1 (ĆØe mobilnik podpira "File Sharing" ; Windows File Sharing, FTP, NFS ). V bistvu se mora mobilnik obnaÅ”ati kot NAS.

Lp,

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ok, ampak to nas niti ne zanima.

Lahko poveÅ” kaka je cena za to, kaj vse omogoĆØa, ali ima iPad oz android podporo itd itd .


to bi lahko bolje predstavil.
Å koda se pregovarjat tu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elkoss



Pridružen/-a: Sob Maj 2010 14:22
Prispevkov: 9
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Elkoss, a lahko kaj veĆØ informacij o vaÅ”em streamerju?

TehniĆØne podatke si lahko pogledate na moji spletni strani.

lp,

Jure
_________________
ELKOSS Audio

http://www.elkoss-audio.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam pisanje g. PuŔa o letoŔnjem HI-FI sejmu oz. njegova opažanja:



Namen tega sestavka ni poroĆØilo o Hi-Fi sejmu, paĆØ pa bi rad opozoril na nekaj mojih osebnih opažanj, ki izvirajo iz dodane vrednosti letoÅ”nje izdaje Multimedia Hi-Fi Showa.

Najprej moram povedati, da sem izredno razoĆØaran, da velik del obiskovalcev te dodane vrednosti sploh ni prepoznal, kar sklepam tako po komentarjih na sejmu, kot po odzivih na avdio forumih. Za letoÅ”nji sejem se je po mojem mnenju izplaĆØalo narediti tudi 500 kilometrov ali veĆØ, kajti priložnost sliÅ”ati v relativno adekvatnem prostoru in sistemu ene najboljÅ”ih zvoĆØnikov na svetu ne glede na ceno, je enkratno doživetje za vsakega ljubitelja verne reprodukcije. Vendar samo sliÅ”ati tak zvoĆØnik je eno, nekaj povsem drugega pa je kompetentna demonstracija, primerna takemu izdelku in prav temu smo bili priĆØa prejÅ”nji vikend. Zahvala gre seveda Mariu Dolinarju, ki že nekaj let vztraja pri prezentacijah na naÅ”em Hi-Fi sejmu.

Avalon Isis ni ravno pogost gost avdio sejmov po svetu in zakaj je temu tako mi pravzaprav ni ĆØisto jasno. Ta zvoĆØnik namreĆØ sploh ni tako zahteven glede kakovosti ostalih komponent sistema in moĆØi ojaĆØevalcev, kar je dokazala demonstracija pred letom dni v Pakracu (glej moje poroĆØilo na tem forumu: viewtopic.php?f=6&t=410), pa vendar je nekaj testov v svetovnem avdio tisku in govorice o neznanski ā€œtežavnosti in zahtevnostiā€ teh zvoĆØnikov, povzroĆØilo neutemeljeno strahospoÅ”tovanje in poslediĆØno izogibanje postavitvi in sooĆØenju s kritiĆØno strokovno javnostjo.

ƈeprav nisem najveĆØji ljubitelj ojaĆØevalcev znamke Spectral pa moram priznati, da me je tokratna demonstracija klub uporabljeni elektroniki Å”e enkrat opozorila, da je Avalon Isis zvoĆØnik, ki ga je ā€œtreba imetā€ (ta besedna zveza je v naÅ”ih krogih ultimativen kompliment). Kako je možno, da te nek izdelek vedno znova fascinira, ne glede na to, kje ga posluÅ”aÅ” in v kakÅ”nem sistemu? Pa ne gre za nekakÅ”no osebno preferenco ali avdiofilsko zaslepljenost. Gre preprosto za dejstvo, da objektivno superiorna komponenta, ko je primerno predstavljena drugaĆØnega vtisa niti ne more pustiti. Na tokratnem sejmu se je izkazalo, da prostor v katerem je sistem Avalon/Spectral deloval, sploh ni tako slab. Nasprotno. Za zvoĆØnike takega kalibra se mi po velikosti zdi skoraj idealen, koliko bi se iz njega Å”e dalo iztisniti pa niti ni tako pomembno. Pomembno je, da so zvoĆØniki vsakemu, ki je to želel demonstrirali, kaj je to vrhunski zvok ne glede na doloĆØene pomanjkljivosti! Ja, kaj pa jih nima?

Isisova prezentacija zvoka je bila grandiozna. Ker Mario razpolaga z veĆØ kot dovolj velikim Å”tevilom odliĆØno posnetega klasiĆØnega glasbenega materiala (npr. založbe Reference Recordings), sem za preiskus dodatno posluÅ”al Å”e dve razliĆØni, a dobro posneti skladbi in sicer Sierra Highways (Pat Coil: Steps, Sheffield Lab 10031-2) in Time after Time (Miles Davis: Live Around The World, Warner Bros 9-460032-2). Prva skladba je nekakÅ”en jazz/pop fusion, posnet sicer v studiu, vendar v živo na dva kanala in je odliĆØen testni material tako za ocenjevanje frekveĆØnega razpona sistema, kot za velikost zvoĆØnega odra, fokus, tranzientni odziv, dinamiko in tonsko uravnoteženost. ƈeprav je posnetek na LP-ju bistveno boljÅ”i, pa tudi CD veĆØ kot dovolj nazorno demonstrira naÅ”tete elemente, pa Å”e kakÅ”nega zraven. No, ta posnetek je Avalon Isis razgalil do zadnje podrobnosti. Prav niĆØ ni ostalo uÅ”esom skrito, zvoĆØni oder je bil spektakularen - realistiĆØno velik z vzorno postavitvijo inÅ”trumentov v vseh dimenzijah, prava polnokrvna 3D prezentacija. Ampak to Å”e ni vse. ZvoĆØni oder je bil napolnjen tudi z glasbeno vsebino, notranjim tkivom skladbe in ne samo z zvoki in to je eden od elementov, ki loĆØi muzikaliĆØnost od analitiĆØnosti. Potem je tu Å”e nedosegljiva Avalonova brezÅ”ivnost zvoka, ki pri Isisu dosega nove dimenzije in je podlaga in vezivo glasbene vernosti, pa dinamiĆØna odzivnost na vseh ravneh. O makro ravni sedaj ne bi preveĆØ razglabljal, ĆØeprav bodo v spominu mnogih verjetno ostali zelo impresivni, a kar realistiĆØni udarci po velikem koncertnem bobnu, ki jih je Mario vrtel skoraj vsakih 15 minut. Bolj zanimiva je mikrodinamika. Ta je namreĆØ ā€œodgovornaā€ za ĆØudovito strukturirane gradacije, ki poveĆØujejo detajliranost, finih a bistvenih podrobnosti za zmanjÅ”anje obĆØutka reprodukcije. DoloĆØa tudi obĆØutek hitrosti, ritmiĆØnosti ali poskoĆØnosti, ĆØe hoĆØete. Ta segment Isis pokriva superiorno. Enako je k prej omenjenemu velikemu glasbenemu odru prispevala zvoĆØnikova transparentnost in preĆØudovita zraĆØnost ter že omenjena detajliranost. Slednji element je bil vedno v službi notranje glasbene informacije in tako v High-Endu tudi mora biti, ne pa da so podrobnosti same sebi namen in odcepljene od glasbenega tkiva.

Vse to so seveda racionalne opazke, ki so ena plat medalje, druga pa je emocionalni odziv, ki ga ti zvoĆØniki sprožajo in ĆØustvena vsebina glasbe, ki jo posredujejo. Vem, da bi s kakÅ”no drugo elektroniko (npr. conrad-johnson ali Karan), vse skupaj zvenelo Å”e veliko bolje - timbralno bolj bogato, naravno, gladko, organsko, Å”e bolj avtoritativno in Å”e bi lahko naÅ”teval, vendar to ni pomembno. Kar je pomembno in kar mene preseneĆØa in zelo jezi hkrati je akutna nesposobnost avdiofilov prepoznati vrhunski zvok kljub morebitnim manjÅ”im pomanjkljivostim. Pri tem ne mislim kakÅ”nih mladih in neizkuÅ”enih ljubiteljev avdia, paĆØ pa predvsem starejÅ”e, domnevno bolj izkuÅ”ene avdio entuziaste, katerim bi sodeĆØ po komentarjih, krepko koristil obisk kakÅ”nega koncerta klasiĆØne glasbe, da o vsakodnevnem življenju z vrhunskim zvokom ter poglobljeni analizi obeh niti ne govorim.

Sistem Avalon/Spectral je ne glede na pomanjkljivosti demonstriral vrhunski zvok, kakrŔnega nismo sliŔali Ŕe nikoli na nobenem avdio sejmu v Ljubljani (pa marsikje drugje tudi ne) in o tem ne more biti nobene resne debate, tako kot ne more biti resne debate o tem, ali je na primer Picassova Guernica vrhunsko slikarsko delo. Na žalost marsikdo tega ni sposoben prepoznati.

Å e link do posta.
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Pon Nov 04, 2013 16:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z znancem, ki sva se po nekaj letih nenapovedano sreĆØala na letoÅ”njem HI-FI sejmu, sva si bila edina, da preden zapustiva stavbo, si Å”e malo odpoĆØijeva uÅ”esa z Avaloni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda, da je imel vsaj Å”e eden uÅ”esa s sabo na sejmu. Tudi Avalone se da Å”e porihtat, ni Å”e vse narejeno, predvsem spodnji vokal iz keramike nekako ni in ni priÅ”el, bi kakÅ”en 20cm papir mogoĆØe bolj živel. V primerjavi z ostalimi pa nimam komentarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Naslednja
Stran 16 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe