Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava zvoĆØnih omaric - rabim pomoĆØ
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2013 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

micko666 saj zvoĆØnike nekaj podobnega temu že imam (Jamo S608), vendar nisem zadovoljen z njimi kar se tiĆØe basov. MogoĆØe imam preslab ojaĆØevalnik (Onkyo TX-SR508) - to bom videl jutri ko dobim tega pioneer-ja... Polek tega pa bi rad zvoĆØnike izdelal sam, saj rad izdelujem iz lesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2013 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
@canyonn
nisem komentiral Ciare vs hi-fi, vem pa da recimo EV profi monitorji (100dB) za 400ā‚¬/par - bolha, in Å”e kakÅ”en horn 15' sub CervinVega za 500ā‚¬ (bolha ĆØe je Å”e na prodaj) dela vsaj 2x bolje kot pa katerikoli Ciare v nekih domaĆØih dilah.
In ko ne rabiÅ” veĆØ, lahko vse prodaÅ”, Ciare pa lahko samo zmeĆØeÅ” v kanto...


V bistvu rabim to, ja... preĆØesal sem malo znane naslove in videl, da pod 400 EUR/par res ne pridem, niti na bolhi. Kar je odloĆØno preveĆØ za to, da bodo deklice enkrat do dvakrat tedensko na igriÅ”ĆØu plesale zumbo Smile Naj kar same financirajo, in penzionerji ki jih hodijo gledat Smile ƈe ne jim kupim ono zadevo od LD/AdamHall za 140 EUR/par, niti centa veĆØ ne dam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2013 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo matematike:

EV monitor - 100dB/W/m prikljuĆØen na 65Wsin/8ohm(Pioneer) proizvede max 118dB/m (z veliko rezerve moĆØi)

Padec tlaka na 10m razdalje (plesiÅ”ĆØe) je cca -20dB, torej:
118dB-20dB= cca 98dB pritiska na plesiÅ”ĆØu!



ƈe to ni dovolj naglas, pomeni da imate okvarjen sluh...svetujem izogibanje glasnim prostorom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2013 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MatematiĆØno drži, ampak je glasnost Å”e precej bolj komplicirana zadeva, saj je ĆØloveÅ”ko uho najbolj obĆØutljivo pri okoli 1000Hz, ĆØim bolj se oddaljujemo v frekvence proti 50Hz pa rabimo precej veĆØjo jakost zvoka da subjektivno sliÅ”imo enako glasno usklajenost celotnega frekvenĆØnega obmoĆØja.
morda se motim,a v praksi sem veĆØkrat naletel na paradokse in potrjujejo to tezo,ki sem jo zasledil na sosednjem forumu .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Canyon, jacoby, a sta mal zaŔla iz teme?
Ne pogovarjamo se v okvari sluha in db!!

ƈlovek rabi pomoĆØ, pri izdelavi zvoĆØnikov.
Manj prerekanja in veĆØ pomoĆØi bi bilo fajn Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Malo matematike:

EV monitor - 100dB/W/m prikljuĆØen na 65Wsin/8ohm(Pioneer) proizvede max 118dB/m (z veliko rezerve moĆØi)

Padec tlaka na 10m razdalje (plesiÅ”ĆØe) je cca -20dB, torej:
118dB-20dB= cca 98dB pritiska na plesiÅ”ĆØu!

ƈe to ni dovolj naglas, pomeni da imate okvarjen sluh...svetujem izogibanje glasnim prostorom!


ZvoĆØnika sta dva, kar pomeni da bo preko 100dB konica. Ravno prav za žur ki ni pretirano glasen. Srednja glasnost bo tam 10dB nižja, okoli 90dB. Veliko Å”tevilo plesalcev vpije odboj od sten, pa srednji toni ne prebijajo uÅ”es kot v praznem prostoru.
Za priÅ”parat uÅ”esa obiskovalcev je bolje imeti veĆØ parov zvoĆØnikov strateÅ”ko nameÅ”ĆØenih po prostoru in manj na glas. Tako dobiÅ” bolj prijetno in uÅ”esom prijaznejÅ”o porazdelitev pritiska.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni problem koliko dB,frekvenĆØna usklajenost mora biti taprava,to me zanima v tem primeru .

papirilogije na netu ne manjka....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HA, HA Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sledi pa Ŕe ena filozofska
in
forum naj bi bil v pomoĆØ ne v posmeh uporabnikom


Nazadnje urejal/a canyonn Pon Maj 06, 2013 11:44; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izjava:
canyonn je napisal/a:

Pioneer tukaj niti za trobentico ni dovolj

malo za tem pa:
Citiram:
ni problem koliko dB,frekvenĆØna usklajenost mora biti taprava,to me zanima v tem primeru .

Ti oĆØitno res ne veÅ” kaj bi rad povedal, preberi malo ĆØtiva, ki je kot praviÅ” "na netu"...potem pa lahko mogoĆØe strokovno debatiramo...ne po "gostilniÅ”ko"...

@micko666
Se opraviĆØujem, bom odnehal ker nima smisla... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje kaj se samo kregate... Cool Jaz sem pravkar dobil Pioneer-ja.. Zdaj pa me nekaj zanima: ima opcije:
A
B
A+B

torej kako moram priklopit zvoĆØnke ? Kaj A+B pomeni da je to bi-wiring ?
Priklapljam pa zvoĆØnike Jamo S608, ki imajo bi-wiring... prosim za pomoĆØ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dokler vlada v svetu in okoli nas pretencioznost in rivalsto me zanima vsa tehnika in znanje kot lanski sneg(malo me zanima),ki nam zapolnjujejo(tehniĆØni produkti) naÅ”a............življenja
v obratnem sorazmerju z naravno danostjo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@slycrespo
A pomeni, da igra 1 par zvoĆØnikov
B pomeni, da igra 1 par zvoĆØnikov
A+B pomeni da igrata oba para zvoĆØnikov naenkrat.

Ti priklopi svoje zvoĆØnike na A in preizkusi ojaĆØevalec in poroĆØaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slycrespo je napisal/a:
micko666 saj zvoĆØnike nekaj podobnega temu že imam (Jamo S608), vendar nisem zadovoljen z njimi kar se tiĆØe basov. MogoĆØe imam preslab ojaĆØevalnik (Onkyo TX-SR508) - to bom videl jutri ko dobim tega pioneer-ja... Polek tega pa bi rad zvoĆØnike izdelal sam, saj rad izdelujem iz lesa...


KoliĆØina basov je striktno vezana z velikostjo prostora ki se ozvoĆØuje. Nisi povedal dimenzije prostora.
BoĆØno se woofer postavi zato, da je lahko Å”katla spredaj ožja kar izboljÅ”a disperzijo, poslediĆØno stereo sliko.

Mala banalnost, si preveril ĆØe so zvoĆØniki v fazi?. Ti jih lahko od zunaj prav priklopiÅ” - napaka je lahko notri. Sploh ĆØe je kak tviker prste not dajal.

ps: sem Å”el na splet pogledat jamo608. Obvezno mora biti zvoĆØnik na tleh in blizu zadnjega ali boĆØnega zida. Ali kar obeh, ĆØe ti že tako manjkajo basi.
Eksperimentiraj s pozicijo da so basi z notranje ali z zunanje strani. Pri ĆØemer boÅ” verjetno dosegel dovolj basov, samo bodo momljajoĆØi, brez pravega Å”usa.
ZvoĆØnik z 90dB na vat in z ojaĆØevalcem od 60 vatov je ravno prav za žur v prostorih izpod 20 kvadratnih metrov.
ƈe mu daÅ” ojaĆØevalec kolikor ta zvoĆØnik prenese pa morda do 40 kvadratnih metrov, z veliko hipoteko na visokotoncu.

Å e vedno menim da je za mravljince po hrbtu pri disko/dance glasbi veliko primernejÅ”a varianta z 38cm wooferjem in trobljo za viÅ”ji del spektra. Tako zaĆØutiÅ” Å”us. Tisti jamo bo bolj jamral.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar sem povezal Jamote na Pioneerja... Zvok je nenormalno boljÅ”i kot pri Onkyo-tu... Je ĆØistejÅ”i in bas seže mnogo globlje... Ni mi žal da sem kupil tega Pioneerja, ki je veliko moĆØnejÅ”i kot sem priĆØakoval..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe