Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HIGH-END MUNCHEN 2013
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Novi Jeff Rowland 525 mono koncne (850W) + Avalon Compas zvocniki:




V novih 525 so z ICE power modulov preŔaltali na Pascal:

http://www.pascal-audio.com/index.html


Oj Audiofill, posebej zate so bili na Showu novi Devialeti.
Po moje super zadeva, ki v eni skatli zdruzuje cel sistem.
Posebej srednji model "170" se mi zdi super.
Za "borih" 6.990 Eur dobis mrezni predvajalnik, DAC, phono pre, DSP za urejevanje akustike sobe, 170W stereo moci v izredno lepi (moje mnenje) konfekciji.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober tekst s sosednjega foruma ! Laughing

http://www.audiofil.hr/forum/forum_posts.asp?TID=13541&PN=1
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kao i svugdje, ne hebu momci veƦ novci, lova vrti svijet, tako je i u audiu; metodologija je sljedeƦa - utrpaÅ” lopatu konzumnih kineskih dijelova, daÅ” žutom da lemi, cijepa drva i vari; zatim uklepaÅ” to u nekakvu kutiju na koju obavezno moraÅ” zlatnim slovima napisati "signature", "exclusive", "selected", platiÅ” reklame, neki audio recenzent napiÅ”e da zvuĆØi dobro, i bunari gdje stigneÅ”, svijet je pun
naivaca sa punim džepovima.ciklus zatvoren, lanac ishrane uspostavljen. oni koji nisu posjetili takve dogaĆ°aje nisu niÅ”ta izgubili...
Kako zanimivo Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:

Kako zanimivo Smile


Meni osebno so taka razmiÅ”ljanja bolj primitivna kot zanimiva. Tip hoĆØe biti na vsak naĆØin duhovit, nivo njegovega pisanja je na ravni ....................no ja, sami ocenite.

malo dalje nekakva strka, na ulazu nacrtana neka truba, neki krmeljavi japanci se neÅ”to dogovaraju, hrabro ih raskrĆØim na ulazu u malu peƦinu kadli tamo Audio Note Kondo! pas mater, proguram japance i domaƦe izdajnike,neke glavonje sa fotoaparatima i hop sjednem u prvi red. u pzdumaterinu, to nije ongaku, to nije ni gaku on II, veƦ neki Å”poret paralel single ended 211, bem ti Å”ljivu i zove se kagura. pali se na neko dugme ko'

izlazimo van, dobio sam giht, vodu u koljenu, priveremeno sam gluh, i dezorjentiran, dobro bi mi doŔao Ŕnaps, ili dvolitarka bavarskog paulajnera. bježimo nakon audio hadžiluka, od danas se mogu zvati hadžirobot.


Ponavadi podobne tekste piÅ”ejo osebe, ki pogosto doma ne znajo zamenjati niti varovalke, ko jim "crkne" luĆØ v stanovanju.

Zelo podoben naĆØin razmiÅ”ljanja imajo tudi naÅ”i politiki/parlamentarci o problemih globalne svetovne ekonomije in financah ali pa o tehnologiji vrhunskih GSM telefonov.

Nekaterim, oziroma njim, je oĆØitno žal vse jasno.

LP

Vintagesonic

P.S. To da so cene v High Endu moĆØno pretirane ne izkljuĆØuje zgoraj napisanega.


Nazadnje urejal/a vintagesonic Sre Maj 15, 2013 11:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da so cene 90% videnega v Munchenu ABSOLUTNO previsoke je ĆØista resnica. Po drugi strani pa nas nihĆØe ne sili, da kupujemo, ponudbe je toliko, da si vsak lahko najde svojo pot do željenega rezultata.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
ƈeprav sem rekel, da ne bom...ajde Wink

Fasciniralo me ni niĆØ, edino cene......ugriznile Wink

Cen ni bilo skoraj nikjer, ASR je imel na vhodu-izhodu jasno napisane za svoje proizvode, drugaĆØe si pa moral lepo v vrsto in vpraÅ”ati za ceno, ki te je potem ĆØisto streznila, do 5k je bilo niĆØ bogvekaj, potem pa v viÅ”ave.

Zame je bil dober zvok Vandersteen in Brinkmann gramofon, mislim, da je bila tudi njihova elektronika.

V veliko sobah niso niti vrteli muziko kaj preveĆØ, nekje je bilo zaprto za pol ure, ker se je posluÅ”alo.

Kar se zvoka tiĆØe so se basi kar valili, povsod jih je bilo preveĆØ, seveda za moj ukus.
Se je pa vse svetilo, da ti je kar sapo jemalo, krom, rostfrei.

LP-ji so bili pa po 39e, veĆØina. Shocked


Ps. Se opraviĆØujem, ker dem v tem postu narobe napisal ime zvoĆØnikov, je popravljeno.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Da so cene 90% videnega v Munchenu ABSOLUTNO previsoke je ĆØista resnica. Po drugi strani pa nas nihĆØe ne sili, da kupujemo, ponudbe je toliko, da si vsak lahko najde svojo pot do željenega rezultata.

Lp,
Miran


ToĆØno tako !

Cene so takÅ”ne kot so zato ker so jih kupci pripravljeni plaĆØat. PlaĆØati pa so pripravljeni zato, ker zadovoljujejo cel spekter potreb. Reprodukcija glasbe je bolj postranska zadeva.

Pri tem pa audio ni nobena izjema, Ŕe hujŔi ekstremi so recimo v modni industriji.
Tale torbica stane 6.300 EUR in je pravi prodajni hit. Kako uspeÅ”na bi bila, ĆØe na njej ne bi pisalo Chanel, si lahko samo mislite.



Nekaj poplnoma drugega je recimo torbica angleÅ”kega proizvajalca Brady bags. Dolgoletna tradicija, design nespremenjen od leta 1938, roĆØno delo, najboljÅ”i naravni materiali ā€¦
cena 180 EUR.



Oba izdelka sta prestižna, prodajata pa poleg funkcije Å”e nekaj ā€¦ in zato je razlika v ceni takÅ”na kot je. S kvaliteto pa cena nima veze.

V audiu je paĆØ veliko takÅ”nih Chanelov in zelo malo Bradyjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Da so cene 90% videnega v Munchenu ABSOLUTNO previsoke je ĆØista resnica. Po drugi strani pa nas nihĆØe ne sili, da kupujemo, ponudbe je toliko, da si vsak lahko najde svojo pot do željenega rezultata.

Lp,
Miran


ToĆØno tako !

Cene so takÅ”ne kot so zato ker so jih kupci pripravljeni plaĆØat. PlaĆØati pa so pripravljeni zato, ker zadovoljujejo cel spekter potreb. Reprodukcija glasbe je bolj postranska zadeva.

Pri tem pa audio ni nobena izjema, Ŕe hujŔi ekstremi so recimo v modni industriji.
Tale torbica stane 6.300 EUR in je pravi prodajni hit. Kako uspeÅ”na bi bila, ĆØe na njej ne bi pisalo Chanel, si lahko samo mislite.



V audiu je paĆØ veliko takÅ”nih Chanelov in zelo malo Bradyjev.


A to je torbica !!?? ƈe ne bi povedal ne bi nikoli uganil !!! Shocked
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajmo biti resni, Leica je sicer dobra in jo imam iz leta 1939, ni pa niti približno podobna Nikonu z multicoatingom ali pravemu Zeissu iz Jene (25mm;2,5) Schneiderju na Rolleiflexu, Anginieux zoome na Leici ali Rodenstocku za profi uporabo iz poznejÅ”ega ĆØasa. A ste na sejmu sploh zabeležili glavno atrakcijo, diamantne kupole od B&W ali ste samo primerjali cene. Kje ste imeli uÅ”esa? a ste jedli samo vime (hrenovke peĆØene s peterÅ”iljem), stara nemÅ”ka klasika s sejmov in pili Jelen pivo.

Nazadnje urejal/a joztom Sre Maj 15, 2013 14:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj spominja na kovĆØek od kakÅ”nega Kitajskega Hiltija za 6,99 eura Mad
Sicer pa jaz vedno pravim, ko imajo nori denar pametni služijo, pa ĆØeprav se marsikdo s tem ne bo strinjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomaniac je napisal/a:
A to je torbica !!?? ƈe ne bi povedal ne bi nikoli uganil !!! Shocked


Pa Ŕe takole majhna je. Ni kaj, dober nakup za 6.300 EUR !

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Da te na takem sejmu prav nic ne fascinira.....sorry, ma res tezko verjamem.


Recimo zvoĆØnik Sonus Faber za 120.000 eurov naj me fascinira? To me lahko samo nasmeje, za ta denar mi mora ansambel igrati v moji sobi. Laughing
Seveda lahko pa kupujejo tisti, ki imajo denar, znanja pa malo manj, oziroma hoĆØejo biti "in".

Ps. Me je pa razveselil pogled na gramofon EMT z njihovo roĆØko in glavico, lepo urejen, spedenan.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......


Nazadnje urejal/a vojcb Sre Maj 15, 2013 14:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Da te na takem sejmu prav nic ne fascinira.....sorry, ma res tezko verjamem.


Recimo zvoĆØnik Sonus Faber za 120.000 eurov naj me fascinira? To me lahko samo nasmeje, za ta denar mi mora ansambel igrati v moji sobi. Laughing
Seveda lahko pa kupujejo tisti, ki imajo denar, znanja pa malo manj, oziroma hoĆØejo biti "in".


120K? Sitnica, za tak denar en tukaj na oglasih v onemoglost en gramofon prodaja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
Zuluf je napisal/a:

Kako zanimivo Smile


Meni osebno so taka razmiÅ”ljanja bolj primitivna kot zanimiva. Tip hoĆØe biti na vsak naĆØin duhovit, nivo njegovega pisanja je na ravni ....................no ja, sami ocenite.

malo dalje nekakva strka, na ulazu nacrtana neka truba, neki krmeljavi japanci se neÅ”to dogovaraju, hrabro ih raskrĆØim na ulazu u malu peƦinu kadli tamo Audio Note Kondo! pas mater, proguram japance i domaƦe izdajnike,neke glavonje sa fotoaparatima i hop sjednem u prvi red. u pzdumaterinu, to nije ongaku, to nije ni gaku on II, veƦ neki Å”poret paralel single ended 211, bem ti Å”ljivu i zove se kagura. pali se na neko dugme ko'

izlazimo van, dobio sam giht, vodu u koljenu, priveremeno sam gluh, i dezorjentiran, dobro bi mi doŔao Ŕnaps, ili dvolitarka bavarskog paulajnera. bježimo nakon audio hadžiluka, od danas se mogu zvati hadžirobot.


Ponavadi podobne tekste piÅ”ejo osebe, ki pogosto doma ne znajo zamenjati niti varovalke, ko jim "crkne" luĆØ v stanovanju.


Ah, ta je en navaden Ɔapac...in pa PecotiƦ, isti ku..c!


Nazadnje urejal/a jacoby Sre Maj 15, 2013 15:15; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Da te na takem sejmu prav nic ne fascinira.....sorry, ma res tezko verjamem.


Recimo zvoĆØnik Sonus Faber za 120.000 eurov naj me fascinira? To me lahko samo nasmeje, za ta denar mi mora ansambel igrati v moji sobi. Laughing
Seveda lahko pa kupujejo tisti, ki imajo denar, znanja pa malo manj, oziroma hoĆØejo biti "in".

Ps. Me je pa razveselil pogled na gramofon EMT z njihovo roĆØko in glavico, lepo urejen, spedenan.


Mene je recimo "fasciniral" sistem YG Acoustic / Qualia za 0,5 mio , ali TAD sistem za 0,25 mio. , ma ne zaradi neverjetnih vsot, ampak zaradi sliŔanega. Mislim enako kot ti, da za tak denar lahko najamem celoten Wiener Philharmoniker orkester. Very Happy

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe