Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

POVEDATI ALI NE ?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 18:59    Naslov sporočila: POVEDATI ALI NE ? Odgovori s citatom

POVEDATI ALI NE ? - tako se je glasil naslov prispevka v rajnkem Hi-Fi Journalu a se ne spomnim kdo je odprl to pandorino skrinjico ali g. M. Puš ali g. M. Rupić. Kot je dejal JAZZZ, se mnogi še spomnimo te burne argumentacije ene in druge resnice. Ne ljubi se mi ponovno brati vsega tega, a se spomnim da je g. Puš zagovarjal predstavitev sistema v katerem se testira neka komponenta, g. Rupič pa, da to ni potrebno ali je celo zavajujoče. Skratka če koga resnično zanima lahko poiščem te številke HFJ, a resnici na ljubo mi ravno ni do iskanja Embarassed .

Sicer pa sem temo postavil zato, da se sprosti tema NuForce ojačevalniki. Zato od sedaj naj poteka debata o "povedati ali ne" tukaj.

No, ko sem ravno pri tem, moje razmišljanje je takšno:
Komponento lahko človek kompetentno oceni le v svojem sistemu in v svojem prostoru, oziroma v sistemu, ki ga pozna "v nulo". To sem na tem forumu že večkrat omenil in sem še enkrat. Zato se malo bolj strinjam z g. Rupićem ( in JAZZZ-om), je pa tudi res, da je dobro vedeti v kakšnem sistemu je bila neka komponenta testirana, saj če poznamo katero od naprav s katerimi je testirana komponenta igrala, bolje razumemo opažanja "testerja". Je pa samoumevno (vsaj moralo bi biti), da se komponenta testira v sistemu iz "iste lige".

Za konec le še to:
Zelo rad sem prebiral teste g. Rupića v HFJ, saj nikoli ni bil dolgočasen in suhoparen ampak vedno zelo pronicljiv in zanimiv. Najboljše pri teh testih pa je bilo, da je testirano napravo ocenil vedno dvakrat: prvič sodba napram komponentam v istem cenovnem rangu, drugič pa v absolutnem smislu! In to mi je bilo še najbolj všeč in sem si najlaže ustvaril sodbo o testirani komponenti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam stare HI-FI-Journale precej na dosegu roke (doma, ne v službi, da ne bo pomote) in lahko pogledam, ali imam vse številke, kjer se je debata odvijala. Bom pogledal danes zvečer...

Ja, Jazzz, moja dva primera sta banalna. Vendar sta (vsaj zame Embarassed ) bolj realna, kot to, da bom "poznal in zaupal" mnenju nekega ocenjevalca, katerega sistema nisem nikoli slišal, ki je ocenjeval 1000 komponent od katerih imam sam možnost slišat 2 Sad , pa še to v popolnoma drugačnem sistemu in na popolnoma drugačnih posnetkih...kako zavraga pa naj si ustvarim mnenje o tem ocenjevalcu, lepo prosim Question

Naredite test: Pojdite recimo na revijo "dvokanalniFi", izberite si ocenjevalca, ki mu zaupate, naredite search po njegovem imenu (dobili boste precej strani, verjetno) in potem preglejte, katere komponente je testiral. Potem pa preštejte, koliko teh komponent ste a) sploh slišali in b) slišali v svojem sistemu. Nato razmislite, zakaj temu ocenjevalcu zaupate.

Da ocenjevalec podatka o potrebni moči za zvočnike ponavadi ne zamolči Shocked ? Kolikor sem bral ocen zvočnikov, v več kot 60% ocen (OK, malo blefiram, ampak recimo, da je to moja ocena) ni omenjene potrebe po moči, da bo zvočnik res zaigral. Še najbolj so mi bile všeč ocene, kjer je ocenjevalec zvočnike priklopil na več ojačevalcev in potem povedal, s katerim je kako igralo in kateri mu je najbolj pasal...Ampak to je že naštevanje sistema, ki je baje popolnoma brezpredmetno, ane Wink

Tebi so bile všeč Rupićeve ocene...OK, meni tudi, rad sem jih bral. Strinjava se, da je krasno, če ocenjevalec pove, kako se komponenta odreže v svojem cenovnem (kakovostnem) razredu in še, kako se odreže glede na vse ostale komponente...Do tukaj vse lepo in prav. ČE ocenjevalcu zaupam in vem, da ima enak okus in sliši podobno kot jaz, potem niti ne potrebujem poznati njegovega sistema. Kako pa naj pridem do tega, da mu bom zaupal in vedel, kaj in kako on sliši? Če je ocenjevalec iz domačih logov in ocenjuje komponente iz domačih trgovin - potem še imam morda kako možnost. Če pa gre za ameriško revijo, kjer vsako leto ocenijo eno ali dve komponenti, ki jih lahko slišim v domačih "štarcuncah", pa še to v čisto drugačnih pogojih - ja kaj pa zdaj? Če vsaj vem, v kakšnih sistemih so jo testirali, potem si vsaj približno lahko ustvarim mnenje o ocenjevalcu in o komponenti. Morda nepopolno ali napačno mnenje, bo pa moje.

Ja, BEFORE, saj se strinjam tudi s tabo, da je krasno poslušat komponento doma, pa jo imet na testiranju vsaj pol leta, pa...in verjamem, da vam vsem po vrsti to tudi uspeva. Samo, meni pa to kaj dosti ne pomaga - jaz se vedno zapičim, da bi imel komponento, ki jo zelo težko dobim v svoj sistem Sad . Sem poskušal z ojačevalnikom, pa z zvočniki...pa nekako ni šlo.
Ko sem hodil po MMS (to je Multi medija show, in ne Melodije morja in sonca) sem našel zvočnike, katerih zvok mi je bil všeč. So bili sicer na stojalih, pa sem lastnika firme vprašal, če se da dobit za sprobat samostoječe zvočnike iz iste serije..."Hja, nimam jih za sprobat, bodo pa sigurno boljši kot so tile in če so ti tile všeč, ti kar naroči tavelike" Confused A,ja? Saj mu morda verjamem, ni pa to isto,kot sprobat doma, a ne? In zgodba se je ponavljala...

Dejansko mi je uspelo samo enkrat testirat več komponent naenkrat in doma. Šlo je za CDP, ko sem v BB dobil dva CDP-ja za testiranje čez ene novoletne praznike. Skušal sem dobiti še tretjega (CambridgeAudio), pa mi je prodajalec po začetni ekspresni menjavi e-mailov nehal odgovarjati takoj, ko sem vprašal, če lahko dobim en komad na testiranje Sad . Je že zavohal, da sem "sumljiv". Al pa kej.

Pa da se vrnem na temo...oz. da ponovim, kar sem rekel že v prejšnji temi: Opis sistema, v katerem je bila komponenta testirana, prav gotovo ne škodi, pa še hudo težko tega ni narediti. Če nekoga opis moti, pa naj ga ne prebere. Če pa si nekdo vzame čas in je pripravljen vložiti trud v oceno (vsa čast in kapo dol), pa res ne razumem, zakaj ne bi dopisal še sistema...a ga je sram? A misli, da bo s tem zavajal publiko? A se noče hvalit? A je prepričan, da bo s tem naredil komponenti več škode kot koristi? Dajte mi to razložit, prosim...
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejansko se je pri prebiranju reviewov in iskanja nove komponente dobro opreti na nek specifičen in zahtevan parameter sistema. Če torej v sistemu igrajo visoko občutljivi zvočniki, je logično, da parameter moč ojačevalnika ne bo igral vloge. Logično je, ampak ni pa nujno. Še vedno lahko nek ojačevalnik, ki ga trga od mišic, z 10% svoje moči, krasno požene tudi visokoobčutljive zvočnike, obratno je seveda nemogoče.

Okay, bom spet na Magnaplanarjih. Vrsto kritik na njihov račun podajo tisti uporabniki, ki te panele poganjajo z neustreznimi ojačevalniki. Gre za to, da zvočnik rabi energijo (300W in več), da se razživi. Kako naj v takem primeru nizko oceno zvočnika jemljem kot kredibilno, če se ne zapiše podatkov o ostalih komponentah (v tem primeru o ojačevalnem segmentu). Taka ocena je zame nična.

O vsaki komponenti, ki jo imam v sistemu, sem se predhodno pozanimal. Nekaj informacij sem dobil pri kolegih, nekaj pri prodajalcih, večinoma pa na spletu. Moram reči (morda imam srečo), da so mi reviewi precej olajšali delo in so dejansko zadeli bistvo. Določene karakteristike očitno neka naprava poseduje, pa naj igra v katerem koli setupu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tester, ki pri "potrebnih" zvočnikih ne omeni potrebo po elektrarnah, se bo verjetno "izkazal" tudi v ostalem tekstu.

Objava sistema je lahko zavajujoča(po Rupiču), enako kot reklame, kjer slavne osebnosti uporabljajo izdelke, ki so takoj "nekajstoprocentov boljši"! (po reklami s Paris Hilton je prodaja nekega šampanjca porasla v višave).
Ste pri testu avtomobilov kdaj brali titule testerja, npr. 10 kratni prvak v reliju, ali pa, po kateri cesti je vozil (npr. Naklo-Kranj)? Nekateri to cesto poznate(ali pa vsaj mislite), drugi ne. Če je oseba kompetentna, predvidevamo, da bo preizkusil različne variante, različne podlage... Ravno tako kot ocenjevalec HIENDa. TASov glavni tester ima kar nekaj sistemov(v različnih sobah) in verjemite mi, da bo pri "potrebnih" zvočnikih napisal potrebo po moči ojačevalnika.

Nisem proti objavi sistema, danes to enostavno preskočim(ni več "slinjenja" pri branju komponent), trdim samo, da to ni potrebno in je lahko celo zavajujoče! Še enkrat pa poudarjam, da od dobrega ocenjevalca pričakujem, da me opozori na morebitne "potrebe" komponente. To je veliko več, kot da napiše npr. ime in vatažo ojačevalca, ki pa ga ne poznam. Kot vemo, so tudi wati "različni" in če naprave ne poznamo ...

Before, prosim poišči test in ga objavi !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Vidim,da se je tukaj olje vnelo !!!

Nič hudega, z Vilijem sva prijatelja in vrelo olje šparava za kake druge trenutke.

mzi.perx je napisal/a:

» » » Se spomnite »napihnjenih« slavospevov, vse revije so jih bile polne HALCRO, KRELL, LAMM. Sedaj še poteka lobiranje za JBL EVEREST pa za novo Grande Utopia EM in še bi se kaj našlo. Pisalo se je v superlativih. Bog ne daj, da je kdo omenil da izgleda Halcro ceneno kot računalniški server ali, da perverzno dragi ojačevalci LAMM nimajo daljinca.
In potem se je vse skupaj umirilo. Nagrade so razdeljene. Dobički so prešteti in sedaj gre karavana normalno dalje.« « «


» Pa opazka, ki ne leti samo na NUFORCE ojačevalce ampak na celotno audio industrijo, ki oblikuje audio okus audiofilom, ki rastejo v smernicah tehnodigitalnoperfekcijonističnega (trend)zvoka, če temu tako rečem, ki pa nima z "naravno" reprodukcijo glasbe kaj dosti skupega kot samo zvok.
Žal se Nuforce že približuje tem trendom! «


» Ja ljudje začnite poslušati z svojimi ušesi in ne nasedajte »avdio črednim nagonom «.

Če nisi obremenjen s firmami ampak samo z zvokom-glasbo, opisuješ glasbo_zvok in ne firme!!

Laughing
mzi.perx a po psevdonimu ne poznam (mogoče se drugače poznava?). Nikjer ne vidim napisanega njegovega sistema, ampak po teh tekstih sodeč ima dovolj izkušenj, da mu lahko verjamem(o). Bi bilo kaj bolje, če bi napisal sistem? Za nekoga bi sistem okrog stotisoč mzi.perx-u dodal kompetentnost, kajne!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Objava sistema je lahko zavajujoča(po Rupiču), enako kot reklame, kjer slavne osebnosti uporabljajo izdelke, ki so takoj "nekajstoprocentov boljši"! (po reklami s Paris Hilton je prodaja nekega šampanjca porasla v višave).


Malo off topic ampak vredno razmišljanja, ker se to dogaja tudi v Audio industriji. Pred leti je kolega začel z uvozom nove blagovne znamke gum (sedaj v Sloveniji zelo uveljavljene) za vzhodno EU in balkan. Z AMZS so ga pobarali, da bodo naredili tudi test njihove nove zimske pnevmatike (oz. ga prekopirali iz ADAC, kaj pa vem). Ker pa tip ne prodaja megle, je gume na svojem športno urejenem avtomobilčku prej pošteno pretestiral, vključno z gumami konkurentov. Pred objavo je dobil rezultate, ki so bili močno negativno nastrojeni, zato se je "pritožil" in jim poslal nekaj kompletov gum. V znak zahvale so mu močno dvignili oceno gum Confused .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Čisto po pravici. Si je kdo resnično pomagal z branjem sistema ocenjevalca, ko je kupoval novo komponento. Pa recimo, da govorimo samo o HIENDu.


Iztok, a veš da sem si, prisežem na gramofon Smile , resnično zelo pomagal z opisi sistemov ocenjevalcev. Najprej, ko sem kupoval zvočnike, še bolj pa potem, ko sem jih že imel in poskušal iz njih iztisniti kar največ. Imam srečo, da so bili ti zvočniki predmet mnogih recenzij iz katerih sem lahko razbral katere so zvokovne karakteristike, ki prevladujejo in v katerih sistemih (lampe, tranzistoji..) so zaigrali in v katerih ne...Tako sem videl kam pes taco moli in sem pač šel v to smer. Če bi moral to kolektivno znanje pridobiti sam, bi prej obupal in se sprijaznil, da zvočniki ne igrajo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Iztok, a veš da sem si, prisežem na gramofon Smile , resnično zelo pomagal z opisi sistemov ocenjevalcev. Najprej, ko sem kupoval zvočnike, še bolj pa potem, ko sem jih že imel in poskušal iz njih iztisniti kar največ. Imam srečo, da so bili ti zvočniki predmet mnogih recenzij iz katerih sem lahko razbral katere so zvokovne karakteristike, ki prevladujejo in v katerih sistemih (lampe, tranzistoji..) so zaigrali in v katerih ne...Tako sem videl kam pes taco moli in sem pač šel v to smer. Če bi moral to kolektivno znanje pridobiti sam, bi prej obupal in se sprijaznil, da zvočniki ne igrajo...

Primer, primer z imenom komponent Wink

Ne poznam tvojih komponent, ampak vseeno. Misliš, da si na tak način izbral dokaj optimalno(najboljše ni nikoli, a ne?) ali pa neko varianto, ki jo največ ljudi uporablja? (mogoče tudi zato, ker enako delajo kot ti?)

Spomnim se, da je včasih pol Kranja imelo NADa (tudi jaz) , istočasno pa je Electrocompaniet imel 25W model, ki je NADa peljal ... Čredni nagon ali manj tvegan nakup?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Čredni nagon ali manj tvegan nakup?


Ah daj no, ne bodi tako ciničen.... Wink

V SLO JMLab Mezzo Utopija ni ravno slovela po ovacijah, to je bil v očeh črede zelo tvegan nakup. Da bi zaigrale kot sem si želel, sem porabil relativno veliko denarja in časa, pa bi lahko verjetno vse pocenil in skrajšal, če bi že v začetku zaupal mnenjem nekaterih ocenjevalcev... ampak 'learn the hard way' pristop mi je očitno bolj pisan na kožo.


Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz v črednem nagonu ne vidim nič slabega, če je ta pozitivno naravnan.

Če pride na tržišče nekaj kar za isti denar ponuja več beneficij, zakaj se ne zagnati čredno? Ja pa hvala bogu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Jaz v črednem nagonu ne vidim nič slabega, če je ta pozitivno naravnan.

Če pride na tržišče nekaj kar za isti denar ponuja več beneficij, zakaj se ne zagnati čredno? Ja pa hvala bogu.


Very Happy

Mislim, da smo vsi malce nagnjeni k črednemu nagonu, vsak najde eno čredo, ki ji sledi. Eni kupujejo Renault Clio, drugi pa NAD veršterkerje.

Tisti, ki vedo kaj hočejo, pa npr. RR-77 Twisted Evil .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi nečemu sledimo, važno pa je, da kdaj pa kdaj uporabimo tudi svojo glavo.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
V SLO JMLab Mezzo Utopija ni ravno slovela po ovacijah, to je bil v očeh črede zelo tvegan nakup. Da bi zaigrale kot sem si želel, sem porabil relativno veliko denarja in časa, pa bi lahko verjetno vse pocenil in skrajšal, če bi že v začetku zaupal mnenjem nekaterih ocenjevalcev... ampak 'learn the hard way' pristop mi je očitno bolj pisan na kožo. Samo

Samo, če si tisti, ki ga poznam, si na koncu si pristal pri Conradu Johnsonu? Meni so Utopije itak igrale samo, ko je amplifikacijo postavil Kuzma-se pravi CJ. Kar je postavil Igor(Vklop), je bilo presvetlo.
Ne vem, kako si na koncu pristal na CJa. Ali samo zaradi tega, ker si bral sisteme ocenjevalcev, ali je bilo še kaj drugega? Verjetno si tudi zrasel v avdiofilskem pogledu in si vedel, kaj moraš slišati in koliko lahko pričakuješ od HIEND sistema.

Tu se ne zgovarjamo o tem, da moraš priti do vsega sam, ampak samo, ali morajo ocenjevalci opisati svoje sisteme ali ne.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jup, sem ta pravi...

Saj veš kako je z gradnjo sistema, preizkušaš, sprašuješ, bereš.... V zadnjih 3 letih sem kar nekaj robe znosil domov...

Do C-J sem prišel večinoma zato, ker sem že prej imel njihove komponente in ker sem pričakoval, da se bodo ujele z zvočniki. Kupil sem ga na pamet ne da bi ga prej poslušal. Žal nisem imel stikov z Kuzmo v obdobju, ko je imel C-J in Mezzo tako, da nisem imel prilike slišati tega sistema v živo. Precej mi je tudi pomagalo prebiranje serije člankov Jonathana Sculla iz Strereophila, ki je imel Utopije za referenco in je dokaj podobno opisoval zvok na cedejih, ki jih imam tudi sam.

Zato na osnovno temo dajem glas privržencem, da je zelo pomembno v kakšnem sistemu nekdo posluša in ocenjuje komponente. Iz foto sveta se ponuja analogija, kjer lahko nekdo Fuji Velvia film vtakne v trotl ziher kamero in potem reče da so slike iz tega filma zanič....

Ti si že zgoraj dodal, da verodostojen ocenjevalec tega ne bo naredil, jaz pa se vseeno raje prepričam v kakšen je maneverski prostor ocenjevalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od našega člana, ki se mu na tem mestu zahvaljujem, sem dobil odgovor Milana Rupiča Marku Pušu v Hifi Jurnalu (1997):




_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe