Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

POVEDATI ALI NE ?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 18:59    Naslov sporočila: POVEDATI ALI NE ? Odgovori s citatom

POVEDATI ALI NE ? - tako se je glasil naslov prispevka v rajnkem Hi-Fi Journalu a se ne spomnim kdo je odprl to pandorino skrinjico ali g. M. PuÅ” ali g. M. RupiƦ. Kot je dejal JAZZZ, se mnogi Å”e spomnimo te burne argumentacije ene in druge resnice. Ne ljubi se mi ponovno brati vsega tega, a se spomnim da je g. PuÅ” zagovarjal predstavitev sistema v katerem se testira neka komponenta, g. RupiĆØ pa, da to ni potrebno ali je celo zavajujoĆØe. Skratka ĆØe koga resniĆØno zanima lahko poiÅ”ĆØem te Å”tevilke HFJ, a resnici na ljubo mi ravno ni do iskanja Embarassed .

Sicer pa sem temo postavil zato, da se sprosti tema NuForce ojaĆØevalniki. Zato od sedaj naj poteka debata o "povedati ali ne" tukaj.

No, ko sem ravno pri tem, moje razmiŔljanje je takŔno:
Komponento lahko ĆØlovek kompetentno oceni le v svojem sistemu in v svojem prostoru, oziroma v sistemu, ki ga pozna "v nulo". To sem na tem forumu že veĆØkrat omenil in sem Å”e enkrat. Zato se malo bolj strinjam z g. RupiƦem ( in JAZZZ-om), je pa tudi res, da je dobro vedeti v kakÅ”nem sistemu je bila neka komponenta testirana, saj ĆØe poznamo katero od naprav s katerimi je testirana komponenta igrala, bolje razumemo opažanja "testerja". Je pa samoumevno (vsaj moralo bi biti), da se komponenta testira v sistemu iz "iste lige".

Za konec le Ŕe to:
Zelo rad sem prebiral teste g. RupiƦa v HFJ, saj nikoli ni bil dolgoĆØasen in suhoparen ampak vedno zelo pronicljiv in zanimiv. NajboljÅ”e pri teh testih pa je bilo, da je testirano napravo ocenil vedno dvakrat: prviĆØ sodba napram komponentam v istem cenovnem rangu, drugiĆØ pa v absolutnem smislu! In to mi je bilo Å”e najbolj vÅ”eĆØ in sem si najlaže ustvaril sodbo o testirani komponenti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam stare HI-FI-Journale precej na dosegu roke (doma, ne v službi, da ne bo pomote) in lahko pogledam, ali imam vse Å”tevilke, kjer se je debata odvijala. Bom pogledal danes zveĆØer...

Ja, Jazzz, moja dva primera sta banalna. Vendar sta (vsaj zame Embarassed ) bolj realna, kot to, da bom "poznal in zaupal" mnenju nekega ocenjevalca, katerega sistema nisem nikoli sliÅ”al, ki je ocenjeval 1000 komponent od katerih imam sam možnost sliÅ”at 2 Sad , pa Å”e to v popolnoma drugaĆØnem sistemu in na popolnoma drugaĆØnih posnetkih...kako zavraga pa naj si ustvarim mnenje o tem ocenjevalcu, lepo prosim Question

Naredite test: Pojdite recimo na revijo "dvokanalniFi", izberite si ocenjevalca, ki mu zaupate, naredite search po njegovem imenu (dobili boste precej strani, verjetno) in potem preglejte, katere komponente je testiral. Potem pa preŔtejte, koliko teh komponent ste a) sploh sliŔali in b) sliŔali v svojem sistemu. Nato razmislite, zakaj temu ocenjevalcu zaupate.

Da ocenjevalec podatka o potrebni moĆØi za zvoĆØnike ponavadi ne zamolĆØi Shocked ? Kolikor sem bral ocen zvoĆØnikov, v veĆØ kot 60% ocen (OK, malo blefiram, ampak recimo, da je to moja ocena) ni omenjene potrebe po moĆØi, da bo zvoĆØnik res zaigral. Å e najbolj so mi bile vÅ”eĆØ ocene, kjer je ocenjevalec zvoĆØnike priklopil na veĆØ ojaĆØevalcev in potem povedal, s katerim je kako igralo in kateri mu je najbolj pasal...Ampak to je že naÅ”tevanje sistema, ki je baje popolnoma brezpredmetno, ane Wink

Tebi so bile vÅ”eĆØ RupiƦeve ocene...OK, meni tudi, rad sem jih bral. Strinjava se, da je krasno, ĆØe ocenjevalec pove, kako se komponenta odreže v svojem cenovnem (kakovostnem) razredu in Å”e, kako se odreže glede na vse ostale komponente...Do tukaj vse lepo in prav. ƈE ocenjevalcu zaupam in vem, da ima enak okus in sliÅ”i podobno kot jaz, potem niti ne potrebujem poznati njegovega sistema. Kako pa naj pridem do tega, da mu bom zaupal in vedel, kaj in kako on sliÅ”i? ƈe je ocenjevalec iz domaĆØih logov in ocenjuje komponente iz domaĆØih trgovin - potem Å”e imam morda kako možnost. ƈe pa gre za ameriÅ”ko revijo, kjer vsako leto ocenijo eno ali dve komponenti, ki jih lahko sliÅ”im v domaĆØih "Å”tarcuncah", pa Å”e to v ĆØisto drugaĆØnih pogojih - ja kaj pa zdaj? ƈe vsaj vem, v kakÅ”nih sistemih so jo testirali, potem si vsaj približno lahko ustvarim mnenje o ocenjevalcu in o komponenti. Morda nepopolno ali napaĆØno mnenje, bo pa moje.

Ja, BEFORE, saj se strinjam tudi s tabo, da je krasno posluÅ”at komponento doma, pa jo imet na testiranju vsaj pol leta, pa...in verjamem, da vam vsem po vrsti to tudi uspeva. Samo, meni pa to kaj dosti ne pomaga - jaz se vedno zapiĆØim, da bi imel komponento, ki jo zelo težko dobim v svoj sistem Sad . Sem poskuÅ”al z ojaĆØevalnikom, pa z zvoĆØniki...pa nekako ni Å”lo.
Ko sem hodil po MMS (to je Multi medija show, in ne Melodije morja in sonca) sem naÅ”el zvoĆØnike, katerih zvok mi je bil vÅ”eĆØ. So bili sicer na stojalih, pa sem lastnika firme vpraÅ”al, ĆØe se da dobit za sprobat samostojeĆØe zvoĆØnike iz iste serije..."Hja, nimam jih za sprobat, bodo pa sigurno boljÅ”i kot so tile in ĆØe so ti tile vÅ”eĆØ, ti kar naroĆØi tavelike" Confused A,ja? Saj mu morda verjamem, ni pa to isto,kot sprobat doma, a ne? In zgodba se je ponavljala...

Dejansko mi je uspelo samo enkrat testirat veĆØ komponent naenkrat in doma. Å lo je za CDP, ko sem v BB dobil dva CDP-ja za testiranje ĆØez ene novoletne praznike. SkuÅ”al sem dobiti Å”e tretjega (CambridgeAudio), pa mi je prodajalec po zaĆØetni ekspresni menjavi e-mailov nehal odgovarjati takoj, ko sem vpraÅ”al, ĆØe lahko dobim en komad na testiranje Sad . Je že zavohal, da sem "sumljiv". Al pa kej.

Pa da se vrnem na temo...oz. da ponovim, kar sem rekel že v prejÅ”nji temi: Opis sistema, v katerem je bila komponenta testirana, prav gotovo ne Å”kodi, pa Å”e hudo težko tega ni narediti. ƈe nekoga opis moti, pa naj ga ne prebere. ƈe pa si nekdo vzame ĆØas in je pripravljen vložiti trud v oceno (vsa ĆØast in kapo dol), pa res ne razumem, zakaj ne bi dopisal Å”e sistema...a ga je sram? A misli, da bo s tem zavajal publiko? A se noĆØe hvalit? A je prepriĆØan, da bo s tem naredil komponenti veĆØ Å”kode kot koristi? Dajte mi to razložit, prosim...
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejansko se je pri prebiranju reviewov in iskanja nove komponente dobro opreti na nek specifiĆØen in zahtevan parameter sistema. ƈe torej v sistemu igrajo visoko obĆØutljivi zvoĆØniki, je logiĆØno, da parameter moĆØ ojaĆØevalnika ne bo igral vloge. LogiĆØno je, ampak ni pa nujno. Å e vedno lahko nek ojaĆØevalnik, ki ga trga od miÅ”ic, z 10% svoje moĆØi, krasno požene tudi visokoobĆØutljive zvoĆØnike, obratno je seveda nemogoĆØe.

Okay, bom spet na Magnaplanarjih. Vrsto kritik na njihov raĆØun podajo tisti uporabniki, ki te panele poganjajo z neustreznimi ojaĆØevalniki. Gre za to, da zvoĆØnik rabi energijo (300W in veĆØ), da se razživi. Kako naj v takem primeru nizko oceno zvoĆØnika jemljem kot kredibilno, ĆØe se ne zapiÅ”e podatkov o ostalih komponentah (v tem primeru o ojaĆØevalnem segmentu). Taka ocena je zame niĆØna.

O vsaki komponenti, ki jo imam v sistemu, sem se predhodno pozanimal. Nekaj informacij sem dobil pri kolegih, nekaj pri prodajalcih, veĆØinoma pa na spletu. Moram reĆØi (morda imam sreĆØo), da so mi reviewi precej olajÅ”ali delo in so dejansko zadeli bistvo. DoloĆØene karakteristike oĆØitno neka naprava poseduje, pa naj igra v katerem koli setupu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tester, ki pri "potrebnih" zvoĆØnikih ne omeni potrebo po elektrarnah, se bo verjetno "izkazal" tudi v ostalem tekstu.

Objava sistema je lahko zavajujoĆØa(po RupiĆØu), enako kot reklame, kjer slavne osebnosti uporabljajo izdelke, ki so takoj "nekajstoprocentov boljÅ”i"! (po reklami s Paris Hilton je prodaja nekega Å”ampanjca porasla v viÅ”ave).
Ste pri testu avtomobilov kdaj brali titule testerja, npr. 10 kratni prvak v reliju, ali pa, po kateri cesti je vozil (npr. Naklo-Kranj)? Nekateri to cesto poznate(ali pa vsaj mislite), drugi ne. ƈe je oseba kompetentna, predvidevamo, da bo preizkusil razliĆØne variante, razliĆØne podlage... Ravno tako kot ocenjevalec HIENDa. TASov glavni tester ima kar nekaj sistemov(v razliĆØnih sobah) in verjemite mi, da bo pri "potrebnih" zvoĆØnikih napisal potrebo po moĆØi ojaĆØevalnika.

Nisem proti objavi sistema, danes to enostavno preskoĆØim(ni veĆØ "slinjenja" pri branju komponent), trdim samo, da to ni potrebno in je lahko celo zavajujoĆØe! Å e enkrat pa poudarjam, da od dobrega ocenjevalca priĆØakujem, da me opozori na morebitne "potrebe" komponente. To je veliko veĆØ, kot da napiÅ”e npr. ime in vatažo ojaĆØevalca, ki pa ga ne poznam. Kot vemo, so tudi wati "razliĆØni" in ĆØe naprave ne poznamo ...

Before, prosim poiÅ”ĆØi test in ga objavi !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Vidim,da se je tukaj olje vnelo !!!

NiĆØ hudega, z Vilijem sva prijatelja in vrelo olje Å”parava za kake druge trenutke.

mzi.perx je napisal/a:

Ā» Ā» Ā» Se spomnite Ā»napihnjenihĀ« slavospevov, vse revije so jih bile polne HALCRO, KRELL, LAMM. Sedaj Å”e poteka lobiranje za JBL EVEREST pa za novo Grande Utopia EM in Å”e bi se kaj naÅ”lo. Pisalo se je v superlativih. Bog ne daj, da je kdo omenil da izgleda Halcro ceneno kot raĆØunalniÅ”ki server ali, da perverzno dragi ojaĆØevalci LAMM nimajo daljinca.
In potem se je vse skupaj umirilo. Nagrade so razdeljene. DobiĆØki so preÅ”teti in sedaj gre karavana normalno dalje.Ā« Ā« Ā«


Ā» Pa opazka, ki ne leti samo na NUFORCE ojaĆØevalce ampak na celotno audio industrijo, ki oblikuje audio okus audiofilom, ki rastejo v smernicah tehnodigitalnoperfekcijonistiĆØnega (trend)zvoka, ĆØe temu tako reĆØem, ki pa nima z "naravno" reprodukcijo glasbe kaj dosti skupega kot samo zvok.
Žal se Nuforce že približuje tem trendom! Ā«


Ā» Ja ljudje zaĆØnite posluÅ”ati z svojimi uÅ”esi in ne nasedajte Ā»avdio ĆØrednim nagonom Ā«.

ƈe nisi obremenjen s firmami ampak samo z zvokom-glasbo, opisujeÅ” glasbo_zvok in ne firme!!

Laughing
mzi.perx a po psevdonimu ne poznam (mogoĆØe se drugaĆØe poznava?). Nikjer ne vidim napisanega njegovega sistema, ampak po teh tekstih sodeĆØ ima dovolj izkuÅ”enj, da mu lahko verjamem(o). Bi bilo kaj bolje, ĆØe bi napisal sistem? Za nekoga bi sistem okrog stotisoĆØ mzi.perx-u dodal kompetentnost, kajne!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Objava sistema je lahko zavajujoĆØa(po RupiĆØu), enako kot reklame, kjer slavne osebnosti uporabljajo izdelke, ki so takoj "nekajstoprocentov boljÅ”i"! (po reklami s Paris Hilton je prodaja nekega Å”ampanjca porasla v viÅ”ave).


Malo off topic ampak vredno razmiÅ”ljanja, ker se to dogaja tudi v Audio industriji. Pred leti je kolega zaĆØel z uvozom nove blagovne znamke gum (sedaj v Sloveniji zelo uveljavljene) za vzhodno EU in balkan. Z AMZS so ga pobarali, da bodo naredili tudi test njihove nove zimske pnevmatike (oz. ga prekopirali iz ADAC, kaj pa vem). Ker pa tip ne prodaja megle, je gume na svojem Å”portno urejenem avtomobilĆØku prej poÅ”teno pretestiral, vkljuĆØno z gumami konkurentov. Pred objavo je dobil rezultate, ki so bili moĆØno negativno nastrojeni, zato se je "pritožil" in jim poslal nekaj kompletov gum. V znak zahvale so mu moĆØno dvignili oceno gum Confused .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
ƈisto po pravici. Si je kdo resniĆØno pomagal z branjem sistema ocenjevalca, ko je kupoval novo komponento. Pa recimo, da govorimo samo o HIENDu.


Iztok, a veÅ” da sem si, prisežem na gramofon Smile , resniĆØno zelo pomagal z opisi sistemov ocenjevalcev. Najprej, ko sem kupoval zvoĆØnike, Å”e bolj pa potem, ko sem jih že imel in poskuÅ”al iz njih iztisniti kar najveĆØ. Imam sreĆØo, da so bili ti zvoĆØniki predmet mnogih recenzij iz katerih sem lahko razbral katere so zvokovne karakteristike, ki prevladujejo in v katerih sistemih (lampe, tranzistoji..) so zaigrali in v katerih ne...Tako sem videl kam pes taco moli in sem paĆØ Å”el v to smer. ƈe bi moral to kolektivno znanje pridobiti sam, bi prej obupal in se sprijaznil, da zvoĆØniki ne igrajo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Iztok, a veÅ” da sem si, prisežem na gramofon Smile , resniĆØno zelo pomagal z opisi sistemov ocenjevalcev. Najprej, ko sem kupoval zvoĆØnike, Å”e bolj pa potem, ko sem jih že imel in poskuÅ”al iz njih iztisniti kar najveĆØ. Imam sreĆØo, da so bili ti zvoĆØniki predmet mnogih recenzij iz katerih sem lahko razbral katere so zvokovne karakteristike, ki prevladujejo in v katerih sistemih (lampe, tranzistoji..) so zaigrali in v katerih ne...Tako sem videl kam pes taco moli in sem paĆØ Å”el v to smer. ƈe bi moral to kolektivno znanje pridobiti sam, bi prej obupal in se sprijaznil, da zvoĆØniki ne igrajo...

Primer, primer z imenom komponent Wink

Ne poznam tvojih komponent, ampak vseeno. MisliÅ”, da si na tak naĆØin izbral dokaj optimalno(najboljÅ”e ni nikoli, a ne?) ali pa neko varianto, ki jo najveĆØ ljudi uporablja? (mogoĆØe tudi zato, ker enako delajo kot ti?)

Spomnim se, da je vĆØasih pol Kranja imelo NADa (tudi jaz) , istoĆØasno pa je Electrocompaniet imel 25W model, ki je NADa peljal ... ƈredni nagon ali manj tvegan nakup?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
ƈredni nagon ali manj tvegan nakup?


Ah daj no, ne bodi tako ciniĆØen.... Wink

V SLO JMLab Mezzo Utopija ni ravno slovela po ovacijah, to je bil v oĆØeh ĆØrede zelo tvegan nakup. Da bi zaigrale kot sem si želel, sem porabil relativno veliko denarja in ĆØasa, pa bi lahko verjetno vse pocenil in skrajÅ”al, ĆØe bi že v zaĆØetku zaupal mnenjem nekaterih ocenjevalcev... ampak 'learn the hard way' pristop mi je oĆØitno bolj pisan na kožo.


Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz v ĆØrednem nagonu ne vidim niĆØ slabega, ĆØe je ta pozitivno naravnan.

ƈe pride na tržiÅ”ĆØe nekaj kar za isti denar ponuja veĆØ beneficij, zakaj se ne zagnati ĆØredno? Ja pa hvala bogu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Jaz v ĆØrednem nagonu ne vidim niĆØ slabega, ĆØe je ta pozitivno naravnan.

ƈe pride na tržiÅ”ĆØe nekaj kar za isti denar ponuja veĆØ beneficij, zakaj se ne zagnati ĆØredno? Ja pa hvala bogu.


Very Happy

Mislim, da smo vsi malce nagnjeni k ĆØrednemu nagonu, vsak najde eno ĆØredo, ki ji sledi. Eni kupujejo Renault Clio, drugi pa NAD verÅ”terkerje.

Tisti, ki vedo kaj hoĆØejo, pa npr. RR-77 Twisted Evil .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi neĆØemu sledimo, važno pa je, da kdaj pa kdaj uporabimo tudi svojo glavo.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
V SLO JMLab Mezzo Utopija ni ravno slovela po ovacijah, to je bil v oĆØeh ĆØrede zelo tvegan nakup. Da bi zaigrale kot sem si želel, sem porabil relativno veliko denarja in ĆØasa, pa bi lahko verjetno vse pocenil in skrajÅ”al, ĆØe bi že v zaĆØetku zaupal mnenjem nekaterih ocenjevalcev... ampak 'learn the hard way' pristop mi je oĆØitno bolj pisan na kožo. Samo

Samo, ĆØe si tisti, ki ga poznam, si na koncu si pristal pri Conradu Johnsonu? Meni so Utopije itak igrale samo, ko je amplifikacijo postavil Kuzma-se pravi CJ. Kar je postavil Igor(Vklop), je bilo presvetlo.
Ne vem, kako si na koncu pristal na CJa. Ali samo zaradi tega, ker si bral sisteme ocenjevalcev, ali je bilo Å”e kaj drugega? Verjetno si tudi zrasel v avdiofilskem pogledu in si vedel, kaj moraÅ” sliÅ”ati in koliko lahko priĆØakujeÅ” od HIEND sistema.

Tu se ne zgovarjamo o tem, da moraÅ” priti do vsega sam, ampak samo, ali morajo ocenjevalci opisati svoje sisteme ali ne.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jup, sem ta pravi...

Saj veŔ kako je z gradnjo sistema, preizkuŔaŔ, spraŔujeŔ, bereŔ.... V zadnjih 3 letih sem kar nekaj robe znosil domov...

Do C-J sem priÅ”el veĆØinoma zato, ker sem že prej imel njihove komponente in ker sem priĆØakoval, da se bodo ujele z zvoĆØniki. Kupil sem ga na pamet ne da bi ga prej posluÅ”al. Žal nisem imel stikov z Kuzmo v obdobju, ko je imel C-J in Mezzo tako, da nisem imel prilike sliÅ”ati tega sistema v živo. Precej mi je tudi pomagalo prebiranje serije ĆØlankov Jonathana Sculla iz Strereophila, ki je imel Utopije za referenco in je dokaj podobno opisoval zvok na cedejih, ki jih imam tudi sam.

Zato na osnovno temo dajem glas privržencem, da je zelo pomembno v kakÅ”nem sistemu nekdo posluÅ”a in ocenjuje komponente. Iz foto sveta se ponuja analogija, kjer lahko nekdo Fuji Velvia film vtakne v trotl ziher kamero in potem reĆØe da so slike iz tega filma zaniĆØ....

Ti si že zgoraj dodal, da verodostojen ocenjevalec tega ne bo naredil, jaz pa se vseeno raje prepriĆØam v kakÅ”en je maneverski prostor ocenjevalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od naÅ”ega ĆØlana, ki se mu na tem mestu zahvaljujem, sem dobil odgovor Milana RupiĆØa Marku PuÅ”u v Hifi Jurnalu (1997):




_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe