Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni audio predvajalniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2016 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mar nima nihče izkušenj s streamerji in aplikacijami za telefone - tablice. Kakšni so pogoji za prikaz slike albuma na aplikaciji?

Hvala za odgovore.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aph



Pridružen/-a: Čet Feb 2016 17:56
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2016 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velikokrat je tako, da programi/aplikacije iščejo slike albuma v direktoriju, kjer se nahaja album, zato morajo biti slike pravilno poimenovane, recimo cover.jpg. Vsaj pri meni je bilo vedno tako, res pa je, da sem te stvari preizkušal večinoma v programih na računalnikih, nikoli pa na pravem streamerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2016 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aph je napisal/a:
Velikokrat je tako, da programi/aplikacije iščejo slike albuma v direktoriju, kjer se nahaja album, zato morajo biti slike pravilno poimenovane, recimo cover.jpg. Vsaj pri meni je bilo vedno tako, res pa je, da sem te stvari preizkušal večinoma v programih na računalnikih, nikoli pa na pravem streamerju.


Cover.jpg / folder.jpg / front.jpg (nekateri programi dopuščajo nastavitev še dodatnih imen)
Če to ne deluje, mora biti slika vkodirana v samo datoteko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2016 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se najde zadeva, ki nima CoverArt podpore za lokalne USB naprave, ampak SeDMP3 naj bi jo imel, tako da je težava verjetno v tem, kar je že omenjeno v prejšnjih dveh postih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 23:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč. Sicer mi preko USB-ja še vedno ne dela sem pa naložil na računalnik MinimServer in mi sedaj z računalnika preko omrežja kaže slike albumov.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

a lahko podate kakšne izkušnje tisti, ki imate morda kak music streamer ali media predvajalnik. Sam imam kot že veste "igel" predvajalnik z linux distro in sem zadovoljen, a me še vedno zanima kakšne so kaj razlike med temi predvajalniki. Zanimajo me predvsem vaša mnenja, izkušnje, tako čist simpl. Pa če bi bil kdo kdaj pripravljen, da kaj skupaj primerjamo na tem področju.
Da vemo na čem smo Smile

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

torej iščem mrežni predvajalnik, družbo bo delal ojačevalcu Unison Research Unico in Seas Bragi zvočnikom. Sedaj imam za predvajanje USB HiFace DAC + Macbook.

Osnovni pogoji so:
-dober DA pretvornik
-možnost priklopa HDD
-možnost bluetooth/wifi povezave z Apple napravami in krmiljenja preko aplikacije


Gledal sem Pioneer N-50A, ampak ni več dobavljiv, ker prihaja N-50AE model, cena 900 €, stari model je bil pa 600 €, ampak brez brezžičnih povezav (so bile pa možnosti dokupa wifi modula).

Na netu je kar pohvaljen predvajalnik.

https://www.whathifi.com/pioneer/n-50a/review

Ga je že kdo slišal igrati?

Drugi predlogi? Rang je max 900 €, lahko tudi kaj rabljenega, če ima kdo kaj za ponuditi.

Hvala
Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oppo Sonica DAC morda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2017 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem zasledil nobene debate na temo kvaliteta iPadovega digitalnega zvočnega izhoda, oz. uporabe pretvornika na USB in potem dalje na eksterni DAC. Ali ima kdo kakšno informacijo. Razmišljam o uporabi za Tidal (kvaliteta 44,1).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 20:41    Naslov sporočila: Volumio za IOS Odgovori s citatom

Na voljo je Volumio za IOS. Za razliko od Android verzije, je za IOS verzijo treba plačati.

Zanimiva povezava IOS naprav z Raspberry Pi svetom. Vsekakor priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Stran 17 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe