Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni audio predvajalniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2014 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno ta limit me žuli, hires bi Ŕe preživel.
DrugaĆØe pa nimam pripomb ĆØez Sonos, zadeva dela kot mora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dani8



Pridružen/-a: Pet Avg 2010 16:33
Prispevkov: 51
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2014 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem si sestavil zadevo za glasbo zotaca nano ssd ,vezava na zunanji dac in na lampaÅ”a dela preko foobara in remota na tablici, vse je nesliÅ”no in odliĆØna odzivnost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2014 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Hires in veĆØje Å”tevilo pesmi. Sonos ima limit 65.000 pesmi.

Ostalo je super, dela k Ŕus. Sedaj pride ven Ŕe izpiljena aplikacijamza ios in android.


Beta za android laufa super. Dela tudi cast direkt iz google music aplikacije. Na žalost google music kot servis v sonos app pri nas ne dela, ker google music pri nas ni podprt. Lahko si seveda naŔtimaŔ google music preko proxyja vendar na sonosu ne moreŔ. No saj tudi cast zadostuje ker dela fajn...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

novi Auralic Aries
cca 999 in 1500 eur, odvisno od verzije

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
novi Auralic Aries
cca 999 in 1500 eur, odvisno od verzije



Zanimivo zgleda, me pa zanima vse ostalo...
Je res vreden tega denarja?
Jaz sem sicer zadovoljen z trenutnim HTPC-jem, Kubuntom + mpd + mdroid....
pa vendar mi raĆØunalniki nikoli niso spadali med hifi komponente...
Zato Å”e vedno toĆØim sline po teh streamerjih...Po drugi strani pa bi lahko z malo truda tudi sam kaj sestavil ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj ĆØasa sem drgnil mac mini z audirvano, nato intel nuc z foobar, jriver, in xbmc.
Na koncu sem ugotovil da najveĆØ posluÅ”am sonosa.
Zakaj: ker enostavno dela. VzameÅ” tablico in gas. Zato sem pc ĆØrtal, in bom vzel tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Nekaj ĆØasa sem drgnil mac mini z audirvano, nato intel nuc z foobar, jriver, in xbmc.
Na koncu sem ugotovil da najveĆØ posluÅ”am sonosa.
Zakaj: ker enostavno dela. VzameÅ” tablico in gas. Zato sem pc ĆØrtal, in bom vzel tole.


Opa opa....si se že odloĆØil torej? Smile No pol pa poroĆØaj, ko bo tako daleĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2014 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem se malo poigraval s FW-jem za Bryston BDP-1.
ƈe smo iskreni, ne skrivajo, da so za FW uporabili Linux distribucijo.

Sem pa malo v dvomih glede njihove smele izjave o "optimizaciji" glede na dejstvo, da s0 jedro (kernel) pustili praktiĆØno nedotaknjeno glede na isto verzijo jedra v Debian distribuciji. Primerjal sem namreĆØ config scripti za jedro in se ne razlikujeta.

So Å”e možnosti za popravke, ampak ne zelo velike. Kolikor sem preveril, se niti niso potrudili da bi mpd-ju - program za predvajanje glasbenih datotek - dodelili kaj veĆØjo prioriteto nad ostalimi procesi.

Jedro je standardno in ne RT (Real Time) ali lowlatency.

To piŔem zato. ker mi masa streamerjev "diŔi" po hudem nategu.
1000 ali 2000 dolarjev za to, da zapakirajo na trgu prosto dostopno vezje v lepo Ŕkatlico in gor poknejo en Linux distro???

Bi bilo treba res enkrat naredit nekaj slepih testov med razliĆØnimi napravicami...ker ĆØe jo gledaÅ” in veÅ” da si zanjo dal 1000ā‚¬ ali veĆØ, ja potem pa že mora super igrat, a ne???

Komaj ĆØakam da se dokopam FW-ja za Auralic Aries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2014 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je kdo tukaj na forumu, ki si lasti Pioneer N-50 audio streamer?

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moj novi streamer Very Happy na sredini zgoraj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Trije muÅ”ketirji z 3mi Igel predvajalniki zadovoljno posluÅ”amo, moram reĆØi da vrhunski predvajalnik. Windowsi z vsemi možnimi preizkuÅ”enimi predvajalniki ne dajo ven kar da simpl Linux konfiguracija.
Po testnem obdobju bom se jaz žrtvoval in ga premeril in naredil recap...in mogoĆØe boljÅ”e napajanje...
Do takrat pa hvala obema Simonu in Davorju, ki sta me prepriĆØala v sicer uporabniku ne preveĆØ prijazno delovno okolje in ravnanje ampak, ko enkrat vse poÅ”timaÅ” dela kot se Å”ika.
Very Happy
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav,

Trije muÅ”ketirji z 3mi Igel predvajalniki zadovoljno posluÅ”amo, moram reĆØi da vrhunski predvajalnik. Windowsi z vsemi možnimi preizkuÅ”enimi predvajalniki ne dajo ven kar da simpl Linux konfiguracija.
Po testnem obdobju bom se jaz žrtvoval in ga premeril in naredil recap...in mogoĆØe boljÅ”e napajanje...
Do takrat pa hvala obema Simonu in Davorju, ki sta me prepriĆØala v sicer uporabniku ne preveĆØ prijazno delovno okolje in ravnanje ampak, ko enkrat vse poÅ”timaÅ” dela kot se Å”ika.
Very Happy


Res je....super deluje tale Igel..z OpenWrt....Hvala Davor Å”e 1x....si pa majster na podroĆØju linux-a ..to pa...

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo zvenelo kot da dobro poznam Linux...

Pri OpenWrt gre v bistvu za gradnjo po principu "LEGO"...
Glede nastavitvenih skript pa zadostuje osnovno poznavanje Linuxa...

Sistem je robat, brez grafike, zgrajen za arhitekturo na katero se bo namestil in v njem je samo kar je nujno potrebno.

Zato pa je majhen in odziven.

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
DavKo



Pridružen/-a: Pet Nov 2013 18:29
Prispevkov: 4
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2014 07:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="davor281"]Sistem je robat, brez grafike, zgrajen za arhitekturo na katero se bo namestil in v njem je samo kar je nujno potrebno.
quote]

MogoĆØe za boljÅ”i UX pomaga tole: http://h-wrt.com/en/doc/video
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2014 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

davor281 je napisal/a:
Danes sem se malo poigraval s FW-jem za Bryston BDP-1.
ƈe smo iskreni, ne skrivajo, da so za FW uporabili Linux distribucijo.

Sem pa malo v dvomih glede njihove smele izjave o "optimizaciji" glede na dejstvo, da s0 jedro (kernel) pustili praktiĆØno nedotaknjeno glede na isto verzijo jedra v Debian distribuciji. Primerjal sem namreĆØ config scripti za jedro in se ne razlikujeta.

So Å”e možnosti za popravke, ampak ne zelo velike. Kolikor sem preveril, se niti niso potrudili da bi mpd-ju - program za predvajanje glasbenih datotek - dodelili kaj veĆØjo prioriteto nad ostalimi procesi.

Jedro je standardno in ne RT (Real Time) ali lowlatency.

To piŔem zato. ker mi masa streamerjev "diŔi" po hudem nategu.
1000 ali 2000 dolarjev za to, da zapakirajo na trgu prosto dostopno vezje v lepo Ŕkatlico in gor poknejo en Linux distro???

Bi bilo treba res enkrat naredit nekaj slepih testov med razliĆØnimi napravicami...ker ĆØe jo gledaÅ” in veÅ” da si zanjo dal 1000ā‚¬ ali veĆØ, ja potem pa že mora super igrat, a ne???

Komaj ĆØakam da se dokopam FW-ja za Auralic Aries


Pomojem preverjanje prioritet procesov, kako je skonfigurirano jedro in podobno, je pomojem popolnoma zgreÅ”eno. To je paĆØ tisti del sistema, ki je ekvivalenten branju CDja pri CD predvajalniku. Prebere paĆØ 0 in 1 v doloĆØenem vrstnem redu in vse kar je tukaj pomembno je sama vzdržljivost (da ĆØim dlje dela). Naslednja stopnja pa je pretvorba tega signala v analognega in seveda generiranje tega signala, kar je pomoje edina umetnost. In ravno zaradi tega dela se cene razlikujejo. Torej, ĆØe je upraviĆØeno, da se cene predvajalnikov CD gibljejo tudi do par tisoĆØ ā‚¬, lahko brez problema reĆØem, da je pri mrežnih predvajalnikih prav tako upraviĆØeno.
Lahko da se motim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 15 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe