Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni audio predvajalniki
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 20:34    Naslov sporočila: Mrežni audio predvajalniki Odgovori s citatom

Ogromno je bilo govora o Squeezeboxih, NMT-jih... nikjer pa nisem zasledil teme v kateri bi tekla beseda izkljuĆØno o mrežnih audio predvajalnikih oz.network playerjih.

Moj trenutni favorit Pioneer:

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/201/18420/N-50-K/page.html

Denon:

http://www.denon.at/de/Product/Pages/ProductLanding.aspx?CatId=NetworkProducts&SubId=NetworkAudioPlayer

Nad

http://nadelectronics.com/products/digital-music/M50-Digital-Music-Player

Cambridge Audio:

http://www.cambridgeaudio.com/products/stream-magic-6-upsampling-network-music-player

Yamaha:

http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/hifi-components/network-players/np-s2000__w_color_variation/?mode=model


http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/hifi-components/cd-players/cd-n500_w/?mode=model

Marantz:

http://us.marantz.com/us/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=HiFiComponents&SubCatId=0&ProductId=NA7004

...
Nekateri modeli imajo integrirane FM, DAB tunerje, nekateri CD pogone...
Torej na dan z besedo, kakŔne so izkuŔnje, dobre strani, slabe strani...
Ali so ali niso v prednost pred squeziji, HTCP-ji, Mac-miniji...?
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden se tema odpre, naj te spomnim, da kar nekaj nas ĆØaka na tvoj opis Asusa.
Nazaj na temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
Preden se tema odpre, naj te spomnim, da kar nekaj nas ĆØaka na tvoj opis Asusa.
Nazaj na temo.


Zadeva je prikljuĆØena, trenutno uporabljam CD player NAD M3 kot transport, ASUS pa kot DAC. KakÅ”nega velikega soniĆØnega preskoka ne zaznam (mogoĆØe paĆØ slabÅ”e sliÅ”im). Je pa ojaĆØevalec za sluÅ”alke fenomenalen Very Happy Pa Å”e slaba stran: DAC ne predvaja SACD ploÅ”ĆØkov!
Sem tudi nekaj sprobaval preko USB vhoda in laptopa, samo me nekaj zeza. Moram nekoga najti da mi pomaga okrog nastavitev...
To je tudi razlog odprtja nove teme ... mrežni predvajalnik namesto raĆØunalnika, da se ne jajcam s temi nastavitvami, pa ASIO driveri, pa ne vem kaj Å”e Evil or Very Mad
Se pravi plug&play varijanta, pa kakŔno tablico za navigacijo in noge na mizo Cool
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

InŔtaliraj si testni JRIVER (30 dni free), tam daŔ usb izhod, kernell, ali wasapi.

Nato s v jriver doloĆØiÅ” kje je knjiznica z muziko.

Potem si na tablico instaliras JREMOTE program, in z njim upravljaÅ” pc.

Perfektna varijanta, ni potrebe po teh playerjih.


Isto dela FOOBAR2000 program.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
InŔtaliraj si testni JRIVER (30 dni free), tam daŔ usb izhod, kernell, ali wasapi.

Nato s v jriver doloĆØiÅ” kje je knjiznica z muziko.

Potem si na tablico instaliras JREMOTE program, in z njim upravljaÅ” pc.

Perfektna varijanta, ni potrebe po teh playerjih.


Isto dela FOOBAR2000 program.


Lahko je povedat ... sem bolj "amaterski" v teh vodah Embarassed
Ja pa je potreba po teh playerjih, heh
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 23:16    Naslov sporočila: Re: Mrežni audio predvajalniki Odgovori s citatom

HIFRIK je napisal/a:
Ogromno je bilo govora o Squeezeboxih, NMT-jih... nikjer pa nisem zasledil teme v kateri bi tekla beseda izkljuĆØno o mrežnih audio predvajalnikih oz.network playerjih.


Saj Squeezebox je izkljuĆØno audio naprava!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 03:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem se nekaj ĆØasa poigraval z noro idejo in jo pred kratkim tudi realiziral - wifi router kot predvajalnik.

Pogoj je, da ima USB priklop in da je podprt z OpenWrt.

Ker OpenWrt FW-ji ki se jih da snet s strežnika nimajo že originalno nameÅ”ĆØenih programov za avdio predvajanje, obstajata dve možnosti:

- namestit že pripravljene programe (lahko zmanjka prostora na FLASH-u)
- samostojno "sestavit" FW

Sam sem se odloĆØil za drugo možnost in sem presneto "slekel" zadevÅ”ĆØino, tako da je nameÅ”ĆØeno samo najbolj nujno, torej - osnovno jedro, mpd avdio predvajalnik in ALSA.

Na USB je trenutno priklopljen Hot Audio USB Wow Dac, glasba pa je na disku ki je priklopljen na Linksys NSLU2, ki je preko mreže povezan z routerjem. Ta varianta je uporabljena zato, da je USB priklop rezerviran striktno za DAC.

ZadevÅ”ĆØina pa je vodena ali s tablico ali Android telefonom s pomoĆØjo aplikacije BitMPC ki je namenski mpd klient. Kolikor mi je znano obstajajo tudi aplikacije za iPhone ali iPad.

StroÅ”ki - NSLU2 na ebayu 25ā‚¬, router 30ā‚¬, DAC 140 ā‚¬ in trenutni disk 80ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TeĆØe ĆØetrto leto, od kar sem vse cd-je zripal na trdi disk, ki je v NAS-u (ntwork atached storage). Diska sta v bistvu dva, eden je delovni, drugi pa kot back up, pri ripanju pa se shranjuje avtomatiĆØno na oba (RAID 1 ali 2).

Za audio imam svojo posebno interno mrežo z wifi ruterjem. Kot mrežni player imam Linn Majik DS, ki je z ruterjem povezan z kablom (utp). Upravljam ga na veĆØ naĆØinov, npr. s programom Kinsky z laptopa ali pa z istim programom z iphona, na katerem imam za vsak primer Å”e Plugplayer in Songbook.

Z iphonom lahko vrtim muziko brez prižiganja raĆØunalnika. ƈe pa je ta prižgan, pa uporabljam Kinsky. Njegov grafiĆØni vmesnik imam na levi strani ekrana, direktorij naslovov z nasa pa na desni in nato v sekundi lahko z miÅ”ko prenaÅ”am naslove ploÅ”ĆØ, z dvoklikom na prvi ali kateri koli drug komad pa sprožim predvajanje.

Glasba je v flac-ih, predvaja pa vse od 16bit-44.1khz do high res. 24-96 in 24-192 posnetkov.

Deluje tudi z itune-si.

Z kvaliteto zvoka sem zelo zadovoljen in je boljŔa kot s cd predvajalnikov, ki sem jih imel pred tem.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
InŔtaliraj si testni JRIVER (30 dni free), tam daŔ usb izhod, kernell, ali wasapi.

Nato s v jriver doloĆØiÅ” kje je knjiznica z muziko.

Potem si na tablico instaliras JREMOTE program, in z njim upravljaÅ” pc.

Perfektna varijanta, ni potrebe po teh playerjih.


Isto dela FOOBAR2000 program.


Jaz bom tudi s skviza preÅ”altal na to varianto takoj ko JRIVER za mac doterajo tako daleĆØ, da bo lepo delal in obenem podpiral tabliĆØno upravljanje. JRIVER za mac je sicer že zunaj, vendar v testni fazi, ĆØez kakÅ”nega pol leta bo to verjetno že prav fino funkcioniralo. Potem samo seksi mac mini:







Nanj en takle brezventilatorski firewire 800 hard disk s glasbeno kolekcijo:





En kratek usb kabel do daca, upravljanje pa preko pametnega telefona ali tablice takole:

http://www.youtube.com/watch?v=BmoqUOhC_uE

+ backup in to je to. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:


Jaz bom tudi s skviza preÅ”altal na to varianto takoj ko JRIVER za mac doterajo tako daleĆØ, da bo lepo delal in obenem podpiral tabliĆØno upravljanje. JRIVER za mac je sicer že zunaj, vendar v testni fazi, ĆØez kakÅ”nega pol leta bo to verjetno že prav fino funkcioniralo. Potem samo seksi mac mini:
...


Jaz pa te bom verjetno kar "kopiral", ker mi ta odvisnost od PC-ja prav niĆØ ne diÅ”i, kakor tudi ne NAS omrežja in ostale variante povezane s PC-jem. To pa je, ĆØe prav razumem avtonomen sistem.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primus



Pridružen/-a: Tor Okt 2008 11:03
Prispevkov: 38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 09:40    Naslov sporočila: Moj favorit Odgovori s citatom

http://www.naimaudio.com/hifi-products/pdt-type/nd5-xs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
audiofill je napisal/a:


Jaz bom tudi s skviza preÅ”altal na to varianto takoj ko JRIVER za mac doterajo tako daleĆØ, da bo lepo delal in obenem podpiral tabliĆØno upravljanje. JRIVER za mac je sicer že zunaj, vendar v testni fazi, ĆØez kakÅ”nega pol leta bo to verjetno že prav fino funkcioniralo. Potem samo seksi mac mini:
...


Jaz pa te bom verjetno kar "kopiral", ker mi ta odvisnost od PC-ja prav niĆØ ne diÅ”i, kakor tudi ne NAS omrežja in ostale variante povezane s PC-jem. To pa je, ĆØe prav razumem avtonomen sistem.


Ŕe vedno imaŔ PC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
audiofill je napisal/a:


Jaz bom tudi s skviza preÅ”altal na to varianto takoj ko JRIVER za mac doterajo tako daleĆØ, da bo lepo delal in obenem podpiral tabliĆØno upravljanje. JRIVER za mac je sicer že zunaj, vendar v testni fazi, ĆØez kakÅ”nega pol leta bo to verjetno že prav fino funkcioniralo. Potem samo seksi mac mini:
...


Jaz pa te bom verjetno kar "kopiral", ker mi ta odvisnost od PC-ja prav niĆØ ne diÅ”i, kakor tudi ne NAS omrežja in ostale variante povezane s PC-jem. To pa je, ĆØe prav razumem avtonomen sistem.


Mac mini je raĆØunalnik in to zmogljiv raĆØunalnik. Samo monitor priklopiÅ” gor, brezžiĆØno tipkovnico in brezžiĆØno miÅ”ko in že imaÅ” komplet raĆØunalnik. Njegova prednost je da je mali, tih in lep, tako da ga lahko postaviÅ” kamorkoli. Jaz ga trenutno uporabljam za poganjanje skviza, ko doterajo JRIVER pa skviza umaknem. Druga velika prednost mac minija je, da nativno podpira asinhrono usb streamanje, za kar pri windows maÅ”inah rabiÅ” asio, wasapi gonilnike in ubadanje z njimi, tu pa to elegantno preskoĆØiÅ”. In tako vkomponiran mac mini se kot digitalni izvor zvoka naveliko uporablja tako v budget sistemih, kot super duper dragih sistemih, vsepovsod to vidiÅ”.

Jaz ga kot digitalni izvor uporabljam zelo malo, to pa zato, ker zaenkrat Å”e ni dobre podpore tabliĆØnemu upravljanju in je treba na mac mini navesit bodisi televizor, bodisi monitor in upravljat preko njega, tak prehistorik pristop pa me ne zanima. Sicer obstaja reÅ”itev za tabliĆØno upravljanje, bodisi z iTunes integracijo, bodisi kakim remote deskotopom, vse to pa je poloviĆØarsko in me tudi ne zanima. JRIVER bo to s svojo tabliĆØno aplikacijo ki že obstaja in to odliĆØna, obrnil na glavo. Zato ga imam zaenkrat bolj kot ne samo za poganjanje skviza, kjer ne rabim televizorja ali monitorja, vse rihtam s tablico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audiofil: "En kratek usb kabel do daca,"

Dac? NimaÅ” DDA-100? (vsaj na enih fotkah sem tako videl...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cink je napisal/a:
@audiofil: "En kratek usb kabel do daca,"

Dac? NimaÅ” DDA-100? (vsaj na enih fotkah sem tako videl...)


Imam ja. Mac mini bo prek usb-ja fotral DAC-9.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja
Stran 1 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe