Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audio klub dne 6.3.2013 v trgovini Vklop
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bit tako redkobeseden. Raje razloži kako potuje signal od cdpja do posamezne enote zvočnika Very Happy
lpz[/quote]

Pot signala gre preko CD-ja do DAC-a v procesorsko kretnico katera loči dva signala. Spodnji gre na aktivne base in je zgoraj rezan na 120Hz, zgornji pa gre na troble in je spodaj rezan na 120Hz. Kretnica med zgornjo in spodnjo troblo pa je pasivna.

Ker je sistem narejen z ljubeznijo, so marjetice dodana vrednost in bistveno pripomorejo k resoluciji in dinamiki Laughing .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In to je povsem originalna zadeva al je kej prerihtana, kretnica mislim?
A ne bi bilo bolje povezat direkt na AES EBU in se tako izognit enemu dacu in enemu adc-ju? Analogni deli behringerjeve opreme naj ne bi bili ravno top zato sprašujem. Izkušenj sicer nimam s tem.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A enote so se vedno 18sound?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A enote so se vedno 18sound?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot smo z Ličnom (Lix Audio) dorekli smo v osnovi pristaši analogne poti signala. Imamo BSS FDS-360, še rajši imamo modificirane Harrison AC-400, a smo se zaradi potrebe po
univerzalni hitro nastavljivi kretnici, odločili za Behringerjevo in
Xilico, saj predstavljata dober nakup za svoj denar. Treba je vedeti,
da se izdelujejo tudi drugi zvočniški sistemi in uporaba analogneih
kretnic na kartice v postopku razvoja in eksperimentiranja, ne bi bila
smotrna. Šele ko potencialni kupec pokaže interes za določen zvočniški
sistem, se mu glede na želje in zmožnosti predlaga uporabo analogne
crossover kartice montirane v MC2 ojačevalniku (dva identična
ojačevalnika, vsak z interno kartico, en kanal poganja base, drugi
kanal poganja visoke) ali pa vrhunski MC2 Ti1048 digitalni procesor.
Potrebno je razumeti, da predstavljeni sistem prikazuje možnost neke
ponudbe in je v tej fazi predstavljen prvi funkcionalni prototipski
izdelek, prilagoditve željam so skoraj neomejene, jasno v kolikor
sledijo našim možnostim in filozofiji zvoka. Zvočniške komponente so
Eighteensound, v tem sistemu je uporabljen 18" bas od konkurenčne
firme, saj je bil edini kot ostanek vseh izprobanih driverjev dovolj
dober in ni bilo smiselno večati že tako visokih stroškov izdelave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Radi bi slišali kakšen je bil zvok, razen enega do dva prispevka, nič.
Se mi zdi, da ste (bili prisotni) bolj technofili kot audiofili. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jonas je napisal/a:
Kot smo z Ličnom (Lix Audio) dorekli smo v osnovi pristaši analogne poti signala. Imamo BSS FDS-360, še rajši imamo modificirane Harrison AC-400, a smo se zaradi potrebe po
univerzalni hitro nastavljivi kretnici, odločili za Behringerjevo in
Xilico, saj predstavljata dober nakup za svoj denar. Treba je vedeti,
da se izdelujejo tudi drugi zvočniški sistemi in uporaba analogneih
kretnic na kartice v postopku razvoja in eksperimentiranja, ne bi bila
smotrna. Šele ko potencialni kupec pokaže interes za določen zvočniški
sistem, se mu glede na želje in zmožnosti predlaga uporabo analogne
crossover kartice montirane v MC2 ojačevalniku (dva identična
ojačevalnika, vsak z interno kartico, en kanal poganja base, drugi
kanal poganja visoke) ali pa vrhunski MC2 Ti1048 digitalni procesor.
Potrebno je razumeti, da predstavljeni sistem prikazuje možnost neke
ponudbe in je v tej fazi predstavljen prvi funkcionalni prototipski
izdelek, prilagoditve željam so skoraj neomejene, jasno v kolikor
sledijo našim možnostim in filozofiji zvoka. Zvočniške komponente so
Eighteensound, v tem sistemu je uporabljen 18" bas od konkurenčne
firme, saj je bil edini kot ostanek vseh izprobanih driverjev dovolj
dober in ni bilo smiselno večati že tako visokih stroškov izdelave.


Hmm... Zdaj pa ne vem, a ni ta kretnica digitalna? Behringer ULTRADRIVE PRO DCX2496 is the ultimate digital loudspeaker management system. Sem mislil, da je digitalna. Ne vem pa kako gre skupaj bit pristaš analognih povezav in uporabiti digitalno kretnico?
Kar sem jaz hotel povedat je da signala, ki ga dobiš iz digitalnega vira ni potrebno pretvarjat v analognega in potem nazaj v digitalnega (ker 2x pretvarjaš po nepotrebnem) in še enkrat v analognega. Spelješ digitalnega v kretnico in zunanji dac raje uporabiš kasneje v verigi in samo enkrat pretvarjaš digitalni signa v analognega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
kolikor sem uspel v zadnjih par minutah slišat kar solidno...

audiofrik, upam, da niste bili na predstavitvi samo ti, nek_do in jonas.Sad Ali lahko poveš še kaj poleg tega, kar si že? Jasno mi je, da marsikdo ne želi imeti doma nekaj takšnega kot je HORN-S, vendar mislim, da si zadeva kljub temu zasluži nekaj več pozornosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne bi več komentiral ker sem bil prišel po 22 uri in sem res ujel zadnje trenutke, nič nio bilo res slabega, če bi bilo bi že kaj skritiziral, to kar sem slišal se mi je zdelo poslušljivo in precej solidno. pa zelo všečno izdelano.

Bilo je kar nekaj še prisotnih, ampak kaka je zadne čase situacija na tem forumu počasi ne upa nobeden kaj resno kritizirati zaradi plazu obtožb ali pa se jim ne da sploh kaj pripomniti v izogib negativnim polemikam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

audiofrik, verjetno imas res cist prav. No, sam bom cist na kratko podal opazanje Horn-S + MC2 se iz Hi-Fi Multimedija sejma, ki je bil oktobra 2012. Razstavni prostor je bil zelo slab. Sistem je bil postavljen v ozki in dolgi sobi, bilo je zatohlo in vroce. Raztavljalcu je bila brisaca tam nujen rekvizit.

Kako je spilalo? Nad pricakovanji. Zvok je bil naraven. Poslusali pa smo ene 5 komadov iz razlicnih glasbenih zvrsti. Nic audiofilskega, vec ali manj glasbeni vsakdanjik, ki ga lahko poslusas tudi na Radio Slovenija 1 do 3. Nic ni izstopalo, nic ni sikalo, ni bilo prizvenov, nic ni donelo. Bila je glasba, da ti zacepi goflo in lahko samo poslusas in te nic ne moti. Zelo, zelo dobro in dalec najboljse na celotnem sejmu in tudi tisto, kar sem slisal izzven njega. Sreco smo imeli, da smo uleteli na zacetku, ko smo bili prakticno sami v sobi. Poslusati v kasnejsih terminih se ni vec dalo, ljudi je bilo v sobi prevec, delovali smo kot absorberji, blokiralo se je polje med poslusalci in Horn-S zvocniki.

No, upajmo, da se kdo opogumi in napise kaksen vtis iz Vklopa.
Matej, bi se blo treba zment za kaksen audio pohod v Kostanjevico?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
androsalvatore



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 23:22
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hojla,

bom pa jaz podal par vtisov, ki sem jih dobil takoj po vstopu v spodnjo sobo Vklopa in podobno je bilo tudi kasneje v večernih urah. Kolikor sem lahko opazil so imeli tudi ostali prisotni podobne vtise. No, morda se motim.
Vse skupaj je bilo malo tanko, kljub tako imenovani idealni sobi za take zvočnike in po moji oceni veliko slabše kot na Ljubljanskem hifi sejmu (čeprav tudi tam niso bili moj favorit) kjer niso bili idealni pogoji za te zvočnike. Kje je problem? Ne bi vedel odgovoriti.
Bas je bil zelo tanek in posledično je izstopal tako visoki kot sredniji spekter, zvok v celoti me ni navdušil kot sem pričakoval. Škoda, da se ni uporabila tudi druga amplifikacija, ki je v Vklopu vedno na voljo.
Vse ostalo super in le pogumno naprej s takimi dogodki.

Lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
...bilo je kar nekaj še prisotnih, ampak kaka je zadne čase situacija na tem forumu počasi ne upa nobeden kaj resno kritizirati...

Fino, sem se že zbal, da je bil obisk slab. Na tem forumu smo očitno ljudje z zelo različnimi interesi (v okviru avdia). Meni je to zelo všeč, forum je zelo pester, je pa zaradi tega potrebno malce discipline pri komuniciranju.Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

androsalvatore je napisal/a:
Bom pa jaz podal par vtisov, ki sem jih dobil takoj po vstopu v spodnjo sobo Vklopa...Vse skupaj je bilo malo tanko, kljub tako imenovani idealni sobi za take zvočnike in po moji oceni veliko slabše kot na Ljubljanskem hifi sejmu...Bas je bil zelo tanek in posledično je izstopal tako visoki kot sredniji spekter...

Hvala za podane vtise. Ima morda kdo kakšno fotografijo, na kateri se vidi, kako je izgledala postavitev sistema v prostoru? Na fotografijah, ki jih je objavil nek_do, namreč to ni ravno dobro vidno. Če ima kdo na koncu jezika še kakšen komentar - kar na dan z besedo! Povratne informacije so za avtorje sistema lahko zelo koristne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Matej, bi se blo treba zment za kaksen audio pohod v Kostanjevico?

Kostanjevica je lep kraj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe