Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pluto nasvet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 03:54    Naslov sporočila: Pluto nasvet Odgovori s citatom

Lansko leto sem bil na obisku pri g. Zoranu. PosluÅ”al sem Orion in Pluto. Moram reci, da me je predvsem Pluto zelo impresiral majhen, aktiven in dobro igra. Ze vec kot pol leta imam doma vse komponente in ga pocasi sestavljam. Sedaj sem prisel do zvocniskih kablov. Ce uporabis kable v enem kosu jih potegnes in potem taki kot so so. Potreboval bi nasvet za kable na meter in sicer za visikotonec in bas/srednjetonec. Rez je pri 1000Hz. Za vsakega potrebujem 2,4 m kabla torej skupaj 4,8 m kabla. Kabel mora biti gibliv, da bom lahko izvlekel elektroniko, ki se nahaja v podnožju. Kabla glede na enoto sta lahko razliĆØna. Skupaj se za kablovje pripravljen odsteti do 100 Eur.

Jaz sem imel v mislih za basovec Audioquestov Type4 in za viskotonec Flat posrebren kabel iz Terne.

Ali ima kdo od vas morda kaksen boljsi predlog.

LP Matjaž


PS.: Podnevi bom napravil se nekaj fotk in jih prilepil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda, da ni idej. Å e fotka. Kablirat in zatesnit moram se enote, elektroniko bom pa verjetno delal jeseni.




LP Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da vpraŔaŔ mojstra Zorana.

On ima v malem prstu Linkwitzove stvaritve in ĆØe kdo ve kako se to obnaÅ”a z razliĆØnim kablovjem je to sigurno on.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda vpraŔaj Zorana.

Ko sem bil pred ĆØasom pri njem, sem videl, da ne da kaj dosti na kablovje.

Jaz sem pri mojih diy zvoĆØnikih (ki so pa nekaj povsem drugega kot to, kar delaÅ” ti), za notranje ožiĆØenje najprej uporabil QED Silwer Anniversarry, potem pa sem to ĆØez nekaj let zamenjal z Jantzen kablom (solid core, sestavljen iz debelejÅ”e žice za bas in tanjÅ”e za visokotonce - poglej njihov katalog) in je bila razlika na bolje kar opazna.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno niĆØ ne razumem, rez na 1000Hz, to je sredi vokala, ki potem poje iz dveh driverjev, a kdaj prouĆØite teorijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom, kontaktiraj Zorana in bosta teorijo obdelala v nulo. Potem boÅ” pa Å”e v praksi sliÅ”al, kako vokal poje iz dveh driverjev Laughing Resno, Zoran je deĆØko na mestu, izkuÅ”nja pri njemu pa vrhunska. Plutoti so meni eni najbližjih zvoĆØnikov. Tudi pred velikimi Orioni Wink
Å koda, da Zoran ne komentira veĆØ, a po svoje ga razumem. Dokler ne bomo prebavili njegovih prejÅ”njih prispevkov, nima smisla da se ukvarjamo z viÅ”jo filozofijo, Zoran pa izgublja ĆØas. Mi raje o kablih kakÅ”no reĆØemo Laughing

Poglej si tole temo:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=605&postdays=0&postorder=asc&start=0

lpM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 06:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete. Za woofer sem kljub vsemu izbral kar type 4. To je povezovalni kabel iz bakra, ki mislim, da bo kar dober. Za visokotonec bom pa res povprasal pri Jantznu. Njihove kable sem ze uporablajl in so zanimivo igrali.

Zoran ima seveda veliko znanja, saj se je cisto posvetil linkwitzu. Ga bom res povprasal za mnenje.

Imam se eno vprasanje. Kje se dobi gumo, ki bi jo dal med zvocno enoto in podlago. Seveda bom luknje sam izrezal potrebujem samo polno gumo.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:


Imam se eno vprasanje. Kje se dobi gumo, ki bi jo dal med zvocno enoto in podlago. Seveda bom luknje sam izrezal potrebujem samo polno gumo.

Lp matjaz


Sem se spomnil, da imam klet polno EPDM - ja s katerega sem naredil bazen. Bom za acetek poiskusil kar iz tega.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet, Linkwitza sem spremljal že davno pred Zoranom in imam narejen njegov projekt, spremenjen in dograjen po moji teoriji že veĆØ kot 30 let in Å”e nisem sliÅ”al boljÅ”ega. Je pa res tudi sam Linkwitz v poznejÅ”ih ĆØlankih obrnil ploÅ”ĆØo, predvsem o rezih na kretnicah in polarni karakteristiki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
joztom, kontaktiraj Zorana in bosta teorijo obdelala v nulo. Potem boÅ” pa Å”e v praksi sliÅ”al, kako vokal poje iz dveh driverjev Laughing Resno, Zoran je deĆØko na mestu, izkuÅ”nja pri njemu pa vrhunska. Plutoti so meni eni najbližjih zvoĆØnikov. Tudi pred velikimi Orioni Wink
Å koda, da Zoran ne komentira veĆØ, a po svoje ga razumem. Dokler ne bomo prebavili njegovih prejÅ”njih prispevkov, nima smisla da se ukvarjamo z viÅ”jo filozofijo, Zoran pa izgublja ĆØas. Mi raje o kablih kakÅ”no reĆØemo Laughing

Poglej si tole temo:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=605&postdays=0&postorder=asc&start=0

lpM
Pluto sem posluÅ”al pri Zoranu in ko smo jih inÅ”talirali na sejmu par let nazaj in tam so igrali zelo zademfano, srednji in visoki so bili tam, a zelo malo jih je bilo, napram tedaj prisotnim Audiofillovim, z kitajskimi ESS Heil opremljenimi zvoĆØniki, pa kot da jih ni bilo.

SluĆØajno imam Mirage OM omnipolarne minije in tudi tu se zgodba, v manjÅ”i meri ponovi, glede odprtosti zvoka-versus Pluto.
Miragovi titanium tweeterji so nazalnejŔi in imajo manjŔo povrŔino od ESSov, pa vendar lukenj v frekvencah, ki jih prikažejo Plutoji, ni zaznati.

Pri OM seriji proizvajalec Mirage jasno pove(a v drobnem tisku), da so omnipolarci namenjeni surround aplikacijam, saj fokusa panelno postavljenih driverjev preprosto nimajo, ker delujejo kot "fontana".

Na stojalih se na razdalji meter, dva, od omipolarcev, tega ne zazna, ĆØim pa sediÅ” dlje, pa ĆØar omnipolarnosti ne samo, da izgine, zvoĆØnik toĆØno pokaže ĆØemu je namenjen in ĆØemu ni.
Torej so popolni nearfieldi.

Pri Plutojih gre za kak meter razdalje veĆØ, ampak kot so tedaj na forumu ugotavljali prisotni v sobi na sejmu..
Plutoji se napram veĆØini zvoĆØnikov v sobi niso niti najmanj izkazali, temveĆØ nasprotno...
Kar bi tudi razložilo zakaj omnipolarnih zvoĆØnikov na trgu praktiĆØno ni..

Malo sem tudi ugibal. ƈe Plutoje poganja chipamp, kaj povzroĆØa,da chipamp v njih igra tako zaprto, atipiĆØno za chipampe..Kretnica?

FrekvenĆØnih lukenj pri Orionih ni sliÅ”ati, zasnova je OB in kot taka zna biti nekaterim bolj posluÅ”ljiva. Meni vsekakor.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe