Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

pomoĆØ pri nakupu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marko



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, ker sem nov na forumu me zanima ĆØe mi lahko pomagate glede nakupa hiÅ”nega kina. Kupujem Yamahin versterker 663 ali 863 in me zanima katerega mi bolj priporoĆØate? Ali ima 663 tudi upscaler kot 863? To je edino zakaj bi raje 863. Sobo imam v velikosti 7x3. Zraven pa bi Å”e imel nek 5.1 paket zvoĆØnikov, pa ne vem kateri bi najbolj pasali zraven. V mislih imam Infinity Primus(http://www.mediamarket.si/index.php?D=3&id=182&cat_id=4&category=) oz. Heco victa 700 komplet(http://www.5pik.si/default-4200,8415.html), ali je to dobra izbira? Ali pa mogoĆØe kak Dalijev komplet 5.1? Uporabljal pa bi za gledanje filmov, igranje iger na PS3 in posluÅ”anje muzike.

NajlepŔa hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za upscaler ne vem. obstaja Ŕe kaj drugega kot Yamaha, predvsem Onkyo ter Harman Kardon sta kar hvaljena na tem forumu.

V Big Bangu v MB ter v LJ imaÅ” prikljuĆØeno kombinacijo teh malih infinity zvoĆØnikov, ter HK DVD-ja in Recieverja, in za ta denar kar konkretno igra. Bi pa si upal reĆØt.. da za glasbo bi tisti Heco ali Dali komplet boljÅ”e igral zaradi veĆØjih sprednjih zvoĆØnikov - no, pa tudi razlika v ceni je kar velika.

Nima tudi DVD player upscalerja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede DVD Playerja ne vem ĆØe ima upscaler, vem pa da ga ima Popcorn Hour a110, ki ga nameravam kupit, zato ne vem, ĆØe se mi splaĆØa kupovat versterker z upscalerjem? Potem raje kupim kak cenejÅ”i versterker, vsaj tak jaz razmiÅ”ljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
O kakŔnem budgetu je govora?
Trenutno imam na testu zvoĆØnike System Fidelity 5010 in moram reĆØt, da sem prijetno preseneĆØen nad zvoĆØniki. Trenutno jih poganja NAD receiver, kablovje by Pear Audio in Profigold, Eichmann, Onkyo DVD player, imam pa priklopljen tudi Audiovector Aktivni subwoofer.Vglavnem priporoĆØil bi ti komplet SF serije 5000, za subwoofer bi pa Å”e malo premislil. MogoĆØe, ĆØe mi bo ĆØas dopuÅ”ĆØal, jih priklopim tudi na S300
Toliko zaenkrat
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za versterker in zvoĆØnike sem pripravljen odÅ”teti do 1200ā‚¬. To se mi zdi neka meja, ki Å”e zagotavlja uživanje ob domaĆØem kinu. Prosil bi, ĆØe mi lahko kdo pojasni kako je s tem upscalerjem, ali je potrebno da ga ima versterker ĆØe imam namen kupiti PCH? Ali imajo versterkerji bolje razvito upscalanje?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe kupujeÅ” Yamaho 663 in Infinity, potem imajo v BB ponudbo:
RXV663 + Infinity Beta HCS za cca. 800ā‚¬. Beta je Å”e za stopnjo boljÅ”a kot Primus.
Je pa res, da boŔ z Dali Concept kompletom imel malce mehkejŔi zvok in malce boljŔi zvok pri stereo glasbi.
Z Yamaho se Å”e boljÅ”e obnese komplet Tannoy Mercury F4+F1+FC, ki ga imajo za prav tako akcijskih 799ā‚¬.
Poleg Tannoy in Dali kompleta si moraŔ Ŕe obvezno kupiti subwoofer.

Kar se pa tiĆØe upscalanja: RXV 863 ga ima, 663 pa ne. 663 zna samo pretvoriti analogni video v HDMI, vendar ne zna dvigniti (upscalati) vrstic na 1080p. Vendar ga v danaÅ”njih ĆØasih po moje ne rabiÅ”, saj je boljÅ”e vse video izvore povezati direktno na TV - ĆØe mene vpraÅ”aÅ” je ta upscaling bolj modna muha - sam sem namreĆØ preizkusil kao vrhunski upscaler v vrhunskem receiverju in je ven priÅ”la precej slabÅ”a slka, kot pa, ko sem dig. receiver priklopil direkno na TV.
VpraŔanje je kaj bi sploh rad upscalal? ImaŔ sploh kakŔen analogni video izvor??

LP

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem, zakaj govoriÅ” o analognem video izvoru!?
Jaz imam na receiver priklopljen digitalni SAT sprejemnik in signal normalno upscalam na 1080p.Res pa kakovost zelo zavisi od sprejemnika.Na Harman Kardonu AVR 645 je recimo bistveno slabÅ”a kot na Onkyju SR 875.In izplaĆØa se upscalat tudi le pri TV z veliko diagonalo(42" in veĆØ).
Marko, sicer pa versterker(kar niti nemÅ”ko ni pravilno napisano)mirno imenuj ojaĆØevalnik! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 04:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa imaÅ” digitalni satelitski sprejemnik z HDMI izhodom?
O analognem video izvoru govorim, ĆØe imaÅ” sat. ali kabelski sprejemnik povezan na receiver z S-video ali CVBS povezavo in ga potem upscalaÅ” v HDMI 1080p.

Kajti ĆØe imaÅ” DVD player z HDMI in satelitski sprejemnik z HDMI, potem imaÅ” v njih tako ali tako že vgrajen upscaler...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno nekaj stvari misliva podobno, jih pa razliĆØno izražava.
Da bi ne bilo nesporazumov, je najbolje pogledati kar linke do definicij:
http://en.wikipedia.org/wiki/Video_scaler
www.afterdawn.com/glossary/terms/upscaling.cfm
Kakovost upscalinga odloĆØilno zavisi od kakovosti chipa, ki vrÅ”i to funkcijo in ga kakovostnega v cenejÅ”ih DVD playerjih in receiverjih ni priĆØakovati.
Kot reĆØeno: pri meni je to bil razlog za prehod s HK na Onkyo in slika preko mojega Dreamboxa je sedaj fantastiĆØna(na receiver je priklopljen preko YUV). Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lest



Pridružen/-a: Pon Okt 2008 21:13
Prispevkov: 15
Kraj: Umag

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 04:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marko je napisal/a:
Pozdravljeni, ker sem nov na forumu me zanima ĆØe mi lahko pomagate glede nakupa hiÅ”nega kina. Kupujem Yamahin versterker 663 ali 863 in me zanima katerega mi bolj priporoĆØate? Ali ima 663 tudi upscaler kot 863? To je edino zakaj bi raje 863. Sobo imam v velikosti 7x3. Zraven pa bi Å”e imel nek 5.1 paket zvoĆØnikov, pa ne vem kateri bi najbolj pasali zraven. V mislih imam Infinity Primus(http://www.mediamarket.si/index.php?D=3&id=182&cat_id=4&category=) oz. Heco victa 700 komplet(http://www.5pik.si/default-4200,8415.html), ali je to dobra izbira? Ali pa mogoĆØe kak Dalijev komplet 5.1? Uporabljal pa bi za gledanje filmov, igranje iger na PS3 in posluÅ”anje muzike.

NajlepŔa hvala za odgovor


Ja ti koristim u ht-u Heco Victa 700 komplet bez suba.
Mogu reĆØi da su odliĆØni za kuĆØno kino,isporuĆØuju jako puno basa(dubli otvori na pozadini),odliĆØan zvuk,uživam s njima gledajuĆØi filmove,Uz to nisu toliko skupi.
Da,i masivni su dosta:)
Preporuka s moje strane,za te novce odliĆØni za ht.

p.s. Ako su ti igrice i filmovi prioritet,onda su ti ovakvi zvuĆØnici i viÅ”e nego dovoljni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 00385/959082368
marko



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore, odloĆØil sem se za Heco victa 700 komplet in Yamaho ojaĆØevalec. Edino kar se ne morem odloĆØit je, ali vzet takega ki upscala ali ne. Zanima me, ĆØe more imet ojaĆØevalec upscaler, ĆØe bom na njega priklopil Popcorn Hour a110 in siol-tv? Ima potem upscaler v ojaĆØevalcu smisel?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izbor zvoĆØnikov je zelo dober! Razz
PriporoĆØljivo je, da ima upscaler!Je pa res, da se kakovost med receiverji kar se te funkcije tiĆØe moĆØno razlikuje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Glede na to da sem zdaj konkretno priÅ”el v stik z zvoĆØniki System Fidelity serije 5000, bi ti priporoĆØal komplet SF, posebej sedaj ko so v akciji.



Trenutno jih imam priklopljene na Nuforce.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej trancedeejay, pa mi lahko prosim poveÅ” kje so ti zvoĆØniki v akciji? In ali so to ti na linku:http://www.systemfidelity.com/sur5000.html. pa koliko stanejo?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Zazeljeno je, da se malo razgledas po portalu. Na glavni strani imas akcijo v Corrado.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe