Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

:
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

;:

Nazadnje urejal/a Janko1 Čet Nov 28, 2013 12:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je zelo zanimiv link, pa kar precej aktiven...
Je uradna stran glasbenika Guy Fletcher klavijatirist in producent ... Klavijature pri Mark Knopflerju
http://www.guyfletcher.co.uk/index.php/page/The_Diaries

Poglej pod: recording privateering

vintagesonic je napisal/a:
audiourbis je napisal/a:
Jaz mislim da nekateri glasbeniki se vedno dajo dosti na analogijo kot recimo... Mark Knopfler ( dire straits)
Zadnja plosca ( dvojna) je bila masterirana na Studerjih prek mesalne mize na kateri so nekoc snemali Beatlesi, katero je on resil pred propadanjem na dvoriscu studijev bbc... In jo popolnoma restavriral....



Khmm, zanimivo................mi lahko "posodiÅ”" konkretni link s to informacijo? Wink

Hvala.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim da so posnetki taksni kakrsne si glasbenik ali-in producent zamisli...
Ce poslusas zadnji cd od knopflerja se lepo opazi kako so pesmi razlicne ena od druge po tonu niansah itd kot da bi vsaka imela svoj karakter...
Rekel bi da so posnetki zelo dobri.... Zelo.
Imam pa par posnetkov ki so Unmixed torej direkt feed na mesalko Za mene neposlusljivi... So nekaj posebnega... Kot da igrajo en cez drugega zato pa me ne pritegnejo
vintagesonic je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

vse delajo analogno Laughing


Meni so njihovi posnetki spodobni in vÅ”eĆØni, kljub temu da so popolnoma "analogni". Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo sem Å”el zdajle za foro posluÅ”at Wishbone Ash - Argus YU izdajo na vinilu in Remastered verzijo na CD-ju. Zvok na ploÅ”ĆØi zelo organski, potem pa sem dal gor Å”e CD. Zvok precej bolj spoliran a precej kompresiran. Kar nekako je izginila tista Å”irina z vinilke. Stratocasterca z single coili se sliÅ”i tako naravno na vinilu prav tako bas linije in Gibsonka. Res ne vem ali se na remestered izdajah res samo nekdo igra z ekvilajzerjem? Ali je popolnoma analogno posneto ne vem, se pa kitara na vinilu sliÅ”i tako kot mora, se pravi toplo.
Kar se tiĆØe Knopflerja pa ima ponavadi vedno vrhunski zvok tudi na CD-ju.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
Tukaj je zelo zanimiv link, pa kar precej aktiven...
Je uradna stran glasbenika Guy Fletcher klavijatirist in producent ... Klavijature pri Mark Knopflerju
http://www.guyfletcher.co.uk/index.php/page/The_Diaries

Poglej pod: recording privateering

vintagesonic je napisal/a:
audiourbis je napisal/a:
Jaz mislim da nekateri glasbeniki se vedno dajo dosti na analogijo kot recimo... Mark Knopfler ( dire straits)
Zadnja plosca ( dvojna) je bila masterirana na Studerjih prek mesalne mize na kateri so nekoc snemali Beatlesi, katero je on resil pred propadanjem na dvoriscu studijev bbc... In jo popolnoma restavriral....



Khmm, zanimivo................mi lahko "posodiÅ”" konkretni link s to informacijo? Wink

Hvala.

LP


Poglej si mojo repliko nekaj postov nazaj !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
Imam pa par posnetkov ki so Unmixed torej direkt feed na mesalko Za mene neposlusljivi... So nekaj posebnega... Kot da igrajo en cez drugega zato pa me ne pritegnejo


Ne razumem poante "Unmixed" in zakaj bi "nezmiksani " komadi lahko zveneli dobro? Rolling Eyes

ƈe daÅ” v posodo moko, vodo, mleko, sladkor, sol in jajce to Å”e ne pomeni, da je to speĆØena palaĆØinka. Question

ƈe se na tržiÅ”ĆØu dobijo tudi nezmiksani komadi, je to tudi zame novost.

Vem, da se obĆØasno dobijo za mastne denarje kopije ali originalni veĆØsteznih magnetofonskih master trakov, ampak nezmiksani stereo posnetki? WTF ?

No ja, se rad pustim presenetiti Wink.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

;:

Nazadnje urejal/a Janko1 Čet Nov 28, 2013 12:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

;:

Nazadnje urejal/a Janko1 Čet Nov 28, 2013 12:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
ƈe se na tržiÅ”ĆØu dobijo tudi nezmiksani komadi, je to tudi zame novost.

Vem, da se obĆØasno dobijo za mastne denarje kopije ali originalni veĆØsteznih magnetofonskih master trakov, ampak nezmiksani stereo posnetki? WTF ?

So so Laughing pa ĆØe se vrnem na najino debato o Al Di Meoli in dratarju Otomo Yoshihideju, od Ala takih izdelkov ne priĆØakuj, drugaĆØe pa je z Otomom in ostalimi avantgardarji. ƈe te zanima, se lahko kdaj oglasiÅ” pri meni in bova malce brskala po takih izvajalcih in naÅ”la ogromno materiala... In boÅ” preseneĆØen nad zvokom. Ki dela. Ne pa tako, ko dam zadnjiĆØ gor meni ljubega Don Cherra ECMko Dona Nostra. Tako umetno, da sva z ženo prekinila to sladkarijo in dala gor eno zadevo z jajci(tudi ĆØe je to Don Cherryev slab dvokanalni posnetek z Ed Blackwellom
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
ƈe se na tržiÅ”ĆØu dobijo tudi nezmiksani komadi, je to tudi zame novost.

Vem, da se obĆØasno dobijo za mastne denarje kopije ali originalni veĆØsteznih magnetofonskih master trakov, ampak nezmiksani stereo posnetki? WTF ?

So so Laughing pa ĆØe se vrnem na najino debato o Al Di Meoli in dratarju Otomo Yoshihideju, od Ala takih izdelkov ne priĆØakuj, drugaĆØe pa je z Otomom in ostalimi avantgardarji. ƈe te zanima, se lahko kdaj oglasiÅ” pri meni in bova malce brskala po takih izvajalcih in naÅ”la ogromno materiala... In boÅ” preseneĆØen nad zvokom. Ki dela. Ne pa tako, ko dam zadnjiĆØ gor meni ljubega Don Cherra ECMko Dona Nostra. Tako umetno, da sva z ženo prekinila to sladkarijo in dala gor eno zadevo z jajci(tudi ĆØe je to Don Cherryev slab dvokanalni posnetek z Ed Blackwellom


Poglej JAZZZ moja predpostavka je temeljila na tezi

audiourbis je napisal/a:
Imam pa par posnetkov ki so Unmixed torej direkt feed na mesalko Za mene neposlusljivi... So nekaj posebnega... Kot da igrajo en cez drugega zato pa me ne pritegnejo


V izogib nesporazumov bi bilo pametno, da najprej definiramo terminus "Unmixed" in Ŕele potem lahko razvijemo nadaljno debato.

Mislim da v tvojem primeru ne gre za isto materijo, ki jo omenja @audiourbis. Vsaj upam, no Wink


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tisti ki nakladate o posnetkih direkt z meÅ”alne mize bi lahko vsaj približno vedeli za kaj gre, ĆØe govorimo o mixu ki je enak kot gre recimo v ozvoĆØenje je seveda to neposluÅ”ljivo ker je to paĆØ za ozvoĆØenje in ni v sorazmerju- nekaterih stvari se skoraj niĆØ , druge veliko veĆØ ozvoĆØuje in Å”e z raznimi efekti ipd, tak direkten posnetek je dostikrat precej ĆØuden, par stvari je obupno preveĆØ, drugih manjka, ogromno vplivajo monitorji ki se jih nehote snema zraven-tudi idealni mikrofoni za ozvoĆØenje inÅ”trumenta in snemanje so drugaĆØni in drugaĆØe postaavljeni, zato je najboljÅ”i kompromis snemat vsaak kanal posebej in nato zmiksati, ampak tudi to je velik kompromis...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 01:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
tisti ki nakladate o posnetkih direkt z meÅ”alne mize bi lahko vsaj približno vedeli za kaj gre, ĆØe govorimo o mixu ki je enak kot gre recimo v ozvoĆØenje je seveda to neposluÅ”ljivo ker je to paĆØ za ozvoĆØenje in ni v sorazmerju- nekaterih stvari se skoraj niĆØ , druge veliko veĆØ ozvoĆØuje in Å”e z raznimi efekti ipd, tak direkten posnetek je dostikrat precej ĆØuden, par stvari je obupno preveĆØ, drugih manjka, ogromno vplivajo monitorji ki se jih nehote snema zraven-tudi idealni mikrofoni za ozvoĆØenje inÅ”trumenta in snemanje so drugaĆØni in drugaĆØe postaavljeni, zato je najboljÅ”i kompromis snemat vsaak kanal posebej in nato zmiksati, ampak tudi to je velik kompromis...


audiofrik je že deloma nakazal problem omenjene tematike in poizkusil reŔiti del zapleta okoli terminusa "Unmixed", mene pa Ŕe vedno skrbi, da je v zraku hud terminoloŔki nesporazum, zato bi bilo zaželjeno, da protagonista ki menita da taki posnetki obstajajao, pravzaprav razložita kaj si pod tem sploh predstavljata.

Na podlagi tega lahko reĆØemo tudi kaj na to temo, ne bi pa rad, da istoĆØasno debatiramo o dveh razliĆØnih tematikah.

Osebno bi se Å”e enkrat opraviĆØil, ampak meni izraz "Unmixed" trenutno ne pomeni popolnoma niĆØ. Zato moja skepsa v smeri, ĆØe je takÅ”na debata sploh relevantna, brez predhodnega dogovora o izvoru in definiciji tematike.

Saj noĆØem da bi pretirano kompliciral, ampak vseeno........

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Janko1 je napisal/a:
Kevin Grey ima opremo, ki omogoĆØa polne analogne posnetke.
http://www.cohearent.com/index.cfm?go=system


Janko, njegov spisek opreme je sledeĆØ :

Sources:
Sony CDP-707ES-D CD transport
Panasonic SV-3700 transport
Sonic Solutions HD system for cutting from digital files.
Pacific Microsonics Model Two D/A converter. The very best...and very rare!
TC Electronic D22 digital delay (for mastering from CD only)
Studer A-80 MKII 1/4" and 1/2" ''preview" playback deck w/ custom transformerless electronics
and modified to accept 14" reels (very few Studers take 14")

--------------------------------------------------------------------------------------

Na temu spisku razen Studer A80 ni nobenega analognega izvora. VeĆØina starejÅ”ih stereo master trakov je po 30 letih arhiviranja zelo problematiĆØna. Obstajajo posebne metode, ki omogoĆØajo revitalizacijo takÅ”nih trakov, ampak se jih vsi otepajo kot hudiĆØ križa, ker obstaja velika možnost da se trak v celoti uniĆØi.

VeĆØina analognih master trakov se presname v specializirane digitalne master delovne postaje, ki zvok revitalizirajo in pripravijo za ponovno "tiskanje" na analogne ploÅ”ĆØe.

Vsled tega je cena doloĆØenim zelo dobro ohranjenim ali celo novim LP ploÅ”ĆØam iz obdobja 50 let ( tudi ĆØe so v mono tehniki ) astronomska, ker je to praktiĆØno res edini izvor originalne analogne produkcije.

Gramofonska ploÅ”ĆØa je v smislu staranja veliko bolj kvaliteten medij/material kot je to magnetofonski trak na kateremu se hranijo originalni master posnetki.

S pospeÅ”enim razvojem digitalne tehnologije in predvsem viÅ”anjem standardov pri zapisu in obdelavi zvoka, bomo po vsej verjetnosti priÅ”li v podroĆØje, ko konĆØni izdelek v obliki digitalnega zapisa ne bo veĆØ možno loĆØiti, ali je bil digitalnega ali analognega izvora brez spektralne analize posnetka. NaÅ”e uho je sicer zelo precizen in na momente briljanten instrument, ker predvsem deluje tudi v kombinaciji z inteligenco naÅ”ih možgan, vendar tudi tu obstajajao limiti. To seveda Å”e ne bo jutri bo pa zagotovo v obdobju 5 - 10 let.

S to problematiko se trenutno ukvarja predvsem profesionalna avdio forenzika, katerih izsledke bo zagotovo zelo hitro implementirala v prvi fazi profesionalna avdio industrija, leto ali dve pozneje pa tudi komercialno tržiÅ”ĆØe HI-END/ HI- FI aparatur.

Zelo podobna zgodba je na podroĆØju video tehnologije. VeĆØina trenutnih komercialnih aplikacij za video 3D sistem izhaja iz podroĆØja vojaÅ”ke tehnologije za avio navigacijo iz obdobja konca 90 let in zaĆØetka 21. stoletja. Ko industrija osvoji tehnologijo izdelave in jo ponudi tržiÅ”ĆØu za primerno ceno so konĆØni izdelki relativno hitro na tržiÅ”ĆØu, razen ĆØe specifiĆØna tehnologija ni strateÅ”kega pomena za posamezno nacijo. Najbrž se spomnite prepovedi izvoza prvih procesorjev Zilog Z80 in Motorole v ĆØasu Reganove administracije v Rusijo. No ja, so jih pa dobili po drugih kanalih Wink

Janko1 je napisal/a:

"Cohearent Audio is known for vinyl but also does lots of CD mastering. We would be happy to master your CD, but need to make one point very clear: We refuse to compress CDs to the degree known as "current industry standard". Most CDs are mastered today with 6 to 8 dB or more digital compression, over and above any compression done in the original recording, just to make them loud, and the same loudness as every other current CD. We have been vehemently against this practice since it started in the mid 1990s."


"Loudness war" je popolnoma specifiĆØna zgodba na podroĆØju masteringa in izdelave CD ploÅ”ĆØ, ki nima dosti veze z uporabo digitalnih kompresorjev v fazi snemanja in postprodukcije.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
V izogib nesporazumov bi bilo pametno, da najprej definiramo terminus "Unmixed" in Ŕele potem lahko razvijemo nadaljno debato.

Mislim da v tvojem primeru ne gre za isto materijo, ki jo omenja @audiourbis. Vsaj upam, no Wink


MogoĆØe sva se res narobe razumela, ampak povedal sem samo realnost. Znani izvajalci hoĆØejo dati ven "perfekcijo"
Pod nezmixan si predstavljam "pure" posnetek, dva kanala in gremo, brez obdelav. Lahko tudi 4(recimo Soundfield), kjer samo nastaviÅ” parameter na napravi , se pravi, ne popravljaÅ” samega zvoka(brez EQja, odmevov, kompresorja...
VĆØerajÅ”nji posnetek koncerta Slowind npr. bo nekaj takega ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2013 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, oĆØitno je v najini varianti Å”lo za nesporazum. V dokaj dobri akustiki prostora je idelano optimalno postaviti mikrofone, nastaviti samo razmerja nivojev med posameznimi mikrofoni/instrumenti in pustiti vse ostalo na miru. Za del snemalne produkcije, predvsem komorne glasbe in manjÅ”ih jazz zasedb, oziroma solistov je to mogoĆØe. V praksi se to veĆØ ali manj redko dogaja, razen ĆØe snemalec insistira na Ā»naturĀ« zvoku, kar pa Å”e ne pomeni da je to najboljÅ”a možna varianta zvoka ali posnetka. ( ambasador zagotovo ne bo delil takÅ”nega mnenja Wink )

V primeru kolega soforumaŔa audiourbis-a

audiourbis je napisal/a:
Imam pa par posnetkov ki so Unmixed torej direkt feed na mesalko Za mene neposlusljivi... So nekaj posebnega... Kot da igrajo en cez drugega zato pa me ne pritegnejo


je situacija malce problematiĆØna. Kot prvo, ne vem kje bi takÅ”ne posnetke, ki jih on omenja, sploh dobil na prostem trgu in komu bi lahko bili sploh namenjeni. Brez predhodnih pojasnil z njegove strani je lahko debata zavajujoĆØa.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe