Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vklop - Vintage oprema
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mesecu decembru sem bolj za šalo kot zares napisal tele besede.
nek_do je napisal/a:
Resnično se je Igor - Vklop tako ogrel za vintage, da Marantzu, ki je še pred par dnevi sameval v racku sedaj dela družbo še Sansui, Nakamichi in Teac. Le kaj nas še čaka?

In resnično se mi še sanjalo ni kaj namerava narediti Igor. Resnici na ljubo tudi Igar sam še ni vedel kaj bo novega od vintaga čez en mesec igralo v njegovi trgovini.

V kletni poslušalnici trgovine smo pred dnevi poslušali verjetno najboljše zvočnike Acoustic Researcha. Poganjali so jih že vsem znani "srbski" BFA monobloki. Kar se piše o zvočnikih na tujih forumih in to je pri poznavalcih vintaga znano že vseskozi, drži kot pribito. Tako fantastičnega sounda ne slišiš vsak dan. Zaradi njihove nizke občutjivosti pa jih moraš poganjati s konkretnimi ojačevalci, ker drugače so bleda senca tistega kar dejansko lahko prezentirajo. V to smo se lahko prepričali tudi v prvih preizkusih.

Acoustic Research AR 9 lsi


Sedaj jim bodo mojstri zamenjali kompletno ožičenje in modificirali kretnice. Spodaj nad odprtino je horizontalno montiran še en basovec.


Kar pa smo poslušali danes na dominantnem prostoru trgovine oz. na rezerviranemu parkirnem prostoru za ta velike trobente, pa je že kar vintage perverzija.


Altec Lansing Voice of the Theatre


Te vintage dinozavre pa je resnično potrebno slišati kako zapolnijo velik demo prostor.




Družinica iz gledališča letnik 1975


Poganjali so jih Tom Evans Audio Design Linear B monobloki


Resnično bi prav rad slišal audio znalca, ki bo dejal za prve AR ali druge Altece pa jim manjka "te ovo te ono"

Pa še en gramofonski unikatni cukrček s police.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S temi Alteci je pravi teren za single ended lampaše. Kronzille, Lammi, kje ste?

AR9 je iz obdobja ko je bil glavni projektant Ken Kantor. Ta je po odhodu iz AR ustanovil NHT (Now Hear This).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Da ne smetimo ... ...

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=69432#69432
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador &

Če me spomin preveč ne vara je bil v tistem času pri AR glavni konstruktor Roy Allison, preden je šel na svoje. Ali pa se mogoče tudi motim?

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri mojem pošiljanju se je vsilila napaka, ki ni z mojega zelnika in pomnožila prispevek. Sori.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

AR9 je iz obdobja ko je bil glavni projektant Ken Kantor. Ta je po odhodu iz AR ustanovil NHT (Now Hear This).



bogomir 4051 je napisal/a:
ambasador &

Če me spomin preveč ne vara je bil v tistem času pri AR glavni konstruktor Roy Allison, preden je šel na svoje. Ali pa se mogoče tudi motim?

LpM.


Hja težka bo. Malo brskam po netu. Vedeti je treba da to niso osnovni model devetke AR-9 Series (1978-1981) ampak novejša serija Post-Classic Series (1981-1987). Kenneth Kantor ima svoj page in na njem svoje produkte. Na njem sicer ni devetk so pa njegovi Magic Speakers MGC-1 & MGC-2 (1986-1988) ki spada v isti štos kot devetke. Acoustic Research je zapustil 1986 leta. Mislim, da je Roy Allison zapustil AR že dosti prej.

Prvotne devetke Acoustic Research AR-9 ki se kar dosti razlikujejo od AR 9 lsi


Magic Speakers MGC-1

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:









Ali so to ALTEC-i, ki so se nekaj časa prodajali na bolhi?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

Ali so to ALTEC-i, ki so se nekaj časa prodajali na bolhi?
LP

Jp, kalifornijsko-štajerski. Imam pa nalogo, da te pripeljem šestega, če ne drugače pa za rok'co. Wink
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:

Ali so to ALTEC-i, ki so se nekaj časa prodajali na bolhi?
LP

Jp, kalifornijsko-štajerski. Imam pa nalogo, da te pripeljem šestega, če ne drugače pa za rok'co. Wink


Japajade, bodo mislili da sva ušla iz "roza" kluba.............. ...he,he

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa ne da ste se zdaj v vklopu "vklopili " tudi na vintage?
če je to res bi vas kdaj obiskal,če sem dobrodošel seveda...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a kdaj kdo ni bil dobrodošel????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
pa ne da ste se zdaj v vklopu "vklopili " tudi na vintage?
če je to res bi vas kdaj obiskal,če sem dobrodošel seveda...

Za mene verjetno predvidevaš, da sem z Ameriškim vintagom zastrupljen toliko, da še v najboljši Los Angeles-ki bolnišnici Ronald Reagan UCLA Medical Center ne premorejo antibiotika. Igor-Vklop se pa tudi obrača v pravo smer. Je bila pri meni včeraj kompletna posadka Vklopa in sem jih zastrupil do te mere, da bo še Igorjeva hči prešaltala iz tablice na vintage.

Seveda si vabljen, pa ne samo ti vabljeni so vsi, ki jih zanima dober zvok starih dinozavrov. Verjetno nas bo šestega prisotnih dosti veteranov vojne za vintage.

Pritličje & klet

P.S. Tnx trancedeejay-u za dobro opravljeno delo.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem si pa vzel čas in šel v miru še enkrat poslušat oboje zvočnike. AR 9 LSI so skompletirani in ponovno igrajo v svojem polnem sijaju. Zamenjano je ožičenje in malenkost predelane kretnice. Delo je izvrstno opravil naš besedno zelo direkten soforumaš.

In kaj je bilo danes na glasbenem sporedu? Precej neobičajna muzika za take teste. Nekaj navdiha smo dobili pri @vintagesonicu, ko piše, da so bili festivali Slovenske popevke v Hali Tivoli ozvočeni z Altec VOTT. Tako smo se glasbeno in zvokovno vrnili v zlata leta Slovenske popevke in njenih festivalov.
Druga "neuniformirana" stvar pa je bila bolj udarne narave. Zakaj bi venomer poslušali original Pink Floyde in njihove mastre in ne mastre z MFSL-jev ali LP-jev. Poslušali smo The Dark Side of the Moon revisited. Super cd samih starih rockerskih mačkov in skladb Pink Floydov v novi preobleki. Resnično odličen cd in posnetki. Predvsem ga globoko priporočam ljubiteljem Pink Floydov.


_________________
Lep je dan


Nazadnje urejal/a nek_do Sob Mar 30, 2013 23:21; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe...-Smile pravi izbor, mam tud jaz pripravljen set naših 50-60 highlightov za altece, dajte za hec slovenski oktet(nocoj in vselej), cel večer bi jih lahk poslušal-pa mi drugač v sanjah nebi padlo na misel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 1 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe