Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Modifikacija HK980 ojaĆØevalca

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 21:16    Naslov sporočila: Modifikacija HK980 ojaĆØevalca Odgovori s citatom

Pozdrav.

Že nekaj ĆØas nazaj, mi je v roke priÅ”el ojaĆØevalec Harman Kardon hk980.
OjaĆØevalec srednjega razreda, na prvo oko kvalitetno narejen, liĆØno ohiÅ”je, dovolj moĆØi za poganjanje tudi malo bolj tokovno požreÅ”nih zvoĆØnikov, skratka osnovni tehniĆØni parametri so me zadovoljili. Ravno v tem ĆØasu sem imel na posluÅ”anju nekaj drugih ojaĆØevalcev, med drugim tudi D-class. Na prvo uho mi je bil zvok tehniĆØno vÅ”eĆØ, a mu je manjkalo duÅ”e, barve odzvenov... Precej me je presenetila, kontrola zvoka, moĆØ in ĆØistina zvoka.
Torej je bilo treba nekaj naredit, da bo ojaĆØevalec bolj posluÅ”ljiv in ne tako agresivno trd, nazalen in oster.
Treba je bilo popraviti encoder za glasnost, ki je zatajil, kar je itak serijska napaka vseh.
Ne bom preveĆØ dolgovezil, ker vas 99% bralcev tega tako ne zanima. ƈe pa bo kdo hotel kaj veĆØ inf. pa me lahko kontaktira na zs.

Demontaža vseh pcbjev:



Originalni power pcb:



Originalni preamp pcb:



Odstranitev materiala iz preamp pcb-ja:



Nov material, nove vrednosti filtrov, styroflex kondenzatorji, LME49860 opampi, silmicII, folije direktno na pine napajanja...



Odstranitev materiala iz power pcb-ja:



Zamenjava materiala na zvokovnem delu power pcb-ja.
Nichicon muse, panasonic FR, styroflex, silver mica...



Ultrafast soft recovery diode:



Nov-dopolnjen paket kondenzatorjev:



Montaža kondenzatorjev....malo proviziranja zarade prostorske stiske:



*Raketni* pogon power ampa Smile



Uigravanje je mimo, zvok... veĆØ avtoritete, ves zvok gre lažje v uho, neagresivno a ĆØisto visokotonsko podroĆØje, ki je sedaj velika odlika tega ampa... precej bolj nevtralen in ne veĆØ teĆØno sterilen... za ojaĆØevalec tega cenovnega razreda... odliĆØno.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo in dobro narejeno ! Bravo !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 01:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to je d-class amp?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Ne, to je AB ojaĆØevalec. D-class bi bil 3-krat manjÅ”i ob podobnih izhodnih karakteristikah, in napajanje bi bilo stikalno ne linearno.



l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo iz firbca me zanima ĆØe je možno kaj podobnega tudi na mojem AVR 165 ?
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bravo davor ,lepo jasno slikano in napisano.najbrž bo taka ali podobna predelava z manjŔim denarnim vložkom Ŕe koga zanimala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep projekt in dobro izpeljan Very Happy Pohvalno Razz Mislim da zna tak projekt marsikoga zanimati tudi na drugih ojaĆØevalcih ĆØe je to tudi možno Razz
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako se dela.
Pohvala za izbiro kondenzatorjev in diod.

Domnevam, da stroÅ”ek sploh ni bil velik, s tem, da je audio standard materijal garancija za boljÅ”i zvok od originalnega, ojaĆØevalec pa je zdaj praktiĆØno kot nov. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2012 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Davor!

OdliĆØno narejeno in tudi zelo dobro opisano! Glede na to, da ima starejÅ”i sine tudi takÅ”en ojaĆØevalec se sliÅ”iva za dodatne napotke o modifikaciji preko ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2012 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Hvala.
Ne gledam na predelave z oĆØmi, da bi kaj zaslužil, temveĆØ da z nekim realnim vložkom poskusiÅ” dvignit nivo komponente za kako stopniĆØko viÅ”e. Oz. bolj bi rekel, da jo uglasim mojim uÅ”esom in sistemu. Seveda morajo instrumenti tudi pokazati, da je tudi tehniĆØno zadeva vsaj malo boljÅ”a.
MoĆØno sem se zgledoval po temu mojstru, a mi srce ni dalo in sem raje ubral svojo pot . Twisted Evil



l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2012 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgleda, da si Alieni urejajo gnezdo v tem ojacevalcu?



Sicer pa glede tvoje modifikacije, super urejeno, upam, da ti lepo zaspila!

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe