Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pear Audio - predstavitev ESP zvoĆØnikov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 15:41    Naslov sporočila: Pear Audio - predstavitev ESP zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Te dni v Pear Audio poteka predstavitev ESP zvoĆØnikov. Prisoten je tudi njihov konstruktor Sean McCaughan - legenda ki že veĆØ kot 30 let ustvarja zvoĆØnike.

http://esploudspeakers.com/welcome/index.html

ƈe imate ĆØas in voljo, pot pod noge, bo kaj sliÅ”at. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrejÅ”nji teden v Stari Ljubljani sreĆØal g. Petra (Pear Audio), ki me je prijazno povabil na posluÅ”anje aktualnega audio sistema z The Bodhran SE zvoĆØniki, CROFT Acoustics elektroniko in Pear Audio analognim izvorom. Seveda priložnosti sreĆØati audio legendo v živo in prisluhniti polnokrvnemu analognemu sistemu, ki ga sestavi tak poznavalcec kot je g. Peter, nikakor ne gre zamuditi.
ZvoĆØnik je plod dolgoletnega razvoja in premiÅ”ljene akustiĆØne konstrukcije, ki je raje evolviral skozi sito generacij posluÅ”anja in korekcij ter tako poĆØasi a nezadržno napredoval, kot pa je to obiĆØajno v primeru prenekaterih proizvajalcev, ki produkte raje redno menjavajo in z vsako novo generacijo zvoĆØnikov, bolj kot ne upajo na morebiten posreĆØen produkt. Evolucija produkta skozi leta bo produkt le izboljÅ”evala in ga pripeljala do kvalitet o katerih lahko instant proizvajalci le sanjajo. G. McCaughan se tega principa Å”e kako zaveda in rezultat je pred nami, neverjetno posluÅ”ljiv, tonalno neutralen, akustiĆØno neopazen zvoĆØnik, ki se v popolnosti izgubi v akustiĆØni sliki in vse kar ostane je le Å”e ĆØista glasbena upodobitev, na moĆØ podobna živi prezentaciji. Seveda je za tako realistiĆØen sliÅ”ni rezultat v prvi vrsti zaslužen izvor zvoka, kajti naloga preostale linije v sistemu je le, da izvorni signal ĆØimmanj spremeni in ga neokrnjenega pretvori v zvoĆØno valovanje v prostoru. In ravno to je bistvo sistema, ki sem mu imel priliko prisluhniti, iz analogne ploÅ”ĆØe brez sledu naprezanja potegne maksimum in to v smislu realistiĆØne reprodukcije, ki te z najveĆØjo mero verjetnosti transformira v jedro glasbenega dogajanja. Vredno vsake minutke vaÅ”ega ĆØasa, da naposled spoznate k ĆØemu audiofili stremimo in kaj je pravzaprav cilj vseh naÅ”ih ljubiteljskih prizadevanj. Zahvala Å”e enkrat g. Petru za povabilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
in rezultat je pred nami, neverjetno posluÅ”ljiv, tonalno neutralen, akustiĆØno neopazen zvoĆØnik, ki se v popolnosti izgubi v akustiĆØni sliki in vse kar ostane je le Å”e ĆØista glasbena upodobitev, na moĆØ podobna živi prezentaciji. In ravno to je bistvo sistema, ki sem mu imel priliko prisluhniti, iz analogne ploÅ”ĆØe brez sledu naprezanja potegne maksimum in to v smislu realistiĆØne reprodukcije, ki te z najveĆØjo mero verjetnosti transformira v jedro glasbenega dogajanja. Vredno vsake minutke vaÅ”ega ĆØasa,, da naposled spoznate k ĆØemu audiofili stremimo in kaj je pravzaprav cilj vseh naÅ”ih ljubiteljskih prizadevanj.


Tudi z moje strani iskreno priporoĆØilo. ZvoĆØniki in sistem je popolni antipod novodobni marketinÅ”ko masovno-histeriĆØni poplavi high-enda(to marketinÅ”ko skovanko sovražim) aparatur, ki pa z znanjem, razumevanjem glasbe in ĆØemu sploh aparature služijo nimajo prav veliko- žal. Moja dolgoletna izkuÅ”nja mi pravi, da noben zvoĆØnik za katerim ne stoji avtor(kar je bilo vĆØasih samoumevno) ne igra. Razlog je nerazumevanje glasbe in glasbena neizobraženost. In logika vržemo not najdražje/najboljÅ”e driverje, eksotiĆØen kabinet iz novega hi-tech materiala, Duelund kondlce pa bo tudi igralo top. Pa jasno klinac bo- ne bo!
Zadnje verzije sicer nisem sliŔal(služba), se pa prav veselim.
Zame gre za ene zadnjih res dobrih in celovito razvitih zvoĆØnikov na trgu. Ko bojo stari mojstri Å”li, takÅ”nih ne bo veĆØ.
Povsem iskreno, so edini, ki bi jih zamenjal za moje Cabasseje (pa Danleye tudi)

Rad bi Å”e povedal, da sem v zadnjem obdobju stestiral par opevanih best-buy phono stopenj, zakljuĆØek je bil tako Å”okanten, da ga moram delit z vami; kot bi me kdo polil z mrzlo vodo. GledaÅ” paĆØ reviewe, poskuÅ”aÅ” najti najbolje za svoj denar...

PriĆØakoval sem, da bom primerjal nianse.
Dva sta imela "veĆØji oder", drug veĆØ basa in visokih, Jasmine recimo "veĆØji zvok"...veĆØini bi se zdel boljÅ”i. Ampak vsi povsem, ponavljam ne malo, povsem napaĆØno glasbeno perspektivo, razmerja in relief. Jasmin je bil Å”e najbližje, a opazno slabÅ”e.
Vzel sem Crofta.
PriĆØakoval sem, da bom primerjal nianse, pa je bilo že takoj na prvo žogo pri ostalih v primerjavi z Croftom postavljeno vse tako narobe in nenaravno....da primerjava ni bila mogoĆØa. Pri Sinatri, kjer so(sploh takrat) snemali vokal, "revijski" orkester (pa je sicer zelo subtilno, a vseeno samo spremljal in "barval" vokalista), je orkester in vse Å”trlelo ven. Sinatrin glas pa nenaraven, srate rc-ajke, Columbia so imele vse ta problem. Enako plate, katerh vokale izvajalcev osebno poznam, ali sem sliÅ”al v živo. Tiste prave notranje komunikacije med glasbeniki pa ni bilo mogoĆØe slediti, ali samo v medlih sencah..
Vedno, ko sem priklopil nazaj na Crofta pa polno življenja, vedno in na vsaki glasbi stalo vse tako kot mora, bistveno bolj naravni vokali, naravna dinamika , komunikacija med muziĆØari ĆØista ko suza, isto poslediĆØno homogenost in perspektiva zvoĆØne slike. Me je povsem Å”okiralo, kot da nebi predvajal pri vseh iste glasbe.
Pa da ne bo pomote, pri ostalih je bilo veĆØ "fascinacije" "visokih, srednjih, basa"in high-enda, veĆØ zvoka.Ampak res, 'Shocked' kakÅ”no popolnoma zgreÅ”eno in baziĆØno nerazumevanje posnetkov in glasbe...'Shocked'

Je bila zame velika Å”ola,nisem priĆØakoval.
Nibru je recimo tak, kjer tudi vse stoji, tako kot mora, a meni žal nedosegljiv.



Evo.


Nazadnje urejal/a vojko Sre Okt 24, 2012 21:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neutral

Nazadnje urejal/a Janko1 Ned Mar 24, 2013 09:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žalostno a resniĆØno...

yep! Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, ĆØe sem prav razumel udeležence, pol ta tema sodi v HIGH END. OdliĆØno!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.-.

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

please dont!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrejÅ”nji teden v soboto je g. Peter Mezeg - Pear Audio, pripeljal k meni domov svetovno referenco v izdelavi zvoĆØnikov, gospoda Sean McCaughan-a, Irca, ki živi v Ameriki, v Evropi in Å”e kje, poznan in cenjen med proizvajalci zvoĆØnikov.
Seveda sta s seboj pripeljala ves pripadajoĆØ inventar, med drugim ESP zvoĆØnike, Croft-a, itd.
Ulivalo je kot iz Å”kafa in sem bil prepriĆØan, da jih ne bo - malo morgen.
Gospoda Sean-a niso zanimali moji preji in konĆØne, zanimalo ga je samo kje in kako bodo stali njegovi zvoĆØniki, je posluÅ”al, meril in jih stalno prestavljal. KonĆØno je bil zadovoljen in to se je tudi sliÅ”alo, tonalno zelo uravnoteženo, dinamiĆØno, (kar je za mene zelo važno) izzven zvoĆØnikov krasen, igrali dobro vse zvrsti glasbe, posebno pa klasiko. Glede na sliÅ”ano so zvoĆØniki ostali pri meni.
Pre-amp. je bil Croft, gramofon Pear-Audio, kabli made in Pear-Audio.
G. Sean je bil namenjen v ponedeljek oditi domov, ampak se je premislil in sta z g.Mezgom priÅ”la Å”e enkrat k meni "doterati" postavitev zvoƦnikov in potem se je zaĆØelo...

Pri premikanju zvoĆØnikov se je zgodilo..., eden je padel po tleh, je poĆØil po Å”ivih, se odprl itd.
G.Sean je takoj reagiral, s Petrom sta vse skupaj odpeljala in ĆØez eno uro sem dobil nove ESP-e, viÅ”jega ranga, g.Sean mi je pa obljubil, da mi naredi NOVE zvoĆØnike, namesto teh, ki so padli po tleh, za ta ĆØas pa imam "eno Å”t. veĆØje".
Temu bi jaz rekel - prodajalci avdio opreme v Sloveniji UƈITE SE!!!
Poznam primere kjer so naÅ”i prodajalci padli na izpitu, tudi v mojem sluĆØaju in to ne samo v enem.

G. Sean je druga kultura-nasprotje slovenski, niti enkrat ni omenil kdo je, kaj zna in nikoli ni pljuval ĆØez konkurente, njega je zanimal samo zvok v moji sobi Rolling Eyes Je pa omenil, da imajo ojaĆØevalci z malo moĆØi prednost pred tistimi z veliko wati, zaradi ĆØistosti zvoka in malo popaĆØenj, tako, da je Croft kar dobra opocija za ESP.

Kar se mene tiĆØe naj HI-END, za veliko denarja, gre kar svojo pot, da se ne bom spuÅ”ĆØal Å”e o nategovanje v tem segmentu, pri meni doma igra glasba in to tako kot sem si zamislil, da bi morala igrati.

Ps. Pred 40.leti, ko sem se zaĆØel ukvarjati z HI-FI-jem, je bilo pravilo, "zvoĆØniki, ki te na prvo sliÅ”anje vržejo na rit so zaniĆØ" Razz
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:

Kar se mene tiĆØe naj HI-END, za veliko denarja, gre kar svojo pot, da se ne bom spuÅ”ĆØal Å”e o nategovanje v tem segmentu, pri meni doma igra glasba in to tako kot sem si zamislil, da bi morala igrati.


Concert Grand SI.....40.000USD
Bodhran SE.......16.000USD

???

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem hodil po Ljubljanski predmartinovi vinski cesti.

Z oĆØesom sem iskal tudi Pear audio trgovino.

OĆØigledno je mrknila ali pa sem pregloboko pogledal drugam Rolling Eyes
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
PrejÅ”nji teden v soboto je g. Peter Mezeg - Pear Audio, pripeljal k meni domov svetovno referenco v izdelavi zvoĆØnikov, gospoda Sean McCaughan-a, Irca, ki živi v Ameriki, v Evropi in Å”e kje, poznan in cenjen med proizvajalci zvoĆØnikov.
Seveda sta s seboj pripeljala ves pripadajoĆØ inventar, med drugim ESP zvoĆØnike, Croft-a, itd.
Ulivalo je kot iz Å”kafa in sem bil prepriĆØan, da jih ne bo - malo morgen.
Gospoda Sean-a niso zanimali moji preji in konĆØne, zanimalo ga je samo kje in kako bodo stali njegovi zvoĆØniki, je posluÅ”al, meril in jih stalno prestavljal. KonĆØno je bil zadovoljen in to se je tudi sliÅ”alo, tonalno zelo uravnoteženo, dinamiĆØno, (kar je za mene zelo važno) izzven zvoĆØnikov krasen, igrali dobro vse zvrsti glasbe, posebno pa klasiko. Glede na sliÅ”ano so zvoĆØniki ostali pri meni.
Pre-amp. je bil Croft, gramofon Pear-Audio, kabli made in Pear-Audio.
G. Sean je bil namenjen v ponedeljek oditi domov, ampak se je premislil in sta z g.Mezgom priÅ”la Å”e enkrat k meni "doterati" postavitev zvoƦnikov in potem se je zaĆØelo...

Pri premikanju zvoĆØnikov se je zgodilo..., eden je padel po tleh, je poĆØil po Å”ivih, se odprl itd.
G.Sean je takoj reagiral, s Petrom sta vse skupaj odpeljala in ĆØez eno uro sem dobil nove ESP-e, viÅ”jega ranga, g.Sean mi je pa obljubil, da mi naredi NOVE zvoĆØnike, namesto teh, ki so padli po tleh, za ta ĆØas pa imam "eno Å”t. veĆØje".
Temu bi jaz rekel - prodajalci avdio opreme v Sloveniji UƈITE SE!!!
Poznam primere kjer so naÅ”i prodajalci padli na izpitu, tudi v mojem sluĆØaju in to ne samo v enem.

G. Sean je druga kultura-nasprotje slovenski, niti enkrat ni omenil kdo je, kaj zna in nikoli ni pljuval ĆØez konkurente, njega je zanimal samo zvok v moji sobi Rolling Eyes Je pa omenil, da imajo ojaĆØevalci z malo moĆØi prednost pred tistimi z veliko wati, zaradi ĆØistosti zvoka in malo popaĆØenj, tako, da je Croft kar dobra opocija za ESP.

Kar se mene tiĆØe naj HI-END, za veliko denarja, gre kar svojo pot, da se ne bom spuÅ”ĆØal Å”e o nategovanje v tem segmentu, pri meni doma igra glasba in to tako kot sem si zamislil, da bi morala igrati.

Ps. Pred 40.leti, ko sem se zaĆØel ukvarjati z HI-FI-jem, je bilo pravilo, "zvoĆØniki, ki te na prvo sliÅ”anje vržejo na rit so zaniĆØ" Razz



Aaaaa , kaj pa Davis Nakita ???? Wink
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 03:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:



Aaaaa , kaj pa Davis Nakita ???? Wink


Ne glede na pozno uro, (sem si privoÅ”ĆØil malo muzike) bom odgovoril,
ĆØe bi bili Davis Na-kita, bi bil Å”e malo skeptiĆØen, ker pa so
Davis Ni-kita, je pa kar v redu, eni od boljÅ”ih zvoĆØnikov, kar sem jih imel, samo malo moĆØi jim moraÅ” privoÅ”ĆØiti pa igrajo zelo dobro, za ta denar- najboljÅ”e.
Seveda so pa ESP- Shocked Very Happy Very Happy . Tukaj ni tekoĆØi trak, tu je znanje.
Seveda se bom pa Å”e pustil presenetiti, ĆØe bo prilika, nikoli ne reci -nikoli. Rolling Eyes
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 03:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Danes sem hodil po Ljubljanski predmartinovi vinski cesti.

Z oĆØesom sem iskal tudi Pear audio trgovino.

OĆØigledno je mrknila ali pa sem pregloboko pogledal drugam Rolling Eyes


Ali ga pijeÅ”...... Laughing
Kolikor sem te imel priliko spoznati niti ne izgleda..

NiĆØ hudega, vĆØasih je bolje, da kaj ne vidiÅ” Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neutral

Nazadnje urejal/a Janko1 Ned Mar 24, 2013 09:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe