Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OB

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mako106



Pridružen/-a: Pon Jun 2010 6:54
Prispevkov: 15
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2012 11:13    Naslov sporočila: OB Odgovori s citatom

pozdravljeni

zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z open baffle projektom s spodnje povezave
http://www.quarter-wave.com/Project09/Project09.html
poganjal bi jih s gainclon končno in predojačevalcem na lampe...bi bilo smiselno ohišje narediti iz marmorne plošče
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2012 15:09    Naslov sporočila: Re: OB Odgovori s citatom

mako106 je napisal/a:
pozdravljeni

zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z open baffle projektom s spodnje povezave
http://www.quarter-wave.com/Project09/Project09.html
poganjal bi jih s gainclon končno in predojačevalcem na lampe...bi bilo smiselno ohišje narediti iz marmorne plošče
hvala


Marmor je za zvočnike bistveno boljši material kot les. Samo da je tako prekleto težek. Pred desetletji je RCF naredil raziskavo, ki je potrdila veliko superiornost tega materiala. V isti rang sodi beton in aluminij. Slednjega uporablja kar nekaj zvenečih imen (Piega, YG Acoustics, Krell..). Podobno kot aluminij je steklo tudi uporabljeno (Waterfall, in ..amnezija...zdaj ne grem brskat, porkaš..). Še posebej pri open bafflu, ki je velikih dimenzij, da se vidi skozi... Lahko zlepiš več plasti tanjšega kaljenega stekla. Edino obrobe mu moraš narediti, da zaščitiš zunanje robove pred udarci.

Lahko uporabiš tudi plexi. Seveda velike debeline in moraš voditi računa kako vibrira in narediti kako dobro konstrukcijsko potezo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj casa nisem gledal foruma tako, da nisem zasledil tvojega posta. Imam narejenih in v izdelavi kar nekaj variant OB, U, H z razlicnimi enotami in kretnicami. Tako, da imam ze nekaj izkusenj. Na PM sem ti poslal moj GM pa me pollici in se bova pogovorila.

Lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no pol pa še nas tu razsvetlite.. forum je namenjen temu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 10:45    Naslov sporočila: Re: OB Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
mako106 je napisal/a:
pozdravljeni

zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z open baffle projektom s spodnje povezave
http://www.quarter-wave.com/Project09/Project09.html
poganjal bi jih s gainclon končno in predojačevalcem na lampe...bi bilo smiselno ohišje narediti iz marmorne plošče
hvala


Marmor je za zvočnike bistveno boljši material kot les. Samo da je tako prekleto težek. Pred desetletji je RCF naredil raziskavo, ki je potrdila veliko superiornost tega materiala. V isti rang sodi beton in aluminij. Slednjega uporablja kar nekaj zvenečih imen (Piega, YG Acoustics, Krell..). Podobno kot aluminij je steklo tudi uporabljeno (Waterfall, in ..amnezija...zdaj ne grem brskat, porkaš..). Še posebej pri open bafflu, ki je velikih dimenzij, da se vidi skozi... Lahko zlepiš več plasti tanjšega kaljenega stekla. Edino obrobe mu moraš narediti, da zaščitiš zunanje robove pred udarci.

Lahko uporabiš tudi plexi. Seveda velike debeline in moraš voditi računa kako vibrira in narediti kako dobro konstrukcijsko potezo.

Do 70% neželjenih resonanc se je mogoče znebiti z obdelavo lesa in raznih lesnih lepljenih in prešanih plošč, z raznimi bitumen ploščami različih gostot.
Če bi bili zvočniki tako idealni za vgradnjo v beton, bi jih že zdavnaj vgrajevali v stene, pa jih ne.
Moje izkušnje z betonskimi podlagami za zvočnike so slabe, tu so, spet, bitumenske tiste, ki so dosti bližje tistemu čemur pravimo-ne vzame nič, ne doda nič. Betonske podlage zvok res prečistijo do amena, cena je izguba občutka topline in muzikaličnosti.

Prijatelj, vse življenje zagrizen OBjaš iz Melbourna, uporablja debele lesne, iz kosov lesa lepljene in prešane plošče za kuhinjske pulte.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je beton skoraj zastonj. Probaš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

o ob je na sosednjem diy forumu precej več napisanega in tudi lepo razloženo...pa tudi v praksi realizirano... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Saj je beton skoraj zastonj. Probaš.
Ne boš verjel, ampak sem že.
Uporabil rapids mrežo in cilindrične šablone in zbetoniral cilindrične "kište" in zadeva je bila tako pošastno težka, da bi skoraj rabil viličarja, da bi jih premikal, med betonažo sem na hitrico sešniclal in sfurniral še kište iz mediapana in zvok teh mi je tako ustrezal, da so betonske pošasti ostale brez driverjev, še preden sem jih zgladil in pobarval.
Danes bi za špilčkanje z cilindrično obliko(ni stranic, ki bi resonirale) vzel betonsko cev za kanalizacijo, za OB pa bi lepo prerezal betonsko cev na dve polovici s fleksarco, to dal na konkretne nogice in naredil nosilno plato za driverje iz mediapana ali še raje iz kakega lesa.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Natanko ta OB, imam narejen iz brezove vezane plosce in ga ne potrebujem vec. Lahko ti ga dam, da bos z njim malo eksperimentiral.

Jaz imam v izdelavi OB, U frame in H frame. Basoves je alpha 15a OB verzija pa so v eni varianti srednjetonca in visokotonca saes, v drugi pa srednjetonec saes in visokotonec neo cd3 fontek. Za basovec bom kupil se en basovec z niskim qts verjetno deltalite II 2515. Imam tudi kuplen sw od Martina Kinga za modeliranje teh zvocnikov. Tudi ob v zacetnem postu je bil modeliran z njim. Trenutno imam gotovo (leseni del) za OB verzije in U verzijo H moram pa se z lepiti. Med basovcem in srednjetoncem imam aktivno kretnico med srednjetoncem in in visokotoncem pa pasivno. Bas ojacevalec je quad306, zgoraj pa pass F5. Napraviti moram se en F5 in bom imel lahko vse aktivno. To pomeni pri meni 6 monoblokov.

Se o imaterialih. Jaz uporabljam 28 mm MDF. Strleci deli so 20 mm debela bukova vezana plosca.

Kako se slisi. To kar imam ze gotovo po moje zelo dobro. Prijatel, ki je primerjal ima JmLab zvocnike in conradjohnson pv10 predocajalec in cj mosgfet koncno stopnjo. Moj sistem se mu bolje slisi. Bi pa rad slisal se kaksno mnenje.

Jaz bom ko bom imel vse gotovo za eksperimentiranje detaljno predstavi z fotografijami in meritvami modelira!iranja na forumu.

Tezko je takole v postu vse povedati.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe