Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težava - Denon AVR-1508 in LG plazma - ni zvoka iz TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Fos



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 18:40
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 13:09    Naslov sporočila: Težava - Denon AVR-1508 in LG plazma - ni zvoka iz TV Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vljudno vas naprošam za pomoč
Povezal sem mojo plazmo LG 50PG6000 z HDMI na reciever Denon AVR-1508, vendar zvoka iz TV ne dobim na zvočnike.
Zvočniki delujejo saj radio dela ok.

Na netu sem naletel na info da naj Denon AVR-1508 ne bi prenašal audio preko HDMI - "HDMI video switching only" - pa ne morem čisto razumeti zakaj potem sploh HDMI?

Please help - kaj naj storim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst sem tut zadnjič pregledoval forumčke o Denonih in sem tut naletel na ta podatek. Zadeva meje definitivno odvrnila od nakupa!

HDMI zato, ker spusti čez najlepšo sliko, dejansko pa škoda ker niso uštimal tut za zvok!

Poskusi z AUDIO izhodi na TVju (činč), če jih pa nima pa si kupi SCART, ki ima zraven še činč kabel in poveži. Tko mam jst na svojmu CRTju narjeno in dobim zvok s TVja na receiver!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Fos



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 18:40
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podn!
Povezal sem z 2 chinchema, vendar očitno na TV to ni izhod, ampak vhod.
TV ima poleg 4 HDMIjev, ki si jih sedaj lahko v r... zataknem še nek Optical Digital Audio Out, katerega pa reciever nima!

Edino sedaj kar lahko še probam je ta varianta da je na enem scart na drugem kocu pa chinchi.

Še kakšen drug nasvet?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravjen...

kaj recivier nima optike?!
kasen izvor za sliko pa uporabljas...
(kasno mas anteno)

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje more bit chinch na TV IZHOD! Dej malo poglej za vsak slučaj po nastavitvah če ma opcijo, da zvok pošlješ tut preko chinch!

Čudno mi pa je, da receiver nima nobenga Question optičnega vhoda??!! Dej še enkrat poglej, k ga ma še moja Yamaha pa je kar stara že!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Receiver ima 2 optična in 2 koaksialna vhoda, poglej levo na sliki





Lep pozdrav, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fos, pogledal sem receiver. Če ne drugega lahko TV priklopiš preko optike, saj ima receiver 2 optical in. Sicer pa ne vem zakaj kompliciranje. Če TV gledaš s signalom od antene, vzameš scart (ali optiko) in priklopiš na receiver, če gledaš preko siol TV, vklopiš komunikator v receiver.
To je to.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fos



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 18:40
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2008 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hello!
Very Happy
Dela!

povezal z optičnima in deluje!

Hvala vsem!!!

lp
Fos
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe