Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vklop
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obeta se res zanimiv avdiofilski teden. V Vklopu bo baje prvo sredo v mesecu, to je 4.12.2013 predstavitev zvoènikov Rockport. Veè bodo povedali bolje informirani.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jutri...prva sreda v mesecu,,,Audio club,,,trgovina Vklop...od 18.00 ure naprej...

predstavitev zvoènikov Rockport "AVIOR"...amplifikacija McIntosh...cables by Paško...wellcome...





...photo by mobile phone quality...sorry...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja za tele zvoènike pa pravijo, da ga ni potem, ko jih je poslušal oz. videl in ostal kasneje ravnodušen.

Rockport Technologies je bila ustanovljena Ĺľe davnega leta 1984 in sicer s prvotnim imenom Payor Acoustics Inc v majhnem mestecu Rockport v manj znani zvezni drĹľavi Maine kje drugje kot na vzhodni obali USA samo tokrat na skrajnem severu ob meji s Kanado.



Ustanovitelj in lastnik je Andrew Payor, kateri je firmo kasneje preselil na sedanjo lokacijo v idilièno in romantièno okolje mesteca South Thomaston nedaleè stran od prvotne lokacije.



Rockport Technologies je bolj kot po zvoènikih znan po gramofonu System III Sirius, ki velja še dandanes za referenèni gramofon mnogokaterega avdiofila. So pa gramofone prenehali izdelovati v devetdesetih letih in se posvetili izkljuèno proizvodnji zvoènikov.

Rockport Technologies System III Sirius


Zvoènike izdelujejo v petih velikostih od najmanjših Alya do najveèjih Arrakis. Ni pa to neka mnogoserijska proizvodnja temveè zelo natanèna in posledièno zelo poèasna izdelava. Kot primer Andrew Payor vsako kretnico pred vgradnjo premeri in nastavi tako, da odstopanja v kvaliteti posameznih zvoènikov ne obstajajo.

Andrew Payor


Velika poslušalnica Rockport Technologies z najveèjimi Rockport Arrakis zvoèniki.


Pripravljeni za pakiranje in distribucijo.


In Ĺľe postavljeni v Sloveniji

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vèeraj sem bil na predstavitvi zvoènikov Rockport, model Avior, ki je drugi po velikosti od spodaj navzgor.

Zvoènik je dizajnersko in obrtniško lep izdelek, ni vsiljivo velikih dimenzij, tehta pa kar 125 kg. Driverji so baje njihov hišni izdelek, posebej veliko skrb pa posveèajo kretnicam.

O zvoku tokrat še ne bi, ker bi bilo potrebno daljše poslušanje, pa tudi obiskovalcev se je kar trlo, kar je kar precej dvigalo nivo hrupa.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomota.

Avior je tretji model od spoda navzor in je toèno v sredini. Nad njim sta še dva (ogromna) modela.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vse preveèkrat je omenjeno "o zvoku pa ne-bi"?! Shocked
Zakaj?
Zvoènik direkt iz škatle, priklopljen "mora" zaigrati 80-90% tega kar bo zmogel v konèni fazi, vse ostalo je "blef" za "naivneže"...

Je pa @nek-do "pozabil" omenit v svoji predstavitvi Rockport_a, da zvoènik zahteva izrazito poštiman prostor, njegova lastnost je namreè, da gre v basu globoko, polno in moèno, v visokih je pa malo na toplejši strani, kar pomeni v neakustiènem prostoru izrazito tonska mineštra, nekateri so to opazili tudi na predstavitvi v Zagrebu, ko ni zvoènik pokazal niti senco tega kar zmore.

Od tega kar sem v življenju slišal moram reè, da najveèji model v kombinaciji z Gryphonom (pa èeprav mi Gryphoni nikoli niso "sedli") in Opus kabli seveda v izrazito akustièno poštimanem in dragem prostoru (boljšem kot ga ima proizvajalec) igra za TOP 5 najboljših Wink
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Čet Dec 05, 2013 23:11; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
androsalvatore



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 23:22
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne o zvoku???? To se tudi jaz sprašujem Wink .

Odgovor je preprost, namreè pokazali niso niti sence tistega kar je bilo slišati v Zagrebu....o zvoku tam Embarassed pa je povedal že Ajka.
Poslušalo se je potiho, kot bi se bali da bo kaj narobe in tudi odnos zagrebškega predstavnika do poslušalcev, ki smo se tam zbrali je bil veè kot ohol.
Nekateri so želeli bolj na glas pa je bilo tiše in tiše... utemeljitev, da gre za tihi del opere, ko pa bi se moralo zaèeti so pa zamenjali komad. Da te prime s...!
Ĺ e dobro, da se je na pobudo nekaterih muzika predvajal v nadaljevanju predstavitve preko CDja....pred tem je bila od zvoka ena velika Ĺľalost.

Ĺ koda za tako renomiranega proizvajalca, ki bi se nad tako predstavitvijo globoko zamislil.... Embarassed

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka. Namenoma ali pa nenamenoma, da sem pozabil napisat ampak saj to v tem trenutku ni važno. Saj generalno imaš kar prav, ko pa sam pri sebi razmišljam kateri od teh top of the top zvoènikov sedanjega èasa pa ne rabi primerno "spedenanega" prostora? Bi pa k tvoji ugotovitvi dodal, da po mojem obèutku tele Rockporti rabijo tudi izrazito bogat prostor po velikosti. Kaj pa bi Andrew lahko še naredil pri akusiki svoje poslušalnice? Kot odgovor pa zanimivost, da si je tudi sam naštudiral in izdelal akustiko prostora. In po temu kar berem o njemu mi je fant všeè, ker vidim da obvlada in naštudira stvari v "nulo". Kot druga zanimivost pa, ko ravno živi na sami obali sam tudi konstruira svoja plovila. In po mojem skromnem mišljenju fant obvlada sceno in dobro ve kaj dela.







In še o zvoku samih zvoènikov. Definitivno so to zvoèniki z ogromno potenciala in dejstvo je, da smo vèeraj poslušali praktièno še "tople". In koliko je tukaj še "rezerve" ali @ajkinih 10-20% ali veè ali manj ne vem. Sem se pa zapomnil besed gospoda v "obèinstvu" ko je dejal "saj iz ure v uro bolje špilajo". Za mene in mojo "vintage glavo" ko imam v njenem spominu vedno ameriški vintage zvok so to tipièni ameriški zvoèniki èeprav bi jim jaz osebno dal mesto na zahodni obali pri "mojemu" JBL-u. In pri @ajkinih "toplih visokih" se ne bi ravno strinjal z njim. Žal zvoænikov v Zagrebu nisem poslušal tako, da te primerjave z Zg. ali z Gryphoni nimam. Verjetno jim pa res pašejo. In po mojem mišljenju jim pašejo tudi kakšne konkretne "lampedurine". No saj pre Mac je vèeraj bil.








_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

@nek-do, nièesar od omenjenega ne kritiziram samo ugotavljam.
Drugaèe pa ne moreš "toplote" visokih primerjat z "vintage". Primerjava gre z ostalimi tavelikimi Wilson, Focal, Magico, Avalon morda je po toploti visokih Rockport najbolj podoben Hansenu, ampak to sedaj v kontekstu pisanja ni pomembno Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Topli visoki.....potem bi lahko rekel, da sem poslušal toplo trobento, haha.

Svašta......
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
Topli visoki.....potem bi lahko rekel, da sem poslušal toplo trobento, haha.

Svašta......



LP

Ja, a ne veš tega, èe trobento moèno objameš, segreješ, bo oddajala tople tone Laughing Wink


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
Topli visoki.....potem bi lahko rekel, da sem poslušal toplo trobento, haha.

Svašta......


Topla trobenta in topel pir sta zakon Very Happy Smile Confused Shocked Sad Embarassed
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
vojcb je napisal/a:
Topli visoki.....potem bi lahko rekel, da sem poslušal toplo trobento, haha.
Svašta......

Topla trobenta in topel pir sta zakon Very Happy Smile Confused Shocked Sad Embarassed

In mrzla mineštra bi dodal.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
vojcb je napisal/a:
Topli visoki.....potem bi lahko rekel, da sem poslušal toplo trobento, haha.

Svašta......


Topla trobenta in topel pir sta zakon Very Happy Smile Confused Shocked Sad Embarassed


Pa še kakšna topla hoba v solati...pa smo tam.

Odkar si mi izmeril RT60 v moji "poslušavnici" in mi svetoval odstranitev tepiha in zaves na oknih, (najlepša ti dala) so moji "topli visoki" odšli v pozabo, sedaj so jih nadomestili "dinamièni visoki".
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vèeraj je bila prednovoletna zabava v trgovini Vklop. Presežek veèera je bil skoraj dve uri trajajoè nastop kvarteta "Mascara" v zasedbi odliène vokalistke Polone Udoviè, dveh klasiènih kitaristov - Timija Kranjca in Vojka Vešligaja, ter bas kitarista Mitje Režmana.

Mascara izvaja pri nas malo manj znano glasbo fado, argentinsko glasbo, odlièen pa je bil tudi vložek komada zasedbe Vaya Con Dios.

Hvala gospod Igor Kante za lep veèer.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 6 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe