Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vklop
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, prevod da dol padeš. Sramota. Ampak saj so sami sebe ustrelili v koleno.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem po krivici obdolžil Vklop za nekaj kar niso krivi, zato sem zbrisal napisano. Se Opravičujem

Nazadnje urejal/a mito11 Pet Sep 20, 2013 14:55; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mito11 je napisal/a:
So uzalud šampanjčki, če objaviš tak prevod. Embarassed

Kaj pa imajo veze Vklopovi (Igorjevi) šampanjčki s tem prevodom? Popolnoma nič. Dejstvo pa je, da Igor kot 100% perfekcijonist in estet ne bi nikoli objavil takšnega prevoda.

Siniša Kraljić & Colibri Labs

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno sem pomešal jabolka in hruške. Se mi je zdelo malo čudno vse skupaj, pa sem vseeno siknil neumnost. Se opravičujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2013 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes je bila predstavitev novih, še deloma prototipnih zvočnikov Colibri Labs. Sestavlja jih zvočnik s srednjetoncem in visokotoncem, ter pasivna bas enota v posebni škatli. Manjši zvočniki so na stojalih, lahko pa bi stali tudi na basovcih.

Najprej so bili gnani z McIntosh pre in monobloki (po 600 w), izvor pa je bil cd plejer GoldenNote. Zvok je bil nekako ne vpadljiv, ne nadležen, brez drame, v visokih legah nekoliko zastrt, ne dovolj zraka okrog izvajalcev, fokus ne najostrejši, bas pa rahlo zaobljen in malo zmudlan.

V naslednji postavitvi je bila postavitev ista, GoldenNote je bil le kot transport, dac pa je bil najnovejši izdelek g. Boška Pješčiča, balansiran, z elektronkami v analognem delu (4x6922). Zvok se je odprl, bas je pridobil na resoluciji, fokus je bil ostrejši, v zgornji legi je bil zvok malo preoster in je štrlel malo naprej.

Tretja postavitev pa je bila z integriranim ojačevalcem (brez kondenzatorjev v signalu), konstruktorja g. Boška, front end je bil kot v postavitvi št.2. Ponovno sprememba na bolje. Visoki so bili sedaj gladkejši in ne nasilni, z rahlim "zlatim sijem". Zvok je bil manj iz zvočnikov, stage širok in globok.

Četrta sprememba je bila z zamenjavo napajalnih kablov, sicer pa ista postavitev. Sistem je pridobil nekaj malega na resoluciji v basu.

Cene še niso izdali, češ, da zato, ker to še ni končna faza razvoja.

Tudi cene za dac še nisem izvedel, mislim pa, da ne bo poceni, ker je res dober.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2013 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Tudi cene za dac še nisem izvedel, mislim pa, da ne bo poceni, ker je res dober.


15k€+
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 22, 2013 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bo dac stal res 15k+, seveda ne vem. Razumel pa sem tako, da naj bi bila dva modela. Eden skoz in skoz balansiran, drugi pa le single ended. Cena tega zadnjega bi znala biti dostopnejša ?

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je bilo že v temi HiFi show zapisano bo na razstavnem prostoru Vklopa med drugim predstavljena linija Sonus faber Olympica ter resnično veliko kosov McIntosha.
Zaradi preobilice "materijala" pa bo, kot bi zapela Neisha "malo tu malo tam" istočasno v sami trgovini-salonu možno videt oz. poslušat marsikaj zanimivega. Med drugim bo samo v salonu (ne na sejmu) predstavljen nov Avantgarde Zero 1 zelo atraktivnega izgleda. To so aktivni zvočniki z tremi ojačevalci v vsakem zvočniku (2 x 50W + 1 x 400W) ter vgrajenim DAC-om.

Avantgarde Zero 1


Plug & play monoliti dimenzij 490 x 1040 x 318 mm


Srednjetonec 5", visokotonec 1" in bas enota 12"


Ti šment in ponovno tokrat nemška postavitev v ne-primerno baročno poslušalnico

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se ni za bati, da bi slabo igralo, ker itak ni ne izvorov in ne kablovja. Tipična designerska postavitev.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slika mi deluje kot slaba fotomontaža.
Stoli imajo sedalno višino 45cm, njihov woofer pa je 30cm. Stoli izgledajo miniaturni proti zvočnikom.
Drugače pa so tako troblje kot veliki basovci dokaj direktivni in kot taki manj vznemirjajo 'duh' sobe, pa ni take panike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2013 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj je slaba fotomontaža.

Če se ne motim je na fotki zadnji prizor iz Kubrickove Odiseje 2001,
noter so pa nalimali fotke od zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2013 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bo to. Original slikica je takšna jaz sem jo samo malo "modificiral". Naslov pa je:

Space in the Place

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2013 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2013 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vtisi?

Morda mi danes celo znese pot v LJ, pa da vem, če se splača še kak ovinek naret Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomasg



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 15:00
Prispevkov: 151
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2013 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
To bo to. Original slikica je takšna jaz sem jo samo malo "modificiral". Naslov pa je:

Space in the Place


Boljše Place in the space? Smile Sicer pa je slika narejena z "fish eye" objektivom, to je s širokokotnim objektivom, kjer distorzija ni korigirana. Če bi zvočniki spadali res notri potem nebi imeli ravnih linij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 4 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe