Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox tema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 139, 140, 141  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bom tudi jaz probal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se še komu zdi squeezebox svetel? Ga res malo manjka tam spodaj, ali si samo domišljam?

Je to to, ali se mi tako samo zdi ker sem prej bolj ali manj poslušal poceni CD playerje z manj resolucije?

Danes sem po dolgem času za hec priključil star philipsov DVD predvajalnik(4 leta nazaj je stal slabih 40k, nobena super zadeva..), pa se mi zdi vse bolj prav, in prijetno za poslušanje. Detajlov je res malo manj, ampak vse skupaj postane bolj prijetno za poslušanje..

No, zaj pa že bluzim, grem naprej poslušat glasbo in ne komponent Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:

PS: Audiofill sej verjetno že veš ampak vseeno Mark & Daniels so na svoji spletni strani objavili nove modele.
- Maximus-Monitor+
- Maximus-Diamond+
- Maximus-Mini+
Oprostite za oftopic samo nisem hotel odpirati nove teme, naslednji teden bom povedal kako se je odrezal mali acer Wink


Vem, vem. Very Happy

Se že informiram koliko bi me prišel upgrade Maximusov v novi model, če bi zamenjal samo čreva.

Xray, veseli me da napreduješ s sestavljanjem sistema. Počasi in sigurno, vmesni čas pa izkoristiš za pretvarjanje cd-jev v FLAC format. Cool

Sicer pa Squeezebox ob vsakem upgrade-u firmwara poskrbi da se človek ne zdolgočasi. Zmeraj kaj novega ali spremenjenega. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojo kolekcijo cdjev sem že končal prejšnji mesec ripat. Meni to ni problem. Skoraj vsak večer kej berem na internetu sproti pa še ripam cdje. Sem pa zasledil na sbrbskem hi-fi forumu, da je nekaterim to tako zoprno, da na koncu celo obupajo. Wink Zdej imam še čas, kmalu pa bo kak naraščaj, potem pa bo vprašanje kako bo s prostim časom. Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2008 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, je to nekak čudno. Ravno jaz sem to pred kratkim objavil na srbskem hi-fi forumu, ko sem se dvomil ali sploh bom kupil SB ali ne saj tolk časa rabiš za ripanje cd-jev, da na koncu lahko samo shranjuješ fajle, ničesar pa ne poslušaš. Res je pač da sem po mojem, dovolj glazbe poslušal, medtem ko sem končal cca 30% svoje CD populacije. Več kot sem prvič mislil da bom.
Prav tako sem opazil da raje kupujem še več originalnih CD-jev, ker itak so zdaj poceni. Je minilo 2 meseca po nakupu SB -ja, sem precej zadovoljen, ne mislim več o izvoru zvoka, eventualno le o ločenem boljšem napajanju (CIA ali ne vem kaj že), in zamenjavi DACa (imam dva - enega CA DACMAGIC3, ki sem ga sprva nameraval prodat, ampak ne bom ker igra fenomenalno z neverjetno dobrim razmerjem med detajli in muzikaličnostjo in kitajskega Yulonga, o katerem mislim pač da je bolj rezolutiven, poln detajlov, odličen kot D/A, manj dober kot headphone amp vendar da eno drugačno, nekoliko bolj klinično sliko).
Sicer je rippanje CDjev, tagging, album artwork in vse kar gre skoz zadeva na katero se na poseben način navežeš in se je ne moreš odvadit.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2008 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva debata na Slimdevices forumu v zvezi predvajanja hi-resolution 24 bit / 96 KHz formata na Squeezeboxu (udeleženec seanadams je eden od stvariteljev Squeezeboxa in Transporterja):

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=41144

V temi generalno gledano sicer ni nič takšnega o čemer že ne bi govorili na tem ali sosednjem hiend-fi forumu, je pa padla ideja, da bi 24 bit / 96 KHz format downsamplali v 24 bit / 48 KHz format, katerega pa Squeezebox predvaja normalno. V tej zvezi za downsample predlagajo kar nam vsem znani in popularni Foobar 2000. Tega tudi sam dosti uporabljam, vendar še nikoli dosedaj za kaj takšnega.

Navaja se tudi da je takšen downsamplan format zvočno zelo blizu originalnemu 24/96 iz katerega so bili narejeni, ali celo da razlike ni slišne.

Zanimiva ideja. Very Happy Bo treba narediti par downsamplov iz 96 Khz na 48 Khz in ruknat na skviza, da vidimo če je res. Če drži (mislim na sonično kvaliteto), potem se bo uporabnost skviza še bistveno povečala, saj bo mališan špilal format sonično zelo blizu 24/96 formatu. Morebiti razlike celo ne bo slišne. Razz

Samo da še prej rešim problem z dobrim zunanjim dacom (upam da bo zadeva rešena v par mesecih) in s tem skviza sonično spravim par stopničk višje, pa bom probal.

Vnaprej pa sprašujem ali ima kdo izkušnje s softwari za downsamplanje FLAC formata? Katera zadeva je najboljša za take stvari? Morebiti kar Foobar 2000?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2008 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na fotki novi Squeezebox duet (sprejemnik + fancy LCD controller), ki se že nekaj časa prodaja po svetu, dočim pri nas še ne poznam nikogar, ki bi to že imel:



Razlog mojega tokratnega javljanja tiči bolj v spodnji zanimivi povezavi. Gre za fotke črev zgoraj prikazanega dueta, razstavljenega na prafaktorje:

http://www.electricstuff.co.uk/sbduet.html

Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Navaja se tudi da je takšen downsamplan format zvočno zelo blizu originalnemu 24/96 iz katerega so bili narejeni, ali celo da razlike ni slišne.

Hm, a nisem nekaj na to temo "tupil" na veliko Question

audiofill je napisal/a:
Zanimiva ideja. Very Happy Bo treba narediti par downsamplov iz 96 Khz na 48 Khz in ruknat na skviza, da vidimo če je res. Če drži (mislim na sonično kvaliteto), potem se bo uporabnost skviza še bistveno povečala, saj bo mališan špilal format sonično zelo blizu 24/96 formatu. Morebiti razlike celo ne bo slišne. Razz

Aljoša, to sem ti že svetoval. 16/44.1 ni superioren format, vendar z odličnim DACom pokaže ogromno, morda veliko več, kot nekateri pričakujete od njega Shocked

audiofill je napisal/a:
Vnaprej pa sprašujem ali ima kdo izkušnje s softwari za downsamplanje FLAC formata? Katera zadeva je najboljša za take stvari? Morebiti kar Foobar 2000?

Vsak program za delo glasbe ima konvertiranje že vgrajeno (Wavelab, Cubase, Logic, ProTools ... Največ (dvokanalno) sem delal z Wavelabom, kjer konverterju ne morem oporekati.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla Iztok!

Hvala lepa na tvojem odzivu. Bodi prepričan, da z velikim veseljem absorbiram tvoje poste, saj so poučni. Vendar pa pridobljene koristne informacije zaradi mali milijon drugih stvari, ki se mi pletejo po tupi glavi (služba, družinske in ostale obveznosti) nažalost dostikrat nehote izhlapijo iz memorije. Zdaj ko si mi omenil da si govoril o tem, se mi je pričelo šajnati in bom pregledal tvoje poste za nazaj (mislim da gre za temo "master format download"), da se prikrajšam tavanja v temi.

V zvezi konvertiranja, vem da se to dela po nekih algoritmih. Ti pa so boljši in slabši, odvisni od zasnove softwara. Zato sem raje vprašal, kot da izgubljam čas in živce na meni nepoznanem terenu. Tukaj so mi tvoje informacije zlata vredne.

Drugače pa jaz ne bom downsamplal v 16 bit/44 KHz cd format, temveč v 24bit/48 KHz format, kar je nekaj vmesnega med masterjem in cd-jem. Squeezebox namreč to normalno predvaja in prepušča skozi svoj SPDIF izhod in to je tisto kar bi rad probal oziroma izkoristil.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

Drugače pa jaz ne bom downsamplal v 16 bit/44 KHz cd format, temveč v 24bit/48 KHz format, kar je nekaj vmesnega med masterjem in cd-jem. Squeezebox namreč to normalno predvaja in prepušča skozi svoj SPDIF izhod in to je tisto kar bi rad probal oziroma izkoristil.

Aljoša, danes je format 24/96 nekaj, kar ima vsak "rookie". Verjemi, da "ta resni" delajo z višjimi biti in herci, tako, da je govor o master formatu bolj marketinška finta. Izraz master se, v kar sem 100% prepričan, uporablja za izkoriščanje naivnih kupcev. Kaj pa nam pomeni izraz master? Od Z.Kaučiča sem dobil DAT kaseto, na kateri je pisalo master. Šlo je za njegov prvi CD Roundtrip, ki je že dolgo razprodan. Imava namen izdati ga na LPju. Ko sem ga prenesel na CD-z najboljšo tenologijo, ki jo premorem- sem opazil, da dela veliko bolje, kot pa original CD, kjer pa je izginil rahel brum, ki ga na DATu imam. Kaj je sedaj master. DAT, ki je šel iz studia v LJ, ali pa to, kar so naredili v Italiji? Zame nobeden. Meni master pomeni originalni zapis, z minimalnimi korekcijami.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Drugače pa jaz ne bom downsamplal v 16 bit/44 KHz cd format, temveč v 24bit/48 KHz format, kar je nekaj vmesnega med masterjem in cd-jem. Squeezebox namreč to normalno predvaja in prepušča skozi svoj SPDIF izhod in to je tisto kar bi rad probal oziroma izkoristil.

Aljoša, downsamplanje na 16/44.1 sem predlagal samo za test. Jasno je, da obdržiš najhujši format. Ko pa ti enkrat "revček" 16/44.1 dela odlično, boš mogoče premislil pri nakupovanju 24/96. Konkretno, meni navadni(dobro posneti) vinili delajo tako dobro, da tudi slučajno ne čutim potrebe po kupovanju precenjenih "avdiofilskih" izdaj. Kakšna Love Supreme(Coltrane) ali Kind of Blue(Davis) je že izjema, kaj dosti več pa tudi ne ...

P.S.: 180g vinil podraži ploščo za malo več kot evro, končna prodajna cena pa je vsaj še enkrat večja. Seveda, avdiofile je potrebno izkoristiti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:

Drugače pa jaz ne bom downsamplal v 16 bit/44 KHz cd format, temveč v 24bit/48 KHz format, kar je nekaj vmesnega med masterjem in cd-jem. Squeezebox namreč to normalno predvaja in prepušča skozi svoj SPDIF izhod in to je tisto kar bi rad probal oziroma izkoristil.

Aljoša, danes je format 24/96 nekaj, kar ima vsak "rookie". Verjemi, da "ta resni" delajo z višjimi biti in herci, tako, da je govor o master formatu bolj marketinška finta. Izraz master se, v kar sem 100% prepričan, uporablja za izkoriščanje naivnih kupcev. Kaj pa nam pomeni izraz master? Od Z.Kaučiča sem dobil DAT kaseto, na kateri je pisalo master. Šlo je za njegov prvi CD Roundtrip, ki je že dolgo razprodan. Imava namen izdati ga na LPju. Ko sem ga prenesel na CD-z najboljšo tenologijo, ki jo premorem- sem opazil, da dela veliko bolje, kot pa original CD, kjer pa je izginil rahel brum, ki ga na DATu imam. Kaj je sedaj master. DAT, ki je šel iz studia v LJ, ali pa to, kar so naredili v Italiji? Zame nobeden. Meni master pomeni originalni zapis, z minimalnimi korekcijami.


Iztok, meni je jasno, da se snema z večjo rezolucijo od 24/96 in da je to kar se danes nudi na tržišču poimenovano kot master format, le zdownsamplano iz formata višjega reda, vendar me to ne skrbi. To pa zato, ker če se ta downsample v 24/96 izvede na pravilen način (kot že sam praviš, se to z dobrim softwarom da narediti orenk), bo to slušno še zmeraj superioren format, saj je teoretično 250 krat rezolutnejši od cd formata. Torej se v njega da vtisniti takšna količina nekih zvočnih informacij, da nobeni človeški možgani na tem planetu niso niti od daleč zmožni tekom poslušanja vsega obdelati. Gledano s tega vidika in ob predpostavki da je downsample na 24/96 napravljen kot je treba, po moje razlik med formatoma ni v stanju razločiti nihče. Če pa razlike so, pa gre to na račun izvorov zvoka ki niso na takšnem kvalitetnem nivoju, da bi bili v stanju iz obeh formatov iztisniti maksimum njune mogoče performanse. Ve se, da že odličnega daca za predvajanje 16/44 cd formata ni lahko narediti, kaj šele takšnega ki bo brezkompromisno delal pri večjih rezolucijah. Da se spravi skupaj kaj takšnega je že treba biti na pol genij. Mi je pa jasno, da mora biti v vsej tej zgodbi že v osnovi tisti pravi visokoresolucijski master iz katerega se potem downsampla naprej, narejen z minimalnimi korekcijami oziroma s težnjo čim manjšega vplivanja na zvok, drugače prednosti ne bo.

V zvezi navedb da je vse okoli master formata marketinška fora in nategovanje naivnih kupcev, bi rad rekel, da so po moje to preuranjene trditve. Ta zadeva še niti zdaleč ni zaživela in tisto malo kar se danes ponuja je komaj drobtinica tistega kar se bo na tržišču ponujalo čez par let. Dajmo počakati in videti kako se bodo tega lotile založbe ki se bodo pridružile temu trendu in podkrepljeni s slušnimi impresijami par sto ali vsaj par deset primerjanih istih albumov med seboj v "kritičnem" downsamplanem 24/96 formatu z interneta vs. cd quality format, ter šele nato zavzemati odklonilni stav. Če bo ta "internetni master format" z nekim izvorom zvoka ki ne bo samo sposoben predvajati hi-res, temveč da bo to predvajal z odliko, zvenel bolje od cd formata, smo zmagali, saj 24/96 že danes stane manj od cd plošč. Glede na to da bo v parih letih konkurenca na tržišču velika, upam da bodo založbe ki se bodo pridružile toliko pametne in se potrudile po svojih močeh, da bodo ponudile čim boljše "mastre" saj bodo v nasprotnem pljuvale v lastno skledo. Bomo videli.

Zgoraj opisujem moj pogled na te reči danes. Lahko da bo jutri, ko bom v tej smeri napredoval in zbral več izkušenj čisto drugačen. Bog si ga vedi.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo spodaj en dac, ki se mi zdi kot ulit za Squeezeboxa. Cool

Zadeve sicer še nisem niti videl niti slišal, tako da o njej ne morem povedati ničesar iz prve roke, glede na fotke, opis delovanja in pa par že postoječih reviewov na netu, dobivam občutek da mora iti za fenomenalen dac za svoj denar. Izdelek je plod razvoja z Anagramom, stane pa kaj jaz vem, morebiti kakšnih 300 eur.

Če to dela tako kot si zamišljam, potem za nekih 180 eur za skviza + nekih 300 eur za ta dac = izvor zvoka z neverjetnim price/ratio razmerjem. Razz

Kaj se mi še dopade... dac se napaja z zunanjim 12V napajalnikom, kar pomeni da se lahko zvočna performansa morebiti še nadgradi z dobrim usmernikom (kakšen diy projekt za čez zimo ali se kaj kupi) ali pa perverzna varianta... napajanje z avtomobilskega akumulatorja, s čemer se v tem delu avdio verige reši vsega sranja ki prihaja iz 220V mreže. Če pa bi iz istega avtomobilskega akumulatorja preko low noise LT 1085 regulatorja napajal še skviza, pa bi bilo to že kičasto. Very Happy

Da ne trebunjam preveč, evo povezava:

http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=320&Title=Summary

Fotka zadnjega dela:

http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/DAC_Magic_rear.jpg

Še tema na slimdevices forumu, kjer nekdo piše o svojih izkušnjah s tem dacom:

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=53985

Po moje se je Cambridge audio s tem izdelkom usrelil v koleno, saj so za majhen delček cene njihovih izvorov zvoka z implementirano Anagramovo tehnologijo zdaj ruknali na tržišče dac s to tehnologijo in to v seksi ohišju. Kdo bo še kupoval njihove izvore zvoka, če lahko s tem dobi praktično enako, pa še bonus pride zraven - možnost kombiniranja s čemer koli mu srce poželi, vključno z računalnikom preko USB konekcije...

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem dacom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko kolega vprašam če kaj popusta zrihta, če koga zanima. Dela na uvozniku za Cambridge Audio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

froogle.de najde ceno 448 EUR
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 139, 140, 141  Naslednja
Stran 2 od 141

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe