Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Binaural posnetki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2012 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa mi je le uspelo podolgem in počez preposlušat in testirat stare nemške Lp-jke (digitalizirane na cd), domače stvaritve in najnovejše Cheskyjeve posnetke.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšni so kaj vtisi? Saša in njegovo delo poznam, pa me zanima kako se primerja z "velikimi".
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, odgovor si že skoraj dal kar sam z vprašanjem. Kakor koli že, zgleda, da tudi pri muski ni dosti drugače kot pri ostalih stvareh. Veliki so pač veliki, v vintagu je veliko nostalgije mi pa smo pač majhni. Chesky se je "potrudil" in dal na trg "ekstremni demo" binaural in s tem išče svoj kos kao na novo pečene pogače. Stari nemški posnetki ne zaostajajo prav veliko, naši so pa v političnem besednjaku prav simpatični. Se pa pri kunstkopfu takoj sliši pomembnost same postavitve "Dummy ali Harry glave" oziroma kaj so na njo ali v njo dali. Posledično je lahko kaj hitro vse skupaj postavljeno "na glavo".

NEUMANN KU80

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko je že toliko govora o slušalkah in njih sistemih tale tema kar paše zraven. In v tem času je VAL -Vokalna akademija Ljubljana izdala novo ploščo z binauralnimi posnetki.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če koga zanima pretvarjanje surround posnetkov v binauralne.

Uporabil sem program ffmpeg. ClubFritz6.sofa sem vzel iz https://sofacoustics.org/data/database/clubfritz/.

Uporabi se takole:
ffmpeg -i input.flac -af sofalizer=ClubFritz6.sofa:type=freq:interpolate=1:gain=3 output.flac

ClubFritz6 in ClubFritz4 in morda ClubFritz3 se mi zdijo najbolj obetavni od teh ki sem jih probal. Je pa od njih odvisen sample rate. 3 je 96kHz, 4 je 44,1kHz, 6 pa 48kHz.

"gain" je v dB in ga je potrebno prilagodi tako da ni preveč tiho in ne clipa (je opozorilo).

Dodatna navodila so tukaj: https://ffmpeg.org/ffmpeg-filters.html#sofalizer

Ne vem pa kako dobri so v primerjavi z pravimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale se mi zdi najboljši do sedaj (vsaj najmanj obarvanja povzroči): chedar_0001_UV1m.sofa
Opažam tudi da določeni *.sofa ne delajo. Očitno so nekompatibilni.

Zdi se mi da zadeva delno deluje, če se zelo trudiš slišati razliko zadaj - spredaj. Z dodatnimi namigi je precej lažje (videom ali predvidevanjem v kontekstu). Pri tistih ki bolj obarvajo zvok se mi zdi da je lažje ločiti zadaj - spredaj.

Evo še nekaj primerov.

Surround 7.1 test:
Izvor 7.1
Stereo
Binaural

2L sample (Hoff: Innocence):
Original 5.1 (izvor)
Original stereo
Binaural

2L sample (Arnesen: MAGNIFICAT 4. Et misericordia):
Original 5.1 (izvor)
Original stereo
Binaural
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe