Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Å”e to. ƈe bi koga zanimal test RCA interkonektov so pri meni na voljo:

- Van den Hul The First (žametni, dobra prostorska slika, naravni, v primerjavi s top class manj detajlov, v doloĆØenih setup-ih malce zrniĆØasti, namenjeni zelo odprtim sistemom z ostrimi visokimi)

- Van den Hul The First The First Ultimate (izboljÅ”ana verzija zgornjih, nekateri audiofili jih uporabljajo kot referenĆØne v doloĆØenih setupih)

- Hajdinjak Labs Solid (po mojem miŔljenju paŔejo na nekoliko mehkejŔe sisteme, kjer naredijo bolj kompakten zvok, žnorca ni slaba)

Posodim brez obveznosti do nakupa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si kdaj primerjal The First z D-102 Hybrid?

Ker po opisu zvenita podobno.
Zdaj imam spodojenega D-102, pa premlevam ali bi ga vzel ali ne.

Mam pa Cyrus+B&W 6xx.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem primerjal. VDH The First sem nabavil od možakarja, ki pa je veliko primerjal, veliko testiral, nabavil nato komplet top linijo Cyrus + Tannoy (ne vem modela, bili so takrat okrog 500K SIT), nato pa vse skupaj prodal. ƈe želiÅ” lahko dobiÅ” na test in boÅ” sam naredil primerjavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa je moj post malo premeŔal temo in je kapnilo Ŕe par uporabnih nasvetov Ŕe komu. Very Happy

@krokar
Ker sem dopuÅ”ĆØal možnost, da sem te narobe razumel, sem se ti opraviĆØil že na zaĆØetku zadnjega sporoĆØila. PaĆØ sorry Å”e enkrat, ker sem te napak bral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi si sposodil ĆØe lahko, da Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mac je napisal/a:
No, pa je moj post malo premeŔal temo in je kapnilo Ŕe par uporabnih nasvetov Ŕe komu. Very Happy

@krokar
Ker sem dopuÅ”ĆØal možnost, da sem te narobe razumel, sem se ti opraviĆØil že na zaĆØetku zadnjega sporoĆØila. PaĆØ sorry Å”e enkrat, ker sem te napak bral.

Absolutno ni problem! Wink
Sam imam sicer povsem drugo filozofijo kot nekateri tule, ampak zato Å”e z njimi nimam problema in upam, da tudi oni ne z mano!ƈe bi vsi mislili isto, bi bil dolgĆØas!
Sam sem bolj praktiĆØen ĆØlovek in tako vsaj v tem smislu ne tipiĆØen audiofil.Kot vemo sedaj teĆØejo živahne razprave tudi o vplivu Å”tromkablov na zvok.No, jaz sem preveĆØ nagluÅ”en, da bi sliÅ”al kako razliko.Ta je zelo pogosto le v glavi!
Imam kolega, ki ves denar zabije v hi-fi.Njegova oprema je vredna že kakih 40000ā‚¬, samo kabli veĆØ kot cel moj sistem.A neko(ne preveliko) razliko v zvoku sliÅ”im le ob najboljÅ”em zvoĆØnem materialu.Pa tudi to izkljuĆØno pri akustiĆØni glasbi!
Vendar on paĆØ ljubi svoj sistem in je pripravljen ure razpravljati o vseh nijansah("si sliÅ”al on odzven strune?").Zakaj ne, ĆØe mu je to v tako veliko zadovoljstvo?In tudi denar ni moj! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 08:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Mac je napisal/a:
No, pa je moj post malo premeŔal temo in je kapnilo Ŕe par uporabnih nasvetov Ŕe komu. Very Happy

@krokar
Ker sem dopuÅ”ĆØal možnost, da sem te narobe razumel, sem se ti opraviĆØil že na zaĆØetku zadnjega sporoĆØila. PaĆØ sorry Å”e enkrat, ker sem te napak bral.

Absolutno ni problem! Wink
Sam imam sicer povsem drugo filozofijo kot nekateri tule, ampak zato Å”e z njimi nimam problema in upam, da tudi oni ne z mano!ƈe bi vsi mislili isto, bi bil dolgĆØas!
Sam sem bolj praktiĆØen ĆØlovek in tako vsaj v tem smislu ne tipiĆØen audiofil.Kot vemo sedaj teĆØejo živahne razprave tudi o vplivu Å”tromkablov na zvok.No, jaz sem preveĆØ nagluÅ”en, da bi sliÅ”al kako razliko.Ta je zelo pogosto le v glavi!
Imam kolega, ki ves denar zabije v hi-fi.Njegova oprema je vredna že kakih 40000ā‚¬, samo kabli veĆØ kot cel moj sistem.A neko(ne preveliko) razliko v zvoku sliÅ”im le ob najboljÅ”em zvoĆØnem materialu.Pa tudi to izkljuĆØno pri akustiĆØni glasbi!
Vendar on paĆØ ljubi svoj sistem in je pripravljen ure razpravljati o vseh nijansah("si sliÅ”al on odzven strune?").Zakaj ne, ĆØe mu je to v tako veliko zadovoljstvo?In tudi denar ni moj! Smile


Ko nekaj ĆØasa preživiÅ” s sistemom, spoznaÅ” vse njegove karakteristike. ƈe v nekem hipu menjaÅ” ali pa dodaÅ” kakÅ”en nov element v sistem, razliko hitro zaznaÅ”. Nek zunanji opazovalec (v tem primeru ti, ko si na obisku pri kolegu) ne boÅ” sliÅ”al take spremembe. Nekatere stvari se ne dajo primerjati po naĆØelu A-B, ampak moraÅ” z njimi nekaj ĆØasa živeti. ƈe je npr. tvojega kolega ves ĆØas motil nek droben detajl, ki ga ti Å”e opaziÅ” ne, potem pa z nekim tweakom ta problem reÅ”i, je seveda neznansko navduÅ”en, ti pa samo skomigneÅ” z rameni. Saj razumeÅ”, kaj hoĆØem povedati, kajne!? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda razumem, sem sam v nekem trenutku bil na razpotju ali audiofil ali ne, pa me je naposled zaneslo na ne. Cool
In tudi moje razprave ne razumeti drugaĆØe kot v kontekstu cenejÅ”ih sistemov.Tudi moj sistem koncemkoncev ni audiofilski, temveĆØ zgolj dober multimedijski.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj biti audiofil ni tako hudo Very Happy, no ja ... hmmm ... denarnica je vĆØasih poÅ”teno na udaru. Mi je pa žal tistih audiofilov, ki ne posluÅ”ajo glasbe, paĆØ pa samo kako le-ta zveni. Navadno imajo nekaj ducatov audiofilskih ploÅ”ĆØkov in pa celo vreĆØo presnetih semplerjev "znanih" audiofilskih založb.

VĆØeraj sem posluÅ”al ƈajkovskega, nek star DECCA posnetek ponovno izdan na CD-ju. Zvok pod povpreĆØjem, ampak igranje, energija, dinamika, orkester, ki ga ĆØutiÅ”. Stavim, da se ta posnetek sliÅ”i na nekem dobrem hifi sistemu prav tako "dobro", morda celo boljÅ”e kot na superlativnem hiendu.

Ja, bom nehal smetiti temo "zvoĆØniÅ”ki kabli".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Bi si sposodil ĆØe lahko, da Smile


Ok. PoŔlji ZS. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe