Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 15:43    Naslov sporočila: ZvoĆØniÅ”ki kabli Odgovori s citatom

Å e eno vpraÅ”anje laika; kakÅ”ni kabli (premer) za zvoĆØnike v primeru navadne in bi-wire vezave za zvoĆØnike s karakteristikami:

Max power handling (watts) 130
Sensitivity (db/w/m) 88
Impedance (ohms) 8

THX! Pride Ŕe kaka taka... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To niĆØ veliko ne pove Very Happy

Kateri zvoĆØniki in reciever?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor za laika: ĆØe kabli ne bodo daljÅ”i od recimo 2m pa je vseeno ali gre za enojne ali dvojne kable je tehniĆØno gledano dovolj navadna telefonska parica. premer vodnika je na oko pod 0,5mm.

Verjetno te zanima tudi vpliv ali sprememba karakterja zvoka glede na razliĆØne kable, to pa naj povedo raje drugi.

Lahko pa pogledaÅ” tudi recimo tule:
http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1173&highlight=zvo%E8ni%9Aki+kabli
je že veliko napisanega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovor. Link dobrodoŔel!

Vidim, da ni enostavnih vpraŔanj, Ŕe manj je pa enostavnih odgovorov. VpraŔanje je bilo "viŔe teoretski" Laughing Doma se mi nekaj bakrenega (ne, ni za Ŕtrom) valja...

PrikljuĆØeval bi pa KEF iq fronte na Marantza. In odgovor bo... pomoĆØ publike... QED silver ann. XT!? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi pomoje Ŕlo. Sicer ne poznam XT, ampak samo silver anniversary.

Gre za kabel ki sicer nima ogromne koliĆØine basov, se pa oddolži z zelo lepim srednjim ter visokim obmoĆØjem z ogromno detajla.

Lahko pa greÅ” v LJ v Terno ter si sposodiÅ” kak neotech kabel, mene tudi mika nekaj takega.

Potem je tu Å”e Ixos, ki se mi zdi fin za zbudit kake zvoĆØnike, saj ima malo bolj trde visoke, ostali spekter pa je kar OK.

Obratno bo naredil kak VDH (clearwater recimo, od cenejŔih..), basov bo veliko, požrlo pa bo malo visokih..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thx za nasvete in patience pestilence. Very Happy Bom vsekakor vzel Terno v obzir, sem iz LJ.

XT so le nadomestek starih SA http://www.qed.co.uk/c159-158/QED_Cables/Speaker_Cables.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neka novejŔa verzija so... ampak SA so ostali bolj popularni. SliŔal novih Ŕe nisem, ampak nekateri pravijo da niso tako dobri..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole s kabli na nižjecenovnih sistemih me spominja na to, kako ljudje, ki sprejemajo TV preko nizkokakovostnega kabelskega omrežja, mislijo, da jim bo pomagalo, ĆØe bodo imeli full HD televizor.
Skrivnost cele fame okoli kablov je (tudi) v tem, da je njihova prodajna cena pogosto nekajkrat viŔja od izdelavnih stroŔkov! Twisted Evil
Ponavljam:to drži do nekega cenovnega oz. kakovostnega nivoja ostalih naprav v verigi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Tole s kabli na nižjecenovnih sistemih me spominja na to, kako ljudje, ki sprejemajo TV preko nizkokakovostnega kabelskega omrežja, mislijo, da jim bo pomagalo, ĆØe bodo imeli full HD televizor.
Skrivnost cele fame okoli kablov je (tudi) v tem, da je njihova prodajna cena pogosto nekajkrat viŔja od izdelavnih stroŔkov! Twisted Evil
Ponavljam:to drži do nekega cenovnega oz. kakovostnega nivoja ostalih naprav v verigi!

Saj so stvari precenjene. Ampak, glej.. ĆØe je edin naĆØin dobit kable, tako da jih kupiÅ” nad ceno.. Potem druge ni.

Se pa kabli poznajo tudi pri malo cenejŔih sistemih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se ne mislim tule preveĆØ natezat okoli tega.Eni paĆØ pravijo, da je najboljÅ”a naložba za izboljÅ”anje zvoka na sistemu s 300ā‚¬ vrednim ojaĆØevalcem in z boxi za 500ā‚¬ to, ĆØe kupiÅ” kable za 300ā‚¬.Jaz trdim, da je to nakup zvoĆØnikov za 800ā‚¬(seveda se predpostavlja pametna izbira).
V prvem primeru boŔ rabil sluh kot netopir, da boŔ zaznal kakŔno razliko, v drugem primeru pa jo bo zaznala tudi nagluŔna stara mama! Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav, ampak primerni kabli lahko stanejo manj kot 300ā‚¬ Very Happy

Recimo, povpreĆØen uporabnik potrebuje 2x3m kabla.. to je 6m. ƈe se kupi nek spodoben kabel za 10ā‚¬/meter, je to Å”e vedno 60ā‚¬ in ne 300.

Med zvoĆØniki za 500 in 560ā‚¬ pa ne vem ĆØe bo razlika Very Happy

No, pa saj.. vsakomur nekaj.

Ko sem jaz zamenjal kable sem Å”ele ugotovil kaj zamujam. Pa sem zapravil manj kot 50ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Se ne mislim tule preveĆØ natezat okoli tega.Eni paĆØ pravijo, da je najboljÅ”a naložba za izboljÅ”anje zvoka na sistemu s 300ā‚¬ vrednim ojaĆØevalcem in z boxi za 500ā‚¬ to, ĆØe kupiÅ” kable za 300ā‚¬.Jaz trdim, da je to nakup zvoĆØnikov za 800ā‚¬(seveda se predpostavlja pametna izbira).
V prvem primeru boŔ rabil sluh kot netopir, da boŔ zaznal kakŔno razliko, v drugem primeru pa jo bo zaznala tudi nagluŔna stara mama! Razz


Morda sem te le narobe razumel in se vnaprej opraviĆØujem. Ampak obĆØutek sem dobil (recieverji po 300ā‚¬...), da se ti je brez veze ukvarjati z vpraÅ”anji "pod tvojim rangom".

Sicer pa... pride en aberveznik, kot sem sam, na forum, se zaleti v pisanje, kot je tvoje, pa ga mine vse zaĆØetno veselje. Ali bi, ĆØe bi v svojem pisanju omenil npr. NAD Ali CA (katerih konponente se lahko Å”e vedno dobi v Marantzovem rangu AV recieverjev, ki se sicer giblje od omenjenih 300, pa do 1200 ā‚¬), bi verjetno dobil manj podcenjujoĆØ odgovor?

ZaĆØetki so paĆØ težki, polni blesavih vpraÅ”anj. Odnekod se je treba uĆØiti... Glede tega je forum prima ideja! DobrodoÅ”le so vse izkuÅ”nje starih maĆØkov pri nabavi robe, pa ĆØeprav le ti po letih izboljÅ”av zdaj niti pogledali ne bi veĆØ npr. nekih "cenenih" kablov za 3ā‚¬ in recieverja "po 300ā‚¬".

Pestilence se je paĆØ prijazno "spustil" in mi svetoval, kar bo morda s ĆØasom doprineslo temu, da bom celo postal bolj zvedav in, kdo ve, zaradi "predobrih" kablov zaĆØel testirati boljÅ”e (beri dražje?) konponente!?

Pa hvala za pozornost! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mac, bi ti prej odgovoril, pa sem Å”voh s ĆØasom. Torej, ni nujno, da ĆØe je kabel dražji, da je boljÅ”i oz. primernejÅ”i. Npr. na Showu na sistem nikakor ni pasal kabel za 15eur/m, ampak je veliko bolj ustreza kabel za pol manj. Torej izbereÅ” primeren kabel in to je to. Za zaĆØetek, bi ti priporoĆØal recimo Profigold, ki je ugoden in se ne moreÅ” po domaĆØe povedano nategnit kaj preveĆØ. Kasneje ko se malo navadiÅ” sistema si sposodiÅ” kakÅ”ne druge kable in in vidiÅ”, ĆØe obĆØutiÅ” spremembo in ĆØe, ali na bolje. Sicer ne vem kaj te bolj interesira ali surround li stereo sistem.
Predlagam, da ĆØe gre za zaĆØetniÅ”ki sistem, da vseeno preveriÅ” ali se ga morda kje da sliÅ”at. KolikÅ”en je tvoj budget in za katere stvari je namenjen? Predvidevam, da Krokarjev post ni miÅ”ljen podcenjevalno (sam ne vidim niĆØ podcenjevalnega), ampak le, da bi namesto v kable, denar vložil v boljÅ”o opremo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Čet Okt 09, 2008 14:15; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mac je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Se ne mislim tule preveĆØ natezat okoli tega.Eni paĆØ pravijo, da je najboljÅ”a naložba za izboljÅ”anje zvoka na sistemu s 300ā‚¬ vrednim ojaĆØevalcem in z boxi za 500ā‚¬ to, ĆØe kupiÅ” kable za 300ā‚¬.Jaz trdim, da je to nakup zvoĆØnikov za 800ā‚¬(seveda se predpostavlja pametna izbira).
V prvem primeru boŔ rabil sluh kot netopir, da boŔ zaznal kakŔno razliko, v drugem primeru pa jo bo zaznala tudi nagluŔna stara mama! Razz


Morda sem te le narobe razumel in se vnaprej opraviĆØujem. Ampak obĆØutek sem dobil (recieverji po 300ā‚¬...), da se ti je brez veze ukvarjati z vpraÅ”anji "pod tvojim rangom".

Sicer pa... pride en aberveznik, kot sem sam, na forum, se zaleti v pisanje, kot je tvoje, pa ga mine vse zaĆØetno veselje. Ali bi, ĆØe bi v svojem pisanju omenil npr. NAD Ali CA (katerih konponente se lahko Å”e vedno dobi v Marantzovem rangu AV recieverjev, ki se sicer giblje od omenjenih 300, pa do 1200 ā‚¬), bi verjetno dobil manj podcenjujoĆØ odgovor?

ZaĆØetki so paĆØ težki, polni blesavih vpraÅ”anj. Odnekod se je treba uĆØiti... Glede tega je forum prima ideja! DobrodoÅ”le so vse izkuÅ”nje starih maĆØkov pri nabavi robe, pa ĆØeprav le ti po letih izboljÅ”av zdaj niti pogledali ne bi veĆØ npr. nekih "cenenih" kablov za 3ā‚¬ in recieverja "po 300ā‚¬".

Pestilence se je paĆØ prijazno "spustil" in mi svetoval, kar bo morda s ĆØasom doprineslo temu, da bom celo postal bolj zvedav in, kdo ve, zaradi "predobrih" kablov zaĆØel testirati boljÅ”e (beri dražje?) konponente!?

Pa hvala za pozornost! Laughing

Moram reĆØi, da sem povsem zmeden! Shocked Pojma nimam, kako lahko moje pisanje jemljeÅ” kot nekakÅ”no posmehovanje!ƈisto obratno!Samo opozarjam z moje strani, da na relativno poceni sistemu nima smisla investirati v ne vem kake kable, ampak je bolje izboljÅ”ati kljuĆØno komponento, t.j. zvoĆØnike.Sam imam kar dober sistem, a zvoĆØniÅ”ke kable imam one iz BB na metre.In vsa stvar igra super.
ƈe si sedaj užaljen zato, ker nisem zapisal, da tvoj sistem potrebuje neke specifiĆØne kable, paĆØ bodi!Sicer pa gre za oĆØitni nesporazum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo mi je vÅ”eĆØ, ker se v zadnjih letih toliko govori o kablih. In to celo v low-budget sistemih. Ko sem sam pred 20 leti kupoval verÅ”terkarijo, o kablih sploh ni bilo govora.

ƈe si "verjel" v razliko med razliĆØnimi kabli si moral ĆØez mejo, pa Å”e to so ti podtaknili neka j***a (za danaÅ”nji ĆØas). Bolj kot po kvaliteti se je kabel cenil po debelini prereza in materialu iz katerega je bil narejen.

Informacij o kablih in sinergiji med komponentami je na internetu dovolj, da si lahko ustvarimo neko predstavo kaj kupiti in koliko denarja investirati. Vendar bi rad poudaril, da je pri izbiri kablovja dobro vedno gledati tudi naprej.

ƈe bi torej za vsako novo komponento, ki si jo privoÅ”ĆØimo, izbrali komplet novo kablovje, bi to poÅ”teno Å”trlelo iz naÅ”ega budgeta. Zato je investicija v boljÅ”e kable že na samem zaĆØetku dostikrat samoumevna.

Recept: postavimo si zgornji limit in testirajmo kable znotraj tega limita (kable si sposodimo od prodajalcev, prijateljev, Trancedeeyaja Very Happy , itd.), nato pa napademo Å”e kak primerek izven naÅ”ega budgeta. Medtem ko premiÅ”ljujemo, zakaj tisti dražji kabel tako dobro zveni in kaj hudiĆØa je proizvajalec nameÅ”al v pletenico, se na raĆØunu nakaplja Å”e nekaj ā‚¬. Nato na eno oko malo zamižimo, malo nas stisne pri srcu (spet bomo v rdeĆØih Å”tevilkah) in namesto petkovega pohoda po gostilnah opravimo nakup kabla "izven naÅ”ega budgeta". Nato se cel vikend ne premaknemo s sedeža pred hifi sistemom in uživamo, vse dokler nas ne napade slaba vest: za tiste par metrov navadne žice smo zapravili celo premoženje. Ampak, nimamo zaman naziva AUDIOFILI.

Pa veselo posluŔanje,
Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe