Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hišni kino, par vprašanj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mi lahko gdo pove, kje se da dol potegnit kakšne filme v 7.1 zvoku. Na Kick ass sem jih našel nekaj v DTS-HD, v Dolby true-HD pa ni nobenega. Kateri od teh dveh zvočnih zapisov se vam zdi boljši.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Registriraj se tukaj http://nnm-club.ru
(robe imaš v 7.1 zelo dost)

in tukaj http://rutracker.org

pa tukaj Smile www.blu-bits.com

jaz ne opazim razlike med TrueHD in DTS HD Master...
_________________
FORZA JUVENTUS!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne vem, ali je dovoljeno priporočiti kakšno tako stran, ampak recimo IPTorrents je kar vredu (potrebna registracija). Brez registracije pa je PublicHD, samo je malo počasnejši. Za 3D zadeve je zelo dober 3DTorrents Za .flac glasbo pa priporočam obisk LosslessClub (ruski, tudi v angleščini), nekaj se najde tudi na IPTorrents in TorrentDay (vsi potrebujejo registracijo in vzdrževanje razmerja).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si ti na lossless club. Če se hočem registrirat me mora nekdo povabit. zrihtaš povabilo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bom pogledal, hvala
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@gash: žal nimam povabil, jih je zelo težko dobiti. Sam sem imel srečo, da so bile takrat odprte registracije. Sicer je pa vdrževanje razmerja prava nočna mora, ker ni veliko uporabnikov, kar je škoda ker je gradiva ogromno Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me višina postavitve rear soround zvočnikov.Imam 5.1 Monitor Audio BX Bronze in nevem za koliko cm naj dvignem soround zvočnike.Manual navaja ,da 60 cm od sedečega položaja (ušes) ,ampak podatek je v manualu za BX-FX zvočnika.Torej kaj menite ali je to mišljeno in velja tudi za Bx-1?Imam pa tudi Audyssey xt32 verjetno bo rešil ta problem če so "ŽE" preblizo ušes in preveč "nabijajo" ?
_________________
FORZA JUVENTUS!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnje zvočnike - sploh, če so blizu ušesa - je dobro pozicionirati nekaj centimetrov (2-5) nad višino ušesa, da se preprečita lokalizacija in direktnost.

Poleg višine je pomemben tudi kot, ki naj bi glede na poslušalca znašal med 90 in 110 stopinjami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na net strani Thx se priporoča višina 2 metra ali več...to se mi zdi zelo ohoho Smile zdaj pa res nevem..kaj pa glede front zvočnikov? Npr. če je razmak med njima 2,5 metra naj bo tudi enako odaljeno do poslušalca? Ker imam razmak med frontama 2,5 metra in do mene je nekje 3,5 metra...drugače ni izvedljivo.Rear zvočnike pa imam pod kotom 90 stopinj na ušesa ,ter sedežna je odaljena cca.. 10 cm od stene.
_________________
FORZA JUVENTUS!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

THX je standard zase.
Če uporabljaš Dolby/DTS, preveri, kaj priporočajo oni.
Sicer pa malo branja: www.sony-es.com/kino
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna je kalibracija suba v 5.1 sistemu? Ali se naj nastavi posebej 75db (testone/SPL meter) ali naj nastavim 75db ,ki zahteva sama kalibracija MultEQ Audyssey xt32.V tem primeru Spl kaže 50db ostali zvočniki 75db..Problem je sledeč ,da sem nekaj časa uporabljal xt32 ,ki "baje" mora bit v kombinaciji z vklopljenim Dynamic EQ in nastavljaš reference level 0,5,15.Torej gledal filme na 0 (film reference,kot se priporoča).Vzdušje je na nivoju kina ,ampak dobesedno nabije zvok v surround zvočnike ,da so dosti bolj glasni ,kot fronti in center...tudi zelo grmi prevsem BR Reševanje vojaka Ryana...nato izklopim Dynamic EQ in je zvok dosti bolj razločen in z več detajli.Za surrond pa to ne velja ,ker se vklopijo redko kdaj v filmu (prej skoraj vedno) in so dosti tišji.Zberem pogum in se odločim v prihodnje brez Dyn EQ ,ampak ni sub slišen Crying or Very sad nato ga na Avr-ju dodam in je stvar rešena.Naj posebej odmerim sub z Spl metrom na 75db? Da je potem približno enako na vseh vsebinah..tudi na surroundah bi zvišal glasnost ampak ne najdem nikjer te opcije ,kot je za subwoofer in center iz hitrega "quick" menija .Torej za rear moram vedno v menu speaker setting level calibration. Reciver je Onkyo Txnr 818 zvočniki pa Monitor Audio Bx bronze 5.1
_________________
FORZA JUVENTUS!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš probleme z nastavitvami se priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 04, 2013 00:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabim nasvet:
Zvočnik, Jamo C607, mi je ratalo prevrnit, membrana ima prasko (luknje ni), napokana guma okoli,...
Zvočnik igra še zmeraj ampak sliši se razlika med levim in desnim; čisto enako že v štartu nista igrala, samo to sem efektu prostora pripisal, sedaj je pa ta razlika večja/drugačna.

Torej iskat mojstra ali se ne splača popravljat, ali bo mojster povedal? Pa kje mojstra najt, vprašam pri prodajalcu (od A do Ž), je tu kakšen, oz. kdo kakega pozna/priporoča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2013 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me ali kdo uporablja Audyssey xt32? Jaz sem po dolgem času naredil Audyssey OFF in tudi Dynamic Eq...gledam predvsem bluray filme in je zvok dosti boljši kot z Audyssey On.Kako pa so kaj točne aplikacije na Iphonu npr. SPL meter v primerjavi z priloženim mikrofonom reciverju?
_________________
FORZA JUVENTUS!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2013 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audyssey sem preizkusil ene 3x in nastavitve, ki mi jih je dodelil software mi nikakor niso bile vsec. EQ je tako ves cas nastavljen na flat - vse 0dB. Glasnost zvocnikov pa sem nastavil po posluhu s pomocjo genericnega tona, ki je v A/V receiverju. V glavnem ne verjamem v Audyssey in njegovo matematiko akustike.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Naslednja
Stran 13 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe